Най-добрите хостинг компании 2015

Най-добрите хостинг компании 2015


  • Общо гласове
    180
Статус
Not open for further replies.
От: Най-добрите хостинг компании 2015

Гласувам за CooliceHost.com . Преместих част от сайтовете си от суперхостинг при Кулайса и за същата цена:

- Не ми пищят за превишено процесорно време
- Нямам бяла страница, щото изведнъж решили да влезнат наведнъж 100 човека от фейсбук
- сайтовете ми зареждат бързо. (спийдтеста на гугъл показва 79-85)
- и други...

Ако продължават в същият дух, нямам причина да ги сменям и ще сложа и други проекти при тях.

Имам все още сайтове на Суперхостинг, защото там мога да ползвам на един план няколко версии на php. Докато при Кулайс няма такава опция. Надявам се да я добавят.

p.s Май отсега си личи кой ще е лидера тази година :) Кулайс само да не се надуеш и да развалиш хостинга, че хубавичко ще те "начервим" :lol: :twisted:
 
От: Най-добрите хостинг компании 2015

Суперхостиннг. Имаме 18 сайта при тях. Леко вдигат цените от време на време, но няма лошо.
 
От: Най-добрите хостинг компании 2015

Блинки тази тема в този и вид е безсмислена - Реално се получва анкета в коя компания са ви сайтовете - За да има смисъл такава анкета потребителите трябва да могат да гласуват за всяка компания положително и отрицателно - НЕ анонимно - И да се зачитат гласове само на хора с по над 200 мнения и повече от една година във форума за да спестиме мъките на хостинг фирмите да манипулират резултатите.
 
Това е малко странно....как така да дават негативен вот? Ти като гласуваш за някой велик X фактор, как му даваш негативен вот? А си има победител там. Не е най-добрия пример, но върши работа. Другото, защо да е негативно? Аз винаги гласувам за тези компании, с които работя, последните 2-3 години са едни и същи. Ако са се издънили дали ще ми получат вота? Едва ли. :) Смятам, че всеки има право да дава вота си, защото всеки има сайт. Все едно да забраниш на тези с телефонни сметки под 50 лева да гласуват. Примерно де. Иначе нека манипулират, няма лошо. ;)
 
От: Най-добрите хостинг компании 2015

Сега ще ти обясня защо - Например Супер Хостинг са монополист и голяма част от хората са там - може и да не са доволни но поради ред причини да не си местят сайтовете - В крайна сметка повечето от тях ще гласуват за Супер хостинг щото и не ползват други.

Тоест тази класация възпроизвежда отговор на въпроса Коя Хостинг Фирма Плозвате

Ако обаче има възможност да се гласува с положителни и отрицателни гласове като в социалките - Ще се получи много по интересна картина

За Супер хостинг гласували 100 човека от които 80 доволни и 20 недоволни - коефициент 80

За Манта Хостинг гласували само 40 човека но пък всичките доволни - коефициент 100

Тоест може да получиш реална представа за качеството на услугата и обслужването в дадена хостинг компания без да е голяма като Супера - И когато някой не е доволен от тях и чете тази класация няма просто да отиде във втората по големина а ще се пробва в тази с най висок коефициент макар и да е много по малка.

Капиш???
 
От: Най-добрите хостинг компании 2015

А защо мислиш, че ако съм при супер хостинг и съм недоволен от тях ще гласувам за тях? Гласуването не е задължително. Които иска гласува, които не иска - гледа резултатите.
Другото хората били някъде и поради ред причини си стоели там... Ако един хостинг не ти върши работа едва ли някои ще стои там...
 
Re: От: Най-добрите хостинг компании 2015

А защо мислиш, че ако съм при супер хостинг и съм недоволен от тях ще гласувам за тях? Гласуването не е задължително. Които иска гласува, които не иска - гледа резултатите.
Другото хората били някъде и поради ред причини си стоели там... Ако един хостинг не ти върши работа едва ли някои ще стои там...

