Не искам правителството да ме остави без пенсия

momcheto

Well-Known Member
http://www.facebook.com/pages/Ne-iskam-pravitelstvoto-da-me-ostavi-bez-pensia/150325088343346?v=wall

Правителството реши да закърпи бюджета. Този път искат да вземат 500 милиона от пенсионните фондове на първа и втора категория работници. След това, ще ги върнат - разбира се разпределени равностойно. Тоест, всеки ще получи равна вноска...
Мислите ли,че е честно един миньор да получава по-малко от един пилот?
Влезте в групата и подкрепете каузата!
Нека спрем поредната дивотия на правителството!

Направете темата свежа.
Нека да кажем не на тази простотия!
Утре може да решат да посегнат на пенсионните вноски на всички останали!
Нека спрем това преди да е прието официално!

http://svejo.net/882780-pravitelstvoto-vzema-500-miliona-ot-pensiite-ni-
 
  • Like
Реакции: adi
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Не искам правителството да ме остави без пенсия
Не иска ама ще останеш! :wink: И да доживееш по някаква случайност до пенсия, както искат да вдигат стажа, ще се пенсионираш ама друг път. :wink:

PS: +1 в свежото от мен. :)
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

+ едно и от мен.

И нема не искам.....тук е така. Ония там горе грам не могат и познай кой го отнася. Дръж се народе и тия ще си одат скоро. Абе днес гледам по новините (не че им вярвам на тия бастуни), абе много данъци започнаха да слагат тия бе. Даже им загубих бройката след №5. Това го казвам във връзка с репортажа за пенсиите. Някъде там беше от приятните изненади на правителството. И седнах така на пода на хола хванах се за глават и се запитах дали някога ще включа телевизора и ще чуя нещо хубаво (за новина идваща то тия бастуни дето ни управялва). Седнах, защото ми стана лошо, то смешното започва вече да избледява. Всеки път се не'кво Муфет Шоу - и геройте едни и същи, само простотията различна. Ама яко простотия ти казвам, седя и се чудя какъв ще е тоя силен наркотик, който може да доведе до такива решения и насоки на политиката им. Явно не е нещо евтино. :)
 
Последно редактирано:
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Аз съм Марияна Коларова и протестирам срещу правителството и синдикатите.
Не желая да внасяме различни осигуровки, а да получаваме равни пенсии.
Нали това е идеята на индивидуалните вноски и партиди във втория стълб, колкото-толкова !!!
Източник: http://gafovete-na-pravitelstvoto.blogspot.com/ (връзка към този блог има в посочената по-горе страница във Фейсбук)

Това, което искат да направят от правителството е законна кражба (казват му национализация). За последен път доколкото ми е известно, национализация се е провеждала през първата половина от миналия век. Резултатите са известни.

Лозунга на комунистите "От всеки според възможностите, на всеки според потребностите" може и да звучи хуманно, възвишено и т.н., но на практика не работи. В момента на този принцип се събират здравните вноски - плащат ги всички, а ги ползват тези, които имат нужда към момента (като няма никаква гаранция, че след време тези, които до момента са плащали, но не са имали нужда от лечение ще могат да се лекуват и да очакват да получат здравно обслужване на цена, колкото са платили за здравни вноски до този момент). На същия комунистически принцип се събират и част от пенсионните вноски (първия стълб на пенсионното осигуряване).

Първия стълб на пенсионното осигуряване и здравното осигуряване твърде много наподобяват на пирамида - парите, които сега внасяме се ползват от тези, които в момента имат нужда от тях, а тези, които сега внасят ще получават парите на тези, които ще внасят в бъдеще. А щом нещо изглежда като пирамида е доста вероятно наистина да е пирамида...

Пирамидите фалират когато постъпленията започнат да намаляват, а тегленията се увеличават. Точно това се очаква да се случи в близко бъдеще, защото относителното количество на пенсионери и болни нараства.

Има два начина да се отложи фалита на тази пирамида:

1) Като се ограничат тегленията (това става на практика с увеличаването на пенсионната възраст и либерализиране на пазара на медицински услуги така, че да може да се доплаща от пациента).

2) Като се намери начин за увеличаване на постъпленията (увеличава се здравния и пенсионния данък).

Мисля, че най-доброто решение е да се преминава плавно към частно и доброволно пенсионно и здравно осигуряване и постепенно да се намалява дела на пирамидата и увеличава дела на частните осигурителни/застрахователни услуги. Колко плавно и как точно да стане това е доста трудно да се каже...

Който иска да има пенсия да си направи пенсионна осигуровка/застраховка като ползва услугите поне на две фирми от различни държави и едната държава да е някъде извън европейската империя на злото (защото комунизма чука на вратата на ЕС).

