Начинаеща съм :)

От: Начинаеща съм :)

Уау! Бях се зачела из форума и сега погледнах темата. Много благодаря на всички за отговорите, явно тук наистина всички си помагате кой с каквото и колкото може. Значи аз ще опитам да резюмирам, това към което разбирам, че е най-добре да се ориентирам, а вие ще ми кажете дали съм разбрала правилно :)
1. Да хващам книжки, tutorials и програмки за Dreamweaver, HTML и CSS (това последното трябва да го видя какво е). От това, което разбирам HTML и CSS са комп.езицки, които са включени към програмата Dreamweaver и аз мога да си избирам дали да ги въвеждам или програмата сама ще ги въвежда, а аз само ще натискам бутончета (моля не ми се смейте, колкото и смешно да звуча, просто все още хич не съм наясно :))
2.Другото нещо за wordpress, правила съм блог в blogger, но за wordpress само съм чувала, че е доста по- добре, но и по- сложничко от Blogger. За там ми препоръчвате да проуча как работи програмата и евентуално да си направя някой блог или?
3.Относно Web Page Maker, да разбирам, че не е добър вариант, защото...всъщност не разбрах точно защо, но май дизайна на самата страница не бил особено важен за affiliate marketing, а самото съдържание? :) Иначе благодаря на fena01 за предложението, ако все пак не съм разбрала правилно и WPM e важен, ще се възползвам от предложението ти :)
...........................................................................................................................................................
Дано съм разбрала правилно, благодаря отново на всички :):):)
 
От: Начинаеща съм :)

Всички сме толкоз любезни понеже се представяш за дама, а и си зададе въпросите правилно.
... Иначе досега да сме ти сипали обилно манджичка с големия черпак от тенджерата с хранилка.

Аз ще си позволя да обобщя:
Ей тая тема тук мисля че е най-подходящото начало за теб. За да добиеш представа кое какво е в глямата картинкаи да решиш в кое точно ти се задълбава, и в кое - не - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=17679 (това че аз съм автора на темата е просто някаква нелепа случайност..)
 
От: Начинаеща съм :)

Благодаря на всички за отговорите до момента :) Принципно не искам просто да направя нещо просто, искам да започна с нещо по-простичко, но да научавам с времето повече и да минавам на по-сложни и по-качествени неща. В блоговете нямам достатъчно свобода за това как точно да ми изглежда страницата, кое къде да слагам и т.н. Аз искам да си пограя с тези неща, затова се насочих към тези две програми за правене на уеб страници. Искам да пробвам различни неща около самото оформление на страницата, да слагам броячи, линкове, картинки, клипчета и други неща. Накратко искам да си поиграя сериозно с някаква подобна програма( Dreamweaver или web page maker). Ще се опитам да си структурирам по- добре въпросите, защото понякога пиша доста неясно и объркано :)
1. Кое бихте ми препоръчали като за начало от девет програми и кои са предимствата и недостатъците на всяка от тях? :)
2. Ако може някой да ми даде линк откъдето да мога да ги сваля без да ми се включва аваста, особено за web page maker :)
3. Знам, че в hit.bg и free.bg е безплатно да се поставят сайтове( май терминът е хостват), мисля да започна с няколко сайта на безплатно място и после като се понауча ще мина на платен, за да имам повече свобода. Тези два сайта добри ли са за тази цел или има и по-добри възможности? :)
4. Ако си направя блог или сайт и искам да сложа реклами на adsense трябва ли да плащам данъци, да си регистрирам фирма и подобни неща? :) Този въпрос жизнено ме интересува :p:p
5. Мога ли да се занимавам с affiliate и adsense( особео първото), ползвайки само програми като web page maker, Dreamweaver или блог в Blogspot(примерно) или трябва да разбирам и от програмиране :)
..............................................................................................................
Това е засега, което се сещам благодаря на всички до момента за отговорите :):)


2. дата.бг
3. Това е началото
4. Всичко, което получаваш би трябвало да се облага с данъци...особено ако не е бг компанията, както адсенс... българските го правят вместо теб.
5. Можеш, стига сайта ти да отговаря на условията им.