Да, и аз не виждам голям смисъл, ако някой е недоволен от някой хостинг да седи на него и да продължи да търпи. Все пак става дума за бизнеса му, а не за някой си любителски сайт, който отваря от време на време. Надявам се такива да вземат на сериозно анкетата, защото за тях реално и услугите на ht.bg са нещо много невероятно. :)

За жалост няма такава опция в системата, където да се дават негативни рейтинги в анкета. :(

Колкото до новите хора, няма начин да се ограничат - и за това е публична анкетата, за да се види кой какво е гласувал. Ти и други ако сте гласували за един кой си, а човек с 1-2 поста за друг, нали се сещаш на кой тежи мнението, поне тук де. Не отричам, че "новичкия" има по-малко опит с хостинг доставчиците. ;) Това с манипулирането е малко субекторно - защото я е някой агент, я си е гласувал изцяло неангажиран от някакво влияние. Като при нормалното гласуване - ходи хвани кой е платен глас, кой не, освен тези дето яко си личат и се хващат. :)
 
От: Най-добрите хостинг компании 2015

Блинки - Хората ги е страх да си местят сайтовете - Това винаги е свързано с главоболия и за да стигнат до такъв ход ножа трябва да е опрял до кокала. Но пък от друга страна обичат да гласуват по анкети и това че съпорта на ИСН му звънях оня ден вечерта от чужбина в продължение на 10 минути и на двата телефона и не ми вдигат а ме върти секретар след една седмица вече ще ми е минало - нали все пак после през формата ми отговориха.

Та ако не ползвах друг хостинг спокойно щях да си пусна едно гласче за тях - Но пък ако има възможност да гласувам за няколко фирми с положителни и отрицателни - те можеше да отнесат минуса а другата компания плюса.

И когато някой не е доволен от обслужването в Супера ще се замисли дали да отиде в ИСН - Ако обаче класацията е в този си вид и ИСН са на второ място отма се мести там.

Тоест тази анкета не дава почти никаква реална представа за качеството на услугите - Тя просто показва пазарен дял и това кой през годината е налял най много за реклама

А това че анкетата е анонимна и всеки може да си направи профил и да гласува тотално убива нейната стойност - Утре от някоя хост компания ще видят класацията и ще решат да си направят евтина реклама и ще регистрират за един месец 30 юзера и ще станат шампиони.
 
Да, прав си. Но единствено е опция тук (което системата поддържа) е да се даде положителен вот за компанията, от която си доволен, а негативен коментар в темата под анкетата за компанията, от която не си. Просто това има като възможност. А честно казано сме малко оптимистичен форум, за да се пусне анкета от рода на "Коя е най-лошата компания за 2015 г." А и не е колегиално. :)

Ще се съглася и, че показва пазарен дял, но поне е в едно общество като форума. Ако се изсипят повече от вън тук, за да гласуват, тогава вече ще е малко мазало, но няма как и те имат право на вот. Аз все си мисля, че тук нивото е такова, че "местенето" да не е пречка бизнеса на някои хора тук да страна. А и доста от компаниите предлагат безплатно да изместят сайта, което не е много добра практика, защото покрай това не е само местенето, но и още някакви занимавки. Най-вече като изскочи някой проблем. :)
 
Бате, не си много прав, защото аз последно време съм виждал точно 2-3ма представителя на хостинг компании в Бг и по принцип да се изявяват активно тук. Не знам какъв е шанса да се амбицират да се нагласува от раз. :) Те не влизат да кажат какво ново покрай тях има, промо кодове и подобно, а ти да наемат хора, за да изгласуват тук. Не ми се връзва това вече. :)

Колкото до кофти услугите. Много ще е жалка картинката, ако някой страда от хостинг доставчика си, не иска да се мести и в същото време даде един глас за него. :) Това ми се вижда още по-невероятно да се случи. Че има луди тук има, ама чак толкова. :)
 
Re: От: Най-добрите хостинг компании 2015

А това че анкетата е анонимна и всеки може да си направи профил и да гласува тотално убива нейната стойност - Утре от някоя хост компания ще видят класацията и ще решат да си направят евтина реклама и ще регистрират за един месец 30 юзера и ще станат шампиони.

