Най-добрите хостинг компании за 2023 година

Най-добрите хостинг компании за 2023 година

  • Arvixe.com

    Votes: 0 0.0%
  • BlueHost.com

    Votes: 0 0.0%
  • CBOX.biz

    Votes: 0 0.0%
  • DigitalOcean.com

    Votes: 0 0.0%
  • Gesbg.com

    Votes: 0 0.0%
  • Drserver.net

    Votes: 0 0.0%
  • HawkHost.com

    Votes: 0 0.0%
  • Hostasset.net

    Votes: 0 0.0%
  • Hostgator

    Votes: 0 0.0%
  • Hostq.com

    Votes: 0 0.0%
  • GoDaddy.com

    Votes: 0 0.0%
  • Powerhost.bg

    Votes: 0 0.0%
  • RAX.bg

    Votes: 0 0.0%
  • Scaleway.com

    Votes: 0 0.0%
  • StableHost.com

    Votes: 0 0.0%
  • Zettahost.bg

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    53

Blinky

Owner
Като всяка година, така и тази (2023 година) пускам нова анкета за предпочитаните от вас хостинг услуги и техните компании.

А това са топ 5 хостинг компании за 2022 година:


1. CooliceHost.com - 20 гласа и 47.6%
2. Jump.bg - 10 гласа и 24.8%
3. NS1.bg - 5 гласа и 11.9%
4. SuperHosting.bg / Hetzner - 3 гласа и 7.1%
5. ICDsoft.com / Namecheap.com / VPS.bg - 2 гласа и 4.8%

П.П: Нанасям същите от миналата година с идеята да се премахва или добавя хостинг копания.
 
От 2010/11г ползвам SuperHosting, реално първите и единствени подобни услуги, които съм ползвал, така че само за тях мога да гласувам.
Спрямо мен, всичко е било отлично, винаги.

За CooliceHost съм чувал много добри думи, включително от приятел-колега от форума, и едва сега правя връзката, че Blinky е зад тях :D Със сигурност мисля да 'ги пробвам' в някакъв бъдещ момент с нов проект.
 
Като всяка година, така и тази (2023 година) пускам нова анкета за предпочитаните от вас хостинг услуги и техните компании.

А това са топ 5 хостинг компании за 2022 година:


1. CooliceHost.com - 20 гласа и 47.6%
2. Jump.bg - 10 гласа и 24.8%
3. NS1.bg - 5 гласа и 11.9%
4. SuperHosting.bg / Hetzner - 3 гласа и 7.1%
5. ICDsoft.com / Namecheap.com / VPS.bg - 2 гласа и 4.8%

П.П: Нанасям същите от миналата година с идеята да се премахва или добавя хостинг копания.
Общо гласове 43
 
CooliceHost.com е много добра хостинг компания, която предлага надеждни услуги на много добри цени. Аз съм много доволен от клиентския им съпорт, който е страхотен. Всеки път когато съм имал въпрос или проблем, след като съм се свързал с тях, отговорът е бил бърз и полезен. Аз силно препоръчвам CooliceHost.com на всички, които търсят надеждна и достъпна хостинг компания. ;)
 
Сложи анкетата като капча на всеки
Да. Слаба работа. Не знам защо е такава малка активността миналата година за тази тема социално. Беше по-голяма предните години.
2022-а беше лишена от драми, проблеми или новости от към хостинга и затова според мен. Нищо ново и интересно не се случи или поне не се е дискутирало тук.
 
Имаш право. В миналата година, май по-спомени, имаше сътресения, защото предната се продаде втория най-голям в БГ - ICN.bg. След това Суперхостинг ги купиха, абе имаше сериозно разместване. Май наистина има нещо такова, а сега е някаква инерция, докато нещо ново не се случи или появи.
 
Оф тези от суперхостинг направо незнам как си им гласуват ахах
имам 1 сайт там държах си го ей така , пренасочих домейна към един друг обаче не съм изтрил нищо нито база нито файлове.. сега връщам домейна и викам всичко ще е по старому има 50 К публикации.. греда.. иска нова инсталация ъордпресс. отивам да възстановя некъв бекъп... греда дава някаква грешка.. аххаха от съпорта ми казват че нямат бекъп.. показвам системата че има бекъп от 10 месец.. казват ми да си го сваля , че от там не можели да го свалят и да им пратя по емайл бекъп който е 7 ГБ ааххахаахах и крайна сметка незнам зашото базата данни на този сайт е без нищо празно..
 
А добре ли е при GoDaddy, които разбрах, че за да ти върнат бекъп искат по 130 ерво. Наскоро ми се случи да го разбера от познат. И това се замислих, щом присъстват постоянно по реклами навсякъде, тези пари за реклами трябва да дойдат от някъде, нали? Но и има такива, които си го плащат. Други, които знаят какво предлага конкуренцията, не се поддават на това и сменят бързо, ако пак им предоставят цялостен бекъп. :)
 
А добре ли е при GoDaddy, които разбрах, че за да ти върнат бекъп искат по 130 ерво. Наскоро ми се случи да го разбера от познат. И това се замислих, щом присъстват постоянно по реклами навсякъде, тези пари за реклами трябва да дойдат от някъде, нали? Но и има такива, които си го плащат. Други, които знаят какво предлага конкуренцията, не се поддават на това и сменят бързо, ако пак им предоставят цялостен бекъп. :)
че аз всеки ден ще си сваля бекъпа вкъщи вместо да дам тези пари ахах
 
