Начинаеща блогърка и темата Maestro

sunchety

New Member
Здравейте! Много се радвам, че открих това място. В момента разработвам първия си блог и информацията тук ми помогна много. :) Понаучих доста как работи Wordpress, но все пак още не мога да се справя напълно. Използвам темата Maestro.
Въпросите ми са свързани с някои опции по админ панела на темата, на които не мога да разбера приложението. Освен типичните tags и categories, които са в Posts, имам Custom types, където има Add new, Custom Categories и Custom Tags. Как се използват тези Custom неща, как ми помагат? Другата опция, която имам е Features blocks, където има само опция Add new. Това чудо пък какво е?
Ще се радвам ако ми помогнете. Благодаря!
 
От: Начинаеща блогърка и темата Maestro

Здравей, и аз съм начинаеща в wordpress и не успявам да инсталирам темата maestro. Инсталирах я през ftp клиента, като копирах архива на темата в главната директория, при останалите теми. Но след тази инсталация нямам пълните функции на темата и всички джаджи.... Намерих един урок за инсталацията на тази тема Но и с него не успях да я инсталирам.
Вие как сте инсталирали темата ?
 
Здравейте и се радвам, че сте тук. Надявам се да ви допада и да останете при нас. Само ще спечелите от това. :)

Темата е хубава и определено гледайки нейните характеристики има доста функционалности.

@sunchety, виж дали темата има read me или theme guide файл, в който има инструкции, дадени от автора й. Бих също така ти препоръчал да погледнеш и коментарите, за да придобиеш представа някои потребители как я използват и настройват в същото време. Това, което имат в предвид е, че може да си къстамизираш по твой модел (с CSS-a) или заложени в темата. Във Features blocks слагаше тези, които искаш да се връткат или в слайдъра или там, където се визуализиран на хоума. Като натиснеш add new, сигурно ти излиза избор на пост или категория. В повечето случаи е категория. Ето едно съветче от мен. Направи си категория feature и когато искаш някой пост да е там, освен основата категория, даваш и тази. ;) Ако има нещо друго, казвай. :)

@Teodora Ivanova, аз първо пробвам с качването й чрез add theme опцията, където е задължително да е в .zip формат. Ако не - чрез FTP-то, както си го направила. изтъркай я, виж кое точно се качва и го направи на ново. Не ми се вярва да има нещо, което да не се качи. Създаде ли проблем при предишното качване? :)
 
От: Re: Начинаеща блогърка и темата Maestro

Здравейте, първо опитах да инсталирам темата от add theme, не се получи. След това няколко пъти опитах през Filezilla, темата реално се качва на сървъра, но когато правя промени по от админ панела, не се отразяват на сайта. Другото, което ме притеснява е, че нямам демо данните, менютата и т.н както я виждам в demo site .

Темата е теглена от сайта lifehack, там пише, че е тествана и работи . По горе писах, че намерих едно видео в нета, което показва как да се инсталира споменатата тема, но там се инсталира с база данни My SQL, което аз не можах да го изпълня.

/ Все още не мога да пускам линкове, защото съм нов акаунт/

Поздрави и благодаря за отзивчивостта !
 
Re: От: Re: Начинаеща блогърка и темата Maestro

Темата е теглена от сайта lifehack, там пише, че е тествана и работи . По горе писах, че намерих едно видео в нета, което показва как да се инсталира споменатата тема, но там се инсталира с база данни My SQL, което аз не можах да го изпълня.
Ама купувана ли е, защото като я гледам е премиум - платена. Това от чужд сайт, хакната, не знам - може да са много неща. Ако от там може да ти помогне този, която я е хакнал и шернал, но да знаеш, че ако автора те надуши, може да те бутант от хоста, за нарушаване на авторско право. Темата има база данни? Това е само, ако е натрупала такива - постове, настройки на различни елементи и др. Какво пишат за твоя проблем, защото от време на време премиум темите имат ъпдейти, за да отговарят на изискванията на OS на хоста, версията де. ;)
 
От: Начинаеща блогърка и темата Maestro

Инсталирах я през ftp клиента, като копирах архива на темата в главната директория

Трябва да е разархивирана и да качиш папката с файловете. Демо кънтента може да ги има а може и да го няма.
Обикновено има опция за това дали да се показва или не.
 
От: Начинаеща блогърка и темата Maestro

Коя версия на темата имаш? Гледам че е стигнала V1.3.6 а само в последната версия има оправени 7 8 бъга и добавени още толкова нови неща. Виждам също че трябва да имаш отделна папка "Demo data" и вътре да има Sample data.xml и installer.php с които да подкараш нещата от демото. Трябва да имаш и папката Documentation в която много подробно е описано как да се инсталира всичко по темата. Ако версията ти е 1.3.6 и ги нямаш тези двете папки ми пиши на лично имейла си да ти ги пратя.
 
От: Начинаеща блогърка и темата Maestro

Благодаря за съдействието :) Успях да я инсталирам, не знам какво грешно бях правила до сега, че не успявах.... Сега всичко е наред и демото си е там и всичко е ОК :) Сега продължавам с най-интересната част
 
Re: От: Начинаеща блогърка и темата Maestro

Благодаря за съдействието :) Успях да я инсталирам, не знам какво грешно бях правила до сега, че не успявах.... Сега всичко е наред и демото си е там и всичко е ОК :) Сега продължавам с най-интересната част
Super. Дръж ни в течение до къде си стигнала. :) Радвам се, че хората тук ти помогнаха. :)
 

Горе