Не е ли време за SEO състезание?

От: Re: От: Не е ли време за SEO състезание?

След определен период просто мерим комисионите. В цялата схема има един съществен момент - кой ще гарантира, че няма да има "творчески" настроени типове с желание да опитат аджеба дали отчета може да стане и на фотошоп. Да не говорим, че има и далеч по-прости начини. Чекът също не е гаранция - никой не знае от колко продукта са комисионите в чека и за какъв период е.

Ако има награден фонд може да очаквате на някой въображението му да заработи в съвсем различна посока.

Затова не трябва да има награден фонд. Когато всеки знае, че работи за собствения си джоб файда от измами няма. Освен, ако иска да спечели вечна форумна слава... И зелени репутации ( във форума са много вървежни :D )
 
@snux, това е хубавото на афилиейт маркетинга, всеки продава там където иска, силно обвързан с интересите му и хобитата ми. Все пак ако си любител на кучета, би продавал чрез афилиейт програми кучешки артикули, а не крем за акне. За това този контест е толкова атрактивен. Не е като при SEO-то, където все бута за едно и също и този с повече ресурс (пари в повечето случаи) печели. Кофти е да им дадеш 2-3 продукта и който успее, все пак някои ще имат опит, а други те първа трябва да се запознават с него. Най-много да се изберат програмите, там може да се наложат някакви рамки.

@Brad, надпреварата ще бъде и по маркетинг. Все пак сме се събрали хора занимаващи се с маркетинг, а не със спам. Не само получават бизнес след края на състезанието, но участниците влизат в друга сфера и то в рамките на няколко месеца. Доста по-перспективна идея ми се вижда. Чудя се участниците със сайтовете, купени специално за състезанието, какво правят с тях в момента, освен, че са редирекнати. :) Идеята е хубава за много хора, но тук принципа е малко по-различен - лесно е да спамиш, но е трудно да правиш истински маркетинг и то афилиейт, идея по-тясно специализиран.

@BullBlogger, това е добра идея. Трябва да се измисли момента с еднаквия старт, без да се ограничават участниците с 1-2 продукта или програми. Може би този момента е леко тънък.

Това на практика си го мислех от има няма 3-4 години, може да питате другия админ, заедно сме го говорили, но все не стигнахме до там. На запад има такова нещо, и ако не се лъжа Norton бяха едно от спонсорите на това предаване. Всеки използваше ресурсите си, за да продава афилиейт продукти, там даже бяха на екипи, защото искаха да покажат не само афилиейтинг, но и тиим уъркинга. :)
 
От: Re: Не е ли време за SEO състезание?

@Brad, надпреварата ще бъде и по маркетинг. Все пак сме се събрали хора занимаващи се с маркетинг, а не със спам. Не само получават бизнес след края на състезанието, но участниците влизат в друга сфера и то в рамките на няколко месеца. Доста по-перспективна идея ми се вижда. Чудя се участниците със сайтовете, купени специално за състезанието, какво правят с тях в момента, освен, че са редирекнати. :) Идеята е хубава за много хора, но тук принципа е малко по-различен - лесно е да спамиш, но е трудно да правиш истински маркетинг и то афилиейт, идея по-тясно специализиран.

Съгласен съм с теб. Наистина ще е трудно да определим ясни правила и да се даде на всички равен старт.
Дано в процеса на дискусията се появят добри идеи.
 
От: Не е ли време за SEO състезание?

Много добра идея за афилиейт състезание! Аз се възприемам като начинаещ, но може да се включа, въпреки че едва ли ще съм на различно място от последното. В крайна сметка важен е опитът, а състезанието е нещо, което ще ми даде допълнителна мотивация да "човъркам". Призовавам повече начинаещи да се включат.
 
Re: От: Re: Не е ли време за SEO състезание?

Съгласен съм с теб. Наистина ще е трудно да определим ясни правила и да се даде на всички равен старт.
Дано в процеса на дискусията се появят добри идеи.
Силно се надявам да се случи, на това разчитам, за да се даде малко повече яснота, пък и кой освен участниците знае, кое ще е най-добре и честно. Ще изскочи нещо, пък и ще прегледам как са го направили там, в онова предаване.

@Attacker, една анкета може да прикачим по-късно, за да видим и бройката, която ще се събере. Малка медия сме си и реално до доста хора би стигнало това, пък и все таргетирани.:)
 
От: Не е ли време за SEO състезание?

Това с равния старт не може да стане, освен ако всички трябва да се борим в някаква измислена ниша, в която никой от участниците не е работил. Защото иначе може някой да иска да участва с ниша, в която работи от 7 години... И има примерно 20 стабилни сайта и стотици сателитки... А и няма как да сме сигурни колко продажби е направил даден участник... Аз не участвам, за да го спечеля състезанието, и без това нямам шанс, но мъгливите крайни резултати може да откажат някой по-разбиращ.

Ако някой знае за друго подобно състезание, може да взаимстваме нещо от регламента му...
 
Re: От: Не е ли време за SEO състезание?

