Ненормалната Европа

От: Ненормалната Европа

Нещо се изгуби в изказа ми се струва. С една дума, че не се кефя да се самоопределям като европеец ли? Ами аз не съм европеец, както и преди това баща ми не е бил социалистически човек. Спя много добре, мечтая за човешки неща.

Защо да съм се изгубила? Питам елементарни неща, за да разбереш колко е елементарно всичко.
Ти как се самоопределяш, няма особено значение, защото сам уж се дразнеше на някой като пишеше Аз Аз- въпросът е, че въпреки твоето самоопределяне, България-държавата е част от континентът Европа. За зло или добро това е факт- географски.
От там нататък политиката във времето е просто фон и цвят. Ще се променя от червен в лилав и син до пембян и ти по никакъв начин няма да можеш да преместиш територията на държавата в Африка.
Да. Мисли си за Африка, винаги като недоволстваш от Европа-та ;)
 
От: Ненормалната Европа

Това как се самоопределя човек има най-голямото значение на тоя свят, наравно с това какъв всъщност е въпросния човек А географският континент е Евразия, който по политически и исторически причини се дели на Европа и Азия. Така че, предлагам ти да се преместиш в някоя друга тема, където да пишеш за неща, които разбираш.
 
От: Ненормалната Европа

Еврокомисията забранява детските приказки

Според Комитета по правата на жените към ЕК, класическите произведения на литературата за деца формират в подрастващото поколение невярна представа за съвременния свят, затова четенето на такива книги следва да се ограничи.

:evil:
 
От: Ненормалната Европа


Баш ти да защитаваш детските приказки, където има само от любимите ти теми - зоофилия, педерастия, инцест, убийства, бракове между братя и сестри, деца и родители, мъчения, откровени извращения ми иде много нанагорно, да ти кажа. :lol:

Иначе пореден пример за извратена анти еу пропаганда. Първо "новината" е стара. Второ напълно отречена.
http://www.dailymail.co.uk/news/art...s-portraying-traditional-families-barred.html

A spokesman for the London office of the European Commission said: 'This is nonsense. "Brussels" has no legal powers to intervene in which books are available in UK schools, it is a matter for the UK and for schools.

'The European Parliament committee report - which anyway represents just the committee's view - does not suggest banning books.
 
От: Ненормалната Европа

Не ми е известно в българските народни приказки да има подобни неща, но явно ти си по-запознат. Сигурно за теб дори и от "Тримата братя и златната ябълка" лъха на хомоеротика ;)

Иначе, радвам се, че здравият разум е надделял в случая, но предложението е факт. В статията от Блиц ясно е написано, че е предложение - кой го е предложил, какви са му мотивите и прочее. И забележи, пише "забранява" - т.е. че има опит, а не "забрани".

Ето репортаж и в ТВ7
 
От: Ненормалната Европа

Ако приемем че най старите приказки са от древногръцката митология, то там Европа май беше имала вземане даване с един бик, но това всъщнос е бил Зевс и зооморфизъм
 
От: Ненормалната Европа


А бе, кога ще пораснеш и спреш да ни губиш времето с тъпи и неграмотни популистки статии?!
Дай няколко такива статии за кривите краставици отпреди време... :lol:
Ба си!

Още не съм видял да дадеш връзка към сериозна статия.
 
От: Ненормалната Европа

А бе, кога ще пораснеш и спреш да ни губиш времето с тъпи и неграмотни популистки статии?!
Дай няколко такива статии за кривите краставици отпреди време... :lol:
Ба си!

Още не съм видял да дадеш връзка към сериозна статия.
Абе, що не си гледаш градинката. Или обясни кое не е наред с информацията или бягай да садиш разсад.

