Не искат да ми регистрират бг домейн

man0l

Member
ми искам да ви се оплача. Пуснахме си заявка за бг домейн, разбрах че можело от частни лица да се регистрира, отидохме в офиса да го платим и се оказа че сме нямали основание да го поръчаме. Не стига че искат 70 лв за домейн. ами си ги и пазят за тях. Какво е това нещо. Евентуално ще го прекараме през някой фирма и тогава ще си го взема домейна. Та така и така съм подкарал темата, някой може ли да ми каже колко струва да си регистрирам търговска марка или да направя нещо, че да отговарям на условията на РЕГИСТЪР.БГ
 
За да регнеш .бг искат да имаш фирма, минимум ЕООД, а това са 5000 начален капитал. Ако е само заради едното .бг не си заслужава.
 
Phil каза:
За да регнеш .бг искат да имаш фирма, минимум ЕООД, а това са 5000 начален капитал. Ако е само заради едното .бг не си заслужава.
Глупости.. със всякакъв тип фирма става :) Ако имаш ЕТ и от него можеш да вземеш :) Стига името на фирмата да съвпада с името на домейна.
 
Tsanko каза:
Phil каза:
За да регнеш .бг искат да имаш фирма, минимум ЕООД, а това са 5000 начален капитал. Ако е само заради едното .бг не си заслужава.
Глупости.. със всякакъв тип фирма става :) Ако имаш ЕТ и от него можеш да вземеш :) Стига името на фирмата да съвпада с името на домейна.
Така ли? Значи са ме излъгали.
Поправям се :)
 
Трябва да се сложи край на тоя монопол веднъж за винаги....
Дайте да направим една петиция мамка му... Тия буквално се нас*аха и се гаврят с потребителите както си искате, майка им да е*а ши*ани монополисти...
 
бг домейн | BG domain | BG домейни | Домейн Регистър

Абе какво се занимавате, ти с фирма с актив от 5000 лв. може да изтеглиш бизнес кредит от 50 000, с този кредит после може да искате да си закупите фирмата или част от нея - регистър.бг. Нека си ги пазят, не са чак толкова голямо съкровище, могат да не си ги крият, никой не се е затичал толкова спешно да си има и да плаща някакво сума, която не отговаря на стойността му по принцип.

Лично мнение. А иначе ако искате да си вземете, явно има някакво решение по този въпрос. :)
 
мдам в момнета банките са се юрнали яко :) Както се изказа представител на една банките и магаре да мине отвън ще го дръпнем му да дадем един кредит :)


И умната ако ще теглите .... :) Защото те искат да сте им длъжници за цял живот
 
В момента съм в състояние да псувам дълго :) и да изкарам форума на 1во място за всички псувни.... http://www.bgregister.org/prices.php

* Домейни, образувани от 3 (три) символа, се регистрират на цена – 299.90 лева
* Домейни, образувани от 4 (четири) символа, се регистрират на цена – 249.90 лева
* Домейни, образувани от 5+ (пет и повече) символа, се регистрират на цена – 199.90 лева
 
някой знае ли какво трябва да се направи някой фирма да стане регистратор на .бг област-та? И ако не знаете кой да питаме ? :) да пуснем официално писмо до ICANN от българските web masters ? :)
 
http://blog.unone.org/регистриране-на-bg-домейн-register-bg-domain/
Ето още едно мнение по въпроса. В крайна сметка търсенето определя предлагането. Когато няма търсене, няма да има и предлагане. Предлагам да направим TLD - .bul, Не знам как и защо ама стига монопол
 
DEATH каза:
В момента съм в състояние да псувам дълго :) и да изкарам форума на 1во място за всички псувни.... http://www.bgregister.org/prices.php

* Домейни, образувани от 3 (три) символа, се регистрират на цена – 299.90 лева
* Домейни, образувани от 4 (четири) символа, се регистрират на цена – 249.90 лева
* Домейни, образувани от 5+ (пет и повече) символа, се регистрират на цена – 199.90 лева

Е ти що пък ги приемаш тия за сорс?

Ходи на register.bg т'ва е на дигсис сайта за домейните официалния, мое да е тромава процедурата и трудна но поне не ти искат такива пари!
 
man0l каза:
Ето още едно мнение по въпроса. В крайна сметка търсенето определя предлагането. Когато няма търсене, няма да има и предлагане. Предлагам да направим TLD - .bul, Не знам как и защо ама стига монопол
Не те разбиран. В .bg има 36 обласи където не се изисква основание ([a-z1-9].bg).Цената им е ~23 лв с ДДС. С какво .c.bg е по лош от .com.uk.
Виж домейните - linux.4.bg, cosmos.1.bg
Всички са на физически лица. Ползват си ги и въобще не се оплакват.
Освен това няма таков нещо като монопол на домейни. И регистъра на com e “монопол” според вас- пак е един. Има просто по развита мрежа от регистратори. Но тя се е развила след като домейните са минали определена бройка и е било икономически обосновано да се развие такава мрежа от регистратори. Когато повече хора регистрират в .bg и тук цените могат да падат (от 1 година няма начална такса и цената е намалена от 50$ на 30EUR) и да се появят повече хора, които да правят бизнес като регистратори (и в момента има регистратори но са малко - пазара не е достатъчно развит за да е обосновано да има повече).
 

Горе