Идеята е много добра да има малко движение, има и редица потребители на форума, които четат и напредват бързо и разбират за какво иде реч. Може да се направи за каузата, а може и лесно да се събере награден фонд. Някой от тръстет потребителите или админите събира входна такса 50лв. примерно вярвам, че повече поне 20 кандидати ще има и първия обира парите.

Но състезанието няма как да е по реална дума, защото има опасност да се напълни първа страница с най-извратените статии на света, а все пак хората търсят информация в гоогле и голяма част от тях вярват 1:1 на написаното.

И все пак ако се реших може да се направи нещо. Няма да е лошо, тъкмо по този начин ще се избегне пролетния мързел :)

П.П. Ако е реална дума може да бъде за популяризирането на някое красиво място в България за което малко хора знаят и не е обект на мутренски инвестиции!

и който събира парите нарушава закона за хазарта... ако за да спечели се изисква закупуване на продукт или внасяне на сума за да спечелиш се води хазарт дори и да е игра на умения... и глобите са дебели ако някой мрази събиращия парите може да му създаде такива неприятности че да се види в чудо.... (да бъде арестуван за организране на незаконен хазарт и по медиите да го изкарат голям хазартен бос) затова такава организация трябва да се прави от някои притежаващ игрална зала... и лиценз за хазарт... това по стария закон и поради горните причини състезанията се правят безплатни


ПП а по новия закон за хазарта мисля че даже и самата игра на умения трябва да е лицензирана... (което обезмисля дори и да имаме познат със зала) за това новото обаче не съм на 100% сигурен закона е много нов... (признавам си само съм го погледнал набързо но мисля че така бяха формулиранит текстовете от бързия поглед)
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Не е ли време за SEO състезание?

Идеята на Blinky за афилейт състезание е интересна, но тогава надпреварата ще бъде по-различна.
Няма да ги има проектите, които следят позициите на участниците, няма да има интересните коментари и обсъждания.
Идеята е, да измислим състезание, в което да се включат максимален брой хора, а не обичайните заподозрени.
Целта не е, големите оптимизатори да покажат на новобранците, колко са велики, а просто да има съревнование.
Ако е за реална дума, на финала всеки ще има работещ проект, а ако е измислена - всеки ще има оптимизиран сайт, който става за разни неща....

вчера се опитах да намеря едно видео от 2008 където мат кътс обяснява защо Г са против състезания за реална дума - нарушавало качеството на търсенията- ама ми се доспа рпеди да го намеря... демек всички сайтове които присъстват в списък за дадено състезание и са се идентифицирали със линк или код или нещо друго могат да улетят за ниуско качество... трябва да е тайно състезание без непознати зяпачи..... и пак някои от зяпачите може да нарипортва сайтовете... или даже някой от по наичнаещите участници да махне иденитификацията и да ги нашляпа конкурентните ... а ако няма идентификация и и списък как ще се следи класирането публично ....

иначе съм съгласен че накрая е хубаво да ти остане нешо смислено
 
От: Не е ли време за SEO състезание?

Ако някога се запитам кое е най-скучното нещо на света, първото, което най-вероятно ще ми хрумне, е SEO състезание. :)
 
Re: От: Не е ли време за SEO състезание?

Може да пробваме нашия форум да навием някои от чуждите европейски уебмастърски форуми да сформираме нещо такова да има отбори и да се ушляпат помежду си самоч че без присъствие на място знам ли кажете какво мислите


пп във видеото което споменах пак мат кът обясни че Г нямали нишо против за състезания за думи за който няма резултати и с удовлствие ги наблщдавали кое какъв резултат давало
 
От: Не е ли време за SEO състезание?

Аз предлагам да направим Афф състезание.
Избира се продукт, правят се записвания в срок на нови сайтове и примерно за срока който имате (6 месеца например) кой ще направи най-много продажби.
Вече кой ще прави сайтове, социален маркетинг и т.н. няма значение, тамън в хода на състезанието ще развиват идеи и т.н.
 
От: Не е ли време за SEO състезание?

Вместо да си губим времето със състезания помежду си не е ли по - разумно да направим един общ голям проект - заедно. В един сайт има доста работа - създаване на бранд и положителен ПР, маркетинг, реклама, връзки с бизнеса, реклама, поддръжка, връзка със социални мрежи, контакти с потребители (клиенти) и тн...
Като всеки си дърпа чергата към себе си обикновено тя се къса. За да се наложим (и да изкараме пари) ми се струва, че трябва да се конкурираме с големите, а не помежду си.
 
Re: От: Не е ли време за SEO състезание?

и който събира парите нарушава закона за хазарта... ако за да спечели се изисква закупуване на продукт или внасяне на сума за да спечелиш се води хазарт дори и да е игра на умения... и глобите са дебели (трябва да е тайно) и пак ако някой мрази събиращия парите може да му създаде такива неприятности че да се види в чудо.... затова такава организация трябва да се правеше от някои притежващ игрална зала... и лиценз за хазарт... затова състезанията са безплатни


ПП а по новия закон за хазарта мисля че даже и самата игра на умения трябва да е лицензирана... (което обезмисля дори и да имаме познат със зала) за това новото обаче не съм на 100% сигурен закона е много нов... (признавам си но мисля че така бяха формулиранит текстовете от бързия поглед)
Проблемът го мислех днес през деня и реално има решение, никой няма да събира пари.

