Начинаеща съм :)

Sunlight

New Member
Здравейте на всички, по принцип се занимавам с маретинг(това уча и работя) и не разбирам много от компютри, поне засега. Имам доста добро ниво на английски. Попрегледах доста информация из интернет за различни програми за правене на web sites. Искам да ви попитам дали ще мога да се справя само с web page maker или Dreamweaver. Доколкото разбах досега второто има повече опции и възможности, но е и доста по-сложно. Първото пък било простичко, но имало ограничени функции за по-сложни сайтове. Аз мисля да започна с web page maker, да понаправя няколко страници, да чета допълнително междувременно и после вече сигурно ще мина на Dreamweaver. Бихте ли ми казали дали мога само с тези две програми да правя печеливши сайтове (за adsense или affiliate) или трябва задължително да разбирам доста от програмиране..HTML, PHP и други подобни, на които им знам само имената.
Също така ще съм ви много благодарна ако ми кажете откъде мога да изтегля двете програми, без да имам проблеми с Аvasta...досега пробвах да изтегля някакви версии на web page maker и и 3те пъти имаше вируси..малко се наплаших :D .
Знам, че въпросите ми са доста наивни сигурно, но за мен тове е нещо ново и още ми се вижда доста сложничко.. :)

Благодаря на всеки отзовал се предварително :):):)
 
От: Начинаеща съм :)

За такива неща лесно с тава и с Front Page Express на Microsoft, но аз ти препоръчвам по-добре да си направиш няколко безплатни блога, например в http://blogspot.com , доста лесно става. Така много по-бързо и по-лесно ще имаш работещ сайт.
 
От: Начинаеща съм :)

Нито Дриймуивър нито нищо такова не ти трябва.
Просто вземаш един Уърдпрес и му слагаш някоя по-читава фрий темичка.
... Или някоя премиум за около $40 само със сума ти опции за настройка от админ панела.
 
От: Начинаеща съм :)

Абе по-добре да почне с нещо безплатно, пък като им свикне по-нататък да купува.
 
От: Начинаеща съм :)

Немога да ти кажа как се правят пари в интернет защото не правя въпреки че се опитвам. Но ако желаеш да знаеш как не се правят аз съм жив пример за това. Неизчерпаем извор на демонстрации как не се получава и парите все ме подминават или заобикалят. :D
Здравейте на всички, по принцип се занимавам с маретинг(това уча и работя) и не разбирам много от компютри, поне засега. Имам доста добро ниво на английски. Попрегледах доста информация из интернет за различни програми за правене на web sites. Искам да ви попитам дали ще мога да се справя само с web page maker или Dreamweaver. Доколкото разбах досега второто има повече опции и възможности, но е и доста по-сложно. Първото пък било простичко, но имало ограничени функции за по-сложни сайтове. Аз мисля да започна с web page maker, да понаправя няколко страници, да чета допълнително междувременно и после вече сигурно ще мина на Dreamweaver. Бихте ли ми казали дали мога само с тези две програми да правя печеливши сайтове (за adsense или affiliate) или трябва задължително да разбирам доста от програмиране..HTML, PHP и други подобни, на които им знам само имената.
Също така ще съм ви много благодарна ако ми кажете откъде мога да изтегля двете програми, без да имам проблеми с Аvasta...досега пробвах да изтегля някакви версии на web page maker и и 3те пъти имаше вируси..малко се наплаших :D .
Знам, че въпросите ми са доста наивни сигурно, но за мен тове е нещо ново и още ми се вижда доста сложничко.. :)

Благодаря на всеки отзовал се предварително :):):)
 
От: Начинаеща съм :)

Абе по-добре да почне с нещо безплатно, пък като им свикне по-нататък да купува.
С безплатното по-трудно ше свикне понеже ще се наложи да бърника извътре и да се чуди кое откъде.... Платеното е направено хем читаво, хем юзър-френдли.

Ама и верно блогспот, wordpress.com, tumblr са си някакви опции ако ще се прави прост блог или статична страничка..
 
От: Начинаеща съм :)

Немога да ти кажа как се правят пари в интернет защото не правя въпреки че се опитвам. Но ако желаеш да знаеш как не се правят аз съм жив пример за това. Неизчерпаем извор на демонстрации как не се получава и парите все ме подминават или заобикалят. :D

То ако така лесно ставаше, всички тук щяха да са милионери.
 
