Направиха ми акт

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Здравейте, онзи ден ме спипаха полицаите с превишена скорост и ми направиха акт. Добре, че ги видях по-отдалеко и намалих колкото можах. Карах със 110 :D, а ограничението е 50 км/ч. Та радара им е засекъл 74 км/ч. Някой може ли да ме светне колко са актуалните глоби за това нарушение. Те ми казаха, че ако съм карал със 1-2 км повече можели книжката да ми вземат. Аз съм превишил със 24 км. а долколкото знам за над 30 могат да ти вземат книжката. Та може ли някаква актуална информация. Колко пари ще ме одращят? Аз съм се приготвил психически за около 100-тина лева :D Надявам се да не е повече.
 
От: Направиха ми акт

отървал си се като са те засекли със 74 км.... толкова стотина лева може и по-малко да е ..
за превишение над 30 км/ч вземат книжката за 1 месец и 150 лв. точно
 
Последно редактирано:
От: Направиха ми акт

Ама къде са те хванали? На Need for speed или на някоя от новите? :)
 
От: Направиха ми акт

Глоби за превишена скорост в населено място:
• с 10 км/ч – 10 лв.
• от 11 до 20 км/ч – 30 лв.
• от 21 до 30 км/ч – 100 лв.
• от 31 до 40 км/ч – 150 лв. + един месец лишаване от правоуправление
• от 41 до 50 км/ч – 200 лв. + два месеца лишаване от правоуправление
• над 51 км/ч – 250 лв. + три месеца лишаване от правоуправление

Глоби за превишена скорост извън населено място:
• с 10 км/ч – 10 лв.
• от 11 до 20 км/ч – 30 лв.
• от 21 до 30 км/ч – 50 лв.
• от 31 до 40 км/ч – 100 лв. + един месец лишаване от правоуправление
• от 41 до 50 км/ч – 150 лв. + два месеца лишаване от правоуправление
• над 51 км/ч – 200 лв. + три месеца лишаване от правоуправление

Ако беше карал с 3 км/ч по-бавно щеше да дадеш по-малко кинта.. :\ Кофти...
 
От: Направиха ми акт

Абе вие не си ли плащате? :) 20 лева и си перфе, отиваш да ги мислиш в колата. Всеобща тайна е, че се минава и така.

А те не ти ли казаха или не ги ли пита за акта, колко пари е и т.н. Все пак те с това започват да сдухват хората и те поддават. Ако са двама обикновенно е доброто и лошото ченге, класика в жанра. Аз не мога да ти отговоря по въпроса, гледам да не стигнем до там. Винаги гледам да им набутам пари...а ако са честни, на които скоро не съм попадал, се правя на ударен, че съм зелен и живота ме мачка, както и че само техния акт ще ми даде нови сили към самообиството, което планирам. :) Но наистина си бил на косъм. С 30 км над позволената си е за книжка - 3 или 6 месеца.
 
От: Направиха ми акт

се правя на ударен, че съм зелен и живота ме мачка, както и че само техния акт ще ми даде нови сили към самообиството, което планирам. :)
:)
и аз така правя ...казвам нямам пари за глоби момчета .....
понякога минава номера като почнеш да им се обясняваш ...
 
ам чакам ги да издадат акта официално и да се почваме. иначе имах в предвид тука ме глобиха 300 евро за 19 км над разрешеното (за финландия става въпрос)
 
От: Направиха ми акт

Ами питах ги за акта, за глобата и така нататък ама още отначало ми казаха, че нямало как да бъде скатан резултата от радата, понеже имало памет и т.н. За 3 години ме спират за втори път, като ме глобяват за първи :) Пък и аз не обичам шменди капели. Хванали са ме, ще си понеса последствията. То беше въпрос на време да ме засекът някъде, аз като видя голям широк прав път и се изкушавам да настъпя :D :)
Да са еба и аз малко бавно реагирах отначало не зацепих, че е патрулка и късно се сетих да спирам, а то се води международен път, но минава през града и ограничението е 50 :(
Harkon На NFS Русе ги направих, но рекорда ми за града е 160 нагоре у баира, тогава дoбре, че нямаше патрулка на края на баира :) :) :p Така е голям трилентов широк път без коли пред теб, как да карам с 50 :(
 
От: Re: Направиха ми акт

ам чакам ги да издадат акта официално и да се почваме. иначе имах в предвид тука ме глобиха 300 евро за 19 км над разрешеното (за финландия става въпрос)

ЕЕхееее 300 евра :) Дааа ама на фона на какви заплати средни??? Тука 300-400 лева заплата и 100 лева глоба :) Там 2000-3000 евро и 300 евро глоба :) Къде е по-добре :D :D :D
 
От: Направиха ми акт

Никой не е дал пълно инфо.

Глобите за таквози нарушение почват от 100 лв и стигат до 250 000 лв кръвнина, 6-10 години у пандиза (дето може да те глобяват по няколко пъти на ден под душа), редукция на крайници, instant weight loss, кома, разговор със Свети Петър.
 
От: Направиха ми акт

Отървал си се, мен ме бяха спрели миналата година със 101 при ограничение 50. Взеха ми книжката за 3 месеца, глобиха ме 200 лева и ми взеха 12 точки. Изтърпях си наказанието, но сега внимавам доста повече, защото 3 месеца едва издържах без кола.
 
От: Направиха ми акт

отървал си се като са те засекли със 74 км.... толкова стотина лева може и по-малко да е ..
за превишение над 30 км/ч вземат книжката за 1 месец и 150 лв. точно

хаха Л:) сори ама това жените най-добре го знаете
не познавам жена шофьор която да неса и взели книжката за един месец и глоба 150 лева точно заради такова провинение :))
явно е масово явление при вас :)
 
От: Направиха ми акт

хаха Л:) сори ама това жените най-добре го знаете
не познавам жена шофьор която да неса и взели книжката за един месец и глоба 150 лева точно заради такова провинение :))
явно е масово явление при вас :)

ми то от колите, не е от жените ... :)
едно време и да исках не можех да го направя това нарушение ..
 
Последно редактирано:
От: Направиха ми акт

Здравейте, онзи ден ме спипаха полицаите с превишена скорост и ми направиха акт. Добре, че ги видях по-отдалеко и намалих колкото можах. Карах със 110 :D, а ограничението е 50 км/ч. Та радара им е засекъл 74 км/ч. Някой може ли да ме светне колко са актуалните глоби за това нарушение. Те ми казаха, че ако съм карал със 1-2 км повече можели книжката да ми вземат. Аз съм превишил със 24 км. а долколкото знам за над 30 могат да ти вземат книжката. Та може ли някаква актуална информация. Колко пари ще ме одращят? Аз съм се приготвил психически за около 100-тина лева :D Надявам се да не е повече.

Е пак добре, аз с ограничение 50км , 120 км са ме снимали с камера...
3 месеца без книжка и 250 лева .Само за тъпата книжка ме е яд
 
От: Направиха ми акт

Аз съм без книжка в момента ама за друго (не ми се обяснява, че само до съд дето не се стигна). За превишена скорост над 31 км. на един мой приятел му я взеха за 1 месец и 150 лв глоба. Иначе за протокола рекорда ми градско е 160 посока Младост във Варна :D

Гадно е да си без книжка особено ако си свикнал, но пък в момента имам стимул да събера пари за нова кола :)
 

Горе