Най-развитите БГ youtube канали... ?

lowriderzzz

Well-Known Member
Здрасти! Имам идея за youtube канал за България. Инатересно ми е да разбера, кои са най-посещаваните месни YT канали. (без музикалните)


Единствения по посещаван, за който се сещам е този. 174 клипчета и 22к абонирали се. Препоръчанте канали отстрани са г/д на същото положение.


Какви са вашите наблюдения. Споделете, ако знаете някой по-посещаван.
 
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Има една мацка, Ванеса се казва. Занимава се с астрология. 5,389 subscribers • 324,603 views (Всяко клипче на 200 like Има 1 dislike )
Не знам с каква цел ти трябват, но ето го: https://www.youtube.com/user/vansastrology/about

Нейния е по-слаб. (в сравнение с тези от по-горния пост)

Смятам да пускам и аз един канал и просо исках да сравня какво е положението с остналите БГ ю-тубъри.

Целта разбира се е да го монетизирам (в началото сигурно не - за кеф ще е просто, но после най-вероятно да).
Някой може ли да потвърди, че от YT си пращат чековете до БГ и че могат да бъдат осребрени?
 
От: От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Нейния е по-слаб. (в сравнение с тези от по-горния пост)

Смятам да пускам и аз един канал и просо исках да сравня какво е положението с остналите БГ ю-тубъри.

Целта разбира се е да го монетизирам (в началото сигурно не - за кеф ще е просто, но после най-вероятно да).
Някой може ли да потвърди, че от YT си пращат чековете до БГ и че могат да бъдат осребрени?

Ще жонглираш сигурно?
 
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

А дали ще може да се изкарват кинти от адсенс като пускаш реклами в твойте клипчета? Защото веднъж пробвах и ми се показа че понеже съм в БГ не е позволено. Вчера отидох на админ панела и изведнъж светеше зелено.

Така че, ако някой по знаещ сподели, ще е страхотно.
 
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

А дали ще може да се изкарват кинти от адсенс като пускаш реклами в твойте клипчета? Защото веднъж пробвах и ми се показа че понеже съм в БГ не е позволено. Вчера отидох на админ панела и изведнъж светеше зелено.

Така че, ако някой по знаещ сподели, ще е страхотно.

Вече и Б-я е одобрена като страна, в която е валидна партньорската програма на YT, но за сега не знам случай за някой, да са му пращали чекове до тук. За това и аз питам, ако някой знае със сигурност, че YT пращат чекове до БГ и дали ги осребряват нашите банки най-вече?

Аз също имам YT канал, с някакви любителски домашни клипчета, и ми дава да го "monetize", но не съм се старал да го оптимизирам и да го маркетирам. Той и без друго няма и много прегледи.
 
От: От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Ето 100-те български канала с най-много абонати.

http://socialblade.com/youtube/top/country/bg/mostsubscribed

http://socialblade.com/youtube/user/bodil40

$67.7K - $1.1M
ESTIMATED YEARLY EARNINGS

Вярно пише Bulgaria в профила му. Но приказва на англисйки и то с доста добър акцент. Сигурно живее извън БГ.

Не знам обаче до колко изчисленията на socialblade относно прихода са верни.
$67к за година за БГ хич не е зле.
 
От: От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

http://socialblade.com/youtube/user/bodil40

$67.7K - $1.1M
ESTIMATED YEARLY EARNINGS

Вярно пише Bulgaria в профила му. Но приказва на англисйки и то с доста добър акцент. Сигурно живее извън БГ.

Не знам обаче до колко изчисленията на socialblade относно прихода са верни.
$67к за година за БГ хич не е зле.

Че ако питаш мен и за САЩ не е зле...

Там границата на бедноста е 24к на година, така че си прави сметката...
 
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Вече и Б-я е одобрена като страна, в която е валидна партньорската програма на YT, но за сега не знам случай за някой, да са му пращали чекове до тук. За това и аз питам, ако някой знае със сигурност, че YT пращат чекове до БГ и дали ги осребряват нашите банки най-вече?

Аз също имам YT канал, с някакви любителски домашни клипчета, и ми дава да го "monetize", но не съм се старал да го оптимизирам и да го маркетирам. Той и без друго няма и много прегледи.

Ясно, дано някой който знае повече да каже.

Или пък пробвай сложи monetize и пиши ако почнат да пристигат чекове :D
 
От: От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Че ако питаш мен и за САЩ не е зле...

Там границата на бедноста е 24к на година, така че си прави сметката...

Има хора с висше образование не могат да си намерят работа. А има такива, които в YT с клипчета да цъкат игри правят милиони. После защо ме питат, че съм бил прекъснал уни-то.
 
От: От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Има хора с висше образование не могат да си намерят работа. А има такива, които в YT с клипчета да цъкат игри правят милиони. После защо ме питат, че съм бил прекъснал уни-то.

По-принцип геймърските канали много вървят. Засичал съм клипчета на собственици на големи геймърски канали от сорта на "Новата ми кола" и все разни чисто нови Мерцедеси, Аудита, даже един си беше купил чисто нов GTR. Значи правят кинти. Вероятно дори повече от това, което показва socialblade.

Вярно на пръв поглед изглежда лесно. Цъкаш по цял ден игри и правиш сума ти пари, ама едва ли е така. :) Забележи, че повечето им клипове са дълги по час, два. Смятай оригиналния клип с каква дължина е и какво едитване пада за да имаш накрая 2 часа клип, който да е интересен и забавен.
 
От: От: От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

По-принцип геймърските канали много вървят. Засичал съм клипчета на собственици на големи геймърски канали от сорта на "Новата ми кола" и все разни чисто нови Мерцедеси, Аудита, даже един си беше купил чисто нов GTR. Значи правят кинти. Вероятно дори повече от това, което показва socialblade.

Вярно на пръв поглед изглежда лесно. Цъкаш по цял ден игри и правиш сума ти пари, ама едва ли е така. :) Забележи, че повечето им клипове са дълги по час, два. Смятай оригиналния клип с каква дължина е и какво едитване пада за да имаш накрая 2 часа клип, който да е интересен и забавен.

Е да, разбира се трябва да се коментира и да е интересен. Едитването не е толкова сложно - в самия YT има редактор, който е много лесен и удобен - може да режеш, да скачваш, да слагаш ефекти, надписи и всякакви работи в клипчетата.

По-трудната част според мен е разпространението (маркетинга им). Макар че ако самото ти клипче е яко, хората ще си го шерват един на друг.
И идеята е постоянно да се качват нови клипчета, за да се трупат събскрайбъри.
 
От: От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Има хора с висше образование не могат да си намерят работа. А има такива, които в YT с клипчета да цъкат игри правят милиони. После защо ме питат, че съм бил прекъснал уни-то.

Самия създател на Пейпал беше казал че ходенето на университет е губене на време.
 

Горе