Наръчник за нови потребители

От: Наръчник за нови потребители

Много хубава тема, защото без нея намяше да разбера кои са ограниченията от изречението "Изискват се 10 поста, регистрация от 10 дни и да нямате негативна репутация за да отпаднат ограниченията които има за новите акаунти. " във Правилата за ползване.
 
Re: От: Наръчник за нови потребители

Много хубава тема, защото без нея намяше да разбера кои са ограниченията от изречението "Изискват се 10 поста, регистрация от 10 дни и да нямате негативна репутация за да отпаднат ограниченията които има за новите акаунти. " във Правилата за ползване.

Да, благодаря за разбирането. Правим го поради съображения за сигурност. :) Както се вика доста виагри изядохме с годините. :)
 
От: Наръчник за нови потребители

Раздвоен съм.Форума изглежда е страхотно полезен и интересен,нямам поглед и база за сравнение със други подобни форуми понеже не ми бяха нужни до днес,и когато попаднах случайно на този форум и ми хареса почетох малко и реших да попитам знаещите тук по въпроса който ме вълнува се оказа че трябва да чакам за да отправя едно лично съобщение.Е извинявам се но аз 18 часа на ден съм на компа и всяка секунда ми е ценна и ми носи доход и ме принуждавате да потърся друг форум във който още на 1 минута след регистрацията може някой да ми отговори.Има една поговорка"не отлагай днешната работа за утре"при вас тя е следната "отложи днешната работа за след 10 дена".Съгласен съм съм изискването новите потребители да нямат право да създават нови теми,но най-голямата глупост да те заинтригува дадена тема във форума и да прочетеш това-To access this forum your post count must be 100 or greater,за да научиш нещо полезно ти трябва против волята си да драскаш и постваш 100 пъти.На 42 год съм и по голяма тъпотия не бях срещал,но на кой му пука за потребителя като мен важното е че собствениците на форума печелят от това,рекламодателя вижда 10 милиарда поста и си казва във този форум си заслужава да рекламирам голяма активност е тук ,а това че 99% от постовете са насила и ненужни е малка и незначителна подробност.
 
Последно редактирано:
От: От: Наръчник за нови потребители

Раздвоен съм.Форума изглежда е страхотно полезен и интересен,нямам поглед и база за сравнение със други подобни форуми понеже не ми бяха нужни до днес,и когато попаднах случайно на този форум и ми хареса почетох малко и реших да попитам знаещите тук по въпроса който ме вълнува се оказа че трябва да чакам за да отправя едно лично съобщение.Е извинявам се но аз 18 часа на ден съм на компа и всяка секунда ми е ценна и ми носи доход и ме принуждавате да потърся друг форум във който още на 1 минута след регистрацията може някой да ми отговори.Има една поговорка"не отлагай днешната работа за утре"при вас тя е следната "отложи днешната работа за след 10 дена".Съгласен съм съм изискването новите потребители да нямат право да създават нови теми,но най-голямата глупост да те заинтригува дадена тема във форума и да прочетеш това-To access this forum your post count must be 100 or greater,за да научиш нещо полезно ти трябва против волята си да драскаш и постваш 100 пъти.На 42 год съм и по голяма тъпотия не бях срещал,но на кой му пука за потребителя като мен важното е че собствениците на форума печелят от това,рекламодателя вижда 10 милиарда поста и си казва във този форум си заслужава да рекламирам голяма активност е тук ,а това че 99% от постовете са насила и ненужни е малка и незначителна подробност.

Погледни нещата и от другата гледна точка- тази на модераторите. Те не са на пълен работен ден във форума и не могат да преглеждат всяко мнение на новорегистрирани потребители, които са дошли само да си изпляскат линк в подписа и да оспамят 2-3 теми. Не визирам теб, а просто давам пример. Иначе защо модераторите да спират потребителите да пишат? Всеки иска да има по-голям брой потребители и повече съдържание във форума си ;)
Аз също виждам някои интересни оферти от сорта на "Продавам facebook страница" и нямам достъп до тези теми, но и на това ще му дойде времето.
 