Ето ти новината от агронюз и те ли са несериозен източник:

Брюксел може да забрани продажбата на български домати в ЕС


Доматите „биволско сърце“ може да изчезнат от пазара


Пъстър патладжан или домати "биволско сърце" могат да изчезнат от нашите сергии, ако Европейската комисия реши да въведе норми за видовете семена и разсад. Тогава на пазара ще се допускат само семена, които са официално регистрирани и отговарят на нормите, определени от ЕС.
 
От: Ненормалната Европа

Не е нужно да разбираш от градинарство, а само малко да мислиш, като четеш глупости.
Първо, тая идея със семената е точно толкова реализируема, колкото идеята с правите краставици.
В Германия има градини, които отглеждат над 300 сорта домати - всякакви цветове, форми и прочие външни признаци. В Италия имат местни регистрирани сортове със защитено име за регионален произход, признати на ниво ЕС. И още много такива неща.
Това, че нашите путколитици мислят само как да се нагушат и спечелят следващите избори, и не правят нищо за хората, съвсем не значи, че и в другите държави е така. Спри да се образоваш от български новинарски сайтове! Уж си уебмастер - знаеш защо и как се прави сайт за трафик.
Смяташ ли, че хората са толкова извратени или с промити мозъци, та да приемат такава безумна идея?! А пробвай да откажеш италианците от Daterini доматите!

Второ и трето, у нас пъстър патладжан се среща толкова често, колкото и Реселешки лук.
А биволско сърце не е сорт домат, а тип по вид - домати със сърцевидна форма. Има стотици сортове с такава форма.
Само аз имам над десет сорт домати биволско сърце.

NB
И с тези живи връзки, дето даваш, само вдигаш авторитета на глупостите! Да го прави някоя необразована кифла у фацебуцето - иди-доди. Ама уебмастър?
 
От: Ненормалната Европа

Няма значение дали идеята може да се реализира, важното е че има евробюрократи, които я предлагат. Днес може да я отхвърлят, но за утре не е сигурно. А и икъде не съм писал, че е приета, нали? Ясно е, че идеята не се отнася просто до доматите, а до сертифицирането на семената, които евентуално след това ще се продават от някой точно определен. Гледам, че не само нашите медии са отразили новината:

Brussels bid to ban gardeners from buying favourite iris, lavender and clematis plants



EU To Ban Heirloom Seeds and Criminalize Unregistered Gardens
 
От: Ненормалната Европа

Много информативен филм, който показва как точно функционира ЕС

[video=youtube;Umuu2sUg7po]https://www.youtube.com/watch?v=Umuu2sUg7po[/video]
 
От: Ненормалната Европа

Няма значение дали идеята може да се реализира, важното е че има евробюрократи, които я предлагат. Днес може да я отхвърлят, но за утре не е сигурно. А и икъде не съм писал, че е приета, нали? Ясно е, че идеята не се отнася просто до доматите, а до сертифицирането на семената, които евентуално след това ще се продават от някой точно определен. Гледам, че не само нашите медии са отразили новината:
Новината мина и отмина за около една седмица. Няма смисъл сега да се дискутира. Бюрократи винаги е имало и ще има - те са като плевелите в една градина: неизтребими са. Трябва само да се наглеждат - да не задушат зарзавата.
Както и апетитите за монопол - това няма да спре да е примамливо.
Нещата с регистриран произход и запазено име не могат с лека ръка да изчезнат току-така. Има достатъчно юридически документи, които ги пазят.

Навремето Горбачов се опита да спре алкохола. Ръководителя на Чехия му каза, че ако иска революция, ще забрани бирата. Защото за чехите бирата е като хляба за българите - няма как да изчезне от масата. Горби вече малко хора го помнят, а бирата си се лее както преди.
 
От: Ненормалната Европа

Понеже да не стане объркване,ми се ще уважаемият Редрум, да ни поясни нещо елементарно.

Това е едно цитатче от съседната тема- стр.67- негово.

Нормално е да продават газта на висока цена, ти на каква цена би прелагал нещо на хората от противниковия лагер?

