Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Какъв смартфон имате?

  • Nokia

    Votes: 5 25.0%
  • Iphone

    Votes: 3 15.0%
  • LG

    Votes: 0 0.0%
  • Samsung

    Votes: 3 15.0%
  • Sony Ericsson

    Votes: 1 5.0%
  • Motorola

    Votes: 0 0.0%
  • HTC

    Votes: 6 30.0%
  • Blackberry

    Votes: 2 10.0%
  • HP

    Votes: 0 0.0%
  • Друг

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    20
А така изглежда клавиатурата със smart keyboard pro. И който ви е казал, че е трудно да се пише с тъч дисплей е в голяма грешка.
И аз преди да си взема този телефон държах на qwerty full keyboard, но така и не намерих свестен телефон освен SE Aspen, който така или иначе май не започнаха да го продават в България.
В крайна сметка реших да заложа на голям дисплей и смея да кажа, че върши повече от подходяща работа. Писането става почти толкова бързо, колкото на стандартната клавиатура на компютъра, още повече като се ползва т9 за предсказване на думите и не се налага да се изписват целите, а просто цъкаш върху тях.

20111201_191916.jpg20111201_191932.jpg
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Аз съм с HTC Sensation, ползвал съм и IPhone и също мога да потвърдя, че HTC е по-добро от IPhone.
И на мен така са ми казвали приятели, всеки който е минал от едното към другото ми е споменавал, че HTC го е кефил повече. Ама не знам какво са сравнявали толкова, защото между модели не е много обективно. А манияците на Iphone си остават заклети фенове и не изневеряват, а тези които минават, просто са се чудили как по-рано не са намерили тази марка - HTC.
 
Re: От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

И на мен така са ми казвали приятели, всеки който е минал от едното към другото ми е споменавал, че HTC го е кефил повече. Ама не знам какво са сравнявали толкова, защото между модели не е много обективно. А манияците на Iphone си остават заклети фенове и не изневеряват, а тези които минават, просто са се чудили как по-рано не са намерили тази марка - HTC.

Ще ти кажа какво аз сравнявах като бюджета ми стигаше както за сегашния ми Desire HD, така и за iphone 4, даже ябълката беше с 40 лева по-евтина :)

В ляво е HTC Desire HD, а в дясно iPhone 4
1. Големината на дисплея - 4.3 | 3.5
2. Камерата - 8мп | 5мп
3. Потребителски интерфейс и способността му за промяна - в андроида можеш да правиш всичко, в иОС не.
4. Рам - 768 | 512
5. Място - 1.5гб | 8(16)(32) (но пък на много по-висока цена)
6. Слот за карта - Да | Не
7. Запазени разговори - Нелимитирани | 100 получени / 100 набрани / 100 пропуснати
8. Възможност за подмяна на батерията във всеки един момент - Да | Не
9. Възможност за тотална подмяна на Ром, Кернел, настройки за GPS спътници и т.н. - Да | Не

Е на база всичко това, сметнах, че HTC-то е по-добрия вариант и не сгреших.
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Аз съм на Самсунг Галакси, трябва да ви кажа, че вече си го ползвам единствено и само като телефон - да се обадя и да ми си обадят, рядко някой СМС. Като изключа първите дни след покупката, когато още му се радвах и му пробвах разните функции от любопитство. Това ще ми е първият и последният смартфон. Изобщо не ми е удобен - даже мейлите да си прочета, пък какво остава за друго? Освен това, този модел има едни добре "прикрити" настройки и когато си мислиш, че си ползваш, примерно, домашния уай-фай, се оказва че консумираш трафик и през СИМ картата. Предпочитам мини нотбук, който ми влиза в дамската чанта.
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

С Iphone 3gs съм. Като избирах все на HTC налитах и все ми се струваше по хубав, отворен код и прочие. В крайна сметка Iphone-а ми изпадна на доста тънка цена, и откакто го имам не съм имал никакви притеснения относно затворен код (за някои дребни неудобстав си има заобикалки), нито пък относно липсата кард-слот, усб и прочие свързаност. Единствено прехвърлянето на файлове си остава тегав процес, но пък и не ми се е налагало толкова често, честно казано тапи в ушите не обичам, за друго - има си начини.

Още повече взе да ми харесва откакто получих и един Ipad като подарък, лаптопа остана съвсем на заден план - само за работа и някои неща, които просто не стават (или не толкова удобно) с епълските джаджи.

В момента избирам нов смартфон, за жена ми, и ми е доста трудно - от една страна знам че Iphone е сигурен избор, от друга - все се чудя дали няма да се прекарам като купя Самсунг или HTC.

Да подчертая фен на ябълката не съм, но пък определено се убедих че продуктите им не са само готин дизайн и маркетинг за пример.
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Carnation, прехвърлянето на файлове, как си реших аз проблема. Dropbox cloud storage Слагаш го на компютъра, ipad-а и т.н каквото качиш си се синхронизира автоматично на всички устройства. Така си прехвърлям снимки, word-овски файлове, pdf-и и какво ли не. Free-то е само 2gb, ама има доста такива :) Огромно предимство на Dropbox-a като веднъж отвориш нещо, дори после да нямаш нет като го отваряш, няма проблеми.
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

А как си прехвърляте контактите?
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Аз съм с айфонка от години. Нямал съм проблеми :)
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Android - най-разпространената операционна система при мобилните устройства + отворен код, разбира се, че поема най-големия дял от гърча.
 
Re: От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

Само аз ли не мога да се оправя с мобилната версия на предприемача ?

Какъв ти е проблема?
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

На мен ми е, къде е редакцията, бях постнал и снимка на предишната страница ?
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

На мен ми е, къде е редакцията, бях постнал и снимка на предишната страница ?

И аз бях постнал, но и моето изчезна.. при това през лаптопа
 
От: Най-уязвимите на хакове и вируси смартфони.

HTC TyTN II , доста старо, но много издръжливо джобно компютърче с GSM и GPS модул.Недостатък - Windows Mobile OS, 400 Мhz процесор и 128 RAM.Обмислям да го разкарам вече, но към момента имам прекалено много идеи, в които инвестирам и ще инвестирам за да отделя пари за нов телефон, макар да сме хора на IT технологиите и трябва да се развиваме с тях, макар и не в толкова бърз темп :d
 

Горе