Re: От: Наръчник за нови потребители

Здравей и добре дошъл при нас. :) Надявам се престоят ти да е пълноценен и определено да останеш с нас.

Относно това, което си писал. За съжаление, предполагам не си част от общество за първи път, и тук си има някакви правила. Не са мега строги или непосилни за който и да е потребител. Ще ми бъде приятно да се свържеш с мен или с друг модератор на форума и да ми кажеш какво ти е нужно, за да видим с какво можем да помогне,

Няма как да нямаме тази "голяма тъпотия", защото ето как изглежда секцията ни Пазар на Ен език:

7703685E.png


Надявам се да погледнеш и през нашите учи, за да разбереш защо са тези мерки за сигурност.

За момента рекламодателите са много далеч от твоето виждане, което го доказва и с рекламата, която е предимно бартерни отношения. И за да държим форума чист и в някакви правила, се налага тази мярка. Има и платена опция, която е: http://www.predpriemach.com/premium/

Моя съвет е позавърти се наоколо, покоментирай, и ако нещо е толкова смешно, кажи ни, за да помогнем с каквото можем. Всеки бърза и това ми е ясно, но не може заради това да рискуваме сигурността на форума. Просто правилата са за всички и смея да твърдя, че сме един от най-свободно мислещите и толерантни форуми.
 
От: Re: От: Наръчник за нови потребители

Прави сте и ако ме бяхте разбрали правилно нямам нищо против да нямам право да поствам,но голяма тъпотия е че това е форум а вие ограничавате дори четенето.Е няма да си измислям сега 100 поста за да ми разрешите да прочета темата която ме заинтересува.Лек ден ви желая .
 
Re: От: Re: От: Наръчник за нови потребители

Прави сте и ако ме бяхте разбрали правилно нямам нищо против да нямам право да поствам,но голяма тъпотия е че това е форум а вие ограничавате дори четенето.Е няма да си измислям сега 100 поста за да ми разрешите да прочета темата която ме заинтересува.Лек ден ви желая .

Коя е тази тема, ако смея да попитам. Може да ми я пратиш на лично, ако желаеш. Ако за секцията FB, там реално ограниченията са изцяло сложени, заради много измами. Ако е така ти гарантирам, че там няма много за четене, просто хората продават и купуват в тзи секция. ;)
 
От: От: От: Наръчник за нови потребители

Аз също виждам някои интересни оферти от сорта на "Продавам facebook страница" и нямам достъп до тези теми, но и на това ще му дойде времето.[/QUOTE]

За това става дума.Преди 8 месеца си регистриран а нямаш достъп до темата която ти желаеш,ти си чакай времето но аз нямам това време за губене.Лек ден и дано дочакаш каквото искаш.
 
Re: От: От: От: Наръчник за нови потребители

Аз също виждам някои интересни оферти от сорта на "Продавам facebook страница" и нямам достъп до тези теми, но и на това ще му дойде времето.

За това става дума.Преди 8 месеца си регистриран а нямаш достъп до темата която ти желаеш,ти си чакай времето но аз нямам това време за губене.Лек ден и дано дочакаш каквото искаш.[/QUOTE]

Ок, лек и теб. Успехи. ;)
 
От: Re: От: От: От: Наръчник за нови потребители

За това става дума.Преди 8 месеца си регистриран а нямаш достъп до темата която ти желаеш,ти си чакай времето но аз нямам това време за губене.Лек ден и дано дочакаш каквото искаш.

Ок, лек и теб. Успехи. ;)[/QUOTE]

не,не се интересувам от тази тема,цитирах колегата .аз исках да си платя за сайт,и всичко свързано със него ,дори уроците по ограмотяване също и 15 мин писах лично съобщение на потребитела който ми направи най голямо впечатление а се оказа че нямам право да изпращам съобщения,все ще се намери някаде другаде човека който ми трябва -от него знанията и уменията а от мен средствата необходими за това.приятен ден.
 
