Нашествието на нелегални имигранти в Европа

От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Явно не вдяна, мнението бе по линията на спора ви с Ред-а.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Защо Русия бомбандират позиции където няма ИД, а опозиция на Асад в Хомс?
Ако разбира се това е вярно - http://www.ft.com/cms/s/0/a72cee0a-674e-11e5-a57f-21b88f7d973f.html#axzz3nF54u6Mw

Въпрос на източници.

Първо тази "новина" пуснаха френски медии, обидени от това, че в Русия назоваха действията на Франция във въздушното пространство на Сирия "незаконни". FT видя за какво да се захване, но те имат добрия усет да пускат и опониращи новини. Утре ще опровергаят, предполагам.

CNN (учудващо) и Ройтерс си казаха директно: ВВС на РФ атакуваха позициите на ИДИЛ.

Ся, ако позициите на ИДИЛ и "опозицията" съвпадат, то това е игра на друг терен.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Явно друг CNN четем:

http://edition.cnn.com/2015/09/30/politics/russia-syria-airstrikes-isis/

А линка по-горе на BBC показва карта в Сирия с бомбардировките и тези територии са от опозицията, не на ИДИЛ:

_85840046_russian_airstrikes_syria.png
 
От: От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Ни лук ял, ни лук мирисал...

А към кого?

P.S. Предполагам, че си от това българско поколение, което е ходило в казарма. Там си изпълнявал заповедите на командващия и той е носел отговорност за действията на войника, тъй като той е давал заповедите.

Но ако си "демократична суверенна държава" и не одобряваш заповедите на друга "демократична държава" кво правим? Снишаваме се.... и се така?

Никой няма да оправдае този смешен плач "накараха ме". Не си войник, а суверен.
Не ме карай да влизам в тоя спор с двата крака и да те питам за това дали Русия някога ще си понесе вината срещу нашия народ, за това че под неин контрол бе избита интелигенцията, бяха ограбени архивите и бе отмъкнат златния резерв. И до момента българските държавни архиви от Царството са в Русия, това морално ли е според теб? Извини ли се Русия някога, плати ли ни обезщетение? Въпросите ми са риторични, ти ще кажеш - ама това е твоята интерпретация на събитията. Това ти казвам и аз - ако бяхме по-силни от Русия в момента, нашата гледна точка щеше да е определяща. Ние не сме и последствия за Русия няма. Щото аз мога да обвиня Русия в това, че ни болшевизира и в дългосрочен план обезлюди страната, както чрез преките политики на болшевизма (колективизация, урбанизация и прочее), така и чрез рухването на блока и масовата имиграция на българи след строя. Мога да я обвиня, че ни изостави и ни хвърли в американската орбита. ДА не продължавам.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Явно друг CNN четем:


http://edition.cnn.com/2015/09/30/politics/russia-syria-airstrikes-isis/


А линка по-горе на BBC показва карта в Сирия с бомбардировките и тези територии са от опозицията, не на ИДИЛ:


_85840046_russian_airstrikes_syria.png

Що се занимаваме с глупости не знам.

Ти работил ли си в медии?

Ударите на ВВС на РФ бяха съгласувани с Пентагона и бяхме уведомени предварително - това е официално заявление на САЩ. Щом смяташ, че САЩ, които се чудят как да махнат Асад, ще съгласуват с Русия удар по опозицията му, то ОК, няма да споря. Давай по темата.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Явно друг CNN четем:

http://edition.cnn.com/2015/09/30/politics/russia-syria-airstrikes-isis/

А линка по-горе на BBC показва карта в Сирия с бомбардировките и тези територии са от опозицията, не на ИДИЛ:

_85840046_russian_airstrikes_syria.png
Нещо напълно нормално. Турците направиха същото с кюрдите.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Едно е да съгласуваш удар по позиция, които ти даваш на изток, а друго е да удряш на запад или аз не разбирам?
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Едно е да съгласуваш удар по позиция, които ти даваш на изток, а друго е да удряш на запад или аз не разбирам?

Повтарям: "Ударите на ВВС на РФ бяха съгласувани с Пентагона и бяхме уведомени предварително - това е официално заявление на САЩ".

P.S. "изявление", но щеше да се наруши цитата.
 
От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Повтарям: "Ударите на ВВС на РФ бяха съгласувани с Пентагона и бяхме уведомени предварително - това е официално заявление на САЩ".

P.S. "изявление", но щеше да се наруши цитата.

Повтарям: Едно е да съгласуваш удар по позиция, които ти даваш на изток, а друго е да удряш на запад или аз не разбирам?

В ройтерс пише че час преди атаките са уведомили руснаците, никой не твърди обратното, но как ще се съгласуват всички да ударят в Хомс където няма никой от ИД?!?
 