От: Начинаеща съм :)

То ако така лесно ставаше, всички тук щяха да са милионери.
Абе става в индонезия например е доста лесно
 
От: Начинаеща съм :)

Благодаря на всички за отговорите до момента :) Принципно не искам просто да направя нещо просто, искам да започна с нещо по-простичко, но да научавам с времето повече и да минавам на по-сложни и по-качествени неща. В блоговете нямам достатъчно свобода за това как точно да ми изглежда страницата, кое къде да слагам и т.н. Аз искам да си пограя с тези неща, затова се насочих към тези две програми за правене на уеб страници. Искам да пробвам различни неща около самото оформление на страницата, да слагам броячи, линкове, картинки, клипчета и други неща. Накратко искам да си поиграя сериозно с някаква подобна програма( Dreamweaver или web page maker). Ще се опитам да си структурирам по- добре въпросите, защото понякога пиша доста неясно и объркано :)
1. Кое бихте ми препоръчали като за начало от девет програми и кои са предимствата и недостатъците на всяка от тях? :)
2. Ако може някой да ми даде линк откъдето да мога да ги сваля без да ми се включва аваста, особено за web page maker :)
3. Знам, че в hit.bg и free.bg е безплатно да се поставят сайтове( май терминът е хостват), мисля да започна с няколко сайта на безплатно място и после като се понауча ще мина на платен, за да имам повече свобода. Тези два сайта добри ли са за тази цел или има и по-добри възможности? :)
4. Ако си направя блог или сайт и искам да сложа реклами на adsense трябва ли да плащам данъци, да си регистрирам фирма и подобни неща? :) Този въпрос жизнено ме интересува :p:p
5. Мога ли да се занимавам с affiliate и adsense( особео първото), ползвайки само програми като web page maker, Dreamweaver или блог в Blogspot(примерно) или трябва да разбирам и от програмиране :)
..............................................................................................................
Това е засега, което се сещам благодаря на всички до момента за отговорите :):)
 
От: Начинаеща съм :)

1. Немога да ти отговоря не ги използвам не ги знам.
2. Изтегли ги от официалните им страници не се занимавай с пиратски работи.
3. хит е по добър от фрии но пари трудно ще дойдат в поддомайн.хит.бг
4. За данъците както казах немога да отговоря не печеля но за да ги сложиш не ти трябва фирма. Щом е толкова жизнено важно слагай ги.
П.П. Не познаваш Уордпрес можеш да си ги правиш каквото искаш.
От написаното ти казвам добре дошла в клуба на тея дето не вадят пари от интернет. Ама не губи желанието си въпреки че няма да стане :)
 
От: Начинаеща съм :)

Вебдизайнерка начи...

Най-лесно дизайн се прави на Adobe Fireworks - начертаваш/нарисуваш/намацваш си картинката на страничката и после направо експортваш в хтмл/css... Ама кодът е някакъв хорър. Ама пък работи.

Визуално дизайн да сглобяваш с която и да е програма дава подобен резултат - лайнян код, крос-браузър и крос-девайс проблеми, СЕО-то си таковало майката, зарежда по-тежко, посмъртно няма да се валидира и още сума ти "екстри".

Другият вариант е да научиш HTML & CSS по традиционния начин. Просто намери подходящия тюториал/книжка, отвори Дриймуивър в режим Coder и мажи. Бих се обзаложил, че ще станеш добър дизайнер за по-кратко време ако не търсиш шорткъти и тънки лайсни.

ПС; Изтегли "Адобитата" от Замунда.нет - гледай да са с щампа Zamunda Software team (опс а видим сега кой ще ми прасне червена точка заде поощрявам пиратството)
 
Последно редактирано:
От: Начинаеща съм :)

И ако не ти се чете си свали dreamweaver essential training на lynda. Има основни видео уроци и упражнения за htlm и css, запознаване с основните функции и т.н. Mоже да погледнеш и в youtube - пълно е с уроци за deamweaver.
 
От: Начинаеща съм :)

4. Ако си направя блог или сайт и искам да сложа реклами на adsense трябва ли да плащам данъци, да си регистрирам фирма и подобни неща? :) Този въпрос жизнено ме интересува :p:p

Някои си изтриха акаунтите в AdSense, защото не могат вече да си крият данъците (след като се преместиха в Ирландия вече обменят данъчна информация през VIES, но вероятно са го правили и преди това - не е много ясно). И освен това вече трябва да се регистрираш по ЗДДС само защото работиш с Google ireland Ltd (това става преди да започнеш да работиш с тях).

