Направих беля и не мога да я оправя!

Desisslava Dimitrova

Active Member
Моля ви за помощ!
Играх си с един от сайтовете ми, исках да направя мултисайт със субкатегории. Нещо не го направих както трябва и възстанових първоначалните настройки във wp-config.php. Във htaccess изтрих всичко, като си мислех, че информацията вътре ще се генерира отново. Оказа се, че не съм права. После копирах от друг сайт информацията от htaccess и я сложих в празния htaccess.
Ето пример на една публикация:
http://oferti.otdihbg.com/blog/2013/08/25/почивка-в-априлци-цена-180-лв-за-двама-две/
Преди да започна да се забавлявам излизаше без blog/2013/08/25/. Старите адреси вече са индексирани от бота и ще стане боза.
Категориите излизат по следния начин:
http://oferti.otdihbg.com/blog/category/априлци/. Дава, че няма такава страница, заради /blog/.
Въпросът ми е как да си оправя адресите?
И мога ли адреса на категориите да го направя да излиза без /blog/category/, например oferti. otdihbg.com/името на дестинацията?
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Отиваш на пермалинкс и от там ги оправяш пак както са били, а също и от генерал опциите виж как е изписан сайта дали с /блог/
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Сложих го на /%postname%/, но ефект няма. ДАдох му запис, но адресите са същите. Само категориите вече излизат, не дава, че няма такава страница.
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

влезни си в спанела и като цъкнеш файл мениджър там има една опция преди да те прати във файл мениджер - SHOW HIDDEN FILES
cpanel-show-hidden-files.png


и тогава вече влизаш, и триеш изцяло htaccess и пак си влизаш в пермалинкс и ще е ок.
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Направих го, влязох в и промених линковете на /%postname%/, записах, следващия прозорец след записа излиза като празна страница, което означава че нищо не съм записала.
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Благодаря ти Ремид, стана, но успях да го оправя след като активирах SEO плъгина и Akismet.
А за адреса на категориите как да го направя да излиза без category?
Сега излиза така:http://oferti.otdihbg.com/category/априлци/.
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

при пермалинкс има отдолу за категориите и таговете.
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Не искам да се заяждам Деси но не беше ли ти тази, която преди време ми даваше насоки и съвети относно сео оптимизация и дори ми предлагаше услугите си ? А сега не можеш да се оправиш с един wp... иначе услуга продаваш. Големи разбирачи, прочели 2 статии и станали професионалисти... пълен смях.
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Не искам да се заяждам Деси но не беше ли ти тази, която преди време ми даваше насоки и съвети относно сео оптимизация и дори ми предлагаше услугите си ? А сега не можеш да се оправиш с един wp... иначе услуга продаваш. Големи разбирачи, прочели 2 статии и станали професионалисти... пълен смях.
v0id,
Ако имам въпрос относно SEO ще го задам в съответната категория, в крайна сметка никой не се родил научен. При положение, че съм го задала в категория WP, едва ли питам за оптимизация, а чисто технически въпрос относно WP.
А относно съветите за оптимизация, я си погледни прословутата тема СЕО Състезание 15.06.2013 – 15.09.2013 гярб вечнълс, прочети отново какво ти беше писано там не само от мен, а и от още няколко човека. В този случай кое е "професионалиста"?
А доколкото си спомням на няколко пъти ме попита на ЛС дали ще участвам в състезанието.
Мисля, че спаменето ти в тази тема беше излишно!
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

На лично те питах защото не исках да те обиждам, исках сама да се увериш че нивото ти е изключително ниско и си много далеч от професионалист. Още тогава ти показах какви резултати съм постигнал лично във висококонкурентни ниши но ти не се усети и продължи да ми предлагаш "услугите си". С тази тема тук просто затвърждаваш мнението ми. И да, права си. Никой не се е родил научен! Ти това и друг път си го казвала... и имам спомен че ти отговорих така: Въпроса е в това, кой какво е научил до момента на предлагането на услугата. Като завършена такава. Аз лично с твоите знания не бих имал самочувствие да продавам "услуга". Не знам защо си помисли че можеш да ми даваш съвети и идеи ? :shock: Не знам защо когато ми се обади да разменим линкове ти ми сложи nofollow линк ? :shock: ? И не знам изобщо защо се занимавам с теб, но не съжалявам, трябваше рано или късно да ти кажа какво мисля а и не само за теб ами и за 90% от потребителите на този форум. Драскачи без идея за бизнес, аматьори без желание за развитие. Без усет, без талант без нищо .... само с едно голо желание да работите за себе си. На пръсти се броят кадърните и способни хора. Това е.
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

