Насоки за SEO на хотел?

От: Насоки за SEO на хотел?

Набелязваш конкуренцията, определаш ключовите думи и действаш :)
 
От: Насоки за SEO на хотел?

Набелязваш конкуренцията, определаш ключовите думи и действаш :)

Общо взето това е наскора в кратък вариант. Има ли сайт, колко е стар, търпи ли мофигикации, има ли секции за новини. Сам ли ще го правиш това SEO. Използвай софтуери и онлайн тулове. Може и без тях де. :)
 
От: Насоки за SEO на хотел?

Конкуренцията е жестока - хотела е в Банско, те там си удрят керемидите едни в други. Имаше си стар сайт, но сега има чисто нов (мой) - статичен е (чист HTML) и изчистен като код до крайност. Картинките малко тежат, но няма как. Модификации в структурата едва ли ще правя повече (съвсем семпла и стандартна е), но няма секция новини или друго "живо" нещо. Неприятно се изненадах от две агенции, регистрирали си два домейна с него и напляскали съдържание от стария сайт - това едва ли ще се промени. Всичко ще правя сам.
 
От: Насоки за SEO на хотел?

Конкуренцията е жестока - хотела е в Банско, те там си удрят керемидите едни в други. Имаше си стар сайт, но сега има чисто нов (мой) - статичен е (чист HTML) и изчистен като код до крайност. Картинките малко тежат, но няма как. Модификации в структурата едва ли ще правя повече (съвсем семпла и стандартна е), но няма секция новини или друго "живо" нещо. Неприятно се изненадах от две агенции, регистрирали си два домейна с него и напляскали съдържание от стария сайт - това едва ли ще се промени. Всичко ще правя сам.

В подобна ниша ще има да си чакаш да се класираш със статичен сайт. Много е трудоемко! Единия вариант е да инсталираш по-набързо един уърдпрес, а другия, да оставиш основната информация на хтмл сайта и да добавиш уърдпрес блог, където да обновяваш инфото.

Първо си направи вътрешното сео, след това започни да правиш линк билдинг и да пишеш статии в тематични сайтове.

Междувременно поствай във блога/сайта публикации по ключови думи.

Например: кл.д. хотел Банско - и почваш да пишеш статии наред, в които да използваш "хотел Банско" и си оптимизирай всяка статия в социалките. И така.... това не е всичко, но като за начало е добър старт. :)
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Насоки за SEO на хотел?

Значи се подготви за жестока битка. Ще се бориш с доста големи портали и туристически агенции, но няма невъзможни неща, да знаеш. За да си #1, трябва да ги превъзхождаш в някое отношение. ;)

Бърз успех ще имаш с лонг тейлите, като с времето се продвижваш към топ думите в нишата. Но търпение му е майката тук. И ще ти е малко трудно със статичен сайт. Повечето лидери в тази ниша, да не кажа всички, имат сайтове, зад които има системи за управление на фронта. За това, помисли и в тази насока. ;)
 
От: Насоки за SEO на хотел?

@fifi: Сайта е статичен само с цел оптимизация, максимална скорост и известно затруднение на хакери :) Иначе писането на новини и т.н. не е проблем. Може ли да дадеш конкретни примери за тематични сайтове за хотели, където може да се пише безплатно?
 
От: От: Насоки за SEO на хотел?

@Blinky: Много благодаря за добрите думи :) Борбата е жестока, затова търся помощ и подходящи оръжия за битката.

Ето ти една идея. Правиш един ивет, сега, в не много активния сезон от годината, каниш ги за една вечер - хора с лични блогове, уебмастъри с туристически сайтове, ваканционни портали, местни регионални сайтичета и др. - като след това ги караш да напишат по нещичко за теб в сайтовете си. Да, ще струва някакви ресурси, но няма как. Все пак градиш и имидж и ще натрупаш добри линкове. От теб само това. Ето ти SEO-то. :) Не е евтино, но няма как, ония са с хиляди лева пред теб.
 
От: От: Насоки за SEO на хотел?

Идеята за организиране на събитие е много добра. Освен положителния ефект върху сайта колеги ще хапнат и пийнат :) Остава да навия собственика на хотела разбира се.
 
От: От: Насоки за SEO на хотел?

Идеята за организиране на събитие е много добра. Освен положителния ефект върху сайта колеги ще хапнат и пийнат :) Остава да навия собственика на хотела разбира се.

Кажи му, че няма голям избор. Хората правят SEO състезания в къде-къде по-леки ниши, за да избутат рекламодателя-спонсор и пак не е сигурно, тук е почти толкова техническо, колкото и социално. И обикновено бюджетите и там не са малки.


Това е добро предложение, но определено трябва да го направиш добре сайта. Там не трябва да има пропуски. Никакви, за да може добре да поеме тази кампания. Аааа, не пропускай и хората с големи социални канали. Вчера даже лайкнах една фейсбук страница, май се казвашв Аз съм турист и знам как да го правя или нещо такова. ;)
 
От: Насоки за SEO на хотел?

При 13 позиции в г, които са платени, не виждам как ще стане. По-скоро може би ще е прецедент някой ден да станат 68 страници с платени реклами по тази дума в г.

