Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Stealth

Member
Здравейте,

Имам онлайн магазин за мобилни телефони и аксесоари, който преди девет дена беше наказан от Гугъл за дублирано съдържание, което всъщност е техническите характеристики на апаратите. Същите няма как да бъдат уникални (поне аз така си мисля), тъй като те са си едни и същи за всеки апарат, но искам да попитам дали ако към всеки продукт добавя уникално кратко ревю това ще помогне на сайта да си върне старите позиции и да му бъде премахнато наказанието?

Ще съм благодарен на всеки, който даде съвет как да процедирам!
 
От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Логично е да помогне. Do it!
 
От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Здравейте,

... искам да попитам дали ако към всеки продукт добавя уникално кратко ревю това ще помогне на сайта да си върне старите позиции и да му бъде премахнато наказанието?

При всички положения като вкараш уникален и нов content, макар и в малък обем ще помогне. Дали сайтът ще си върне старите позиции и кога - това времето ще покаже. Ето някои насоки, които също ще ти помогнат:

Ако все още нямат - задължително сложи alt и title тагове на картинките. В спецификациите можеш да си поиграеш и да промениш някои неща. Например - Вградена камера << >> Камера, Резолюция <<>> Разделителна способност, Памет <<>> Вградена памет и т.н.
 
Ще помогне, даже гледай да е добре пордередно и ако държиш, може да го плеснеш отгоре. Но в лекцията на СЕО конференцията на Калинчу, си спомням, че той каза, че няма как да се отървеш от това и Гугъл си го знае - не може един и същ продукт да има 100 или повече различни характериастики, описания и каквото и да е там към него. Но е факт, че ако леко се различаваш от останалите може да доведе и до по-добро класиране. Все пак не си поведния плеснал всичко 1:1. Поне аз така съм направил на сериозните си сайтове. Пример за това са сайтове като Амазон и НексТаг-а. Освен, че са големи и бутани нагоре, те нямат нищо освен дублирано ревю на продукта в най-съкратения им вид. Помогни си и чрез назаното на николайчо - с каквото може да помогнеш, да не си поредния с дублирано - направи го. А той Гугъл сам ще си го разбере, нали ползват уж умно търсене. :)
 
Казал е че г знае това защото сео конференцията беше преди панда 2... и е вярвал в добите намерения... След панда 2. Г реже с мотиката и не ги интересува че ти прекарва бизнеса... ако си голям бранд за теб няма да важи в такава степен...


Добавянето на кратки описания и това да наравиш всички спецификации да са картинка например за да няма толкова дублирано съдържание ще работи до старирането за следващ път на панда алгоритъма (според ранд фишкин на 30 -40 дни се случвало) или до пълното му имплентиране на версия 2 и за бг сайтове

http://www.seomoz.org/blog/how-goog...-seo-best-practices-forever-whiteboard-friday

Content quality matters a lot. So a lot of time, in the SEO world, people will say, "Well, you have to have good, unique, useful content." Not enough. Sorry. It's just not enough. There are too many people making too much amazing stuff on the Internet for good and unique and grammatically correct and spelled properly and describes the topic adequately to be enough when it comes to content. If you say, "Oh, I have 50,000 pages about 50,000 different motorcycle parts and I am just going to go to Mechanical Turk or I am going to go outsource, and I want a 100 word, two paragraphs about each one of them, just describe what this part is." You think to yourself, "Hey, I have good unique content." No, you have content that is going to be penalized by Panda. That is exactly what Panda is designed to do. It is designed to say this is content that someone wrote for SEO purposes just to have good unique content on the page, not content that makes everyone who sees it want to share it and say wow. Right?

Изходите са няколко:

1. да почнеш да създаваш голямо уникално съдържание на продуктовите пейджове което хората искат да лаикват туитват плюсват споделят което и аз се чудя как да се направи за магазини с много подобни продукти...

