Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Какъв смартфон имате?

  • Nokia

    Votes: 5 25.0%
  • Iphone

    Votes: 3 15.0%
  • LG

    Votes: 0 0.0%
  • Samsung

    Votes: 3 15.0%
  • Sony Ericsson

    Votes: 1 5.0%
  • Motorola

    Votes: 0 0.0%
  • HTC

    Votes: 6 30.0%
  • Blackberry

    Votes: 2 10.0%
  • HP

    Votes: 0 0.0%
  • Друг

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    20

Blinky

Owner
Bit9 - http://www.bit9.com/ - щатската компания, предлагаща решения за сигурност в IT бранша, направи класация на най-уязвимите смарфони или "интелигентни телефони" от хакерски атаки, вируси, трояски коне, и друг тип malware. За злощастие повечето телефони носещи OS Android, били най-застъпени в класацията.

Ето и класацията:

1. Samsung Galaxy Mini
Samsung-Galaxy-Mini.jpg

2. HTC Desire
htc-desire.jpg

3. Sony Ericsson Xperia X10
Sony-Ericsson-XPERIA-X10-white.jpg

4. Sanyo Zio
273711-sanyo-zio-by-kyocera-cricket-wireless.jpg

5. HTC Wildfire
product_1173.jpg


6. Samsung Epic 4G
epic4G_front_400.jpg
7. LG Optimus S
g-optimus-s-sprint.jpg

8. Samsung Galaxy S
Samsung-Galaxy-S-GT-I9000_01-420-90.jpg

9. Motorola Droid X
motorola-droid-x-droid-2-global-htc-incredible-03.jpg

10. LG Optimus One
LG-Optimus-One-Chic.jpg

.....iPhone 4 - 13-то място....

Ресурс: profit.bg

Искам и тук да направя и една анкера, кой какъв телефона има. Така и така вече всички имаме смартфонове, поне да видя кой с какво се е сдобил и как се справя с всичкото му по него, даже и със сигурността му.

Аз имам Nokia E71 и много си я обичкам. Замислям се за друг, но за момента много добра работа ми върши. Антивирусни не съм качил, но веднъж месечно го сканвам, че много free wi-fi ловя, като съм някъде си.


http://profit.bg/
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Най са уязвими от заливане с кафе и захар. От личен опит го знам. :)
 
Това изказване за андроида е като размислите за кокошката и яйцето. Вируси няма - има дупки в сигурността. А те се получават от зладклавиатурното - в случая задтелефонното устройство. Основния проблем идва от там, че както съществува Маркета, където всяко приложение се проверява преди да бъде допуснато за сваляне (а в някои случаи минават и приложения със злонамерен код (макар да са малко)), по-голямата част от потребителите смятат, че са открили топлата вода с откриването на Черния Маркет. Да, ама не.

Аз ползвам HTC Desire HD от повече от вече около 10 месеца - нито веднъж не съм имал проблеми, но пък и не ползвам черните т'шаци. Дал съм хиляда лева за телефон, 50 лева за ползвания от мен софтуер няма да ме събори, напротив - ще ми улесни работата с телефона.

За тези, които все пак ползват черния маркет - внимавайте какви права изискват приложенията от вас. Стори ли ви се нещо съмнително - по-добре не го инсталирайте. 90% от приложенията имат безплатна алтернатива, а дори и да нямат - по-голямата част вървят на цена от около 5$, което е кутия цигари.
 
  • Like
Реакции: N1ck
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Най са уязвими от заливане с кафе и захар. От личен опит го знам. :)
Да, или още познат като синдрома на "кашкавалените пръсти". :)

Давайте си предложенията. Отдавна вече знаем, че телефона не е соц. статус. Така, че няма страшно да си кажете. :D
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Да, или още познат като синдрома на "кашкавалените пръсти". :)

След заливане с кафе и захар, вирусите са ти най-малкият проблем.
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

С Nokia E71 съм. Старичка тухла, ама си я обичам. На течности и на удари засега не е уязвима...
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Samsung I900 (Omnia) - малко гадничък стар уиндоус мобайл, ама ми върши работа.
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Аз сега се чудя какъв да си взема. Доста се замислям за Самсунг, но още не съм решила.
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Аз сега се чудя какъв да си взема. Доста се замислям за Самсунг, но още не съм решила.
Много зависи какво търсиш. аз моя го избрах по следните критерии:

- да бъде смартфон, който да издържа на начина ми на живот (демек здрав, без тъч, че се чупи лесно).
- да има e-mail мулиакаунтинг, поне повече от 5 мейла да поддържа.
- да е краси и представителен, да не ме е срам от него (може да се смеете, но има смартфони, които грам не са дизайнерски, а просто нещо настъпано на улицата).
- да поддържа скайп и някой друг комуникатор, ICQ
- да не е прекалено скъм, телефон над 700 лева не се класира.

И сегашния ми е това:
e71.jpg

Като гледам Nokia е водеща макра за момента. Ако някой държи и да покаже телефона си, защото предполагам не всеки е запознат с визията на дадена марка, като му се спомене, нека заповяда.