Други си изтриха акаунта в AdSense, защото искат да си направят регистрация в AdSense на името на фирмата си (фирмата им вече е регистрирана по ЗДДС и освен това има възможност да плащат по-малко данъци/осигуровки, защото фирмите плащат данък върху печалбата, а физическите лица - данък върху всички приходи). Има и такива, които се отказват да работят с AdSense, защото плащанията не могат да минат през фирмата им (плащането с чек е неудобно, а Google отказват да правят банков превод до повечето държави - най-вече тези, където се правят офшорните фирми).

Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра
Трябва ли да се декларират тези доходи
Трябва ли да платя данъци за пари от гугъл за 2009 година?
Плащане на AdSense

Ако искаш всичко да ти е законно трябва да имаш пари за да си плащаш данъчната тежест (ако имаш фирма трябва да плащаш и за поддръжката и). Варианта да регистрираш фирма е по-скъп (като разходи), но при достатъчно приходи е по-изгоден (питай счетоводителя си - нали не си мислиш, че ще минеш без такъв?).
 
Последно редактирано:
От: Начинаеща съм :)

Всичко което търсиш го има тук: final4ever.com

Не мога да ти гарантирам че няма вируси но има много версии на програмите качени от различни потребители и повечето са читави
 
От: Начинаеща съм :)

Дърпаш една книжка от сорта на HTML & CSS For 21 days и там ще ти стане ясно. За програма - dreamwaver - то не че е много сложна и трябва специално да и учиш някакви неща, а е просто редактор за html и css. Може да си редиш сайта визуално и той да ти пише кода, или ти сам да си го пишеш.

Така даже няма да ти трябва да го качваш някъде, щото може да си го гледаш и на твоя комп през браузъра (като е само html, css). Ама ако ти е мерак - хит.бг май е най-лесно.

За PHP и другите там - грам не са задължителни, може и без тях да се оправиш.
Афилиейт, блогове и другите там далавери може да ги почнеш с малко основни познания по html/css или пък wordpress.
 
От: Начинаеща съм :)

Така значи 1 во добре дошла в форума от мене.2ро за двете програми споменати по-горе искам да ти кажа,че за начало стават,но неса много ефективни ако искаш да напрвиш добър и печеливш саит.Пиши ми на лс скаипа ти да ти пратя webpagemaker + активиращя код да поразгледаш и да пробваш.За дреамливара мисля ,че трябва да имаш собствен дизаин за да направиш саит от него,но и трябва да знаеш поне HTML и CSS за да направиш каквото и да е било.Това е от мене,надавам се да съм ти помогнал! :)
 
От: Начинаеща съм :)

Щом се занимаваш с офлайн марктинг, най нормално е да се насочиш към онлайн варианта му. Затова зарязваш всякакви програми, за да не губиш ценно време, учиш малко ХТМЛ И ЦСС, колкото да знаеш за какво става въпрос и се захващаш с афилейт маркетинг.

Добър дизайнер, добър програмист и добър онлай бизнесмен в едно няма! Затова се насочи само към едно от трите, защото иначе посредсвеноста ти е в кърпа вързана. В твоя случай е ясно към какво трябва да се насочиш.
Също си написала, че работиш, това значи, че ти се въртят пари из рацете! Затова нямаш оправдание да не си вземеш домейн и хостинг.

Пак ти казвам, не си губи времето с глупости, на потребителя не му пука, как ще изглежда сайта, а кокво ще намери на него. Мисли в тази посока.



Най после един човек, който иска да учи, а не пари да взема бързо и лесно. :D
 
От: Начинаеща съм :)

Влизаш тука и гледаш, опитваш - http://www.videotutorials-bg.com/
Не ти трябват никакви програми, само notepad ++ и photoshop

+1 Точно това мислех да ти напиша ей сега. С програми сайт не се прави, а особено с WPM. Но за теб научаването на HTML и CSS не е вариант, понеже не знаеш PHP. Затова ти препоръчвам да се насочиш към Wordpress с някоя свободна или платена темичка.
 
От: Начинаеща съм :)

Но за теб научаването на HTML и CSS не е вариант, понеже не знаеш PHP.

:) :) :)

Стиига бе браче, момичето с афилиейт маркетинг иска да се занимава, няма да програмира някакви засукани системи. За целта, както biaaro и няколко души го обясниха вече, ти трябват малко основни познания по HTML / CSS и силно желателно някоя блог платформа - тип wordpress. Толкова по техническата част.
notepad++ - това са неща за програмисти. Dreamwaver е перфектния вариант на тоя етап.
 

Горе