На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

rak

Active Member
От доста време пазарувам от китайските магазини онлайн и какво забелязвам. Изпращат ми имейли, обаче така са формулирани, че не влизат в спама и аз редовно ги чета. Първо, защото изпращат оферти с намаления, които важат за определен срок - примерно 24-ри часа някакви неща се продават с 50% намаление или нещо такова, и второ - защото се сещам, че нещо ми трябва, пък съм забравила да го потърся и се подсещам. Като не влизам в някой сайт доста време ми изпращат писмо да ме питат как съм и защо не съм влизала и евентуално да им пиша, да им кажа какво не ми допада в сайта им. Тая сутрин пък върха - получавам писмо от СЕО-то им, да ме информира за развитието на сайта и накрая пита как съм и какво правя - естествено, това е типово писмо, изпратено на хиляди хора, но звучи така, все едно са го писали специално за тебе. Еми, след писмото, се сетих да вляза да видя какво става с тоя сайт. Работят им методите, затова и магазините им вървя

-----
Hi there Rakovina,

This is William, the CEO at FocalPrice.com. It is with great pleasure that I write to you on this lovely day; I hope this letter finds you well.

Let me start off by telling you a bit about myself. I previously worked at PayPal as the marketing director for southern China. During that time, FocalPrice,a rising star in e-commerce, got my attention. After getting to know more about FocalPrice and its founder, Alex, I made the decision to join their winning team.

I came to FocalPrice during the beautiful summer of 2012. After 10 months of hard work, we have made big strides and achieved the following:
1. Faster website access time: Shortened from 14 seconds to 7 seconds.
2. Product variety: Currently, we are adding around 100 new items to our website every day at competitive prices and with good quality. We also proudly employ an experienced sourcing manager who previously worked for the Wal-Mart corporation.
3. Faster order processing time: Of all orders, 98% are dispatched within 72 hours, and 75% are dispatched within just 24 hours.
4. More shipping methods: We offer a direct shipping line to the US, Russia, and the UK, in addition to ePacket service and more.
5. Faster customer service response time: We offer 24/7 live chat service and guarantee e-mail responses within 24h .

So how have you been? We haven't seen you around in 8 months. I really hope you can come back and enjoy the great products and services that FocalPrice provides.

I'd also like to tell you some exciting news--FocalPrice's 5 year anniversary is quickly approaching! We'll be holding various activities in celebration of this special event and we hope you can join in on the festivities.

We look forward to seeing you again on www.focalprice.com.
Best wishes,
William
Chief Executive Officer

-----------
Е, аз имам един умрял онлайн магазин, дето съм го оставила на самотек, а за писма до клиенти въобще не ми е дошло на ум...Това мога да му пиша на тоя William....
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

We haven't seen you around in 8 months.
А това как го правят, филтрират от базата данни имейли, който не са влизали Х брой месеца и само променят цифрата? Тоест едно и също писмо го правят в 12 екземпляра (12-те месеца от годината) като само сменят username при регистрацията и месеца:)
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Боже колко заблудени хора има...
радват се на автоматични писма :D
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Боже колко заблудени хора има...
радват се на автоматични писма :D

Мейл маркетинг висш пилотаж. Много по-добро от :
На вниманието на Управители, Собственици, Мениджъри продажби, Мениджъри ЧР

Здравейте,

глупости глупости глупости глупости глупости глупости глупости глупости УСПЕХ глупости глупости глупости глупости глупости глупости ПАРИ глупости глупости глупости глупости ПАРИ глупости глупости глупости глупости глупости глупости ПАРИ глупости глупости глупости глупости УСПЕХ глупости глупости глупости глупости

500 лв без ДДС

Това може да е непоискано търговско съобщение според ЗЕТ
Молим да приемете нашите извинения
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

А това как го правят, филтрират от базата данни имейли, който не са влизали Х брой месеца и само променят цифрата? Тоест едно и също писмо го правят в 12 екземпляра (12-те месеца от годината) като само сменят username при регистрацията и месеца:)

Просто е. Всеки добър магазин пази логове на това кога си се логнал за последно(в случая се гледа успешното логване) и на база това време се изчисляват тези месеци.