Сега и аз се чудя какво да си взема, ама още се чудя де. Дали да си взимам, и какво ако реша да ви взема.

Ето към какво съм се насочил:

Iphone 3
iphone-3.jpg


.....или Nokia C6:
Nokia-C6.jpg

:)
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Xperia Play! Много съм доволен.. Ползвам го във всяка свободна минута и се замислям за втора батерия или някакво алтернативно захранване!!
Само се опитват да съборят имиджа на андроид с такива статии. Който иска да му е защитен тел. да си купува приложения само от официалния маркет. Една антивирусна програма и проблеми няма да има.
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Blinky, c6-то qwerty клавиатурата супер, пише се супер бързо, ама баси дървения тъч, да е малко по-добро от 5800, не може да се сравнява с Iphone въобще. Също е доста бавен в сравнeние с Iphone. Лично мнение де. Имам Ipod Touch и отделно едно евтино телефонче, че намаше пари за Iphone, супер доволен съм, даже в момента пиша от него :)
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Blinky, c6-то qwerty клавиатурата супер, пише се супер бързо, ама баси дървения тъч, да е малко по-добро от 5800, не може да се сравнява с Iphone въобще. Също е доста бавен в сравнeние с Iphone. Лично мнение де. Имам Ipod Touch и отделно едно евтино телефонче, че намаше пари за Iphone, супер доволен съм, даже в момента пиша от него :)
Аз tough screen-a грам няма да го използвам, най-много да сролка чрез него през странитата, на която съм. Повече от съгласен, че е лека пръчка, но отговаря и на едно мое ново условие - да се пише лесно и бързо, както и да поддържа кирилица. Мерси за мненето, опредлено добре ми го каза и ме насочи. Все си мислех, че не може да са много равностойни. Iphone-а е идея по-съвременна машанарийка, а за Nokia-та - просто знаеш, че функционалността е доста добра и на място. Щом пишеш от него сега значи опредлено спирам да се чудя между тези двата, ама 3-ка е нали, че 4-ката малко скъпа ми идва. И най-вече програма ще ми трябва - за кирилица- фонетик по възможност. :)

Давайте си телефоните, имам предвид да казвате, кой с какво е. :) И ако може да драсне от него. Скоро ще има изненада и от нас в тази насока. :)
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

моя син искаше експирия, обаче сега реши да си вземе един таблет за 80 долара от ибей и да си кара със старата бракма. Защото като знае какъв терминатор е, за нула време ще го счупи, скъпия телефон.
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Е, че то фонетиката си е вградена, нагласяш си коя искаш да е втората клавиатура и долу в ляво с глобусчето се сменят за нула време. Иначе Ipod Touch-a е 8гб, там между 2 и 3G няма разлика.
 
Последно редактирано:
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Знам, че много хора ще наскочат, ама НОКИА НЕ Е ВОДЕЩА МАРКА В МОМЕНТА. Просто в тоя сегмент хич ги няма, и ако искат да прогресират им трябва голям завой в политиката. Адски много се чудя на хора, които си купуват смартфони НОКИА. Даже не знам кое им е смарта ? Тоя Симбиан е продукт на миналото, ОВИ-то няма кво да го коментирам. Дисплеите са им гадни, отделно плащаш пари само за марката, интерфейса им е ужасен (особено ако не си работил досега на Нокиа). И като чуя, че някой се двоуми между Нокиа и Самсунг/HTC/Iphone обръща ми се нещо, честно...
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Избих се да търся, къде е редакцията на мобилната версия ? Иначе Блинки, така изглежда фонетиката на ios-a
Photo 01.12.11 11 47 46.pngPhoto 01.12.11 11 48 37.png
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Избих се да търся, къде е редакцията на мобилната версия ? Иначе Блинки, така изглежда фонетиката на ios-a
Виж файлът 2642Виж файлът 2643

Мда, видях го на брат ми на телефона. Много водолно, даже ми показа от къде се сменя. Ще чакам да ми изпадне на далвера нещо. :)

Бяха ми предлагали за 300 лева втора ръка един, ама го изпуснах. :) Следващия път няма да се замислям, даже един бартер мога си оредя с моя сегашния, ако от някъде изпадне. Просто си трябва нещо по-така, все пак и форум трябва да се администрира.

Обаче забелязвам, че HTC почна да напредва яко с резултатите. Аз имах Диаманта, ама му прецаках леко тъча. Счуших му горе едно парче, натисках силно, а там където го правех обикновено беше "х"-а на всеки прозорец. Не бях доволен и от бозенето с този Windows Mobile 6.
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Аз лично съм с Nokia, но приятел имаше Iphone 3 след това HTC Desire и ми каза че лично HTC-то за него е много по-добро от Iphona не знам защо така мисли но казва че му бил много по удобен за работа. И аз лично смятам да си взема HTC :)
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Аз съм с HTC Sensation, ползвал съм и IPhone и също мога да потвърдя, че HTC е по-добро от IPhone.
 

Горе