Re: От: Re: От: От: От: Наръчник за нови потребители

Ок, лек и теб. Успехи. ;)

не,не се интересувам от тази тема,цитирах колегата .аз исках да си платя за сайт,и всичко свързано със него ,дори уроците по ограмотяване също и 15 мин писах лично съобщение на потребитела който ми направи най голямо впечатление а се оказа че нямам право да изпращам съобщения,все ще се намери някаде другаде човека който ми трябва -от него знанията и уменията а от мен средствата необходими за това.приятен ден.[/QUOTE]

Вече можеш. Имаш 5 поста. :) Ограничението за лични се отключва на 5. :) Както си говорим, ще видиш и 10 как ням да се усетят. ;)

Приятен ден.
 
От: Наръчник за нови потребители

До някъде съм съгласна относно ограничението,защото определено администраторите ще започнат единствено да се занимавам с триене на спамове,но единственото нещо,което не ми се нрави е спирането на личните съобщения. Хората щом са се регистрирали то е ,за да получат нужната регистрация, да коментират и изкажат мнение,но ако искат да попитат някой на лично тя трябва да се чудят какви 5 поста да напишат,за да може да им се активират съобщенията. От там се получава един прилив на ново-регистрира ли се,които в повечето случаи написват набързо 10 поста и това по никакъв начин не е гаранция,че тогава няма да започнат да спамят. Те ако са го решили дали ще е 10 дена по-късно няма абсолютно никакво значение.
 
Личните се отключват на 5 съобщения. Не е голямо чудене - има поне 10 теми в За форум секцията, на които може да се даде отговор - Как ни намерихте, на колко години сте, как оптимизирате времето и други. Но реално спама може да се осъществи както във форума, така и на лични съобщения във форума. И това сме го изпитали. Сори много, но за жалост Интернет не е толкова розово, колкото си мислят всички. По трудно се случва някой да си направи труда да напише 10 смислени мнения и после да се разспами. По-често е тези, които нямат никакви и първо мнение спам. :) Не знам по какво съдиш, но от тези ограничения спама спадна до минимум, преди това беше по-тежко. И само за протокола - всичко големи IT форуми, и не само IT, са на същия принцип. Дори някъде е и по-зле. Заключено ти е всичко като секции и след 100-200 поста имаш правото да пишеш там. :)
 
От: Наръчник за нови потребители

Да,предполагам администраторите са си направили някаква статистика и до някаква степен са прави,но прочетох по-горе спора ви с 'petoto' и до някъде осъзнах неговата правота,защото му трябва спешна връзка с някой на една конкретна тема а трябва да пише по някакви други,за да се свърже с него,за да може и да си коментират на лично без зоркия погледа на още много потребители. По никакъв начин не искам да осъждам решението на администраторите,относно това да отварят нови теми и други подобни неща- да съгласна съм, но за лично може малко да се разминават нашите мнения и да се поспори( не че искам сега да тръгваме да спорим) :)
 
Да, така е. Но и друго не се взима в предвид - именно, че той не влиза в сайт за обяви, а в едно общество, което просъществува заради това, че хората тук си помагат, споделят и го обогатяват. Ако всеки влиза, за да си свърши работата и после да си бие камшика, то тук ще стане точно като продавалник и подобни сайтчета, които за мен са повече от бездушни машини за пари. :) Малко далеч е от концепцията на този сайт. Да на кажа много. Другото, което е - форумът ти предоставя място, информация и възможност да наемеш човек за работата, която искаш да ти бъде свършена. А защо не и да срещнеш следващия си бизнес партньор, както се случва често. И като човек иска нещо (поне по мои разбирания), е редно да даде нещо в замяна. И малко търпение (до 5тия пост) не мисля, че е голяма драма. Но пък и е един вид филтър за хора, които са дошли само да взимат. Просто не мога да разбера как точно е тукашната психология, но на запад и така - даваш не много и получаваш доста повече. И това, че бързаше този потребител и т.н. не е нещо, с което някой трябва да се съобрази. :)
 