В интернет има видеоуроци за Html / Css
Това са най-лесните статични езици. Първото без второто може, но второто без първото не! Второто всъщност ти помага да си подредиш сайта - фонове, шрифтове и т.н
Препоръчвам ти Блогспот...има много безплатни темплейти, които можеш да намериш. Но пак ти трябва поне Html/Css
Просто научи тези два езика. Без тях - трудно.:)
После може да попрочетеш за CMS:D
 
От: Начинаеща съм :)

Само да ти отговоря на точка 3 за WPM. И дизайна има значение, не си мисли че на бял фон с добра статия ще продадеш много.
А иначе уеб пейдж мейкъра не става за нищо, най-големият минус е че омазва кода страшно много и просто забравяш за първите места в гугъл - поне според мен
 
От: Начинаеща съм :)

http://i36.tinypic.com/24g96ag.jpg - Това си е елементарен wp темплейт, мислиш ли че не е гъвкав? . По-добре се откажи от програмите , сама няма да успееш , може би ако бяхме 2005 , можеше да направиш нещо и да изкарваш пари , но вече дизайна и като цяло всеки сайт се прави WEB 2.0 и не си наистина ДИЗАЙНЕР , нищо няма да успееш .
Успех.
 
От: Начинаеща съм :)

И аз да река няколко работи:

1. За данъци и тем подобни глупости - първо изкарай парите после ги мисли.
2. Щом си начинаеща има голяма вероятност това дето ще го сътвориш с Dreamweave-а да излезе трагедия. :)
3. Най-добрият вариант е да си вземеш хост+домейн и да си инсталираш Wordpress.

От тук може да си избереш хост:
Хостинг класация 2010 Предприемач.ком

Тук може да видиш как се инсталира WP (блога не е мой намерих го из нета):
http://www.ayanev.com/blogging-2-501/

На wordpress.com може да си направиш един безплатен блог за да се запознаеш как се работи със системата.

Успех! :)
 
От: Начинаеща съм :)

Добре, значи започвам с wordpress, опознавам го и напредвам с него и паралелно ще науча HTML и CSS, после Dreamweaver. :) Това е идеята засега, междувременно като чета на доста места, сиугурно ще ми хрумват и други неща, но ще гледам да се придържам към няколко, като захвана много неща наведнъж обикновено резултата накрая не ме задоволява.
Благодаря отново на всички за съдействието, започвам! :):)
 
От: Начинаеща съм :)

Давай Успех :) (за 10-то мнение че така ми пишеше на 1 друга тема да публикувам връзки трябват 10 мнения във форума :) )
 
От: Начинаеща съм :)

Колеги...уърдпрес ама на фрии хост... Иначе яко цепи процесорно време...
 
От: Начинаеща съм :)

Колеги...уърдпрес ама на фрии хост... Иначе яко цепи процесорно време...
Сам си изтрий мнението, моля ти се.
 
От: Начинаеща съм :)

Wordperss наистина харчи много процесорно време, но само ако е някой много натоварен Wordpress MU с много блогове (или някой е решил да публикува статия в Digg, която е станала много популярна). Решението на проблема е WP Super Cache - значително намалява натоварването при подходящи настройки.
 
От: Начинаеща съм :)

Сам си изтрий мнението, моля ти се.


Кое точно не ти хареса?
Момичето иска да поставя снимки...ако направи средна посещаемост, респективно импресии...с план СУПЕР СТАРТ на СУПЕРХОСТИНГ - гарантирано 30 минути няма да й стигнат!
 
От: Начинаеща съм :)

Аз бих те посъветвал да си намериш първо нишата, за опознаеш конкурентите, да прецениш какви са ти потребителите. Да учиш разни програмни езици, HTML, CSS и други подобни не ти трябват. Все пак искаш някакви пари да изкарваш от афилейт или адсенс.

За по-горните неща винаги може да питаш във форума или да си пуснеш тема в раздел " Пазар".

Успешният Афилейт трябва да познава потребителите си, да вижда от къде идва трафика, да разбира кое конвертира и кое не. Ако всеки добър дизайнер беше добър seo експерт, афилейт мениджър или маркетинг специалист, нямаше да има форуми като този.

Насочи се към нещо, което ти е интересно, не се хвърляй веднага да продаваш хапчета, кремове и другите такива, защото там конкуренцията е голяма.

Имаше една много хубава тема тук във форума : "По-добре пръв на село, отколкото последен в града". Надявам се да си ме разбрала.
 
От: Начинаеща съм :)

Харчи ако сте го наблъскали с 20-30 плъгина.

Основната причина за тая му слава, е че това просто си е CMS-ът на ламерите - всеки го ползва; и инсталва плъгин за всяка дребна промяна, която иска по сайта си...

