Най-ценното, което научихте през 2018 г.?

webselo.com

Active Member
Беше година, изпълнена с мноооого бачкане, мнооого нови знания и умения, мнооого нерви и предизвикателства. Някои неща са преодолени, а други - не. Ето какво отделих от житейския си опит, което сега споделям с Вас и надявам се да Ви послужи:

1. Фокусирай се върху ЕДНО нещо. Не си разпилявай енергията в много и разнообразни специализации, и проекти.
2. Работи с хора, здраво стъпили на земята. Въздухарите и безотговорните дръж далеч от себе си.
3. Токсичните клиенти не си заслужават. Парите не могат да компенсират отровата и нервите. Работи с хора, с които си имате взаимно доверие и уважение.

А вие какво научихте през 2018 г.?

С благодарност и уважение към Вас,
Кико
webselo.com
 
И точка 4., мисля е уместна за предприемачите тук - наемай бавно и уволнявай бързо. Когато някой системно изпуска срокове, негативен е и трябва да му се напомня - нека си търси щастието в друга фирам.
 
Много хубава тема, от която може много да научим!

Мога да напиша доста неща, но ще напиша една част от най-важните неща, които според мен са важни.

В този живот почти всичко се случва с дадена причина, малко са случките, които са случайност. Също така мисля, че някои хора идват в живота ни, за да ни променят или пък ние да променим тях. Важното е да уважаваме и помагаме на хората, които са добри и си заслужават. Не трябва да се присмиваме на недостатъците на другите, защото първо никой не избира как и при какви условия да се роди, и второ утрешния ден не знаем как ще сме ние или нашите близки хора. Парите са средство, което ни служи да приживяваме, да се забавляваме и да си позволяваме да имаме някои неща. Но те не са и никога няма да бъдат най-важното нещо на този свят... Важното е човек да е здрав, близките му хора също, вечер като заспим да ни е спокойно и да бъдем горди със себе си, че сме променили живота на някого към по-добро или че сме направили добри неща, които другите не биха.

Мисля, че почти всичко зависи от нас. Ако всеки един от нас стане по-добра версия на себе си това ще си проличи и светът ще стане едно по-добро място за живеене. Но както пръстите на ръцете ни не са еднакви, така е и с хората. Един ще те разбере, а друг ще ти се изсмее.

За финал искам да кажа, че не трябва да се оплакваме толкова много от живота си... Макар и да имаме доста трудни моменти трябва да продължим да го живеем, защото всеки е роден с цел и му се дава шанс да я осъществи. Искам през 2019 година добрите хора да получат повече, отколкото им се дава. Да живеят в по-добри условия и да са щастливи. Да намалеят ( ако има как и да ги няма въобще .. ) всякакви видове престъпления и да бъдем по-добри версии на себе си, да правим все добри неща без да чакаме да ни се върне.
 
Темата определено е нужна на форума, колегата по-горе е написал най-важните неща :). Бих добавил, че всяко нещо е с времето си и ако нещо не се получава сега - значи просто не е моментът. Ако го искаш достатъчно силно, ще стане
 
Не съм го научил през последната година но според мен, най-важното е да уважавате и да цените себе си, близките си, здравето си, времето и труда си ... защото никой друг няма да го оцени, така както самите вие ;).

Весели празници!
 
2. Работи с хора, здраво стъпили на земята. Въздухарите и безотговорните дръж далеч от себе си.
3. Токсичните клиенти не си заслужават. Парите не могат да компенсират отровата и нервите. Работи с хора, с които си имате взаимно доверие и уважение.

Колкото по бързо стигнете до тия изводи ще ви е по лесно.
 
Последно редактирано:
Научих как се сменя памперс :)
Това же ти е един от най ценните спомени за цял живот. Пожелавам ти да ти се отдаде възможност да затвърдеш наученото
 
Аз май най-много научих че колкото и да ти вървяло един бизнес и колкото и добре да печелиш в 1 момент всичко може да спре да изведнъж и да изпаднеш.. Поуката е че колкото и много пари да вадиш не трябва да спреш да работиш и винаги едни 20% от печалбата трябва да се инвестират.. От следващата 2019 започваме яко бачкане както преди и инвестиция от всяка печалба..
 
