Напускане на работа

rutera

Active Member
Здравейте,
ситуацията е следната, работя близо 2 месеца без един ден в дадена фирма, работодателя ми заявява, че не можем да работим повече заедно и се съгласяваме да приключим взаймоотношения считано от същия ден, но от страна на работодателя не ми е предоставен никакъв документ да подпиша като напримен молба за напускане или заповед за напускане абе нищо всичко е устно. Та въпроса ми е аз мога ли да излеза болничен в тази ситуация при положение, че не съм подписал нищо и дори трудовата ми книжка не е при него. Причината за това ми питане/мислене е кофти работодател.

Ако има някой който е добре запознат със казусите м-у работодател и служител нека даде мнение.
 
Ако нямаш трудов договор с тоя работодател и не ти е плащал осигуровки... Какъв болничен?
 
Разбирасе, че имам трудов договор.
"работя близо 2 месеца без един ден в дадена фирма"
 
Нали сте се съгласили да приключите от същия ден? От какъв зор ти е болничен?
Иначе-да, ако не си подписал нищо можеш да излезнеш. Колко е коректно е въпрос на тълкуване...

Именно устна уговорка за приключване. Зора ми е, че ми бавят дори заплата която са пуснали на останалите, и понеже не им бях удобен ме топнаха и сега само ми сипват зад гърба щото нямат топки. Ей такива несериозни неща.
Иначе не съм някоя мишка, който мисля да прави такива мизерии но след като ме цакат така законово ще го цакам.
 
Пускаш сигналчета до НАП, Агенция по труда и т.н. султаноидни рекетьори и почвате да се ебете един друг с работодателя ти.
Даа вярно може и така да стане.

Благодаря на всички отзовали се.
 
Виж си първо договора дали пише нещо за изпитателен срок, предизвестие и в чия полза, че да не стане после вместо ти него, той тебе :) Тези дето имат голяма текучество на кадри, обикновено знаят какво правят и едва ли е оставил нещата на случайността.
 
Виж си първо договора дали пише нещо за изпитателен срок, предизвестие и в чия полза, че да не стане после вместо ти него, той тебе :) Тези дето имат голяма текучество на кадри, обикновено знаят какво правят и едва ли е оставил нещата на случайността.

В договора пишеше, че е едномесечно предизвестие в негова полза ... ясно е какво се случва. Не мога да го цакам с болничен, щото пък може да реши да ме уволни писмено и да му дължа пари даже. Просто в любимата ни страна работодателя може да те шие както си иска. Работодател да си днешно време :)))
 
Мен ако питаш, не се занимавай ... Затваряй страницат6а и забравяй за човека, и за фирмата му и за случая. Ако влезеш в конфликт, сам ще се преебеш. Ще изгубиш и време и нерви, не си струва просто усилията.

В договора пишеше, че е едномесечно предизвестие в негова полза ... ясно е какво се случва. Не мога да го цакам с болничен, щото пък може да реши да ме уволни писмено и да му дължа пари даже. Просто в любимата ни страна работодателя може да те шие както си иска. Работодател да си днешно време :)))
 
В договора пишеше, че е едномесечно предизвестие в негова полза ... ясно е какво се случва. Не мога да го цакам с болничен, щото пък може да реши да ме уволни писмено и да му дължа пари даже. Просто в любимата ни страна работодателя може да те шие както си иска. Работодател да си днешно време :)))
 

Прикачени файлове

  • 30595184_681138388905270_587324043262477281_n.jpg
    30595184_681138388905270_587324043262477281_n.jpg
    60.2 KB · Преглеждания: 41
В крайна сметка май така ще стане, ще видя кога ще плати това което съм изработил и така.

Един катинар.
 
Виж сега, аз съм работил в сферата преди време. Щом имаш договор, прочиташ какво пише, вкл. и по кой член и по коя точка е договорът. Ако не е ясно, пействаш тука или направо поглеждаш в Кодекса на Труда. Щом пише 1 месец предизвестие, пускаш болничен (ако имаш право на такъв) и казваш искам писмено предизвестие :) Такова нещо като устни договорки в трудовия кодекс нема.

Ако си на договор с изпитателен срок, няма нужда от предизвестия - може да те освободи кога си иска. Щом си прави думата за взаимно съгласие, има разни предизвестия и т.н., вероятно не си на изпитателен или оня е тъп и не знае как се прави.

