Некоректен потребител

TheEntrepreneur

Active Member
Здравейте.

Преди известно време писах за направата на сайт. Бях избрал човек - pst. Разбрахме се да му пратя капаро 20лв, а той да го започне. Обаче стана така, че аз трябваше да си ги поискам парите обратно, защото ми трябваха,а той все още не беше започнал работа. Започнаха едни увъртания, че не е в страната. Мина горе-долу месец откакто ми писа. А го гледам, че последно време си е активен във форума.

П.С - Не става въпрос за 20-те лева. Въпроса е принципен. Човек, който обещава едно и след това се покрива, му създава негативна репутация и недоверие.

П.С 2 - pst, ако четеш това знай че с 20 лева не се става по-богат. ;)
 
От: Некоректен потребител

Здравейте.

Преди известно време писах за направата на сайт. Бях избрал човек - pst. Разбрахме се да му пратя капаро 20лв, а той да го започне. Обаче стана така, че аз трябваше да си ги поискам парите обратно, защото ми трябваха,а той все още не беше започнал работа. Започнаха едни увъртания, че не е в страната. Мина горе-долу месец откакто ми писа. А го гледам, че последно време си е активен във форума.

П.С - Не става въпрос за 20-те лева. Въпроса е принципен. Човек, който обещава едно и след това се покрива, му създава негативна репутация и недоверие.

П.С 2 - pst, ако четеш това знай че с 20 лева не се става по-богат. ;)

правилно богат не се става!, но 100 чиляка по 20
се поумнява!
 
От: Некоректен потребител

Тук няма никаква измама, но вече ако той ти е казал, че ще ти ги върне, тогава просто не си е спазил обещанието. Капарото се дава да не се откаже човек. Когато отиваш на почивка и дадеш капаро при резервацията, после като си ги поискаш какво ти казват "Не може" или "Ще ви ги върнем на половината или по-малко"?

Капарото е за защита на работещият човек по сайта, това че ти се отказваш, то гориш с тези пари. Тук идва другото той не е почнал бил още работа и ти е казал, че ще ти ги върне. Не е трябвало да ти казва, че ще ти ги върне понеже е в правото си да не ги върне. За мен просто е некоректна постъпка това.

Мен ме е страх обаче да попитам за какъв сайт става на въпрос за 20лв...
 
От: Некоректен потребител

Да кажем, че не си е спазил обещанието. Не мисля, че това е коректно да правиш обещания и да не си ги спазваш.

А относно сайта.. виж всеки се учи :)
 
От: От: Некоректен потребител

Да кажем, че не си е спазил обещанието. Не мисля, че това е коректно да правиш обещания и да не си ги спазваш.

А относно сайта.. виж всеки се учи :)

Да, тук съм съгласен! Когато си дал обещение трябва да го спазиш.
 
От: Некоректен потребител

КАПАРО НЕ СЕ ВРЪЩА!!!!!!,
И аз имах такъв случай.
Продадох сайт, плати половината и изчезна (без да съм му пратил нищо) и 2 месеца никакъв го няма. Е аз му прехвърлих всичко НО СЛЕД КАТО ПЛАТИ И ОСТАНАЛОТО!!!.
 
От: Некоректен потребител

ако не си е свършил работата би трябвало да му върни парите

Ако е по вина на програмиста, да, тогава да, но ако клиента реши по някое време да се откаже и да си вземе парите, то тогава той няма това право. Той губи капарото си.
 
От: Некоректен потребител

Когато се дава Капаро, се уговаря и за какъв срок става дума, не може да се чака до безкрай... А в конкретният случай, след като все още не е бил започнал работа, би било честно, да си му върне парите! Поне такова е моето мнение!
 
От: Некоректен потребител

Когато се дава Капаро, се уговаря и за какъв срок става дума, не може да се чака до безкрай... А в конкретният случай, след като все още не е бил започнал работа, би било честно, да си му върне парите! Поне такова е моето мнение!

Не, той е дал парите вече, разбрали са се. Дори това, че той не е почнал работа няма значение, те имат срок за които са се уговорили, тук не пише, че той не е спазен, а че автора на темата решава да се откаже, при тази ситуация не е длъжен да ги връща. НО той е обещал, което е другото вече...
 
От: Некоректен потребител

Капаро не се връща. Ти сам си каза: "поискам парите обратно, защото ми трябваха"! В случая ти наглейш. В момента в който е получил капарото "Договора е сключен"...
 
От: Некоректен потребител

Капаро не се връща. Ти сам си каза: "поискам парите обратно, защото ми трябваха"! В случая ти наглейш. В момента в който е получил капарото "Договора е сключен"...

Точно така е, сега прочитам внимателно, никъде не пише, че е решил да ги върне, а че е овъртал, като няма за какво, той не е длъжен. За мен трябва да се промени заглавието на темата понеже се заблуждават другите потребители.

P.S. Нито го познавам, нито нищо. Никога не съм общувал с него, ако съм, то е било в някоя тема за нещо кратко.
 