W3 Total Cache се казва убер пърфоманс плъгина. КТомов беше писал подробна тема по въпроса някъде наоколо...
 
От: Начинаеща съм :)

Кое точно не ти хареса?
Момичето иска да поставя снимки...ако направи средна посещаемост, респективно импресии...с план СУПЕР СТАРТ на СУПЕРХОСТИНГ - гарантирано 30 минути няма да й стигнат!


Абе не е баш така, WP че товари, товари ама за такъв случай специално няма никакви грижи. Все пак почти всички такива работи се правят с него.

Пускал съм WP на най-евтиния план в хост.бг дето имаше много реклама и са се събирали 4-5-600 души онлайн без проблеми (даже без кеш, но няма и други плъгини).
 
От: Начинаеща съм :)

Абе не е баш така, WP че товари, товари ама за такъв случай специално няма никакви грижи. Все пак почти всички такива работи се правят с него.

Пускал съм WP на най-евтиния план в хост.бг дето имаше много реклама и са се събирали 4-5-600 души онлайн без проблеми (даже без кеш, но няма и други плъгини).

Колко им е процесорното време на тях?
Даже онзи ден разбрах,че Спейс.бг за най-ниския план осигуряват до 80 минути! А Суперхостинг само 30!
 
От: Начинаеща съм :)

Колко им е процесорното време на тях?
Даже онзи ден разбрах,че Спейс.бг за най-ниския план осигуряват до 80 минути! А Суперхостинг само 30!

Незнам за процесорното време, ама мисля че е нещо стандартно, всмисъл случайно бяха избрани те.
Мисълта ми е че WP може да го скапеш ако го напъхаш с някакви кофти писани плъгини, иначе се държи прилично и без кеш.
 
От: Начинаеща съм :)

How to Optimize WordPress, Part 2 - тук има картинки, на които се вижда, че W3 Total Cache намалява скоростта на сайта вместо да я увеличава, а WP Super Cache я увеличава.

Use WP Super Cache for WordPress speed, not W3 Total Cache
W3 Total Cache versus WP Super Cache

The performance of W3 Total Cache was not much different than WP Super Cache in serving pages. The huge difference I saw was on the server side. The CPU load increased exponentially from 20 times higher to even higher at times. I was forced to cut my testing short, and both turn off Memcache, and remove the W3 Total Cache WordPress plugin comletely. I tested version 0.7.5.

In my opinion the W3 Total Cache plugin needs to address performance issues on the server side before it is ready for mass use.

За тези, които не обичат да четат на английски: по-горе пише, че W3 Total Cache натоварва много процесора - увеличава натоварването над 20 пъти! Тествана е версия 0.7.5.
 
Последно редактирано:
От: Начинаеща съм :)

1. Последната версия на W3 Total Cache e 0.9.1.1.
2. Две от трите статии са на повече от година.
3. В първата не пише какъв opcode оптимизатор е ползван, ако е на споделен хостинг, единствения начин за кеширане е "disc caching", което може би и да не работи както трябва, не знам, аз го ползвам в комбинация с APC
4. В статиите пише, за тестове с memcached. Ето и малко хубави резултати: тук и тук

Моето заключение - WP Super Cache е подходящ за споделен хостинг, но за VPS/Dedicated server, W3 Total Cache е в пъти по-добър, стига да бъде конфигуриран правилно. На скоро писах за това животно в комбинация с APC в ето тази тема.

Като доказателство за качеството мога да ви предложа да прегледате сорса на mashable.com.
Алекса ранк 284, ползва wordpress :) Ако WP Super cache, беше толкова по-добър както се казва в статиите по-горе, дали те щяха да ползват W3 Total Cache? Автора на плъгина в доста подобни изказвания е писал, че въпроса е до правилна конфигурация на плъгина, не е само да кликнеш инсталл и вече всичко да лети. Смея да кажа, че съм напълно съгласен с това му твърдение.
 
От: Начинаеща съм :)

Моето заключение - WP Super Cache е подходящ за споделен хостинг, но за VPS/Dedicated server, W3 Total Cache е в пъти по-добър, стига да бъде конфигуриран правилно.

Аз ползвам споделен хостинг и нямам намерение да мигрирам на VPS. Значи ли, че трябва да избера WP Super Cache? Доставчикът на хостинга ми препоръча WP Super Cache.
 

Горе