Не е като те да си забъркват война, защото ние се бутаме между шамарите. За справка - неадекватните изказвания на плевнята.

Българските интереси се свеждат до две неща - стабилна Украйна и защита на българското малцинство там. Кой подпали Украйна и я дестабилизира - ЕС и САЩ.

Аз имам против доларите и предпочитам еврото, щото съм европеец.

Не се научихте, че при Русия нещата не са просто бизнес, понякога цените и услугите се определят от приятелски отношения и емоция.

Да вярваме ли на очите си или той е избрал от двете злини по-малката :twisted:

Но пак, защо не рублата?
Защото човекът е патриот и иска да си живее в родината.
Но тази родина, ако може да се самоизключи от ЕС, да направи един преврат. След което да вземе всички ръководители в ЕС като заложници, докато не само разпуснат гадния Октопод и не се организира един нов КРИВ(Консорциум на Равенството и Икономическата Взаимопомощ!) (понеже СИВ носи минала отрицателна конотация) начело с Русия и да просперира света, докато американците масово емигрират на Марс и си направят собствена колония!
:twisted:
 
От: Ненормалната Европа

мачкане на дребните производители = ЕС

А бе и закъснението на цикъла на половинката ти, и днешните студове, ще припишеш на ЕС.
Какво общо има ЕС с бг "олигарсите", които не дават на никой да диша?
 
От: Ненормалната Европа

Цитатчето е мое, разбира се. Първо е иронично, най-много бих се радвал ако националната ни валута е стабилна и силна. За другата ми е все тая дали ще е долар, евро или рубла. Написах евро, за да му направя сечено на момчето. НО хората като теб не проумяват нещо. Ние националистите не сме против обединена Европа, ние сме против евроболшевишкия кенеф наречен ЕС. Ние сме за Европа на нациите. И като националист, и като българин, не мога да харесвам един съюз в който сме в неизгодни позиции и който ни съсипва всякак - политически, културно икономически и демографски. Тъй, значи ЕС е една федерализирана свръхдържава, която е нов вариант на СССР. Така че, като ми говориш за рубли и разни други глупости, погледни на Запад.

Между другото:

- Меркел е агент на ЩАЗИ

article-2328536-19EB9CC3000.jpg



- Барозу е бил член на маоистко Реорганизиращо движение на Партията на пролетариата

Image_1942623_126.jpg


Та за какви рубли ми говориш?
 
От: От: Ненормалната Европа

А бе и закъснението на цикъла на половинката ти, и днешните студове, ще припишеш на ЕС.
Какво общо има ЕС с бг "олигарсите", които не дават на никой да диша?
Прочете ли статията? ЕС създава неравенство със субсидиите си и мачка дребните земеделски производители.

Какво се получава:

При нас директните плащания на площ се оказаха основния „препъни камък” за да могат субсидиите да окажат някакво положително въздействие за хармоничното развитие на отделните сектори. Като разпределение на субсидиите на площ 6% от земеделските производители получават 90% от общия размер на плащанията на площ.T.e 6% от заявителите на директни плащания, представляват 5540 фермера и 78% от директните плащания отиват за зърнопроизводство. Субсидираме зърно, което изнасяме, а внасяме плодове, зеленчуци и месо
 
От: От: Ненормалната Европа

Прочете ли статията? ЕС създава неравенство със субсидиите си и мачка дребните земеделски производители.

Какво се получава:

Тези неща ги знам много добре.
Защо в Германия, например, няма такива латифундии като в България. Това си е типично българско БСП-мутренско изобретение. Никъде в ЕС няма такива огромни стопанства. ЕС няма нищо общо с това. Никой ЕС фермер не кара кола за 100 000 или пък за 400 000 пари.
Германските фермери завиждат на българските заради комбайните, които имат. В немско рядко има ферма, по-голяма от 500 дка.

Приготвяй си старателно домашното, преди да влезеш в час . ;)
 

Горе