Наръчник за нови потребители

От: Re: От: Наръчник за нови потребители

Здравейте,
Едно време при вас пусках теми всичко беше наред но сега не мога да пусна нова тема в пазара.
Какво трябва да се направи, все пак явно съм отговарял на условията преди това, направих и сделка тогава успешна и сега имам нужда наново да се пробвам с друго но не ми дава нещо да пусна нова тема или не мога да намеря от къде да пусна нова тема
Моля за помощ.
 
Re: От: Re: От: Наръчник за нови потребители

Здравейте,
Едно време при вас пусках теми всичко беше наред но сега не мога да пусна нова тема в пазара.
Какво трябва да се направи, все пак явно съм отговарял на условията преди това, направих и сделка тогава успешна и сега имам нужда наново да се пробвам с друго но не ми дава нещо да пусна нова тема или не мога да намеря от къде да пусна нова тема
Моля за помощ.

Пробвай пак. И гледай да не си печелиш така лесно червени репутации. Пусния някои друга хубава тема, за да набереш зеленичко. Ще ти помогне и при търговията. Хората по-спокойно търгуват с доказал се потребител тук. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Наръчник за нови потребители

Пробвай пак. И гледай да не си печелиш така лесно червени репутации. Пусния някои друга хубава тема, за да набереш зеленичко. Ще ти помогне и при търговията. Хората по-спокойно търгуват с доказал се потребител тук. ;)

Да благодаря за съдействието, вече мога да пусна нова тема в пазара.

Поздрави и приятен уикенд на който ще почива :)
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: От: Re: От: Наръчник за нови потребители

Веднага ти отговарям. Ти пробва ли веднага след последния си пост, който написа в тази тема да пуснеш нова тема? Пробвай, няма причина вече да не можеш. ;)

Как да събереш репутация - с полезни съвети, теми и постове. Нали се сещаш, някой има проблем и ти помагаш по най-компетентния начин. Или добър начин е (няколко потребителя го пратя това и трупат доста репутации само с една тема, но каква тема) е пускането на тема в някой раздел, който е тематичен на форума. Ако разбираш или си имал опит - имаме и секция Бизнес - Инвестиции и други. За жалост се иска да се инвестира време, за да се направи нещо качествено, а не нещо нахвърляно набързо. Но ти гарантирам, че ако допадне на потребителите тук, ще имаш много ползи от това. ;)

Червена репутация се дава много трудно, за това ми беше любопитно какво прегрешение си има преди да светнеш зелен сега. Имай предвид, че повечето форуми са на принципа - взимаш -> даваш, така е устроено. :)
 
От: Наръчник за нови потребители

Здравейте,

Току що се регистрирах за да разгледам форума и да пусна обява в раздел продажби, но разбира се преди да го направя е необходимо да отговарям на някои условия - (10, 10, 10 и т.н.)

Не е излишно обаче обявите да могат да се направят да се пускат от нови потребители, но да изискват одобрение от администратор. Има и други хора, а не само измамници :)

Както и да е, междувременно ще се опитам да си оправя рейтинга с положителни коментари за да си пусна обявата.
 
От: Наръчник за нови потребители

Благодаря за топлото приемане и точните разяснения.
 
Re: От: Наръчник за нови потребители

Благодаря за топлото приемане и точните разяснения.
Моля, моля. Дано ти хареса при нас. :)

@ deanski, не е лоша идеята, но много спам ще стане така, а и предполагам не ти е коствало много труд да пуснеш някой друг пост. То няма и как да разберем реално дори и да ободрим една добре написана обява дали зад нея седи някой измамник или не. Това условие е поне да не се правят от първия път "удари", а човека да си даде сметка, че за да му "мине номера" ще трябва да отдели малко време, което може за него да си е чиста "набутвация." :)

Може да се обзаложиш, че при добро присъствие тук, ще получиш много положителни репутации и добър рейтинг, както и да си станеш топ търговец тук. :) Успехи от мен и едно репче за доброто включване и желание да се развиеш като силен потребител тук. :)
 
От: Наръчник за нови потребители

Благодаря за позитивния отговор,

така си е, наистина може да има много спам, не знам колко често се посещава форума от измамници :) Моята обява е за софтуер, който съм написал лично през годините и НЕ се продава. Има си бутонче за пейпал и си закупуваш ваучер за използването му, сайта още го доработвам, така че не ми е спешно пускането на обявата :) тук предполагам има доста хора, които са минали по този мой път и вероятно ще оценят стойността му, въпреки, че може да срещне и критики - има подобни такива тук:)
 
От: Наръчник за нови потребители

Благодаря за позитивния отговор,

така си е, наистина може да има много спам, не знам колко често се посещава форума от измамници :) Моята обява е за софтуер, който съм написал лично през годините и НЕ се продава. Има си бутонче за пейпал и си закупуваш ваучер за използването му, сайта още го доработвам, така че не ми е спешно пускането на обявата :) тук предполагам има доста хора, които са минали по този мой път и вероятно ще оценят стойността му, въпреки, че може да срещне и критики - има подобни такива тук:)

Може все пак и с премиум акаунт да не чакаш толкова време.
 
