Неймсървърите???

FERRARIST

New Member
Абе бера следните ядове - трябваше един домейн да го хвърля в фрийхостия-та за 1 седмица, смених му неймсървърите в www.bright-byte.com и всичко си беше ОК.....
Обаче сега не мога да върна нещата обратно към хостинга в Годеди.....сменях 23452345 пъти НСтата обратно, ресубмитвах ги, но хостинга си стой в Фрихостиата и не ще да се сменя.....слагах и НС на Седо.ко.ук, къде ли не, но нещата не се променят - а минаха 2 дена вече, и губя от това доста трафик - сега съм пренасочил с хтмл редирект всичкия трафик към друг сайт, но това не се тачи много от Г и съм на тръни.....
Що така става не мога да си оббясня, имах такъв случай преди 2 години някъде, но не помня как се реши.....дали ако махна всички хайлове от хостията нещата ще се изчистят, но пък това не е нормално да става по тоя начин....
Идеи?????????
 
бате твоите локални днси (на интернет доставчика ти ) може да не са ъпдеитнали и да си сочат към фрихостиа сложи си иптата на опън днс в настроиките на интернет връзката и виж как се вижда аз имах един такъв случаи тези дни две седмици не виждам един нов сайт с обикновените ми днси а арсенал и блинки си го виждат както и всички от чужбина 208.67.222.222 и 208.67.220.220.
 
Последно редактирано от модератор:
Чакай сега че аз съм малко индианец на тая тема - това за доставчика го разбрах, в СТЗГ съм на БТК, то тук в СФ на някакви Унекс, дето са малко унеси.....
През щатски и немски проксита е същото, ако това има значение.....
Това "сложи си иптата на опън днс в настроиките на интернет връзката" нещо не го схващам как да го изпълня.....що е това опън днс????
 
опън днс са безплатни днс сървъри opendns.com.... през проксита е същото защото при сокс проксита пак ползваш локалният ти днс ( за уеб проксита не съм много сигурен) значи отваряш иконката на интернета отиваш на статус -> пропертис -> интернет протокол... -> пропертис -> обатин д фолоуинг ДНС съвър адресес и пеистваш иптата на опън днс да видиш как е хавата 208.67.222.222 и 208.67.220.220.
 
Мда, стана, но дереджето е същото......сайта пак си седи пренасочен въпреки че от 2 дена съм сменил НСтата а сутринта сложих тия на Седо и още никаква промяна, а преди час пратих там още 4 домейна и ми излизат паркирани без проблеми.....ужасно - има ли значение дали съм локнал домейна или не.....
 
Най добре насочи днс-ите натам накъдето окончателно ще ти е сайта. И чакай. Т'ва е. Провери си whois-a на домейна кои name server-и ти показва, и ако са коректните чакаш, така с честото местене само си създаваш главоболия. И най накрая след няколко часа - да кажем утре сутринта пробвай през някое web proxy.
Не бери грижа всичко ще е ок.
 
http://freedns.afraid.org/ - в полето вдясно пишеш домейна. Резултатите не са кеширани и може да провериш кои НС се виждат в реално време, за да си сигурен, че проблемът не е при теб, щото някои регистратори на домейни правят ръчно промени на неймсървърите, та може да са те забравили случайно след като си събмитнал новите НС :)
 

Горе