На кой е това говно webnovinar...com

От: На кой е това говно webnovinar...com

Вероятно говориш за скрипта, който при копиране замества част от буквите в английския им еквивалент

Този скрипт е за хора чийто текстове са написани и за Гугъл - а когато трафика ти е от Фейсбоклук, няма значение дали е уникален или не - само трябва да с ехаресва на хората.
По-скоро на @Уни му трябва скрипт който прави текста нечетаем, но лесно може да се заобиколи и пак нищо.
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Пренаписване не съм казвал, че имам проблем с него, а с директното копиране. Иначе всеки знае, че така или иначе все от някъде идва новината и после минава навсякъде.
Вероятно говориш за скрипта, който при копиране замества част от буквите в английския им еквивалент, аз лично съм го срещал това когато съм взимал съдържание от някъде да го преработя. В конкретният случай мисля, че ще му свърши работа, но ще спре просто копи/пейст практиката, ако новината е в стил фейсбук спам съдържаща не повече от 100 думи няма да е проблем да я пренапише някой за 5 минути, но не вярвам и на "първо-автора" писал новината да му е отнело повече от 5 минути за създаването на поста. Вече сме го коментирали това, новините в подобни сайтове нямат никаква стойност и според мен не си струват усилията да се защитават камо ли в съда, понеже ни е ясно, че няма нищо авторско в тях :)
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Затрудни бота, не в толкова трудно - динамични тагове, класове, ид-та
 
От: От: На кой е това говно webnovinar...com

Норти, не ми е на дневен ред, не ми остава време за програмиране, мен като ми трябва нещо сядам и си го правя. За жалост в момента едно, че нямам време друго, че имам здравословни проблеми.
Колкото до скрипта ако разменя кирилски и латински букви не ми върши работа за гугъл никаква, а аз не съм казал, че целя трафик само от фейса, напротив, по-важен ми е гугълския.
Този скрипт е за хора чийто текстове са написани и за Гугъл - а когато трафика ти е от Фейсбоклук, няма значение дали е уникален или не - само трябва да с ехаресва на хората.
По-скоро на @Уни му трябва скрипт който прави текста нечетаем, но лесно може да се заобиколи и пак нищо.
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Въпроса е приключен, разбрахме се по телефона. Блинки или Кула да трият темата.
 
Важното е, че "анала" се намеси акуратно и смятам, че той е в основата на благополучния край!
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Няма да се пипа темата!!!
Искам всеки да види с какъв човек си имам работа и колко е "Сериозен"!!!

Zdravei. Ne znam kakvo shte pravish no do utre temata da e iztrita. Inache nqma da sme priqteli .. priemai go kakto iskash
Заплашваш ли ме?
Предприемач не е мой сайт, казах писал съм и на админа писал съм и в темата, ако искаш да сме лоши нямаш грижи.
Ok
Idvai da me biesh che mi pisna da chakam
Da te naucha kude se namirash
Абе ти голям куражлия излезе
Gram si nqmash i predstava
Vsqko turpenie ima granici
Ti gi preminavasg
Нали ме знаеш къде съм аз не те знам, познавал си се тука и борчворове и работи, пращай ги чакам с нетърпение.
Търпение???
Ei sopol ti iskash da me biesh
Ela
И моето има
Ako te psuvam shte se naduhash li da doidesh
Nali li paraliq
Imash pari
Dai malko za gorivo
Дай сметка да ти пусна като си я закъсал
Всички сте такива големите работи ама без покритие
Idvai sel4o
Chakam te
Pari nemash za benzin nali
Ili gas
Ela da me biesh
A az prez tva vteme ti puskam delata
Да сме били приятели, боже дори не заслужаваш честта която ти правя да разговаряш с мен.
Ti su sopol strahliv
Buzla
Jenichka
Muj bez dostoinstvo
Щом казваш
Ela i dokaji obratnoto borec
5 kila gangster
Na miki maus sestra mu
Edna duma ne moje da odurji
Ще ти докажа още повече, нямаш грижи.
Haide
Koga
Само си го направи
Kogaaa
Ne govori
Samo e taka
Kaji koga che samo me karash da chakam
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

За пореден път се убеждавам, че простотията не ходи по гората!!! Нестига, че краде, ами и реве, утре започвам да звъня на всички медии от които краде, те да си правят преценката, а той като е толкова голям да му яде главата, пък като има кураж да си каже къде се намира.
Дави иба и лапешките работи и тъпотии!!!
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Да уточня само - на чалгарски пише бабаита, не Уни-то.
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Uni, какво се разправяш с него... само бой ги оправя тия. Спри с диалога, няма смисъл. Направо преминавай към мерки: адвокат и съд или бой.

