Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

palmag

Member
Моля дайте съвет какво да правя.
Ситуацията е следната от понеделник CTR на един от банерите ми в AdSense скочи двойно.
Обичайно CTR e между 2,50 - 3,50. Стотина клика средно на ден според данните от адсенса за декември.
В понеделник CTR беше 5,61%.
Вторник CTR 7,26%.
Днес CTR 8,35% :shock:
Тук говорим за един единствен банер, намиращ се на една единствена страница в сайта ми.
При всички останали страници CTR си е нормално.

Искам да поясня че банера не е нов или разположена на ново място, тоест посетителите ми са свикнали да гледат реклами на това място в сайта.
Тоест голямата кликаемост не се дължи на това че рекламата е нова или разположена на ново място. Дори когато рекламата беше нова кликаемостта не е стигала до повече от 6,30 CTR.

Опасявам се че някои конкурент се е развихрил и е решил да ме изкара от играта.
Преди няколко часа махнах въпросния банер. Сега всяка минута губя пари. :(

Моля ви се дайте съвет какво да правя.
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

Това се получава от новата визия на рекламите. При мен CTR е между 8 и 11. И аз се бях притеснил малко да не стане беля, но минаха вече 4-5 дни и нямам никакво писмо от Г. Докато ако си в нарушение те ловят веднага и писмото идва точно за 1 ден.
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

Може да са били натурални кликове, забелязал ли си да се е появявала нова реклама? Нищо, че посетителите ти са свикнали на банера - когато има нова, интересна реклама се кликва на нея.
Може да смениш рекламата с някоя друга рекламна мрежа или да продадеш директна реклама. Ако сайта ти е хубав, посещаван, ако има добри показатели в аналитикса - лесно ще продадеш директна реклама. Ако не можеш да предложиш това, а си направил сайта само и единствено да печелиш от Адсенс - имам лоши новини, смятай се за вън от играта.
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

Браво, аз все така се движа под 1 %.
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

и при мен е под 1 %, от време на време сменям дизайна и цветовете, но пак си остават същите .... под 1%
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

Я споделете при 4-5%, какво ви е цената на клик - че нещо се пообърках с тези цифри 5-6% :?:
 
Re: От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

Я споделете при 4-5%, какво ви е цената на клик - че нещо се пообърках с тези цифри 5-6% :?:

CTR-a (или % на кликанията) няма нищо общо с цената на клик.
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

ами от отговорите бих изходил, дали гугъл при по голям % на кликанията дава по малка цена на клик и дали при по малък процент на кликовете дава по голяма цена на клик
- дали има някаква зависимост, защото тук някои от потребителите казват че взимат 3 цента на клик, други казват че взимат 10 цента на клик
Затова така си зададох въпроса ...

Поздрави
 
Re: От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

ами от отговорите бих изходил, дали гугъл при по голям % на кликанията дава по малка цена на клик и дали при по малък процент на кликовете дава по голяма цена на клик
- дали има някаква зависимост, защото тук някои от потребителите казват че взимат 3 цента на клик, други казват че взимат 10 цента на клик
Затова така си зададох въпроса ...

Поздрави

Няма такова нещо. Цената на клик се определя по начин близък до търг:

1. Някой дава цена на клик.
2. Ако искаш твоя сайт да се показва на по-челни места в рекламата, трябва да платиш повече.

От тук следва, че нишите, в които има много рекламодатели дават по-голяма цена за клик защото има по-висока конкуренция. Респективно, в нишите където рекламират 1-2 човека, цените на клик са малки.

Допреди известно време издателите получаваха 40% от цената дадена от рекламодателя, а другите 60 отиваха за Гугъл. Сега не знам дали тези проценти са верни, данните са отпреди няколко години.
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

Пробвай да сложиш пак банера и виж как ще е кликаемостта днес. Какъв е типа на банера, голям квадрат ли?
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

Ако стане много висока бих писах на Гугъл, да им кажеш че не правиш нищо и че може някой да те е нарочил и да цъка нарочно. Така ако решат да ти спират после акаунта за фалшиви кликове ще им кажеш ама аз ви писах, така че не съм виновен ;).
 