@rak не само китайците пращат такива мейли. Можеш да го направиш и с твоя магазин(май всички имат модул за пращане на мейли) въпроса е да измислиш правилно текста, че хората да не го приемат като спам.
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Просто е. Всеки добър магазин пази логове на това кога си се логнал за последно(в случая се гледа успешното логване) и на база това време се изчисляват тези месеци.

@rak не само китайците пращат такива мейли. Можеш да го направиш и с твоя магазин(май всички имат модул за пращане на мейли) въпроса е да измислиш правилно текста, че хората да не го приемат като спам.
Да ясно е, че имат, обаче тия както каза колегата по-горе знаят всичко, каквото съм правила влизайки в системата им. Не мина и час от това съобщение и идва писмо от другия голям китайски магази, от който пазарувам - империята отвръща на удара с предложения за промоции специално за мен, активни 24-ри часа и т.н локуми, като ми пишат - радваме се, че проявявате интерес към секцията с бижута и часовници в нашия магазин, затова ви предлагаме отстъпка на този тип артикули за датите - изброени две-три дати, времето ограничено, заповядайте да си купите каквото искате и бля бля т.н. Значи, те следят не само моите действия, какво съм търсила в магазина им, ами следят и действията на конкуренцията и удрят целенасочено - промоции, отстъпки и т.н. Ама могат да го направят, а ние как да го направим това с отстъпките?
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

@rak промоциите не са само за теб, просто както каза @тео става дума за добър мейл маркетинг.

Те следят само това, което правиш като се логнеш не разбирам, защо се учудваш. Това е нещо нормлано все пак на база тези знания се постига повече.
Иначе писмото от другите е просто съвпадание - най-малкото едните са проверили другите на колко време и кога разпращат мейли и са си нагласили техните да се пращат също тогава.
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Мейл маркетинг висш пилотаж. Много по-добро от :

да знаеш...точно те са открили топлата вода :wink:

@rak промоциите не са само за теб, просто както каза @тео става дума за добър мейл маркетинг.

Те следят само това, което правиш като се логнеш не разбирам, защо се учудваш. Това е нещо нормлано все пак на база тези знания се постига повече.
Иначе писмото от другите е просто съвпадание - най-малкото едните са проверили другите на колко време и кога разпращат мейли и са си нагласили техните да се пращат също тогава.

еее, стига де
остави я да се порадва малко
на боклуците от страната в която се работи за жълти стотинки, затворниците си изкарват хляба сами, децата също трябва да работят защото и те искат ядене, всички работят извънредно много и ние всички ги спонсорираме.

Това е огромна глупост и ако питате мен, вноса от там трябва да се забрани.

ето така правят боклуците които купувате
Labour_Camp_1678487c.jpg


снимката е от превъзпитателен лагер - без съд и присъда те са там и бачкат като роботи/роби

Shayang_workers.JPG


Kитайка осъдена на 1 година в трудов лагер заради пост във TW
http://www.nydailynews.com/news/wor...year-labor-camp-twitter-post-article-1.454253
 
Последно редактирано:
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

да знаеш...точно те са открили топлата вода :wink:



еее, стига де
остави я да се порадва малко
на боклуците от страната в която се работи за жълти стотинки, затворниците си изкарват хляба сами, децата също трябва да работят защото и те искат ядене, всички работят извънредно много и ние всички ги спонсорираме.

Това е огромна глупост и ако питате мен, вноса от там трябва да се забрани.

ето така правят боклуците които купувате
Labour_Camp_1678487c.jpg


снимката е от превъзпитателен лагер - без съд и присъда те са там и бачкат като роботи/роби

Shayang_workers.JPG


Kитайка осъдена на 1 година в трудов лагер заради пост във TW
http://www.nydailynews.com/news/wor...year-labor-camp-twitter-post-article-1.454253

Ако направим същото и в нашите затвори, ще стане идеално. Не като в момента само да се излежават по цял ден и да ядат.
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Ако направим същото и в нашите затвори, ще стане идеално. Не като в момента само да се излежават по цял ден и да ядат.