От: Наръчник за нови потребители

Да определено си ме обори,с това,което каза и аз просто оставам без коментар,защото съм съгласна с написаното от теб. : Определено този сайт е харесван и посещаван,заради това,което предоставя на хората влезли тук :)
 
revolution, здравей и добре дошъл. Не мисля, че си прав за този потебител. Отиди в WarriorForuma да ти вемат $30 за пускане на оферта, и пак да си говорим кой има време и кой няма. Всички бързаме, всички сме под пара и изпълняваме крайни срокове, но за да ти се получт нещата и не само тук, трябва да отделиш време и внимание. Като при жените бе човек, за да искаш да свалиш някоя, минаваш задължителните 3 срещи (5 псота / 10 поста) и след това си знаеш. Другото е с плащане - и коври, което е плащане. Като нямаш време - има една опция за премиум акаунт и ти се решава проблема:

http://www.predpriemach.com/premium/

Моля ви хора, правете разлика между бизнес общество и сайт за обяви. Има продавалник, ако ще се чувства по-добре приет там (което ме съмнява много), да ходи. Но по никакъв начин не може да държиш под въпрос, защо нещо не ти е се полага фри. Полага ти се фри, но реално се иска поне да си протегнеш ръката, за да го вземеш. Не знам тези хора какъв живот живеят, но всичко на готово едва ли им идва. Чак се учудвам на хората последно време, няма такива дървари.
 
От: Наръчник за нови потребители

Здравейте!

Чудех се дали да създам тема като първи пост, но не намерих подходящо място и затова просто поствам тук.

Приятно ми е, аз съм млад предприемач и се присединих към форума с една главна цел - да пусна една обява. Ако съм разбрал правилно, най-доброто място да я пусна е в секцията "Пазар", а за да я пусна там трябва да имам 10 мнения + 10 дена или да съм premium акаунт. Правилно ли съм разбрал?

П.С. Форума изглежда интересен и ако се зарибя може да остана и след като съм си изпълнил целта :)
 
Здравей и добре дошъл при нас. Радвам се, че си с нас. Да, вярвам че ти хареса тук и ще има какво да ти бъдр полезно тук.

Да. Правилно си разбрал за пускането на оферта. Поразходи се, драсни няколко поста и ако нещо пиши ми на лично за офертата - ще помагаме. ;)

Дано ти допада тук. :)
 
От: Re: Наръчник за нови потребители

revolution, з

Моля ви хора, правете разлика между бизнес общество и сайт за обяви. Има продавалник, ако ще се чувства по-добре приет там (което ме съмнява много), да ходи. Но по никакъв начин не може да държиш под въпрос, защо нещо не ти е се полага фри. Полага ти се фри, но реално се иска поне да си протегнеш ръката, за да го вземеш. Не знам тези хора какъв живот живеят, но всичко на готово едва ли им идва. Чак се учудвам на хората последно време, няма такива дървари.

Благодаря за определението(дървар).Да дървар съм относно информатиката и програмирането но ти не визираше това но ме принуждаваш и аз да ти отговоря подобаващо.За съжаление ще обидя много хора понеже форума е основно за компютърни специалисти,а знаеш ли как че дърварите във живота сте точно вие,на маса сред приятели изглеждате по задръстени и от бабите на село,отличници със очилца ,такива като вас във училище играеха на народна топка със момичетата,нямаше място за вас сред момчетата и ако го удареше топката почваше да циври сополанкото със шестици.Зная че не ми е мястото тук и затова неисках излишно да пиша ,колко си трагичен и смешен само ,аз си плащам бе очиларко,ти като отидеш във магазина да пазаруваш не е ли всеки продукт там наготово за теб,да не си месил ти хляба или брал ти доматите,всеки всеки влак си има пътници.
 

Горе