От: Наръчник за нови потребители

Може все пак и с премиум акаунт да не чакаш толкова време.

Е, така си е... но 60лв малко множко ми се виждат на година за форум... Ако имаше възможност за плащане с СМС за по-кратко време бих се възползвал може би. Но както и да го погледнеш 60 лв за членство във форум заради едната обява си е много :)

Ето и друга идея - за хората, които искат да публикуват обяви да има проверка по телефонен номер и в обявата да се публикува именно него. Така хората ще знаят, че този телефон е проверен - става с изпращането на някакъв смс с код - всички по-големи компании го правят. Ето и схемата. Регистрираш се, искаш да пуснеш обява - препраща те на пост, в който ти обясняват, че за защита от измамници е необходимо да изпратиш смс до кратък номер хххх с добавена стойност - цена 2,40 например. След което системата ти връща уникален номер, чрез който си публикуваш обявата.

И това може да се направи за всяка една обява - така приходите на портала ще растат не само заради премиум акаунтите ами и заради публикуваните обяви. Освен това и всеки ще знае, че зад тази обява стои даден телефонен номер, който е проследим след една жалба за измама в полицията :)
 
Последно редактирано:
От: Наръчник за нови потребители

Е, така си е... но 60лв малко множко ми се виждат на година за форум... Ако имаше възможност за плащане с СМС за по-кратко време бих се възползвал може би. Но както и да го погледнеш 60 лв за членство във форум заради едната обява си е много :)

Ето и друга идея - за хората, които искат да публикуват обяви да има проверка по телефонен номер и в обявата да се публикува именно него. Така хората ще знаят, че този телефон е проверен - става с изпращането на някакъв смс с код - всички по-големи компании го правят. Ето и схемата. Регистрираш се, искаш да пуснеш обява - препраща те на пост, в който ти обясняват, че за защита от измамници е необходимо да изпратиш смс до кратък номер хххх с добавена стойност - цена 2,40 например. След което системата ти връща уникален номер, чрез който си публикуваш обявата.

И това може да се направи за всяка една обява - така приходите на портала ще растат не само заради премиум акаунтите ами и заради публикуваните обяви. Освен това и всеки ще знае, че зад тази обява стои даден телефонен номер, който е проследим след една жалба за измама в полицията :)
Продават се регистрирани предплатени сим карти на всякакви хора. Това не е гаранция, че няма да има измамници.
 
От: Наръчник за нови потребители

Продават се регистрирани предплатени сим карти на всякакви хора. Това не е гаранция, че няма да има измамници.

Така си е, прав си, но ако трябва да се съмняваш във всичко може направо да се хвърлиш под влака за да не те блъсне кола :)
 
От: Наръчник за нови потребители

Определено говоря за тази ситуация, тук има измамници, които не ги спират никакви ограничения. Трябва да станат 500 поста, че да им омръзне преди да ги натрупат.
 
От: Наръчник за нови потребители

Определено говоря за тази ситуация, тук има измамници, които не ги спират никакви ограничения. Трябва да станат 500 поста, че да им омръзне преди да ги натрупат.

Вероятно си прав, аз съм посещавал сайта но само като гост и никога не съм се зачитал в обявите, а главно за помощ. Аз давам само идеи за това как може да се направи. Дали е приложимо за този форум - нямам никаква идея, администраторите могат сами да преценят.
 
Re: От: Наръчник за нови потребители

Вероятно си прав, аз съм посещавал сайта но само като гост и никога не съм се зачитал в обявите, а главно за помощ. Аз давам само идеи за това как може да се направи. Дали е приложимо за този форум - нямам никаква идея, администраторите могат сами да преценят.

Защо да не е приложимо. В другите фруми - големите искат пари за обява, тук поне са в някакъв баланс - постове, репутация и престой. Има и бърза писта - пемиум и си блъскаш обявата. Ако става дума за нещо съмнително, 100% ще се набие на очи, особено ако продавача или автора на темата започне да се оплита в обясненията си. Но всеки сам преценява риска, допитва се до други потребителя за този и най-важното - проучва го от няколко ъгъла. И в реалния живот е така - къде си виждал някой да купува нещо от някой, ако преди това не му е гласувал някакво доверие, било и то минимално. ;)
 
От: Наръчник за нови потребители

Здравейте. И аз от вчера съм нов потребител. Регистрирах се в форума, защото наистина много ми допадна. Прочел съм правилата, не смятам да задавам глупави въпроси, поне за сега де. :D Успешен ден на всички!!!
 
От: Наръчник за нови потребители

Поздрави и от мен!
Здравейте. И аз от вчера съм нов потребител. Регистрирах се в форума, защото наистина много ми допадна. Прочел съм правилата, не смятам да задавам глупави въпроси, поне за сега де. :D Успешен ден на всички!!!
 

Горе