2. да покажеш по някакакъв начин че си голям бранд за да не важи толкова за теб (да скъсаш медиите от прес релиизи) да пишат стии за теб (големи уважавани медии) макар че за бг незнам дали това ще важи

3. да чакаш г да видят че не става с този алгоритъм поне за магазини в шопинг нишите и да го разкарат (макар че те шопинг нишите ползват бранд ъпдейта за на запад Google Brand Links )

4. все пак деистваи по пръвоначалната замислената схема има шанс да минеш му капките знам ли или се откажаи от лонгтиела по продукти гони големи киурди за нишата със стаии с голямо съдържание ...

5. Разбирасе винаги може да поилзваш адурдс за да излизаш за продуктовите си страници отгоре .... едва ли има толкова много адвертиазъри които са си направили хубава кампания с много адове вътре продукт по продукт водещо до конретно продуктово урл

например:
Купи Iphone 4 цена $$$
Ипхоне 4 от Аплле съцетава бла
бла бала бла......................
гсммагазин.ком/ипхоне4
и така продукт по продукт поне засега в бг няма много конкуренция за това

пеераска работа е малко започнало да става затова не трябва да има монополи и после се чудя що се навъдиха толкова блекхеъри ами като ти рпецкава уайт бизнеса с пеераски ъпдейти нормално да си пуснеш и други сайтове в много печелившите ниши едноневки за малко бърз кеш които такака и ще думант дори и да са уайт и като думнат да си пуснеш пак ...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Благодаря на всички, то явно ще падне пълна промяна :) Аз всъщност не съм сигурен дали наказанието е заради дублираното съдържание, но то няма какво да е друго, или поне аз не виждам, което да накара Гугъл да отреже тръстет сайт така рязко.

Ще си поиграя да променя тези думи по характеристиките, които е възможно, ще добавя пропуснатите тагове, за които стана въпрос по-горе, ще напиша уникални кратки ревюта, намиращи се в началото на описанието на всеки продукт, където е възможно ще линквам към вътрешни страници с релевантни анкор линкове, след като завърша всичко ще огледам пак сайта за нередности и ще го предложа за ръчно преразглеждане в Гугъл пък ще видим какво ще се случи.

пп. Изникна ми още едно въпросче, ще влияе ли негативно ако продуктите, които не са в наличност ги направя да не се виждат в сайта, защото сега всички продукти са видими само се различават по статуса си "в наличност" и "няма в наличност"? Или по скоро въпросът ми е като се появяват и изчезват страници от сайта, това ще разсърди ли гугъл?
 
аз бих си ги държал някои може да си има линкове от тук там които бота следва и постоянно пускане спиране да му дава 404 не е добре

освен това тези линкове като не работят никои вебмастър няма да ти ги държи ако си чеква ръчно саита щото вредят на неговия сайт да има мъртви линкове
 
От: Re: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

coolice със сигурност Пандата ме е резнала, защото преди сайта си вървеше много добре и се класираше в топ 5 за доста конкурентни ключови думи. С този алгоритъм го направиха така, че само големите играчи да печелят, а малките да си гледат работата...

пп. Всъщност сайтът е афилиейт партньор на един български голям маркет и при първоначалната ми проверка, след като беше наказан сайта, установих, че има много развалени (неработещи линкове) водещи към партньорския сайт, които сега оправих, та може и за това да съм получил наказанието. Дали е възможно, като се има в предвид, че линковете са nofollow?
 
Последно редактирано:
Монополи винаги ще има, за това, като напишеш наименованието на даден продукт или излиза бранда, което е ОК, но след него идват амазони и какви ли не големи сторове, които май малко не са по правилата на панда или се лъжа:
1234.jpg
И не са защото: първо не дават пълно и хубаво съдържание за продуктите си; второ: това съдържание (ако може да се нарече така) е на още 100 сайта, ей така от нищото, включително и от оригиналния прозиводител; трето: вотинга им е единственото СЕО, ако може и това да се причисли, като такова. Но това, че са големи рекламудатели на бате Гугъл и са топ шопинг сайтове им дава силно предимство, а обикновения търговец, който си е направил труда да напише добро ревю на базата на опита си с продукта - никой не го боли.