За уволнение трябва да натрупаш 3 документирани нарушения на трудовата дисциплина - няма как да ти ги изпраска наведнъж, тъй че не може да те уволни. Особено пък щом и трудовата книжка не е у него (не може да те оклепа) и си склонен да жертваш въпросните 2 месеца стаж.

Не виждам какво можеш да изгубиш в случая. В агенцията по труда много ги обичат такива.
 
Последно редактирано:
Най-вероятно си на изпитателен срок, ако не си ми кажи да ти обясня какво да правиш...един приятел преди години взе обещетение за 6 заплати заради такова нещо от днес за днес, но беше на постоянен трудов договор. Ако мислиш ,че въпреки устната договорка , той те освобождава защото не си удобен както ти се изразяваш..не оставяй да му се размине..стига всеки викал не ми се занимавяа, за това много не а повечето работодатели си правят каквото искат. Дори да си на изпитателен срок си пусни болничен, и се моли да има късмета да те освободи по време на болничния, тогава ще му дойде акъла. Просто си пусни болничен , ако не се лъжа трябва да се предаде в рамките на 3 дни... след 3 дни отиди , пуснал ли е документи за освобождаване по взаимно съгласи , не подписваш нищо а директно в инспекцията по труда ;), ще му скъсат гъза , а и после ще им е в полезрението. Няма да си траете и да не се занимавате, щото за това сме на тва дередже
 
Не знам дали осъзнавате, но съветвате момчето да прецака работодател, чрез измама. Ако мен се опита някой така да ме шиба ще стане страшно. Нещата автоматично минават на друга плоскост, което не е добре за никоя от страните.
 
Не знам дали осъзнавате, но съветвате момчето да прецака работодател, чрез измама. Ако мен се опита някой така да ме шиба ще стане страшно. Нещата автоматично минават на друга плоскост, което не е добре за никоя от страните.
Кое точно е измама? Да подава сигнали в султанските служби, те ще решат всичко ОК ли е или не е ОК.
 
Не знам дали осъзнавате, но съветвате момчето да прецака работодател, чрез измама. Ако мен се опита някой така да ме шиба ще стане страшно. Нещата автоматично минават на друга плоскост, което не е добре за никоя от страните.
Кое ще стане страшно? Дай малко по-конкретно.

Не коментираме дали болничният е фалшив. Какви козове според теб има работодателят в случая? Или имаш предвид някакви битови драми?
 
Имам предвид битови драми. С фалшивия болничен се излиза от чисто служебните отношения и се влиза в полето на битовите драми.


Кое ще стане страшно? Дай малко по-конкретно.

Не коментираме дали болничният е фалшив. Какви козове според теб има работодателят в случая? Или имаш предвид някакви битови драми?
 
Най-вероятно си на изпитателен срок, ако не си ми кажи да ти обясня какво да правиш...един приятел преди години взе обещетение за 6 заплати заради такова нещо от днес за днес, но беше на постоянен трудов договор. Ако мислиш ,че въпреки устната договорка , той те освобождава защото не си удобен както ти се изразяваш..не оставяй да му се размине..стига всеки викал не ми се занимавяа, за това много не а повечето работодатели си правят каквото искат. Дори да си на изпитателен срок си пусни болничен, и се моли да има късмета да те освободи по време на болничния, тогава ще му дойде акъла. Просто си пусни болничен , ако не се лъжа трябва да се предаде в рамките на 3 дни... след 3 дни отиди , пуснал ли е документи за освобождаване по взаимно съгласи , не подписваш нищо а директно в инспекцията по труда ;), ще му скъсат гъза , а и после ще им е в полезрението. Няма да си траете и да не се занимавате, щото за това сме на тва дередже



Да на изпитателен съм, и да той ме освобождава точно щото не им правя мили очички ами си вършех работата за която ми плащат дори много по-добре от колкото им се ще, факт е, че feedback от клиентите е бил на макс доволни това говори много. Единственото е, че има комплексари който не става както те кажат и ме топват за това че 2 мин. съм бил на вън, че съм си говорил с колеги чат, пат и ей такива.



Не знам дали осъзнавате, но съветвате момчето да прецака работодател, чрез измама. Ако мен се опита някой така да ме шиба ще стане страшно. Нещата автоматично минават на друга плоскост, което не е добре за никоя от страните.

Това не е точно измама, всъщност аз имам нужда от лекър в този момент не е просто да е фалшив болничен. Аз болничен не съм взимал в живота си!
 

Горе