Натоварване - хостинг

От: Натоварване - хостинг

Да споделя, че освен кеширащите плъгини, които обсъждахме в темата, преди няколко дни смених темата на сайта и се забеляза драстичен спад в натоварването. Така че хора с подобен проблем да имат предвид и този фактор.

10.02.2011 - 160.59 min.
11.02.2011 - 151.14 min.
12.02.2011 - 131.41 min.
13.02.2011 - 142.52 min.
14.02.2011 - 127.49 min.
15.02.2011 - 99.71 min.
16.02.2011 - 71.82 min.
 
От: Натоварване - хостинг

Имам проблем с Hyper Cache Extended плъгина. Не трябва ли когато се пусне нова статия да се изчиства кеша и да покаже промяната? При мен продължава да показва стария кеш. Когато съм логнат като администратор ми показва промяната след постване, но при нерегистрираните потребители не отчита изобщо. Оправя се само като изтрия кеша ръчно.
 
От: Натоварване - хостинг

Няма ли настройки за expire на кеша?
 
От: Натоварване - хостинг

Ами доколкото виждам би трябвало да е настроено.

"Invalidation" is the process of deleting cached pages when they are no more valid. Invalidation process is started when blog contents are modified (new post, post update, new comment,...) so one or more cached pages need to be refreshed to get that new content. A new comment submission or a comment moderation is considered like a post modification where the post is the one the comment is relative to.

Така като го чета ми изглежда това да е, но си е отбелязано.
 
От: Натоварване - хостинг

Пробвай със Shift-F5 в браузъра, това трябва да форсира тегленето на страницата без да ползва текущия кеш
 
От: Натоварване - хостинг

Здравейте!

При мен проблемът е същия - ползвам споделен хостинг от ICN от няколко години и като цяло съм много доволна от тях. Но преди половин година изведнъж, без да съм правила каквито и да е промени по сайтовете (никакви ъпдейти и пр.), ми се увеличи процесорното време. Кореспондирах си със съпорта им, но за съжаление не ми дадоха по-конкретна информация от къде точно идва натоварването и в крайна сметка след два месеца множество промени по софтуера, някак си успях да закрепя положението и слязох на прилично ниво под допустимото натоварване на CPU-то... До преди няколко дни :о(

Ползвам един основен домейн + 4 поддомейна + форум. Петте сайта са със самостоятелни инсталации на WP, като посещаемостта не е много голяма. Ето малко повече инфо:

- споделен хост от ICN: пакет икономичен

- домейн.ком - основен сайт, WP, база данни 11.5 MB: prikachi.com/images/69/3249069r.jpg | prikachi.com/images/641/3248641f.jpg

- сайт1.домейн.ком - тематичен сайт, WP, база данни 1.7 MB prikachi.com/images/642/3248642X.jpg

- сайт2.домейн.ком - тематичен сайт, WP, база данни 2.7 MB
- сайт3.домейн.ком - тематичен сайт, WP, база данни 1.0 MB
- сайт4.домейн.ком - тематичен сайт, WP, база данни 2.8 MB - посещаемостта на сайтове 2, 3 и 4 е много слаба в последните 3 месеца

- домейн.ком/форум - форум, IPB, база данни 71.0 MB - посещаемост: 40-50 уникални на ден/500-600 импресии

Предполагам, че проблемите идват от голямото количество снимки в основния сайт домейн.ком. Преди ползвах тема, която оразмеряваше изображенията и след като я смених + добавяне на WP Super Cache успях да 'усмиря' високото натоварване... допреди дни, когато CPU-то стремително се вдигна нагоре и всеки момент очаквам от хостинг-компанията да ме предупредят със спиране на акаунта ми. Ползвам следните разширения: prikachi.com/images/114/3249114M.jpg

В сайт1.домейн.ком ползвам тема, в която има оразмеряване на картинките + Featured Content Gallery и Breadcrumb Navigation XT. От снощи се принудих да сложа този сайт на maintenance режим, изключих всичките джаджи, за да видя дали евентуално не е пак проблема в тумбнейлите и галерията, макар че тук снимковия материал е малък - в папка wp-content/uploads снимките са само 10.4 MB, но пък тук не ползвам никакво кеширащо разширение.

Четейки за проблема на Firefly и съветите, които му давате, снощи успях да компресирам снимките, които ползвам в основния сайт и да ги намаля със 100 МБ до 740 МБ (знам, знам - ужасно много са, но са нужни). След работа ще се постарая да смъкна още обема им, но до тогава се надявам да ми дадете някакъв съвет и насоки къде да търся проблема и как да се справя с него. Прегледах и за съмнителни IP-та, но всичко изглежда нормално - няма никакви Яндекс и др.руски гадни ботове, минават Гугълчо и Яхуто...

