На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Е как математика и изкуство едно и също - ако те чуе Питагор, ще се обърне в гроба :D
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

А МАЙКА ТИ ЯДЕ ЛИ СЛОНСКИ ТАШАЦИ?
СЕСТРА ТИ ?
БАЩА ТИ ?
ДЕЦАТА ТИ ?
А?

Това че аз не ям яйца не означава че не купувам!
цената 10 стотинки за едно яйце беше смешна
я се успокой, бе тъпоъгълник....
деа му и смотаните ти изказвания.
аре беги на село....
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Е как математика и изкуство едно и също - ако те чуе Питагор, ще се обърне в гроба :D

Ох, не ме настъпвай по мазолите! :) Питагор се е самоопределял за философ. Математици са се наричали най-близките му последователи. Питагорейците са уважавали изключително много музиката, като върховен израз на взаимовръзката между числата, техните свойства и хармонията на звучене. Всеки добър композитор е и отличен математик, но това е само най-баналния пример за математиката като изразно средство на изкуството. Пък и да говорим за чиста математика, в прагматичен съвременен контекст, от едно определено ниво нататък, започва да става дума за интерпретации и избор на прилагани похвати, които в никой случай не са резултат от конвенционално логическо мислене, следователно представляват изкуство. :)
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Е тези неща не ги знаех. Рекацията ми е, защото математиката е точна наука, пък изкуството е плод на вдъхновение и случайни хрумвания, ако мога така да ги нарека. Спирам с философията, че ще докарам разсъжденията до никаде :D Пък и темата е за яйца и кюфтета :D
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

математиката е точна наука, пък изкуството е плод на вдъхновение и случайни хрумвания,
Абстрактно мислене искат и двете.
Един пример: Може би най-старото число, изобразявано с буква. π - какво по-абстрактно от безкрайна дроб, безкрайно число.
Една мелодия, ако не е точна, дразни.
Реално математиката е дял от изкуството.

ПС
И двете са любимия ми подреден хаос.
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Дизайнът се базира на математика.
Фанете коя да е по-класическа книга по визуален дизайн и ще се нагледате на числа, проценти, геометрия, пропорции, формули...
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

И аз това се опитвам да кажа, ама нямам дарбата да го правя кратко и ясно. А ти и Вискяра - цък-цък и готово. :D Бравос!
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци

А аз бих се чукал с Алфина

Но не знам дали ще ме иска с тая козина необръсната, тя е приела по човешки вид като я гледам...

:beer:
 
От: От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )


Хехе, готино съвпадение :) Пък аз се впечатлих от числото 87 в никнейма, явно тази възрастова група ми е слабост :)
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Ся гледам почнала се е бунашката пропаганда за баламосване на простолюдието.

Код:
http://btvnews.bg/video/news/skpi-yaitsa-v-tsyala-evropa.html

Коментар:
Това лъжа.В LIDL-Mюнхен 10+2 яйца струват 1,09 Еуро !!!!!!!!!!!!
 
Re: От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Ся гледам почнала се е бунашката пропаганда за баламосване на простолюдието.

Код:
http://btvnews.bg/video/news/skpi-yaitsa-v-tsyala-evropa.html

Коментар:
Естествено е, че е пропаганда, тази телевизия и медия работи с правителството. Кофти е, че хората сигурно ще се съгласят с казаното там.
 
От: От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Ся гледам почнала се е бунашката пропаганда за баламосване на простолюдието.

Код:
http://btvnews.bg/video/news/skpi-yaitsa-v-tsyala-evropa.html

Коментар:

И какво излиза, че 1 яйце е 0.20 стотинки, което пак е по-малко даже и от преди бума на цената тук.
 
От: От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

И какво излиза, че 1 яйце е 0.20 стотинки, което пак е по-малко даже и от преди бума на цената тук.

Конкуренция, баце. Тука е картел. :mrgreen: Те и тука са ги намалили...с 1 ст.:lol:, вчера четох новината.

Естествено е, че е пропаганда, тази телевизия и медия работи с правителството. Кофти е, че хората сигурно ще се съгласят с казаното там.

Лошото е, че хората се връзват на бунашката пропаганда колко е евтино тука и и верват, пък то не е баш така.
 
Re: От: От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Конкуренция, баце. Тука е картел. :mrgreen: Те и тука са ги намалили...с 1 ст.:lol:, вчера четох новината.

Мани че е картел, тук е алчен картел за всичко. Едните са монопол, другите картел. Ходи после обяснявай на света, че икономиката ни е читава. :)

Лошото е, че хората се връзват на бунашката пропаганда колко е евтино тука и и верват, пък то не е баш така.

Ами като са така нещата, да си го купуват. Аз нямам намерение да стимулирам некви кретеноподобни. :)
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Абе какво с еоплаквате бре :)
яйцата поевтиняха с 1 стотинка преди няколко дни !

ИМАШЕ ГОЛЯМО ТРЪБЕНЕ ПО ВСИЧКИ МЕДИИ
1 СТОТИНКА НАДОЛУ ЦЕНА НА ЕДРОО...
КОИТО не вярва да провери у дира.
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

То за Великден ще излезе по-тънко да отидеш до Грмания за 1 кора яйца :D
 
Re: От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

То за Великден ще излезе по-тънко да отидеш до Грмания за 1 кора яйца :D

Не знам за яйцата, но редовно чувам мои познати да ходят го Гърция за лекарства, което явно е оправдано. И покрай лекарствата пълнят по-тънко гориво. Май ще се наложи скоро да изнесем парите към фалираща Гърция, защото тук нещо не са наред нещата.

AMOUN, баце....не само в дира го имаше. Голяма новина. И на 100 лекарства смъкнаха цените, че и горивото с по 2-3 ст. е на долу. Сега като се замисля и аз не знам защо реве народа. Цените са супер, даже мисля, че може още нагоре. :)

Ама какво им купа. Щом заведенията с пълни, булевардите в задръствания, има на къде още да се вдигна. :)
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Специален Великденски поздрав - Тук в момента е Великден (празнуват го една седмица преди нас)
Не знам дали се чукат с яйца или кюфтаци или дали въобще се чукат, но днеска в Теско си купих 15 яйца за 1.25 паунда - или иначе казано 20ст на яйце.

В тази връзка съм замислил една афилейт програма който иска може да се включи :)
 

Горе