Е'та ги и наглеца, краде и се сърди, че му правиш забележка, че краде! :lol:
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Версия едно заплаха едно:

testkiwi

здрасти,
познавам го доста добре човека, пратил съм му линк към темата ти, но бих те посъветвал колегиално да изтриеш обидните коментари и заплахи по негов адрес, не искаш да си имаш проблеми с него, повярвай ми. Не е някой дришльо от форума
Новините се взимат с бот сигурно, едва ли изобшо знае, кое от къде се взима

поздрави
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Версия две въпреки лъжите се свързва с мой автор:

Здравейте на всички, разбрах за темата от познат, който ми я изпрати.

Първото, което искам да направя е да се извиня от името на авторите ( момичета ), които работят в сайта. Нямам никаква представа от къде набират темите си и не е моя законова отговорност, тъй като те носят персонална отговорност за публикуваното от тях с договор. Тяхна основна задача е да поставят хипер линк и източник според закона за авторско право с което връщат читателите към автора ( реклама ). Но морално се чувствам отговорен за действията им щом засягат нечии чужд интерес. Знам за какво става дума, аз също имам поръчкови много авторски снимки, колажи и текстове, дори видео, които се крадат и най-неприятното е да ги видя във ваш сайт... Неприятно е спор няма, особено когато си заплащал за авторското им създаване.

Също така днес проверих всички пощи на сайтовете, които са официални към информацията от хостинга - до ден днешен ПОЛУЧЕНО ПИСМО с претенции за сваляне на публикация НЯМА, нито "гневно писмо". Сългасете се , че инвеститор няма как да следи всяка статия, особено когато това му е хоби инвестиция, а не основна идея. Сами виждате, че проектите са само на шаблон.

Според закона, засегнатата страна трябва да уведоми по официален ред - мейл, телефон. Предполагам позвъняването е било в почивен ден - събота. Няма как да се очаква обаждане и разговор в петък вечер/ събота/ неделя.

В крайна сметка бих накарал съответният автор от уебновинар да изтрие моментално използваните текстове с доказани авторски права и да поднесе извинение и каквото е необходимо, ако ми бъдат посочени с линкове. Също така може да се отчетат приходите от дадена статия и да бъдат предадени към автора. Те ще бъдат одържани от заплатата на неправомерно копиралия.

Нека обаче вземем предвид следните факти:

Не увдомявате отсрещната страна за проблема по мейл/ телефон.
Не търсите решение, а напротив - започвате с агресия и дирекни обиди и закани. Деветдесетте години отминаха, а Враца е доказателство, че човек трябва да си обмисля всяко свое действие.
Изразходвате толкова много енергия, вместо просто да се свържете с мен и да разрешим проблема с едноминутен разговор.
Отварям сайта ви и виждам АВТОРСКИ НЕ ВАША СОБСТВЕНОСТ - КОЛАЖ НА СТАТИЯ?
Също така няма никъде текста, който забранява копирането и който регламентира авторските права.

Говорим за закони и авторски права, НО колко закона сте нарушили вие при пускането на тази тема? Заплахи... обиди... закани... саморазправа.. лични данни ... ?
Моля премерете внимателно следващите си стъпки и подберете правилния подход за решаване на този неприятно ескалирал конфликт, от тях зависи моята реакция. Определено се чувствам доста по-засегната страна, която дори не е уведомена за проблем с авторите. Очаквам телефона ви на лично съобщение. Съветвам ви да запазите спокойствие и добър тон, защото след всичко изчетено, моето е на привършване.

Всичко изписано по темата е копирано и запазено.

И молбата ми към всички, които намериха мен като отдушник на насъбралата се несправедливост е да прегледате сайта на засегнатия :

http://spodeli.eu/smyah-do-prasvane...isim-da-deystvam-po-savest-articles-4832.html

От къде е този колаж? Ваш личен ли е, защото познавам автора? И защо никъде в сайта не пише, че всички статии и снимки са предмет на авторско право? И какво стана сега? Крадецът вика дръжте крадеца...

Това е от мен с пожелание да сме обективни и добри на първо място.

Izial sum hilqdi psuvnj chovek..
Bez realna prichina..
Puk i shtaql da me bie drishlioto... neznam kak go interpretirash no az sum besen..
Край на разговора
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Е да, няма да крия, някой от авторите е ползвал картинка от гугъл с цел да се помогне нещо на някой.
Ако това е грях то нека бог ни съди!!!
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

А публично и на него и на @testkiwi ще им кажа, че не само в форума има как беше дришлювци, а и по цял свят, а вие сте точно такива.