От: От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Повтарям: Едно е да съгласуваш удар по позиция, които ти даваш на изток, а друго е да удряш на запад или аз не разбирам?

В ройтерс пише че час преди атаките са уведомили руснаците, никой не твърди обратното, но как ще се съгласуват всички да ударят в Хомс където няма никой от ИД?!?

Кои са тези "всички"? Всички (освен Русия) нарушават международното право. Русия просто уведомява, че ще нанася удари и това е с цел да избегне collateral damages сред "западните партньори", а не че е длъжна да се обяснява. Военновъздушните удари трябва да се координират, разбира се, но останалите трябва да влезат в час със съответното съществуващо международно право.

Русия атакува ИДИЛ и уведомява САЩ с цел да не пострадат случайно. Кой има по-добра информация къде са разположени ИДИЛ - Русия или САЩ (ако се абстрахираме от клеветниците, че САЩ са създали ИДИЛ)? САЩ благодариха за инфото. Точка.

http://www.usatoday.com/story/news/world/2015/09/30/russian-parliament-troops-abroad/73072884/
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Моля, преместете спора в темата за Русия.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

От линка ти:

It was not clear whether the target of the Russian airstrike was the Islamic State militant group or more moderate Syrian rebels combating the forces of Syrian President Bashar Assad.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Тук пак се борави с грешни думички. Каква опозиция може да има в тоталитарна държава? Коя е била опозицията в България преди 89-та година? Опозиция може да има само в демократична държава. Освен това опозицията на дадена власт е политическа организация, а не военна. Сирия е управлявана 40 години от фамилията Асад и там опозиция няма. Тъй наречената опозиция всъщност е наемническа армия, събрана от цял свят, която първо си получаваше заплатите от Запад, а после стана част от Ислямска държава. Просто следва парите. Според мен, след намесата на Русия парите за наемническата армия ще пресъхнат и тя ще се разпадне от само себе си. Ще останат само заклетите джихадисти, но тях Асад вече ще може да ги разпердушини и сам, дори ако не получаваше помощ от Русия и други държави.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

От линка ти:

It was not clear whether the target of the Russian airstrike was the Islamic State militant group or more moderate Syrian rebels combating the forces of Syrian President Bashar Assad.

Цитирах USA Today, за да ти е по-ясно, ти какво очакваш? Ако искаш РИА Новости, ОК.

1. Ако на тези позиции са били разположени "опозиционни сили", то САЩ можеха да ги предупредят (САЩ си падат по тези сили).
2. Ако смяташ, че Русия е предупредила САЩ за други цели, а тихомълком е праснала техните галеници по тиквите, то нямаше да има смисъл и предупреждението. Това е небе, а не козя пътека. Ако атакуваш там, където никой не те очаква, то можеш да се вкараш в "приятелски огън".

Всичко е било съгласувано.
 
От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Да приключа (от моя страна) темата, че наистина се отклонихме от основната, тука redrum е прав...

Русия не атакува живата сила на противника (ИДИЛ). Това е задача на сирийската армия.

Русия премахва комуникациите, складовете и базите на терористите.
 
От: От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Да приключа (от моя страна) темата, че наистина се отклонихме от основната, тука redrum е прав...

Русия не атакува живата сила на противника (ИДИЛ). Това е задача на сирийската армия.

Русия премахва комуникациите, складовете и базите на терористите.

Да, ама Ал Багдади е бил предупреден за ударите и е избгал в Рака. Кой му е казал?..
 
От: От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Да, ама Ал Багдади е бил предупреден за ударите и е избгал в Рака. Кой му е казал?..

Не съм аз :)


BTW, Ал Багдади за последните десетина години около четири пъти вече успя да умре в Рака, това прави по инцест на две и нещо години. Възкръсва по-често от Исус, а вероятно от години е доста по-мъртъв от пророка (мюсулманите признават Христос като такъв). Не ми се навлиза в конспиративни теории, но едва ли пак се е заврял баш у "столицата".

P.S. Да си представим следната ситуация... Ал Багдади го няма, но това ще обезвери ли "правоверните"? Или (пу-пу) разберат, че са насочвани от "демоните" САЩ)?

Прекалено рисковано е. Затова Ал Багдади мине не мине некое събитие и почва да умира в Рака. След което възкръсва, разбира се, в името на всеобщата вяра.
 
Последно редактирано:
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Страна, сега цялата борба на САЩ и европейските им слуги е да спасят "умерената опозиция", половината от която стана Идил. За мен хора с автомати, гранатомети, коктейли Молтов и тем подобни, и то използващи ги срещу невинни хора, не са никаква опозиция, а са терористи. Просто виждам Либийския сценарий изигран брилянтно от Русия, но в ползва на законния управник, а не на финансираните, въоръжени и обучени уроди. И те го виждат, даже взеха да квичат вече днес. :lol:
 

Горе