Още от цитирания по-горе блог:
Според Българската КОНСТИТУЦИЯ


чл. 17. (1) Правото на собственост и на наследяване се гарантира и защитава от закона.
(2) Собствеността е частна и публична.
(3) Частната собственост е неприкосновена.


Индивидуалните партиди на всички осигурени първа и втора категория труд в Пенсионните фондове са точно това – частна собственост.
С влизането им в общ фонд партидите им най-вероятно ще бъдат закрити, защото НОИ не работи с лични сметки, а на солидарен принцип. В момента парите, които се трупат в професионален фонд, могат и да се наследяват, но с прехвърлянето им към солидарен фонд това също ще отпадне.
 
Последно редактирано:
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

http://www.facebook.com/pages/Ne-iskam-pravitelstvoto-da-me-ostavi-bez-pensia/150325088343346?v=wall

Правителството реши да закърпи бюджета. Този път искат да вземат 500 милиона от пенсионните фондове на първа и втора категория работници. След това, ще ги върнат - разбира се разпределени равностойно. Тоест, всеки ще получи равна вноска...
Мислите ли,че е честно един миньор да получава по-малко от един пилот?
Влезте в групата и подкрепете каузата!
Нека спрем поредната дивотия на правителството!

Направете темата свежа.
Нека да кажем не на тази простотия!
Утре може да решат да посегнат на пенсионните вноски на всички останали!
Нека спрем това преди да е прието официално!

http://svejo.net/882780-pravitelstvoto-vzema-500-miliona-ot-pensiite-ni-

Получаваме точно това, което заслужаваме!
Тръгнали да ми протестират с подписка във ФБ - смях в залата. Хиляди такива подписки останаха глас в пустиня, но това не спира авторите да се пробват пак и пак! Май всичко се прави с цел популярност на автора? При явната липса на какъвто и да е било ефект, от която и да било подписка аз друго обяснение нямам... Приказката за кучетата и кервана си е баш на място за подобен род изяви.
Чудно защо не са се сетили и във Франция в момента да протестират така, ами хукнаха да се блъскат по улиците? Сигурно там интернета хич го няма!
Докато си седим на дупенцата у дома на топло или в офиса, зад мониторите и натискаме само копченцата на клавиатурата и си мислим, че протестираме, нека да не очакваме, че някой ще ни вземе на сериозно, колкото и да е благородна каузата!
Едно време и аз се вързвах да се включвам в такива подписки, но от както спрях да ползвам глупавия ФБ, вече почти ги бях позабравил. Ако целите да постигнете нещо някога, забравете ги и вие!
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Не смятам, че в случая протестите във Франция са за пример. Унищожаването на частна собственост и намаляване доходите на всички не може да се твърди, че е ефективен начин на протест.

Изобщо протестите под формата на струпвания на тълпа е един от възможно най-неразумните начини да се протестира.

Подобни подписки чрез използването на информационни технологии могат да се ползват единствено за популяризиране на проблема, но не са начин за провеждане на референдум, защото участниците не ползват електронен подпис и не може да се докаже колко хора са участвали.

Увеличаването на възрастта за пенсиониране е нещо неизбежно, защото другата алтернатива е още по-неприемлива (увеличаването на данък "пенсия"). Който иска да се пенсионира по-рано да си направи пенсионна осигуровка/застраховка докато е млад, а не да разчита на държавата. Защото относителния брой възрастни хора ще нараства, заради намалената раждаемост и увеличаването продължителността на живота.

Протестиращите във Франция изобщо не са наясно за какво протестират. Протестирайки срещу увеличаване възрастта на пенсиониране те в същност протестират за увеличаване на данък "пенсии".

Проблемът с национализацията в България е много по-сериозен - тук имаме нарушение на Конституцията (правото на частна собственост).

Един цивилизован начин на протест е всеки недоволен да изпраща мнението си на хартия по пощата или с куриер до народния представител, за който е гласувал (а защо не и на всички народни представители) и това да се съчетае с писане по въпроса в личния блог. Ако достатъчно хора се включат няма начин депутатите да не обърнат внимание на факта, че няма място в пощенската кутия и пощальоните се налага да трупат кореспонденцията в чували до пощенските кутии.

Ползването на електронна поща за съжаление не е толкова ефективно - ще се наложи да се изсече някоя гора, но политиката иска жертви.
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Целта е точно популяризиране на проблема.
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Ако разчиташ на пенсия си обречен, всеки сам трябва да гледа да осигури бъдещето си. И да взимаш някаква мизерна пенсия, едва ли много ще ти помогне.
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Точно така, да се разчита на държавата е нереалистично, защото държавата (за всички държави говоря) ще има сериозни проблеми, свързани с невъзможността да събира достатъчно постъпления от данъци (вкл. и от данък "осигуровки"), което ще доведе до много лоши неща. Представете си протести в целия свят като тези в Гърция и Франция, които не се прекратяват с години...

