Намиране на сайтове по WP тема

eLast

Active Member
Привет! Харесал съм си 1 WP тема. Преди да я купя ми се ще да видя как се представя при полеви условия. Можете ли да ми кажете как да намеря сайтове, които използват тази тема?
 
Коя е темата и какво означава полеви условия, ако е качена някъде онлайн и всичко и работи, значи ще удържи. Но реално, ако ще се правят някакви неща от виж пилотаж. И това може да споделиш, за да видим дали ще се държи. ;)
 
От: Намиране на сайтове по WP тема

Мисля, че иска да каже, че иска да я види не като демо а като готов завършен сайт.
Да види как е настроена, как изглежда с друг кънтент и тн.
Коя е темата ?
 
От: Намиране на сайтове по WP тема

Мисля, че иска да каже, че иска да я види не като демо а като готов завършен сайт.

Точно. Въпроса е, че темата е доста специфична, съответно по коментари и реюта и т.н. никой не е казал "абе ей ми го на сайта, какво ще кажете".
 
От: Намиране на сайтове по WP тема

Освен да има начин да се сърчва кейворд в сорс кода на сайта и да се търси themes/theme name, иначе не се сещам как можеш да откриеш сайтове, ползващи темата.
Или другия вариант, ако демо сайта с темата, ако има във футера надпис в стил Design by еди кой си, ама се съмнявам да излензе нещо, тъй като повечето махат линка към разработчика, особено на платените теми.
 
От: Намиране на сайтове по WP тема

И на мен ми се струва доста трудно това начинание. Забелязал съм, че има някои разработчици на теми, които имат раздел с топ сайтове, използващи техните теми. Виж дали и в твоя случай е така, ако има такова нещо може там да намериш такива сайтове.
 
От: Намиране на сайтове по WP тема

Или друг вариант, да се погледнат линковете в ахрефса към страницата на разработчиците на темата и да си види, ако некой сайт, ползващ темата е оставил жив линк към разработиците, ама и това е малко тралала.
 
От: Намиране на сайтове по WP тема

Или да се потърси в гошо ''theme name review''
Или най-добре аз лично бих им писал директно на съпорта на темата да ми пратят лист със сайтове, който са изградени с техната тема, да видиш кво ще излюпат като отговор
 
От: Намиране на сайтове по WP тема

Сигурен съм, че има някакъв скрипт, който да рови из хедърите и да търси темата по

<link rel="stylesheet" href="http://сайта.com/wp-content/themes/темата/style.css" type="text/css" media="screen" />

... на бас че хакерчетата така си търсят "дупчени" теми.
 
Re: От: Намиране на сайтове по WP тема

Има няколко варианта. Повечето са споменати тук де, но да ги обобщим
1) С оператора inurl, ако приемем, че в урл-то на демото на темата която си харесал то не е променяно. Пример: inurl:/wp-content/themes/wpstore/ Това се получава, защото доста хора не си редактират robots.txt и не забраняват достъпа на роботите до wp-content.
2) По отличителен белег във футъра. Почти всеки автор слага копирайт, който в последствие може да премахнеш от админ панела. В случая една от последните теми в themeforest - http://themeforest.net/item/goodsimple-clean-business-wordpress-theme/5485305 и надписа във футъра "Good Simple. Designed by TemplateSquare.com."

Сигурен съм, че има някакъв скрипт, който да рови из хедърите и да търси темата по

<link rel="stylesheet" href="http://сайта.com/wp-content/themes/темата/style.css" type="text/css" media="screen" />

... на бас че хакерчетата така си търсят "дупчени" теми.
Не работят точно така в повечето случаи, при наличието на толкова много теми .. ти трябват огромни ресурси за парсване на всеки един домейн. По-скоро работят със списъци от теми/добавки, за които са наясно, че има дупки и след това директно се опитват да налагат експлойта.
 

Горе