На лично те питах защото не исках да те обиждам, исках сама да се увериш че нивото ти е изключително ниско и си много далеч от професионалист. Още тогава ти показах какви резултати съм постигнал лично във висококонкурентни ниши но ти не се усети и продължи да ми предлагаш "услугите си". С тази тема тук просто затвърждаваш мнението ми. И да, права си. Никой не се е родил научен! Ти това и друг път си го казвала... и имам спомен че ти отговорих така: Въпроса е в това, кой какво е научил до момента на предлагането на услугата. Като завършена такава. Аз лично с твоите знания не бих имал самочувствие да продавам "услуга". Не знам защо си помисли че можеш да ми даваш съвети и идеи ? :shock: Не знам защо когато ми се обади да разменим линкове ти ми сложи nofollow линк ? :shock: ? И не знам изобщо защо се занимавам с теб, но не съжалявам, трябваше рано или късно да ти кажа какво мисля а и не само за теб ами и за 90% от потребителите на този форум. Драскачи без идея за бизнес, аматьори без желание за развитие. Без усет, без талант без нищо .... само с едно голо желание да работите за себе си. На пръсти се броят кадърните и способни хора. Това е.
А, сега разбрах защо беснееш!!!
Е, аз не съм казала нищо, че ми махна линка от твоя блог, нали? И линка го направих ноуфолоу, след като ти махна линка към мен. Между другото твоя линк все още стои при мен, нищо, че е ноуфолоу. Помисли си за това каква е твоята твоята почтеност и колегиалност!
А относно знанията ми, не съм ти правила оптимизация на сайта, за да си наясно какво знам и какво не знам, нали?
И моля те, ако имаш още нещо да ми казваш, направи го на ЛС, не е нужно да занимаваме всички останали с нашите пререкания!
Ако, нямаш - пожелавам ти всичко най-хубаво и продължавай да развиваш отличните си професионални отношения. Знаеш ли, може да се кандидатираш и за депутат?!
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Деси, моля те не се опитвай да ме убеждаваш в неща, които лично съм проверил и знам със сигурност. Линка никога не е бил dofollow. Моя го махнах когато видях че твоя е nofollow. Просто прецених че си губя времето с теб и вместо да се обяснявам и да те проверявам през 1-2 месеца, дали аджеба не си ми сменила линка предпочетох да махна твоя и да приключа въпроса.
И между другото не беснея, съвсем спокоен съм, дори отегчен.... няма как да се разбеснея за такива дребни неща. Цялото ми мнение е провокирано от там че хора далеч под нивото на професионалисти дават мнения и се изживяват тук като "предприемачи". Лошо няма във всичко това, дори е много хубаво като срещнем хора със хъс и желание за развитие. За такива хора винаги ще има пари във всяка една област. Запомни го! Само че критериите за професионализъм в реалния живот са малко по различни.
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Void,
Линкът ми беше дофолоу, докато ти не махна моя. Но е факт, че твоя стои!
Както и да е!
Казах ти и в предишния пост, дебатът да се продължи на ЛС. Имаш ми телефон, мейл, скайп. Така, че не занимавай повече хората.
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Деси, би ли ми обяснила как точно промени линка от dofollow на nofollow ? Не съм убеден че си проверила какъв линк слагаш още от самото начало. За сметка на това обаче ти казвам че аз лично проверих ! Няколко пъти ! И линка си беше nofollow. Не вярвам да се опитваш да ме лъжеш сега, вероятно просто не си проверила и поради някаква причина линковете са ти nofollow ?
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Деси, би ли ми обяснила как точно промени линка от dofollow на nofollow ?
Според теб как се променят линковете?
Или мислиш, че всички линкове автоматично се правят ноуфолоу и след това не могат да се променят?
Имам плъгин, с чиято помощ указвам съответния линк да е ноуфолоу или доуфолоу, ето в момента е дофолоу, ако сложа отметка ще е ноуфолоу. Плъгинът прави по дефолт всички линкове доуфолоу, а аз преценявам дали да сложа отметка или не.
222.jpg
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Ясно, значи си сложила отметка още при качването на статията... и недей да спориш повече моля те. Все ми тая какво ще ми кажеш при положение че лично съм проверил няколко пъти.
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Въобще не възнамерявам повече да споря с теб за каквото и да е било.
Пожелавам ти приятна вечер!
 
хора мир....:|

може плъгина да не е работил коректно при един от предните ъпдейти един от плъгините за нофолоу скапа целия afftips.com а преди това си работеше коректно аз даже реших първо че кеша се скапал спияхго после че базата се скапа и я ресторвах я а то глупавия плъгин ако някой ми беше казал отначало че е от него щях да реша че е малко вероятно
 
От: Направих беля и не мога да я оправя!

Защо не възстановиш архив? се чудя ....
 

Горе