Недостиг на лекарства - антибиотици.

Spyrax

Active Member
Наложи ми се да си взема Таваник или Левокса антибиотик, очудващо за мен обиколих 15 аптеки, малки, големи, на различни фирми и вносители, НО никъде не намерих.

Денонощните аптеки в 2-3 сутринта с опашки по 10 човека, служителите на аптеките чак си бяха изкарали (приготвили) отвън антибиотиците и се продаваха все едно си отишъл за наркотично вещество в махалата.

Всеки си купуваше без рецепта, дори и аз, та едвам намерих сходен на горните два антибиотика, Левофлоксацин и то само на ЕКОФАРМ, пред последната бройка.

Някакъв недостиг ли има, какво става? Това направо е пълен смях. Една жена щеше да се сбие с мен за антибиотика, защото искала два, за нея и мъжа и. Та си го изкара на служителя де.
 
Просто лека полека ще спрат свободния достъп до ефективните лекарства. Парацетамол и това е.
 
Някакъв недостиг ли има, какво става? Това направо е пълен смях.
Да не би да е прогнозираният многократно планиран недостиг на всичко? Прогнозиран точно за 2022. Но, виж, те нали "конспиролозите" го прогнозираха, а те не са в час, та сега сериозните хора, които са в час, задават въпроса "какво се случва", реагирайки на акуратно прогнозираният планиран недостиг. Не, не - на началото на недостига, който е стъпка към "едни по-хубави неща", много на брой. Но ще има и планиран "изход от кризите", това е гарантирано.

Извинявам се ако съм оспамил темата.:)
 
Просто лека полека ще спрат свободния достъп до ефективните лекарства. Парацетамол и това е.
Да, така е. Като баща мажещ задници искам да разбера защо го спряха този Судокрем, който беше супер. А сега някакви кофти заместители пробутват като алтернатива. Много лекарства са така. Едно, което е за гърло - Грануфорина. Правят го много малко аптеки вече.

Имам много добър приятел фармацевт, който каза, че е масовка това с оттегляне на ефективни лекарства и налагане на някакви по-слаби алтернативи. Не знам каква е логиката, но явно големи фармацевтични компании са взели вече връх и каквото те наложат, това е. Жалко но факт. Преди време не ми се е налагало да обикалям аптеки за 1 лекарство, а сега дори с връзки го търся, ако се наложи. ;)
 
Като за последно включване по темата, за едно малко по-пълно разбиране, добросъвестно препоръчвам скромната статия от предпоследният коментар в тая тема:
А вече който желае да не го взема насериозно:)
 
То затова много хора почнаха да търсят ветеринарните аптеки. Хем лекарствата са по-евтини, хем са по-ефективни. Свиквайте с новото нормално, нали световният елит е много загрижен за хората ;)
 
Едно, което е за гърло - Грануфорина. Правят го много малко аптеки вече.

Има го във вет аптеките - води се "за птици" май.
Мажа с него котките и кучетата.

ПП: и мене си мажа като ме ухапят/одерат.
 
Има го във вет аптеките - води се "за птици" май.
Мажа с него котките и кучетата.

ПП: и мене си мажа като ме ухапят/одерат.
То е за гърло. :) Ти се базикаш с мен. Явно има и друго предназначение. ;)
 
То е за гърло. :) Ти се базикаш с мен. Явно има и друго предназначение. ;)
Едни го ползват така, други - така. Лекарство с възможно двойна употреба:)
 
То е за гърло. :) Ти се базикаш с мен. Явно има и друго предназначение. ;)
Универсално е.
Зъболекарите едно време също много го ползваха и ходехме със зелени усти.
 
Универсално е.
Зъболекарите едно време също много го ползваха и ходехме със зелени усти.
Не знаех. Супер. Аз пръскам гърла с него. Нали говорим за тъмно зеленото? Явно е нещо като за облекчаване на болка и възпаления.

260739995_441306541112741_6193303911022548521_n.jpg
 
Не знаех. Супер. Аз пръскам гърла с него. Нали говорим за тъмно зеленото? Явно е нещо като за облекчаване на болка и възпаления.

Виж файлът 22713

Не хвърляй шишето с етикета и засечи концентрациите с това ветеринарното (за всеки случай).

Иначе последния път мн бързо си излекувах гърлобола: засилих се да лапам лъжица клеева тинктура (дето е за емонитет), а то се оказало йодна тинктура за външна употреба... трябваше да се хвана за мивката че да не падна (90 градуса спирт). Шишенцата и на двете са почти идентични.
 
Специално Левофлоксацина май е най-добре изобщо да го няма. Не съм чувал да има по-проблемен антибиотик от този.
 
Специално Левофлоксацина май е най-добре изобщо да го няма. Не съм чувал да има по-проблемен антибиотик от този.
Казаха, че е като Таваник.
 
защо го спряха този Судокрем
Не мисля, че са го спирали. В аптеките на sopharmacy го има, онзи ден го гледах. Аз лично бих ти препоръчал Bepanthen крем, много по-нежен е от Судокрема
 
Сега виждам темата...

Ние сме наистина държавата на парадоксите. В момента "мин здраве" е аптекарката (леко иронизирам), която беше дадена под съд за всяване на паника, защото през 2020г предупреди за липса/недостиг на важни медикаменти. Две години по-късно проблемът с лошото снабдяване с лекарства продължава да е на дневен ред.

Цяло лято ни плашат как ковид ще се развихри и ще предизвиква цунамита, а никой не си мръдна пръста да осигури навременно и адекватно зареждане на аптеките. Та това се дъвче от месеци в медиите, а министърката-аптекар, която алармира за проблема 2 години по-рано, в момента БЛЕИ. Що така, бе Асенке?
 
Сега виждам темата...

Ние сме наистина държавата на парадоксите. В момента "мин здраве" е аптекарката (леко иронизирам), която беше дадена под съд за всяване на паника, защото през 2020г предупреди за липса/недостиг на важни медикаменти. Две години по-късно проблемът с лошото снабдяване с лекарства продължава да е на дневен ред.

Цяло лято ни плашат как ковид ще се развихри и ще предизвиква цунамита, а никой не си мръдна пръста да осигури навременно и адекватно зареждане на аптеките. Та това се дъвче от месеци в медиите, а министърката-аптекар, която алармира за проблема 2 години по-рано, в момента БЛЕИ. Що така, бе Асенке?
Много точно казано.
 

Горе