Незачитането на нов ред.

Здравейте,
Когато ви напиша някаква статия и искам да стане нещо от сорта на ...
Код:
текст текст

текст текст

тя се появява така.
Код:
текст текст
текст текст

Когато напиша ръчно <br> в html-a се получава този нов ред, но аз искамда не слагам всеки път <br> и да си пиша статите в html
 
От: Незачитането на нов ред.

Над полето, на което пишеш има два таба: "HTML" и "Визуален редактор". Избираш визуалния редактор и действаш :)
 
От: Незачитането на нов ред.

Проблема е там, че когато съм на Visual или както ти казваш "Визуален редактор" и натистна два пъти ентер за да има 1 ред разстояние не се получава. Трябва да пиша на HTML и когато искам да има ред разстояние да слагам <br>, но това не ме удовлетворява и затова питам от какво може да е проблема.
 
От: Незачитането на нов ред.

За редактора не знам, ама другото може да е CSS проблем - да няма margin под всеки параграф.
Ако дадеш линк ще може да видим.
 
От: Незачитането на нов ред.

Потърси в .css на темата си .post p или .content p или нещо подобно в зависимост от темата. Виж дали има padding. Ако не можеш да се оправиш, дай да погледнем сайта и да видим.
 
От: Незачитането на нов ред.

Здравейте,
Когато ви напиша някаква статия и искам да стане нещо от сорта на ...
Код:
текст текст

текст текст

тя се появява така.
Код:
текст текст
текст текст

Когато напиша ръчно <br> в html-a се получава този нов ред, но аз искамда не слагам всеки път <br> и да си пиша статите в html

Използвай css свойството line-height за класа на текста. За стойности можеш да зададеш пиксели, коефициент или проценти.
Ако става въпрос за разстоянието между редовете на текста по подразбиране можеш да ползваш:

Код:
html {line-height:120%;}
 
От: Незачитането на нов ред.

Във single.php новината я извеждам така <?php the_content(); ?>
Проверих в БД и видях, че там се записва по този начин.

тескст тескст тескст тескст тескст тескст

тескст тескст тескст тескст тескст

тескст тескст тескст тескст

кога обаче отворя новината в сайта тя изглежда по този начин

тескст тескст тескст тескст тескст тескст
тескст тескст тескст тескст тескст
тескст тескст тескст тескст

Това става защото не зачита <br> и залепва редовете един до друг
 
От: Незачитането на нов ред.

WP не ползва <бр>. Слага </р><р> всеки път като удариш ентер във визуалния едитор. Просто виж дали има p { margin-bottom: 1.5em } . Едва ли е точно така в твойта тема. Ако не разбираш за какво става дума, дай линк към сайта си. Тъй може да си пишем и до вдругиден.

А и не разбирам кое точно е проблема - разстоянието /у редовете или това м/у параграфите....
 
От: Незачитането на нов ред.

Сега видях че слага параграф, аз си мислех, че слага <br>. Мисля че бях изчистил margin-a на <p> заради едни други работи... сега ще погледна и ще си редактирам мнението.

ЕДИТ: Даммм... не се сетих да проверя сорса да видя че всичко е с параграфи. Благодаря на всички, особенно на теб @Noke
 
Последно редактирано:

Горе