Новата версия как ви се струва?

coolice

Owner
От вчера се почви некаФ бъг с нотификациите, праща ги по 2-3 пъти дублаж.. А неска го дават още по-голема жега :)
Как верно ги охлаждате тия сървъри, на водно ли са :D Едно време дира им използваха водно охлаждане ахахха не правете тази грешка :D:D:D
Профи въпрос, че да запълня празният пост :) На каква температура смятате, че работи оптимално една машина ;)

Пуснах препоръчваната за версията PHP 8 (и да видим как ще е) макар че ми се струва малко рано за 8 цата

Относно сървърите

На водно седят много студени понеже не се отвежда топлина в атмосферата наоколо и датацентровете с водно са по зелени :)

А като е по студен може да седи по дълго в турбо мод

Иначе ако ти е интерсно 1/3 натоварен сървър при околна температура 20/21/22

Сървъра е нагласен да се изгаси при Critical 50 градуса Ambient и Оптима cooling което държи вентилаторите на по ниски обороти

Прикачени файлове

• Fans.png
    Fans.png
    21.5 KB · Преглеждания: 12
  • cpu.png
    cpu.png
    324 KB · Преглеждания: 13
  • power.png
    power.png
    288.7 KB · Преглеждания: 13

madgooglebot

Well-Known Member
За водното се бъзиках :) Щото нали у нас пръскат директно с маркучите :D
Иначе, не знаех, че си имаме сървъри на водно.. дано не начисляват 5лв на кубик, че хептем отидеха плановете ахаха

Тия, втора гарф, това логически цпу-та ли са? че нещо много бройка ми се види :)
Това явно не е много натоварено, гледам макс темп 45гр достигнато.. тия нямат проблем и да бичат постоянно на 60. Не съм много запознат напоследък, но мисля, че са по-производителни на 40-45, отколкото на 20-25. Фановете са некви трепачки, на 22% това нема се амортизира с години.
Едно време имах мания охлажданията. Даже си бех направил предизвикателство "силна" за онова време машина да бачка под 10 децибела и едновременно да няма грижи с охлаждането. С читави и подбрани Арктик кулинг фанове стана идеално работата.

Тва php-то ми се струва, че има някакъв трабъл последните 2-3 години. Как сумати време нямаше грижи с 5.2-5.6, сега за 2-3 години през два месеца вдигат версията. Чак пък такива оптимизации.. :rolleyes:

coolice

Owner
Един от доставчиците който ползваме да наемаме сървър е изцяло на водно но така си е планирал датацентровере

Да логически ядра са 2 x 12 (48HT) софтуерните доставчици директно ни заявяват с цените (особено при cPanel) че трябва да ползваме големи сървъри

На 22 процента пак вие като руска дрелка - нали за датацентър и шума въобще не е фактор при тези вентилатори

PHP чета девелопърите че вече уж от версия 8 бил истински език за програмиране :) ама знам ли ...

Има ли още двойни нотификации или са еденични вече ?

madgooglebot

Well-Known Member
Сега са ок, още е от първия ти пост беше само една. Преди това вървяха в комплект по 3, даже по случайност едната нотификаци ми я триблира пред очите (видяк как се появяват и трите горе-долу през секунда)

secban

Member
Тъй като съм малко кьорав, предлагам по-отчетливо да се отбелязва на коя страница се намираме в темата. Примерно нещо такова:

Прикачени файлове

• 12.png
    12.png
    1.4 KB · Преглеждания: 13

Blinky

Owner
Тъй като съм малко кьорав, предлагам по-отчетливо да се отбелязва на коя страница се намираме в темата. Примерно нещо такова:
Вече го споменах това, но се констатира, че всичко е ОК. :D
Done and Done. :)

Мерси много. Ако нещо друго се сетите, пишете. ;)

madgooglebot

Well-Known Member
Значи, в момента имаме 6 имотиконки за реакция в постовете:

1. Лайк/харесване
2. НякФа любов..
3. Подигравка (защото разбира се не прилича на плач) :)
4. Учудване, изненада или нещо подобно..
5. Нещо се мръщи общо взето..., не че некой го интересува :D
6. Ядосан, гневен

Предлагам съвсем закономерно да се добави и втората по важност - дислайк/нехаресване, или обратното на първото, т.е. обърната ръчичка.
Може да я сложите на мястото на 5. (тя и без това е най-безмислената)
Така ще попълните едно наистина липсващо звено, освен това МНОГО ВАЖНО - ще се спести голяма част от спама, храненията и тн., защото много хора просто ще дадът дислайка, вместо да се обясняват и пенат, но пък ще бъдат зачетени като мнение. Също така ще се даде важност/неважност, уважение/неуважение към даден пост/мнение.. тоже - меродавност и въобще представа за общото мнение по даден казус/мнение и тн - пост.
Не е като да се турат репите, но определено ще е по-добре, отколкото в момента. Реално, в момента нямаш опция да изкажеш несъгласие с дадено мнение.., и ти остава единствената опиция "подигравката", която не винаги е на точното си място ;)