И не няма да спра да се занимавам с това, аз съм буден човек който няма да прости такова отношение и държание!!!
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Първо... Не разбирам какво още дъвчем по въпроса? Нали се оправихте?

Второ... Защо всеки засегнат, вместо да се защити/извини в темата за допуснатата грешка, първата му работа е да почва да изисква темата да се изтрие? След като си сбъркал, поеми си вината и покажи, че си човек и бъркаш. По-лошо е когато се забъркаш в ей такива интриги, вместо да покажеш, че в даден момент си объркал нещо, но си си взел поука и действаш напред. Имам спомен от подобен случай в който ме бяха заплашвали за публикация в моят блог. Нещата завършиха зле за заплашващият... просто не изтрих публикацията. Нещата тук са подобни като гледам.

Трето... Какво значение има как новините са се озовали на неговият сайт? Дори с бот да е, да не би да не е знаел, че тоя бот взима тия новини от някъде? Дали ще открадне от uni-web, от Иванчо или от Пенчо все си е кражба. Повечето от колегите инвестират пари или време в статии.

Четвърто... Стискайте си ръцете и да се приключва с дразгите. Хора сме, бъркаме... важното е да си вземаме поука от грешките. Ясно е, че ти си се афектирал от кражбата, той пък се е афектирал от нападките, но и двамата не знаете утре на чия врата ще почукате.
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Това със темата го преглътнах както се вижда.
Но, да се извинявам за какво??? За това, че някой си краде и се прави на великият вожд щото е свързан с някоя партия???
Е не мога така. Не аз трябва да се извинявам, а някой крадец, който само с това се занимава.
Сериозен бил такъв бил, като си сериозен щеше да имаш поне телефон на сайтовете си.
Аз моя го имам на всичките си.
Първо... Не разбирам какво още дъвчем по въпроса? Нали се оправихте?

Второ... Защо всеки засегнат, вместо да се защити/извини в темата за допуснатата грешка, първата му работа е да почва да изисква темата да се изтрие? След като си сбъркал, поеми си вината и покажи, че си човек и бъркаш. По-лошо е когато се забъркаш в ей такива интриги, вместо да покажеш, че в даден момент си объркал нещо, но си си взел поука и действаш напред. Имам спомен от подобен случай в който ме бяха заплашвали за публикация в моят блог. Нещата завършиха зле за заплашващият... просто не изтрих публикацията. Нещата тук са подобни като гледам.

Трето... Какво значение има как новините са се озовали на неговият сайт? Дори с бот да е, да не би да не е знаел, че тоя бот взима тия новини от някъде? Дали ще открадне от uni-web, от Иванчо или от Пенчо все си е кражба. Повечето от колегите инвестират пари или време в статии.

Четвърто... Стискайте си ръцете и да се приключва с дразгите. Хора сме, бъркаме... важното е да си вземаме поука от грешките. Ясно е, че ти си се афектирал от кражбата, той пък се е афектирал от нападките, но и двамата не знаете утре на чия врата ще почукате.
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

А публично и на него и на @testkiwi ще им кажа, че не само в форума има как беше дришлювци, а и по цял свят, а вие сте точно такива.

И не няма да спра да се занимавам с това, аз съм буден човек който няма да прости такова отношение и държание!!!

Аз пък какво имам общо? Дришльо май си ти, щото като гледам какво ревеш за умрелия си сайт.. Айде да не казвам аз къде съм, ти къде си..
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Недей, чи ша ти се смее целия форум.
Аз пък какво имам общо? Дришльо май си ти, щото като гледам какво ревеш за умрелия си сайт.. Айде да не казвам аз къде съм, ти къде си..
 
От: На кой е това говно webnovinar...com

Недей, чи ша ти се смее целия форум.


Няма, аз живея за "форума" като теб. Ти си голяма работа тук, явно супер авторитет.. Иначе, сериозно, какво изобщо да се занимавам с теб, като си кръгла нула, щом дори и не работя с теб, а работя с поне 5 човека от "форума" - еми щото съм преценил, че не ставаш и не разбираш грам - то си личи от сайтовете ти. Супер зле са, що никой не ти казва. Заблуждавай се, че си направил някаква медия и как някой си краде от супер сериозната медия. Бас държа, че не можеш дори да си направиш динамични ид-та изобщо, щото ако можеше отдавна да си намерил как да заблудиш един елементарен бот, който ти краде нещо от "великата" медийна империя и нямаше да ревеш като някой "дришльо"
Тадааа: ламер си, и си личи. Е, за това не работя с такива като теб ;)
 

Горе