Не е същото @dertre.
Там заради един пост във TW ще работиш като роб по 10-15 часа всеки ден цяла година.

иначе и аз съм на мнение, че нашите затворници трябва да си изкарват пари за престоя в затвора.
такава практика има и в други страни - примерно в САЩ - има дори заети във земеделието.

Между другото, незнам дали все още работят..но във Ловешкия затвор преди правеха мебели :D
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Абе не става въпрос кое как се произвежда и т.н, става въпрос за това, че имат стройна система, която следи потребителя, който купува и плаща и го ухажват. По този начин продават много, а останалите просто чакат да дойде някой да купи, такова писмо от амазон и от ибей не съм получавала, например.
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Нещо стана, дублира се мнението..
 
Последно редактирано:
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Бе от eBay редовно ми пращат писма с това което последно съм гледал (докато съм бил логнат в акаунта) с директен линк и цена на продукта.
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Абе не става въпрос кое как се произвежда и т.н

А трябва! :mad:

имат стройна система, която следи потребителя, който купува и плаща и го ухажват.

в това няма спор :|


По този начин продават много
Не...! продават по начина който е показан на снимките които постнах по-горе!

Преди да се регистрираш в този сайт - пращали ли са ти писмо? Не, но пак си купувала? :rolleyes:
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

nortrant,

Като на изгряващ специалист по Китай ще ти задам няколко въпроса:
1. В колко китайски предприятия си проследявал процеса на производство, пласмент и логистика? И колко са по-назад китайските работници от български шивачки в гръцки цех?
2. Как си обясняваш, че в Китай са измислени повечето неща, които са тласкали напред човешката цивилизация?
3. Последния път, когато си бил в Китай, забеляза ли, че вече не си делят локвите на територии?
4. Как си обясняваш, че човеко от FocalPrice се е преместил от PayPal?
5. Как си обясняваш високото качество на китайските стоки (не тези в Илиенци, а на складове в САЩ и Великобритания)?
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Добре де, научете се вече, че светлинна година е мярка за разстояние, а не за време, баси интелигентни хора сте. :)

Светлинна година (символ ly) е единица за дължина, представляваща разстоянието, което светлината изминава за една година във вакуум.


Не сме на светлинни години. Само на около 6000 км.
 
От: От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Добре де, научете се вече, че светлинна година е мярка за разстояние, а не за време, баси интелигентни хора сте. :)

Светлинна година (символ ly) е единица за дължина, представляваща разстоянието, което светлината изминава за една година във вакуум.


Не сме на светлинни години. Само на около 6000 км.

карай
важното е всеки ден да намерим ПОНЕ една причина да сложим всички под общ знаменател за това колко са тъпи, прости, мързеливи и колко СКАПАНА е държавата в кяото живеят.
А не се досещаме, че може би проблема е собствената на Простащина и неграмотност./
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Типично по български някой пише тема за нещо положително и веднага 4-5 човека я осират......

За китайските боклуци можем да спорим 3000 години и харесва ли ви или не стокатъа им е префектна ако знаеш от къде да пазаруваш или внасяш.


Относно писмата за който дамата се радва тя е наясно, че не са персонално за нея, но и харесва начина на поднасяне на информацията. И просот е решила да го сподели като не е очаквала мастите "предриемачи" да я нахранят....
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Скоро гледах по някаква тв една китайка, барната отвсякъде - прическа, тоалет, личи си класа и пари, та тая мадама беше някаква голяма риба от известен магазин и говореше, че сега търсят варианти да скъсят времето, за което пристига пратката до клиента. Сега е около 20 и повече дни, а искат да го скъсят поне наполовина. За тая цел щели да правят бази на различни места по света, със складове и оттам да изпращат, за да пристига по-бързо стоката. Та наскоро чух, че китайци щели да инвестират десет милиарда долара в Пловдив, да правят бизнес.
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

@rak докато китайката го говори Амазон вече са го направили :). Така, че не са измислили топлата вода.
НЯма начин да изберат Пловдив ако искат да доставят бързо.
 

Горе