Проблемът е, че хората са изключително невежи и не разбират как работи икономиката. Протестират срещу правилни решения. Например гърците протестират срещу по-малко бюрократични пречки пред бизнеса (търговията с горива), а французите протестират срещу решението на тяхното правителство да не вдига данъка "осигуровки", а вместо това да повиши пенсионната възраст (вдигането на данъка "осигуровки" и/или други данъци ще нанесе сериозни щети върху икономиката). Средната продължителност на живота расте, раждаемостта пада, а това неизбежно води до увеличаване дела на стари хора (неплащащи данък "осигуровки" и получаващи пенсия от държавата, а не от собствени лични пенсионни сметки), което е заплаха за икономическата стабилност.

За да се реши проблема със застаряването е необходимо да се вземат мерки възрастните хора да са работоспособни (напр. като по някакъв начин се убедят да водят здравословен начин на живот и да приемат каквито трябва хранителни добавки - вече има достатъчно информация по въпроса) и да се намалят бюрократичните пречки на тези, които желаят да дойдат да работят и плащат данъци в засегнатите държави.

Обърнете внимание, че проблема с бюрокрацията може да се реши със съдействие на държавата, но проблема с работоспособността на старите хора може да се реши само от самите тях. Те сами трябва да разберат, че няма как да получават пенсия от рано и ще трябва да се стегнат и да работят (съвременната медицина има решения на този проблем, но те не са достатъчно широко популяризирани).

Обърнете внимание, че личните пенсионни сметки не са 100% решение на проблема, защото парите в тези сметки ще се обезценят! Това ще стане заради голямата инфлация, породена от големия световен протест (дано пророчеството ми не се сбъдне, защото ще е страшно). Огромни тълпи по всички краища на света ще протестират срещу (правилни и неизбежни) решения на техните правителства...

Какво ще стане след големия световен протест никой не може да предвиди. Може би нова форма на комунизъм/фашизъм от американски тип ("борба срещу тероризма"). Може би съвсем ново обществено устройство, наподобяващо една от формите на анархизъм. Или просто връщане в каменната ера?

Всичко това ако се съчетае с летящ към Земята астероид (вероятността не е толкова малка, колкото си мислят някои) може да доведе до изчезването ни (ще се окаже, че не сме били по-интелигентни от динозаврите). Как си представяте излитането на космическия кораб, който трябва да отклони астероида, при положение, че запасите от гориво са окрадени и правителство на практика няма никъде по света?
 
Последно редактирано:
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Споко, китайците са насреща :)
При тях ако не друго, поне има ред и дисциплина и съм сигурен, че ще съумеят да запазят строят си. А като се има пред вид, че те са 1/5 от световното население, може всичко да се завърти около тях. Иначе си прав, че в Европа и Америка юздите отдавна са изтървани и населението е доста "разглезено" :)
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

не ме 363 за пенсия, и без това ще ми я дадат на 69*:lol:

* - ако в следващите 34 нямам прекъсване :lol:
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Не знам момченце ли си или момиченце но определено не си в час.

За каква пенсия бленуваш бре чедо и на колко лета си та мечтаеш така.

Пенсия ще видиш на връбница, знаеш ли кога е това?

Само съвършен идиот може да си плаща осигуровките с надеждата да получи нещо друго освен подаяния наречени "пенсия" ако въобще и тях получи на мимимум 80 годишна възраст и след 60 години робски труд в този Руско-Турски колониален кенеф.

Единствените които си заслужава да плащат са "хората" над 55 години, за тях евентуално могат да стигнат парите за пенсии.

Всички останали ще получат ХАВАЙСКА ПУРА С ДВА МЕХУРА

Той комунистическата пачавра Каролев си го каза в един референдум по Аграр 1 че за 20-40 годишните пари за пенсии от "държавата" няма да има изобщо да не се надяват, единствения вариант е частен пенсиоден фонд където да си вкарваш парите на лихва като депозит и когато събереш достатъчно да се пенсионираш, както и да имаш възможност да разполагаш с тях по всяко време, всичко останало е КАУЗА ПЕРДУТА

Хайде със здраве и запомнете едно:

Само КЕША ще ви осигури достойни старини, КЕША е жива пара с нея се живее.........
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Той комунистическата пачавра Каролев си го каза в един референдум по Аграр 1 че за 20-40 годишните пари за пенсии от "държавата" няма да има изобщо да не се надяват, единствения вариант е частен пенсиоден фонд където да си вкарваш парите на лихва като депозит и когато събереш достатъчно да се пенсионираш, както и да имаш възможност да разполагаш с тях по всяко време, всичко останало е КАУЗА ПЕРДУТА

Аз на тези български частни фондове хич не им вярвам, предпочитам в една офшорна сметка някъде да си ги вкарвам. Другият вариант е в друга страна членка на ЕС да ползваме частните пенсионни фондове ама не съм запознат дали е възможно.