Аз май най-много научих че колкото и да ти вървяло един бизнес и колкото и добре да печелиш в 1 момент всичко може да спре да изведнъж и да изпаднеш.. Поуката е че колкото и много пари да вадиш не трябва да спреш да работиш и винаги едни 20% от печалбата трябва да се инвестират.. От следващата 2019 започваме яко бачкане както преди и инвестиция от всяка печалба..
Според мен трябва да знаеш, че всичко е временно. Трябва да знаеш кога и как да се пренасочиш ( аз например идея намм, но това е дург въпрос ). Но и да знаеш, че ако е вървяло, пак може да върви, но явно трябва да промениш това което е куцало в дадения бизнес. Всичко е много относително в тоя свят, живот, вселена! Вместо да инвестираш постоянно в нови неща, инвестирай в спестявания, ако имаш възможност. Защото виждам, че много малко хора всъщност го правят ( в това число и самият аз ). Мой приятел постоянно ми повтаря ''Черни пари за бели дни, мойто момче!'' Е....., не го чух единия път и хоп айде от нулата ;) Мога да дам същия пример и с родителите ми и приятели и т.н. Никой не казва, че трябва да мизеруваме, но нека не прекаляваме с харченето по вятъра, защото и децата ни искат добро бъдеще, което като родители сме длъжни да им осигурим ( Дай Боже и аз да успея, АМИН! ).
 
Спестяванията са хубав начин, но инфлацията ги гълта жестоко. Така че реинвеста или купуване на някакво имущество или активи е по-разумно за мен.
 
Специално за форума научих, че няма смисъл да храня хората в темата Bitcoin, те вече са си платили доста за наивността си.
=====>
За бизнеса научих :
1. Да не си губя времето със скептични хора, те винаги ще си намират причини за да НЕ купят даден продукт.
2. Не се опитвай да угаждаш на клиентите си и да променяш продукта си спрямо това, което те искат. Клиентите винаги ще искат повече и повече, още и още, но това не е основание да променяш печелившите ти принципи.
3. НЕ ОТГОВАРЯЙ НА ОТЗИВИТЕ изпълнени с хейт спрямо бизнеса ти. Да спориш с човек, които не вижда повече от носа си, е чиста загуба на време и нерви. Просто ги изтривай.
4. НЕ ПРОДАВАЙ, нещо което ти е носило големи доходи, но поради липсата на иновации доходите са намаляли, защото със следващата иновация, може би притежаваш златна мина.
=====>
Специално през 2018 година за живота научих, че пасивите са нещо, много важно нещо, което винаги съм пренебрегвал. Научих, че е по-хубаво да храниш една путк@ от колкото 20 путк!.
 
2. Не се опитвай да угаждаш на клиентите си и да променяш продукта си спрямо това, което те искат. Клиентите винаги ще искат повече и повече, още и още, но това не е основание да променяш печелившите ти принципи.

Мога да се сетя за няколко компании, които имаха сериозни издънки тази година понеже мислеха, че знаят какво искат клиентите им повече от тях самите. Трябва да има комуникация, все пак продуктът е за клиентите. Но е вярно, че не трябва да угаждаш на всички.

Иначе аз лично научих, че човек трябва постоянно да затвърдява вече наученото и да не забравя да го прилага. Много е лесно да се отпуснеш след някакъв постигнат успех и да се върнеш с 10 крачки назад :)
Един цитат от Сенека: "Зле живеят хората, които непрекъснато започват да живеят отначало."
 
Спестяванията са хубав начин, но инфлацията ги гълта жестоко. Така че реинвеста или купуване на някакво имущество или активи е по-разумно за мен.
Инвестицията в имеот е най-доброто!

Мога да се сетя за няколко компании, които имаха сериозни издънки тази година понеже мислеха, че знаят какво искат клиентите им повече от тях самите. Трябва да има комуникация, все пак продуктът е за клиентите. Но е вярно, че не трябва да угаждаш на всички.

Иначе аз лично научих, че човек трябва постоянно да затвърдява вече наученото и да не забравя да го прилага. Много е лесно да се отпуснеш след някакъв постигнат успех и да се върнеш с 10 крачки назад :)
Един цитат от Сенека: "Зле живеят хората, които непрекъснато започват да живеят отначало."
Точно!
 
Научих ,че трябва да ценим близките си и най-ценното е здравето всичко друго се постига с много труд :)
 

Горе