На мен идеята ми е да скъсаш с това "Хотел в Банско" и да обмислиш кои са корпоративните предимства на този хотел. И да наблегнеш на тях.

Пример: Хотел Алабалист на 3 км. от центъра. 8 стаи и тенис за деца.

Сядаш и публикуваш статии в регионални портали, защото точно те те изпреварват.

Бай Гуй Да'уй от Червен бряг няма да седне и да ти търси Хотел Алабалист оня с червените керемиди.

Ще търси: хотел банско паркинг 7 дни ваучер

И като идват ги грухтете яко, че бизнесмена обича като седне на маса да яде и плуе до последно, а като се върне на работа, да разправя из офиса - криза криза как ще плащам заплати
 
От: Насоки за SEO на хотел?

Малко ключови думи (до 10), дескрипшъна да е написан за хора, не просто да изброява пак ключовите думи, но да съдържа част от тях. Текст/html = 50%/50%, поне на индекса. Пълна информация за местоположението на хотела (телефони, адрес, 2-3 снимки сео оптимизирани, евентуално цени - по преценка ), налична на индекс-а (посещава сайта човека, вижда, харесва си, резервира и идва, а не да му се налага да обикаля из няколко страници, за да си събере нужната информация ), ако можете да си позволите човек, е добре да има и чат система, за моментална връзка. Блог, тестимониалс, добре е сайта да е на няколко езика (поне 2, според възможностите). Скоростта не е основния фактор, достатъчно е снимките да са оптимизирани, и да има много посещения.

И както казаха останалите, следене на конкуренцията!!!
 
От: Насоки за SEO на хотел?

И ще ти е малко трудно със статичен сайт. Повечето лидери в тази ниша, да не кажа всички, имат сайтове, зад които има системи за управление на фронта.

Малко не съм съгласен с това... статичната система има предимства, а като недостатък е единствено затрудненото обновяване с което също не съм съгласен.

В днешно време има хибридни системи при които с drag&drop се създават сайтове лесно и после с няколко клика се публикуват локално, ftp, ssh, etc.

Предимството е че можеш да си направиш изцяло SEO oптимизирана тема, нещо което на Wordpress се прави с комбинация от няколко плъгина и редакция на темата.
 
От: Насоки за SEO на хотел?

@Commerciant.bg: Едва ли ще започна от "хотел в Банско", оптимизирам за "хотел на ххх метра от лифта" и подобни. Идеята на Blinky за опашката ми се струва също много разумна, първите позиции са добро нещо, но трафика като цяло е по-важен. Освен това ще си има и AdWords за доста време.

@Jordan Manchev: Благодаря за конкретните насоки, постарал съм се всичко да е "човешко" - никакви изброявания, само смислени заглавия, има телефони, адреси, карта (познайте от кой :) ), сайта е на два езика и даже на две теми (лятна и зимна). Снимките не са много, но там проблема е технически, дано се реши скоро (имаха само аматьорски снимки). Сложили са Skype, но май чат-а наистина е добра идея - някакви предложения за изпитана чат система?

@mobilio: Аз също съм привърженик на статичните системи (където е разумно разбира се), програмист съм и въпреки, че ползвам Wordpress от дъжд на вятър сам си пиша повечето неща на него, но никога не мога да достигна скоростта и чистотата на статичния сайт. За промени в статичния код сам си пиша системи за обновяване и генериране на код :)

Някой да даде ако е правил подобно нещо идеи за конкретни сайтове (български и навън) за регистриране на сайта?
 
От: Насоки за SEO на хотел?

Може да се боднеш ей-тук:
http://www.booking.com/
http://www.hotels.com/

За чат системи.... сложно. SaaS са 2 - olark и zopim, плащаш и са на годишна база. АКО искаш обаче всичко сам решението е LiveZilla - има и безплатна версия! На LZ не ми харесва само, че клиента е написан на .Net - малко тромаво оперира и няма Mac версия.
 
От: Насоки за SEO на хотел?

че хотел банско не е трудна дума? нито хотел несебър, хотел слънчев бряг? Интересно. Давай директно на тези думи, не са трудни.
 
От: Насоки за SEO на хотел?

Гугълплейс, Г+, локалбизнес, авторство на сайта - подмажи се на гошо. С една дума - бранд: хотел едикойси, Банско.
Снимките да са с размера, който се показва в браузъра.
Мнооого текст, периодично добавян.

И вълшебната дума - промоция. :wink:

И аз съм на мнение, че чист HTML e по-удачно за такъв сайт.
 
От: Насоки за SEO на хотел?

Систематя не е нужна, за да се оптимизират отделни страници или хоума, просто е по-удачно да има такава при пълненето на сайта. Пример мога да дам с нова страница. Слагаш статична страница и вместо да си я извлачиш или включиш в менюто, то със статичните сайтове, ще трябва да минеш през няколко файла, за да я включиш, което отнема време. Да не говорим, че оформянето на една страница изисква да нагласяш в html-a всичко. Да си ъплодваш картинки през ftp, след което да им задаваш пътя ръчно и т.н. Правил съм и на двете опримизация, просто едното е по-трудоемко. А не че не става. Просто за мен е по-лесно и удачно, особено като трябва да наваксваш.
 

Горе