Ето това са показанията за натоварването:

2011-04-01: 32.10
2011-04-02: 32.21
2011-04-03: 33.16
2011-04-04: 44.24
2011-04-05: 44.66
2011-04-06: 47.12
2011-04-07: 42.60
2011-04-08: 47.46
2011-04-09: 33.47
2011-04-10: 40.54
2011-04-11: 50.55
2011-04-12: 53.56
2011-04-13: 48.37
2011-04-14: 60.61
2011-04-15: 64.23
2011-04-16: 55.10
2011-04-17: 59.64
2011-04-18: 93.86
2011-04-19: 105.32
2011-04-20: 113.92

А това са броя процеси:

2011-04-16: 9710
2011-04-17: 10415
2011-04-18: 16189
2011-04-19: 18217
2011-04-20: 20044


Не съм много на ти с материята, но гледайки данните тук: prikachi.com/images/69/3249069r.jpg и тук: prikachi.com/images/640/3248640N.jpg не мога да си обясня как при намаляващ брой посетители и импресии без да човъркам по кода изведнъж отново има такова драстично повишаване на минутите?!! Надявам се някой, който разбира повече от мен да може да ми помогне! Благодаря предварително на всеки, отзовал се!

P.P.Извинявам се, но форума не ми позволява да дам линковете както трябва!
 
От: Натоварване - хостинг

има голямо значение къде са ти качени картинките. аз наскоро открих един хост за картинки който поне при мен работи в пъти по бързо от prikachi . ако искаш пробвай ако картинките са от него как ще се държи. imagesdir.com сe казва
 
От: Натоварване - хостинг

Всъщност картинките, качени на външен хостинг, нали не оказват влияние върху натоварването на собствения хост?!! Простете за невежеството ми, но доколкото знам, ако картинките ми са качени другаде, то при по-бавното им визуализиране на сайта ми ще ми коства само нерви и търпение, докато се заредят, но не би оказало влияние върху натоварването на процесорното време на моя хост... Ако греша в разсъжденията си, поправете ме.
 
От: Re: Натоварване - хостинг

Ползвам WP Super Cache... По-интересното е, че веднага щом спрях Featured Content Gallery-то стойностите на процесорното време се нормализираха за около 24 часа... Явно ще се окаже, че основният проблем при мен е темата - трябва да се насоча към такава, която да не оразмерява картинките и да няма галерия.... Та в тоя ред на мисли - да ми препоръчате някоя лека WP тема?
 
От: Натоварване - хостинг

истината е , че с кеш плъгина ще улесниш процесора до някаква степен, но натоварване ще има тогава когато плъгина минава да кешира промените. неудобството е когато публикуваш нещо... трябва да чакаш плъгина да ти рефрешне кеша. Друго важно нещо с което съм се сблъсквал е точно оразмеряването на снимките. Всяко презареждане е оразмеряване, а то е пхп процес. Трябва да има кеш и там. Аз ползвам тимтъмб и вътре в него има да определиш мястото на кеша .. което съм го направил 99999999999999 :) Аз съм навит да пробвам да ти го хостна този сайт и да видим дали при мен че цикли толкова много :) Имейла ми е airstand at google dot com .. пиши ако искаш.
 
От: Натоварване - хостинг

само да допълня, че изображенията наистина товарят, ние имахме проблем преди година бяхме на суперхостинг и постоянно ни спираха сайта, сменихме темата, хостинга и вече нямаме такъв ..........
 
От: Натоварване - хостинг

Знам, че темата е стара, но специално за автора, а и за тези, които не знаят ще допълня, че от голяма значение е да се възползвате от кеширането на браузъра.
Това най-лесно става като създадете (ако нямате създаден) файл с име .htaccess и поставите следното съдържание в него:

# Set up caching on static resources for 1 year based on Google recommendations
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
<FilesMatch "\.(flv|ico|pdf|avi|mov|ppt|doc|mp3|wmv|wav|js|css|gif|jpg|jpeg|png|swf)$">
ExpiresDefault A29030400
</FilesMatch>
</IfModule>

Доста полезен е и кода за gzip:

# Enable gzip compression
<ifModule mod_gzip.c>
mod_gzip_on Yes
mod_gzip_dechunk Yes
mod_gzip_item_include file \.(html?|txt|css|js|php|pl)$
mod_gzip_item_include handler ^cgi-script$
mod_gzip_item_include mime ^text/.*
mod_gzip_item_include mime ^application/x-javascript.*
mod_gzip_item_exclude mime ^image/.*
mod_gzip_item_exclude rspheader ^Content-Encoding:.*gzip.*
</ifModule>

Тези кодове помагат и за кеширане на изображенията, което както споменаха колеги по-горе не е никак без значение.
 