Ето варианти:

1. Със спонсор, както е SEO състезанието, където примерно 10 спонсора дават по ххх лева за реклама в това състезание. Те дават наградите на дадените участници от 1-во до 3-то място, включително.

2. Правят се акаунти (може и общи) и всяка комисионна се трупа като награден фонд. Победителите от съответните места взимат парите от генерираните до момента от всички участници комисионни. Това решава проблема.

Ако не може да правиш състезания и други мероприятия с награди, ще умре целия маркетинг. :) Спомням си, че едно време правих игра, като трябваше да отговориш на даден въпрос, което пак е вид умение и знание, единственото, което ни задължиха е нотариално да се проведе тегленето на

Хазарт е всяка игра, в която има залог и може да се получи печалба или да се загуби залогът.
[2:33:18 PM EEST] Milena: Спортни състезания с награден фонд за участниците в тях не се смятат за хазартни игри.
(2) Не се смятат за хазартни игри и тези с развлекателен или спортен характер като: развлекателни игрални съоръжения, минифутбол, билярд или тенис на маса, хвърляне на стрели, боулинг, пейнтбол и спийдбол, минибаскетбол, бридж, табла и други, макар и използването им да изисква залог или обичайно да се подразбира, че загубилият играч следва да поеме разноските за играта, при условие, че залогът и печалбата са незначителни.
(3) Не са хазартни игри викторините, изразяващи се в отговаряне на въпроси или проявяване на знания или умения, при условие, че наградите не са за сметка от постъпленията на участниците - от билети, телефонни такси или под друга форма.

Това не се квалифицира за хазарт, а по-скоро промоция.
все едно да кажеш - всеки пазарува в Била и който направи 100.00 сметка не плаща нищо

Иначе най-лесно е нищо да не правим...хахаха, :D
 
Безплатни състезания може братле не си ме разбрал и аз казвам че трябва да е безплатно и обяснявам защо не може да е с такса за участие

ако имаш такса за участие 50 лева 20 души участници и награда хиляда лева обясни как разликата между залог и награда 20 пъти ще мине за незначителна по точка 2 и по точка три не става да мине това зашото наградата е от таксите (адвокатката само е потвърдила думите ми)

това в била е безплатно щото реално този който печели промоцията не дава и един лев за сметката си... ако промоцията... един клиент купил за 100 лева да плати един лев и 99 да са му подарък е хазарт.... (затова на повечето игри който виждаш го има текста че не е свързана със закупуване на продукта и може да участват и некупуващи през сайта) или другия вариянт в бг е да си калкулираш глобата в цената на рекламната кампания... (въпрос е кой ще се нагърби с неприятностите)




ПП както и състезания в който им събираш парите такса за участие и няма награден фонд (ама ще изглеждаш измамник ако правиш такива)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Не е ли време за SEO състезание?

То и за предните сео състезания думите бяха конкурентни, но изписани отзад напред: ипотпал = лаптопи; аквичоп = почивка. Вече дали гугъл ги вижда така и би им дал тежест при обратното изписване не се знае (поне аз не знам).
 
проверява се дали г не вади резултати и тогава се прави такова състезание... всичките досега за думи без резултати... това е важното иначе аз бих се спрял на дълъг израз слят вместо на дума наопаки например както беше seocontest2008 ама тука почна една мода за наопаки
 
Е то няма как, освен по собствена инициатива, друга опция няма. И как се доказва, че взимаш от участниците, като комисионните циклят в акаунта. :)

Тук реално къде се продава и купува? Сигурно в часта, разпределяне на наградата. :) Говоря, за да влезе в законовите рамки. Иначе всеки може да го извърти, за да си за глоба. Както се вика днес, 2 пъти видях хора да са потенциална причина за ПТП, но на кой му пука. Тънкия момент, братле е да се измисли схемата така, че да работи и да отговаря да закона, гласуват от тиквите тук. А това реално е по-трудната част. Все си мислех, че организацията е по-тегавата част. Обаче, реално ако ти даваш наградата си е точно промоция. И могат да те хванат за дедовия.

Защо да е измама примера, който даде. Това е точно на принципа на събскрипшън за услуга или допускане до участие. Сигурен съм, че това вече е законно действие.
 
От: Re: Не е ли време за SEO състезание?

проверява се дали г не вади резултати и тогава се прави такова състезание... всичките досега за думи без резултати... това е важното иначе аз бих се спрял на дълъг израз слят вместо на дума наопаки например както беше seocontest2008 ама тука почна една мода за наопаки

Какво значение има дали е слят израз или дума наопаки, щом не вадят резултати ?
 

Горе