Последно редактирано:

coolice

Owner
Аз счупих форума (ъпгрейдвах модули)

един по един и на последния от всички ъпгрейднати за рерайт на урлтата от vbulletin се счупи

Върнат е бекъп от започване на ъпгрейда (така се прави почва се с бекъп ), но са загубени малко повече от час постове защото не спрях форума докато правех ъпдейтите

Извинявам се за неудобството

madgooglebot

Well-Known Member
Мразим да съм некаф докладчик, ама все пак може да има полза (а и с надежда Блинки да обърне ръчичката) - от една седмица ме логаутва ауто при пуш на хоум-а, така по-първични наблюдения е нещо свързано с полицаите
brave/fullblockset

Blinky

Owner
Някой друг да има такива проблеми? Аз от както съм се логнал преди година, не ме е изхвърлило за секунда. Но може би при мен да е частния случай. Ще видим. Следващия път сложи го тикчето за запомняне. Или и с него.

madgooglebot

Well-Known Member
Нямам идея, сега пак ме изхвърли, но по-интерсното сега е, че не ме допуска 2 пъти с ТОЧНАТА парола :) Трее малко днс-клиин, фул клин на браузерос и чак тогава ме вкарва в играта :D
Определено полицаите са проблематикус някаф :) ОН, стифокс да каже от кво може да е, вместо да философтсФа по юзерски теми ;)

coolice

Owner
Мразим да съм некаф докладчик, ама все пак може да има полза (а и с надежда Блинки да обърне ръчичката) - от една седмица ме логаутва ауто при пуш на хоум-а, така по-първични наблюдения е нещо свързано с полицаите
brave/fullblockset

Проблема е във брейва то системата xenforo 2.2.6 + последен пач не е имала ъпдейт повече от месец а сървъра е на същия си сетъп

Ако става дума за прайвъси аз на тия от брейва въобще не им вярвам появиха се от нищото и ти гарантирали прайвъси, firefox e доказан във времето с това и има достатъчно вградени блокъри

madgooglebot

Well-Known Member
Точно сега пак ме изхвърли и "дабъл чек" на пасса, първия (хем точен) не сработи.
Може трабъла да е явно в бравето, но аз вече му вярвам повече от на всичките браузери, и предпочитам да "живея" с него :)
Фирефокс се продадоха отдавна, грам им немам вера, а бях фен..

Blinky

Owner
Само да спомена, че вече форума има Push Notifications, както за десктоп, така и за мобайл чрез PWA. Аз си го активирах на компа и на телефона, супер удобно е, за да не изпускам нещата, които ме интересуват. Може да се възползвате от новата функционалност. Та, бъдете постоянно информирани за случващото се в онлайн бизнеса. Препоръчвам. :)

hristonev

Well-Known Member
Само да спомена, че вече форума има Push Notifications, както за десктоп, така и за мобайл чрез PWA. Аз си го активирах на компа и на телефона, супер удобно е, за да не изпускам нещата, които ме интересуват. Може да се възползвате от новата функционалност. Та, бъдете постоянно информирани за случващото се в онлайн бизнеса. Препоръчвам. :)
Закъсня, някой от 2ч. го имаме включено :cool:

Blinky

Owner
Закъсня, някой от 2ч. го имаме включено :cool:
Хахаха, благодарим за което. Правехме тестове, за това е обявено с малко закъснение. :) Давайте, бъдете информиране по всяко време. :)

Blinky

Owner
P.S: Да допълня само. Ако някой се сеща за нещо, което би могло да улесни експирианса тук във форума, и съответно има възможност да се интегрира, нека драсне тук. Идеята да е повече удобства да се интегрират. :)

магарцедес

Active Member
Ми.... аз понеже все съм в тази насока... Липсва секция за софтуер. Не говоря за всякакъв софтуер. Например теми със софтуери за счетоводство ( плюсове минуси, коментари, проблеми и т.н. ), уеб софтуер ( seo, линкове, редакции, за писане на кодове, за изграждане на сайтове, за следене на позиции и т.н., както онлайн, така и офлайн ) и т.н. :D Който иска да удари по единлайк на коментара, така ще се разбере реално дали има нужда и смисъл от предложението ми :)

Горе