че аз всеки ден ще си сваля бекъпа вкъщи вместо да дам тези пари ахах
Да, за твои проекти е така. Но на клиентите, които нямат такса поддръжка при теб и в един момент те помолят да им помогнеш да върнеш нещо, което при нормалните хостинги се случва с няколко клика, греда. Това е и ситуацията, но може и друга да има, за която да си платиш нещо допълнително, а дали ти се полага или не, да си чел общите условия. :)
 
За съжаление, 2021-2022 се отказах напълно от българските хостинг компании. Преди това 5-6 години бях при ns1, а преди това в host.bg. От 1 година съм в a2, където за сега не съм имал никакви проблеми. От към цена също съм доволен. Плащам около 60 евро месечно, настроил съм си един nas в офиса с ftp който използвам за бекъп на всички сайтове, и да чукам на дърво, за 1 година ъптайма на всички сайтове е 99.99%. За българските компании нищо лошо немога да кажа, всички си имат плюсове и минуси, единственото което много ме дразни е отношението на "съпорта". Най вече на superhosting. Няма да навлизам в подробности, който е работил с тях е наясно предполагам. :)
 
Хостинг пазара в България няма по-добри алтернативи на coolicehost.com и jump.bg.

Coolicehost.com - NGINX
Jump.bg - Litespeed Enterprise

Каквото и да гласувате от страна на използвани технологии няма по-добри от тях.
 
Хостинг пазара в България няма по-добри алтернативи на coolicehost.com и jump.bg.

Coolicehost.com - NGINX
Jump.bg - Litespeed Enterprise

Каквото и да гласувате от страна на използвани технологии няма по-добри от тях.
Ето това е мнението. Гласувах за същите. Наистина е така, както написа - от бг са си най топ. Еми Драгомир и Кула са си май френдове, явно обменят опит. Малко след като CooliceHost вкараха Litespeed, след това се появиха и при Джъмп, не мисля, че е съвпадение. Но само предполагам нали. :)

Иначе това да двете хостинг компании за бг. По мое скромно мнение. ;)
 
Ако говорим за български хостинг компании, то как да гласуваш? Има един Суперхостинг с 80% пазарен дял, ако не и повече и край
 
Ако говорим за български хостинг компании, то как да гласуваш? Има един Суперхостинг с 80% пазарен дял, ако не и повече и край
Еми не са точно с такъв пазарен дял. А това, че повечето балами купуват от там и мислят, че са с най-иновативните технологии и супер яките машини, няма какво да кажа на разумни цени. Това са хора, които като видят по телевизията реклама, че само крема от д-р Х ще им реши проблема с гъбичките, купуват. И там нещо прави крема, и решават, че това е топ решението без дори и грам да се допитат има ли по-добро, кой какво ползва и дори да си губят от "безценното" време да тестват нещо друго. И продукта струва повече, защото 20-30% от него е рекламата, която трябва да се избива, и разбира се, тя е за сметка на клиента.

Отделно, чета из групите колко им бил як съпорта. Отговаряли веднага, не знам си какви глупости. Не веднъж съм го писал - ако си с добра хостинг услуга, рядко се стига до съпорт, освен ако не си шибан идиот и виждаш за пръв път контролен панел. Факт е, че под "хостинг услуги" се взимат и двете - машините със софтуера по тях и ръсвиса по обслужването им и съпорта на крайния клиент. Но пак, разбирането на това дали една услуга е добра зависи какъв малоумник си.

И в отговор на въпроса ти, водач са Суперхостинг, следвани от Джъмпа, и след тях НС1. Това са топ компаниите за бг, вторите са със заслужено място, но по-скоро е редно да са първи. И всичко опира до това колко кинта имаш за реклама. И после евентуално да задържиш рибоците на куката, демек - все пак нещо добро се предполага, че предлагаш.
 
Еми не са точно с такъв пазарен дял. А това, че повечето балами купуват от там и мислят, че са с най-иновативните технологии и супер яките машини, няма какво да кажа на разумни цени. Това са хора, които като видят по телевизията реклама, че само крема от д-р Х ще им реши проблема с гъбичките, купуват. И там нещо прави крема, и решават, че това е топ решението без дори и грам да се допитат има ли по-добро, кой какво ползва и дори да си губят от "безценното" време да тестват нещо друго. И продукта струва повече, защото 20-30% от него е рекламата, която трябва да се избива, и разбира се, тя е за сметка на клиента.

Отделно, чета из групите колко им бил як съпорта. Отговаряли веднага, не знам си какви глупости. Не веднъж съм го писал - ако си с добра хостинг услуга, рядко се стига до съпорт, освен ако не си шибан идиот и виждаш за пръв път контролен панел. Факт е, че под "хостинг услуги" се взимат и двете - машините със софтуера по тях и ръсвиса по обслужването им и съпорта на крайния клиент. Но пак, разбирането на това дали една услуга е добра зависи какъв малоумник си.

И в отговор на въпроса ти, водач са Суперхостинг, следвани от Джъмпа, и след тях НС1. Това са топ компаниите за бг, вторите са със заслужено място, но по-скоро е редно да са първи. И всичко опира до това колко кинта имаш за реклама. И после евентуално да задържиш рибоците на куката, демек - все пак нещо добро се предполага, че предлагаш.
Винаги си много активен из тия теми, та ми е интересно на какво ти се базира мнението?
Правиш техническа поддръжка на сайтове на споменатите хостове или на бира си подочувал от колеги/приятели?

ПП: За протокола: не съм съгласен с класацията ти :)
 
От личен опит, за мен най-добрите са Hetzner и Contabo. Даже бих добавил и Oracle.
Всичко обаче зависи от това което искаш да хостваш. Като цяло видя ли cPanel бягам надалеч.
Само не разбирам, защо е добавен GoDaddy, или чакаме да ги хакнат 3ти път за една година и тогава да се махне от списъка.
 

Горе