От: Натоварване - хостинг

Знам, че темата е стара, но специално за автора, а и за тези, които не знаят ще допълня, че от голяма значение е да се възползвате от кеширането на браузъра.
Това най-лесно става като създадете (ако нямате създаден) файл с име .htaccess и поставите следното съдържание в него:

# Set up caching on static resources for 1 year based on Google recommendations
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
<FilesMatch "\.(flv|ico|pdf|avi|mov|ppt|doc|mp3|wmv|wav|js|css|gif|jpg|jpeg|png|swf)$">
ExpiresDefault A29030400
</FilesMatch>
</IfModule>

Доста полезен е и кода за gzip:

# Enable gzip compression
<ifModule mod_gzip.c>
mod_gzip_on Yes
mod_gzip_dechunk Yes
mod_gzip_item_include file \.(html?|txt|css|js|php|pl)$
mod_gzip_item_include handler ^cgi-script$
mod_gzip_item_include mime ^text/.*
mod_gzip_item_include mime ^application/x-javascript.*
mod_gzip_item_exclude mime ^image/.*
mod_gzip_item_exclude rspheader ^Content-Encoding:.*gzip.*
</ifModule>

Тези кодове помагат и за кеширане на изображенията, което както споменаха колеги по-горе не е никак без значение.

А сега следва въпроса, ако не се ползва Apache и .htaccess не е валиден файл за уеб сървъра как аджеба да го вкл. това кеширане на браузъра? И едно пояснение за технически незапознатите, когато включите това кеширане ще намалите времето за зареждане на сайта от уеб браузъра, но ЩЕ УВЕЛИЧИТЕ разхода на процесор, защото gzip компресията се прави от процесора на сървъра, а не от браузъра на клиента. Разграничавайте двата проблема "искам да ми зарежда сайта бързо" и "искам сайта да разходва по-малко ресурси"......... като при двигателите с вътрешно горене е, не съм чул за Ferrari, което да се движи с 340 км/ч и да харчи 4,7 л бензин на 100 км.
 
Пробвай да си направиш достъпа до сайта само от твоето работно място за да си сигурен че нямаш дадена атака
 
Ами давам пример със screenshot gif за правилно оптимизиран vps,който струва 14 евро/месец.

На него има 7 тежки wordpress сайта, като всеки от тях има по 15+ плъгина. Дневният трафик, който се изсипва върху сървъра(съответно сайтовете), е между 50 и 80к и сами виждате резултатите когато ресурсите се използват по най-правилния начин.

За тези сайтове и този трафик, да речем някои бг хостинги ще искат спокойно едно 100+ лв. месечно
 

Прикачени файлове

  • vps.gif
    vps.gif
    226.8 KB · Преглеждания: 30
  • Sad
Реакции: Sky
Ами давам пример със screenshot gif за правилно оптимизиран vps,който струва 14 евро/месец.

На него има 7 тежки wordpress сайта, като всеки от тях има по 15+ плъгина. Дневният трафик, който се изсипва върху сървъра(съответно сайтовете), е между 50 и 80к и сами виждате резултатите когато ресурсите се използват по най-правилния начин.

За тези сайтове и този трафик, да речем някои бг хостинги ще искат спокойно едно 100+ лв. месечно
Приятел, разбута няколко теми от прахта за да го покажеш тоя gif. Кажи направо каква ти е офертата за оптимизация и да почват поръчките. То и на БГ хостинг може за 28 лв на месец, но на никой не му се дават пари за оптимизацията първоначално. А не съм чул сисадмин да работи за 14 евро на месец.
 
Приятел, разбута няколко теми от прахта за да го покажеш тоя gif. Кажи направо каква ти е офертата за оптимизация и да почват поръчките. То и на БГ хостинг може за 28 лв на месец, но на никой не му се дават пари за оптимизацията първоначално. А не съм чул сисадмин да работи за 14 евро на месец.

Не предлагам оферти :) За оферти - google.com

Айде без злоба, моля :)
 
Не предлагам оферти :) За оферти - google.com

Айде без злоба, моля :)
Не бъркай насмешката със злоба :)
 

Горе