Направа на меню

Wellco

Active Member
Здравейте колеги,
Моля да ми дадете съвет. Как мога да направя меню, в който категориите от първо ниво да са разположени хоризонтално (и в момента е така), категориите от второ ниво да са подредени вертикално (и в момента е така), а категориите от трето ниво да са хоризонтално подредени (в момента са подредени вертикално)
-------------------------------------------------

| Mъжки | |Дамски| |Детски| - Менюто при влизане в сайта

--------------------------------------------------

| Mъжки | |Дамски| |Детски|
| Обувки |
| Дрехи |
| Козмет | - Меню при hover върху меню "Мъжки"
| Кецове |

-----------------------------------------------

| Mъжки | |Дамски| |Детски|
| Обувки |
| Дрехи | |Рокли| |Панталони| |Блузи| |Тениски| - При hover върху "Дрехи" да се появят другите подменюта хоризонтално: рокли, блузи, тениски....
| Козмет |
| Кецове |

-----------------------------------------------

В случая Мъжки, дамски и детски са от първо ниво, обувки, дрехи, козмет и кецове са от второ ниво, а рокли, панталони, блузи са от трето ниво.

Идеята е категориите от трето ниво да бъдат подредени хоризонтално и да се сложи по един thumbnail за всяка категория (горе изображение, а отдолу името на категорията).

Който разполага със знания моля да сподели колкото е възможно, а който има знания и време може да се свърже с мен за да го направи срещу заплащане :).

Благодаря предварително!
 
Я си провери в аналиткса колко ти е трафика от десктоп устройства и най-вероятно ще си отговориш сам дали си заслужава цялата галимация
 
Това трябва да се накоди или в някоя система си търсиш някой модул, който да го изпълни? Може ли да споделиш повече инфо. Има готови решения и в двата случая, само дай да видим какво точно се търси в задачата. :)
 
Не разбрах точно какво имаш в предвид. Иначе търся някое готово решение за WordPress
 
mashable.jpg

Както в това меню се показват публикациите от категория TECH и подкатегория Gadgets. Идеята е същата, но вместо да показва публикации да показва продуктови категории със съответните thumbnails.

За съжаление до сега само 1 такъв плъгин намерих, а и то може да показва само публикации, а не продуктови категории.

P.S. Такова меню има в този сайт КЛИК
 
Тук megamenu.com, в последния меню линк (Tabs) има такова разпределение. Предполагам се импортва HMLT елемент, който да се зарежда в този вид. Вече ако е нужно, ще трябва малко CSS да се вкара, за да придобие точни вид на примера ти.
 
Благодаря на всички! :) Намерих читав плъгин, който ми върши чудесна работа ;)

Плъгин : UberMenu - WordPress Mega Menu Plugin​

 
Няма да е зле да си направиш един Speed Test след инсталацията на плъг-а за да видиш дали не ти спъва сайта, че все пак ще "работи" на Landing страницата. На твое място бих ангажирал някой колега да ми "цапне" Flexbox или Grid на CSS-a, но вече си взел решение :)
 
Супер, дай да ти използвам темата и да питам хората какво ползва за WooCommerce магазините си за смяна на валутата, някакъв мулти-валутен плъгин. Гледам един тук:


Но, ако някой го е правил с читав, нека сподели. Ще ми бъде полезно.
 
Супер, дай да ти използвам темата и да питам хората какво ползва за WooCommerce магазините си за смяна на валутата, някакъв мулти-валутен плъгин. Гледам един тук:


Но, ако някой го е правил с читав, нека сподели. Ще ми бъде полезно.
Използвал съм този плъгин. Съвместим е с плъгина "WooCommerce PayPal Unsupported Currency Compatibility plugin" на mreja net. Но забелязах леко забавяне в сайта след този плъгин, а също така понякога смяната на валутата отнемаше над 3 сек. Също да уточня сайта беше направен на споделен хостинг. :D А после го прехвърлихме на VPS забавянето изчезна.
 
Използвал съм този плъгин. Съвместим е с плъгина "WooCommerce PayPal Unsupported Currency Compatibility plugin" на mreja net. Но забелязах леко забавяне в сайта след този плъгин, а също така понякога смяната на валутата отнемаше над 3 сек. Също да уточня сайта беше направен на споделен хостинг. :D А после го прехвърлихме на VPS забавянето изчезна.
Еее, да. Аз много се радвам на ентусиазма на някои да държат магазини на споделен хостинг, и то на ниски планове. Но определено им се получава до един момент. После идва тежкото като се изсипе трафика или накачулят всякакви плъгини и модификации по сайта си. Мерси за мнението, ще го пробвам, дано работи добре и с други пеймънт гетъуей.
 
Благодаря на всички! :) Намерих читав плъгин, който ми върши чудесна работа ;)

Плъгин : UberMenu - WordPress Mega Menu Plugin​

Ей така от спортна злоба качи един скриншот от аналитикса с разпределение на трафика по устройства :D
 
Ей така от спортна злоба качи един скриншот от аналитикса с разпределение на трафика по устройства :D
Да, и аз бих си направил труда да видя това преди каквито и да е промени в главното меню. Но на мобайла нещата не седят 1:1 като с декстопа, поне от към визуализация. Структура ясно.
Виж файлът 22643
23% викаш са малко?
Бате, това и малко зависи от нишата. Дори тази статистика не мисля, че е усреднена. Процентите мисля, че са 40:60 за мобайла. Това, което гледам се отнася може би за медиен сайт.
 
Какъв е смисъла от такава "спортна злоба" ?
За да установиш има ли смисъл да се пънеш с тази изгъзица
 

Горе