От: Некоректен потребител

Предполагам са се уговорили за срок. Стига да изпълни заданието, програмистът може да започне дори един ден преди крайния срок, това няма значение. А да си поискаш капарото, защото са ти трябвали 20 лева... ми прилича повече на: Намерих друга по-добра оферта и реших да си искам капарото с оправданието, че ми трябваха 20 лева.

Друг е въпроса защо човекът, наел се с работата е обещал да върне парите и после се е покрил. В случая според мен и двамата са проявили некоректност един към друг.
 
От: Некоректен потребител

Предполагам са се уговорили за срок. Стига да изпълни заданието, програмистът може да започне дори един ден преди крайния срок, това няма значение. А да си поискаш капарото, защото са ти трябвали 20 лева... ми прилича повече на: Намерих друга по-добра оферта и реших да си искам капарото с оправданието, че ми трябваха 20 лева.

Друг е въпроса защо човекът, наел се с работата е обещал да върне парите и после се е покрил. В случая според мен и двамата са проявили некоректност един към друг.

Точно, тук и двамата са постъпили некорекност един към друг. Няма измама в цялата схема.
 
От: Некоректен потребител

доколкото си спомням спорех с един фотощоп дезигнер и pst се вкключи да го защитава
запомнил съм ника щото бях го свързал с post terminal:)


пс.естествено ,че капаро не се връща, ако човека си спазва задълженията!
 
Re: От: Некоректен потребител

Мен ме е страх обаче да попитам за какъв сайт става на въпрос за 20лв...

Мен също ме е страх да попитам. Но реално става дума за нещо много аматьорско сигурно. Както и да е. Тук ситуацията е друга - тук няма некоректност, освен ако не сте се разбрали за срокове и те не са спазени. Капаро не се връща. Това е гаранция за другата страна, че няма да вложи труда си (дори и стартов) в нищото. Няма значение, че като си го подпитал дали е почнал работа, а той не е. Ако има 30 дни за изработката, а реално ще успее за 3 дни (базирайки се и на сумата пиша), то може да го остави в последните 3 дни. ;)

За това е много важно за какви срокове сте си говорили и какво точно сте се уговаряли около изработката - да ти покаже нещо на еди кой си ден, преди крайния срок да видиш готовия вариант и да му кажеш корекции преди лънчването и т.н.
 
От: Некоректен потребител

Капаро не се връща. Ти сам си каза: "поискам парите обратно, защото ми трябваха"! В случая ти наглейш. В момента в който е получил капарото "Договора е сключен"...

Прочетох отново началото на темата и се съгласявам с теб. Така е, не е длъжен да връща парите. Не наглея, но исках да кажа, че ако бях аз щях да си му върна тези пари, за да не ми "пишат" името по разни форуми и т.н. , щото много неприятно се получава когато те заливат с разни помии, без да имаш вина...
Аз също не ги познавам, но смятам, че заглавието, би трябвало да се промени! Хубав ден на Всички!
 
От: Некоректен потребител

Интересна тема... Некоректен потребител...
Остава само да се уточни, кои е некоректния, този които дава капаро, и след 2 дена се отказва от сделката, или този които е трябвало да свърши работата, но не му е била дадена възможност :lol:

Сега ако поговорим за капарото и работата...

1. Капаро се дава, като гаранция, че възложителя (този които поръча) е сериозен и ако се окаже несериозен, изпълнителя да си сведе загубите до минимум...
(В случая, поръчаш и след 2 дена се отказваш е точно несериозно поведение на възложителя...)
2. Ти казваш "не е започнал работата" - физически. Но преди да седнеш и да почнеш да пишеш скрипта има и други фактори...
Примерно, ти си сравнително ангажиран човек. За да напишеш скрипт на някой, първо трябва да си предвидиш времето което ти е необходимо - примерно 1 седмица. После трябва да се освободиш от ангажименти за тази седмица, включително да откажеш други поръчки, които може да са не за 20 ами за 200 лв.
Така, че още с освобождаването времето си за този проект, ти вече почваш да имаш пропуснати ползи/изтървани клиенти/поръчки


Да дам и един по-нагледен пример.

Решаваш да купуваш кола. Ходиш гледаш, харесваш си някоя и казваш ще я взема, но не нося пари. Продавача казва, ще ти я запазя до утре на обяд, ако ми платиш капаро. Плащаш капарото и ти пазят колата до "утре на обяд". Ако не дойдеш до уречения час, си пускат колата отново в продажба и не ти дължат нищо...
Точно заради пропуснати те ползи. Защото след теб може да са минали 3 човека, носещи пари в брой, но продавача е казал - запазена е...
 
Темите във форума стават все по-дебилни.

Пич, не знам за какво толкова си умрял за 20 лева, че да си поискаш капарото, но и не искам да мисля по тази тема.

В случая некоректния си ти. Какво е това ще си поискам парите, че ми трябват? Алоу, това е капаро. Дал си го, защото такава ви е била уговорката. И какво е това, той все още не е бил започнал работа? Самото отделено време за уговорка, размяна на съобщения и получено капаро = започната работа. Разбирай го както искаш, но е некоректно от твоя страна, след като сте се разбрали мъжката, след няколко дни да кажеш "ей я си ми върни парите, че джобните не ми стигат".
 

Горе