От: От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

Това се получава от новата визия на рекламите. При мен CTR е между 8 и 11. И аз се бях притеснил малко да не стане беля, но минаха вече 4-5 дни и нямам никакво писмо от Г. Докато ако си в нарушение те ловят веднага и писмото идва точно за 1 ден.
Дано да си прав и това да е от новата визия на рекламите.

Пробвай да сложиш пак банера и виж как ще е кликаемостта днес. Какъв е типа на банера, голям квадрат ли?
Redrum последвах съвета ти и сложих пак рекламата.
Да банера е 336 на 280.

Ако стане много висока бих писах на Гугъл, да им кажеш че не правиш нищо и че може някой да те е нарочил и да цъка нарочно. Така ако решат да ти спират после акаунта за фалшиви кликове ще им кажеш ама аз ви писах, така че не съм виновен ;).
Kiss благодаря ти за съвета изглежда разумен.

Между другото днес имам още един банер 336 на 280 с удвоена кликаемост. CTR 5,30%.
Може би наистина това се дължи на новата визия на рекламите.
Ще изчакам час два и ако тендецията се задържи ще пиша на AdSense.

Някои може ли да каже трябва ли да има определен формат писмото до Googel adSense.
Досега не ми се е налагало да им пиша, всеки съвет в тази насока ще е добре дошъл.
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

Аз съм имал скокове в CTR от 5 на 18-20%, писах на адсенс, за да се застраховам, но се задържа на тези проценти 2 месеца и нямаше проблеми. Не отхвърляй възможността на профила ти да са се появили по-грабващи/таргетирани реклами и потребителите да проявяват по-голям интерес и не бързай да се притесняваш.
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

Леле леле, а моя процент е едва 0.27%
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

Tsv дано да си прав.
Вече писах за необичайната кликаемост на AdSense, дано да нямам проблеми.
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

И как е, продължава ли и днес?

Между другото, сега рекламите са луднали - нормално, всеки се счупва да налива пари. Излизат много скъпи реклами, грабете докато има, че средата на януари ще дойде мъртвата зона (поне миналата година се получи нещо такова).
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

И как е, продължава ли и днес?

Между другото, сега рекламите са луднали - нормално, всеки се счупва да налива пари. Излизат много скъпи реклами, грабете докато има, че средата на януари ще дойде мъртвата зона (поне миналата година се получи нещо такова).

Да продължава CTR e 9,14% на въпросния банер. И при другите реклами има леко увеличение на CTR.
Все още нямам никакъв отговор от AdSense, което не знам дали е добре или зле.
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

А някъде в правилата пише ли че не е хубаво да е високо ? Аз мисля че и 20-30 % да е като не правиш шмекери няма проблем :)
 
От: Необичайно висока кликаемост в AdSense - моля за съвет.

От това че си им писал никакъв смисъл няма повярвай ми, ако си мислиш че си се застраховал жестоко се лъжеш даже най-вероятно ще предизвикаш проверка на акаунта си.

Бях в същата ситуация преди години още докато ги ползвах и аз така се съмнявах че някой ми прави мръсно писах им никакъв отговор и след 2-3 седмици ми блокираха акаунта, поисках обяснение и това даже не ми дадоха от тогава съм им теглил една майна и не се занимавам с тях.

Най-доброто което можеш да направиш е да сложиш един скрипт който след 2 клика от едно IP да сменя adsense с някаква друга реклама, бях намерил нещо подобно на времето Adsense Safe или нещо от сорта се казваше, това което правеше беше задаваш му колко пъти максимум може да се клика на adsense реклама от едно IP и като свършат кликовете заменя adsense кода с някаква друга реклама. Тогава още работех на joomla но предполагам ще има подобно нещо и за другите по известни системи.
 

Горе