Сега го видях това. Анкетата не е анонимна, цъкни на някоя от цифричките, без 0, защото там няма гласували. Вижда се кой за какво е гласувал.
 
От: Най-добрите хостинг компании 2015

Ниидс - Айде попитай всички гласували - Никога ли не сте имали проблем с хостинга си

90% от тях ще ти отговорят че са имали някакъв проблем - и въпреки това са гласували за фирмата - Това малко идва като Левски ЦСКА - Да не давам по груби примери от политиката че ще прееба темата.

Хората обичат да гласуват за победителите - Хората обичат да си казват че са направили правилният избор - Хората не обичат да установят че са се преебали - Хората дори и да са се преебали рядко си го признават

Това е - Елементарна психология
 
Ее, то дали няма такива като мен, @uphero, и други така по-нервни потребители да си кажат, ако нещо не е Ок със сървиса, камо ли да гласуваме за дадената компания. Говоря за себе си, а вярвам, че едно 90% от хората тук са така - гласуват само при ясното съзнание, че всичко им е ОК (това не е така де - няма как винаги всичко да е ОК, вс епак са машни и хора зад тези машини).

И повечето от тук имат симпатии, които си ирзаряват чрез анкетата. Няма такова животно (поне при мен) да толерирам лидера в нишата. Все едно да гласувам за Хостгатор, като знам какви са некадърници и глупаци. Може да цъкнеш и да видиш дали съм гласувал. Не знам, нещо не сващам логиката ти.
 
От: Най-добрите хостинг компании 2015

Колкото до кофти услугите. Много ще е жалка картинката, ако някой страда от хостинг доставчика си, не иска да се мести и в същото време даде един глас за него. :) Това ми се вижда още по-невероятно да се случи. Че има луди тук има, ама чак толкова. :)

Няма хостинг доставчик, които да няма проблеми. Разбираемо е да се случва. Но да се случва непрекъснато, то тогава вече е проблем. Като започнат редовни проблеми, по-добре бързо се мести защото после ще загубиш много. А до колкото това, че да гласуват за него след като имат куп проблеми, то това си е чист мазохизъм.
 
Re: От: Най-добрите хостинг компании 2015

Няма хостинг доставчик, които да няма проблеми. Разбираемо е да се случва. Но да се случва непрекъснато, то тогава вече е проблем. Като започнат редовни проблеми, по-добре бързо се мести защото после ще загубиш много. А до колкото това, че да гласуват за него след като имат куп проблеми, то това си е чист мазохизъм.

Еее, бате, на мен ли го казваш. Няма съваршенни фирми, няма и да има, но има такива дето яко не стават. И няма логика да седиш при някоя фирма, ако тя те дъни. Освен ако нямаш блог на тема "Аз и моята шизофрения", в който влизаш от време на време да споделяш колко по-зле става с годините менструацията. :)

И който гласува за хостинга, който му се е дъни, значи заслужава да е там и д ане му вървят нещата. :)
 
От: Най-добрите хостинг компании 2015

За английски проекти ползвам https://www.linode.com/ и не мога да се оплача от тях.

Супер железни са. Всичко става през панела. До сега не ми се е налагало да пиша на съпорта. Става близо 2 години не са спирали заради проблеми. Единствения случай сайтът дето беше спрян е когато мигрираха от нормални към SSD дискове. Обаче го направиха културно. Ти си избираш дали да мигрираш и кога да стане това. Просто натискаш един бутон - сайтът ти спира, мигрира се и се пуска отново - всичко автоматично.

Та за 2 години имах само 10 минути downtime.
 
От: Най-добрите хостинг компании 2015

При Суперите повече никога, постоянно звъняха сайтовете ви преминават изразходвано процесорно време ала бала . Откакто съм при Кулайса нямам никакви проблеми а за цени да не говорим.Поздрави!
 
Последно редактирано:
Статус
Not open for further replies.

Горе