Но е препоръчително да си единтичен, поне за да излезеш след големите. Хората искат да разберат повече, не само характеристиките, по някога и позитивни мнения и малко повечко инфо, за да вземат решение / направят действие. И тук идват добрите маркетолози.

Бате, не само е педераска, но и става гнусна ситуацията. Този алгоритъм не само е смотан и грам неадекватни резултати показва, но и създава недоволство в повечето, които по честен и коректен (спямо правилата на самия скапан Гугъл) е създал и управлява сайта / -товете си. За това наблюдавам и бум на блекхедъри и в DP, което е си е форум за Интернет Маркетинг, все пак.

П.П: Чудя се дали и тук да не си направим. Хахахахаха.... :)
 
Re: От: Re: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

coolice със сигурност Пандата ме е резнала, защото преди сайта си вървеше много добре и се класираше в топ 5 за доста конкурентни ключови думи. С този алгоритъм го направиха така, че само големите играчи да печелят, а малките да си гледат работата...

Млаките да блъскат пари за адурдс :( и после що на стари години хората от уаит с тук там елементи на греи взеха да стават блек хетъри...

още нещо ми хрумна може да ротираш спецификациите така че да ти илизат разместено спрямо топ сайтовете
тегло.... размер... бандове... да стане например 4 бандов гсм.... с рамери ... и тегло например но НЕ гарантирам че ще мине имам накзан за на запад сайт с такива еквелибристики....
 
От: Re: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Ами уш целта на Гугъл е да показва най-доброто съдържание, което търси потребителя, а всъщност се получава така, че който си плаща най-добре той ще се класира по-добре от останалите, а съдържанието му и това дали ще помогне на потребителя да намери това, което търси остава на заден план.
 
Последно редактирано:
От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

1. Отговорът на Matt Cutts
[video=youtube;LI_NmnXn5A4]http://www.youtube.com/watch?v=LI_NmnXn5A4&feature=related[/video]

2. Ползвай микротагове - http://schema.org
 
и аз му прпеоръчах да си направи секция със стаии които да ранква за по гнерик киурди да остави лонгтейла за съжаление за адурдс и големите

и спрямо отговора МК какво виждам :) как да не остане човек отегчен
 

Прикачени файлове

  • Screenshot-1.jpg
    Screenshot-1.jpg
    55.2 KB · Преглеждания: 21
  • Screenshot-2.jpg
    Screenshot-2.jpg
    57.3 KB · Преглеждания: 15
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

и аз му прпеоръчах да си направи секция със стаии които да ранква за по гнерик киурди да остави лонгтейла за съжаление за адурдс и големите

coolice може ли да ми обясниш какво означава "гнерик киурди" защото не съм много наясно с терминологията?
 
имах на оредви да се ранкваш за gsm магазин и други подобни по напред верояно и с някоя инфо статия може да пробваш

а не направо за продукта наприемр хтц сесейпън с пейж за пазаруване :) с някоя инфо сттия също може да пробваш дали ще стане ама ясно че не можеш за всеки продукт назад да напише нещо уникално, което да е толкова уникално и да го разпространяват хората
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

имах на оредви да се ранкваш за gsm магазин и други подобни по напред верояно и с някоя инфо статия може да пробваш

а не направо за продукта наприемр хтц сесейпън с пейж за пазаруване :) с някоя инфо сттия също може да пробваш дали ще стане ама ясно че не можеш за всеки продукт назад да напише нещо уникално, което да е толкова уникално и да го разпространяват хората

Ами аз за въпросната ключова дума се класирах на 4-та позиция, ама уви вече не :(
 
Като не сме виждали сайта и незнаем подробностите и само гадаем да знаеш... със хоум пейдж с колко съдържание излизаше там?

може да направиш малък блог с 10 инфо статии от по 800-1000 думи за този киурд и вариации те му и да го избуташ нагоре дори и с по агресивни техники и да си сложиш реклама на магазина

и ако блога улети след време да си направиш пак такъв и пак да го избуташ.... вероятно ще е по лесно отколкото да съобразим целия магазин с всички ъпдейти (е това имах на предвид че произвежда блекхетъри с глупавата си политика)
 

Горе