То докато одъртеем има много време, кой знае колко неща ще се променят до тогава. :)
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Не знам момченце ли си или момиченце но определено не си в час.

За каква пенсия бленуваш бре чедо и на колко лета си та мечтаеш така.

Пенсия ще видиш на връбница, знаеш ли кога е това?

Само съвършен идиот може да си плаща осигуровките с надеждата да получи нещо друго освен подаяния наречени "пенсия" ако въобще и тях получи на мимимум 80 годишна възраст и след 60 години робски труд в този Руско-Турски колониален кенеф.

Единствените които си заслужава да плащат са "хората" над 55 години, за тях евентуално могат да стигнат парите за пенсии.

Всички останали ще получат ХАВАЙСКА ПУРА С ДВА МЕХУРА

Той комунистическата пачавра Каролев си го каза в един референдум по Аграр 1 че за 20-40 годишните пари за пенсии от "държавата" няма да има изобщо да не се надяват, единствения вариант е частен пенсиоден фонд където да си вкарваш парите на лихва като депозит и когато събереш достатъчно да се пенсионираш, както и да имаш възможност да разполагаш с тях по всяко време, всичко останало е КАУЗА ПЕРДУТА

Хайде със здраве и запомнете едно:

Само КЕША ще ви осигури достойни старини, КЕША е жива пара с нея се живее.........


Въпросът е принципен. И след като някой е внасял нещо, все трябва да получи нещо...за това иде реч.
Бъдещето е в ДПФ и то с небългарски фонд...
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Въпросът е принципен. И след като някой е внасял нещо, все трябва да получи нещо...за това иде реч.
Бъдещето е в ДПФ и то с небългарски фонд...

Споко пич, нищо лично просто отварям очите на слепците които след като са внасяли нещо за нищо е време да спрат да внасят и да помислят за себе си

Ако питате как.... отговора е в горния ми пост
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Драги колеги като членове на този форум мислех, че мислите като предприемачи. Аз не претендирам да съм такъв, но смисъл от вноски за пенсия, няма и моят план в живота за преодоляването на това е следния. Живи и здрави след като започна работа да изтегля заем с който да изплащам жилище и временно да го давам под наем. Така че живи и здрави ако остарея ще имам недвижим имот, който да продам и да си прекарам старините спокойно. А какво се случва с пенсиите? Влагаш сумати пари, но в бъдещето не знаеш какво ще бъде икономическо състояние на държавата, а то е тръгнало към турцизация и цианизация. Така че помислете дали си заслужава ;)
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Аз смятам да работя докато умра...все пак работата ми е на комп... lol

Де да беше така лесно! Така никакъв стаж не трупаш и ако случайно правителството ни реши да вдигне пенсията, ще си биеш главата, защо си избрал компютъра, а не да работиш нормална работа и да имаш стаж за пенсия.
 
правителството и да иска не може да я вдигне еи така в българия пенсионната система работи така че парите с събрани за пенсионно осигуряване в първият стълб плащат пенсии на сегашните пенсионери че даже и събраните пари не достигат и правителството ги допълва с пари от бюджета.... дотук що годе добре но въпросът е че се проемня демогравската ситуация и след 30 години на 3 милиона "работещи роми" ще им събират данъци и осигуровки за да плащат пенсии на пенсионираните тогава ...
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Де да беше така лесно! Така никакъв стаж не трупаш и ако случайно правителството ни реши да вдигне пенсията, ще си биеш главата, защо си избрал компютъра, а не да работиш нормална работа и да имаш стаж за пенсия.

Това не е вярно. Който иска да "трупа стаж" може да го направи много лесно - регистрира се по БУЛСТАТ като самоосигуряващ се и си плаща данъка "осигуровки". Ако не става като самоосигуряващ се, може да си регистрира фирма, да сключи трудов договор (със собствената си фирма - напр. като управител) и по този начин да си плаща данъците "осигуровки". Така ще "трупа стаж".

Обаче "трупането на стаж" не е изгодно. Много по-изгодно е да се инвестира не в "трупане на стаж", а в други неща (истинско пенсионно застраховане/осигуряване, а не държавно, инвестиции в акции, инвестиции в недвижимо имущество и земя и др.).
 

Горе