Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

tracers

New Member
http:\\dnes.dir.bg/news/marihuana-velizar-enchev-19866874
http:\\www.peticiq.com/121699

Искам легализирането на употребата на марихуана/билка за медицински цели в България и пуснах тази тема :neutral:

Реалността:

"Българино, легализацията на марихуаната за медицински цели е най-малкия проблем!
А то даже не е проблем.
По скоро е проблем за някой болни - незаконна е.
Слепи ли сте? Глухи ли сте? Тъпи ли сте?

""Медицинска" някакъв вид сорт марихуана ли е?

"При тая корупция в болниците всеки желаещ ще получи медицинсло свидетелство.

"Пушех 2-3 години поред в доста големи количества - през ден. В същото време си имах нормална работа, без никакви проблеми на работното място, не съм имал никакви произшествия с шофиране или каквото и да е. Един ден просто ми омръзна и спрях отведнъж. Сега нямам никакво желание да пафкам, макар че имам приятели, които редовно го правят, а и дилърчето е в съседния вход и ще дотича веднага, ако му звънна.
Всякакви приказки за тревата като стъпка към по-тежки наркотици са на хора,които не знаят какво говорят.

"Енчев, прецака се на изборите бабичките не пушат марихуана. Нещо за гей браковете, осиновяването на деца от тях, за правата на педофилите няма ли да лобираш?

"Велизаре, инициирай петиция за легализиране на ПРОСТИТУЦИЯТА, за да може да бъде облагана с ДАНЪЦИ!!!Това е още по-важно и за онко болните, защото ще има средства в бюджета и за животоспасяващите им лекарства!!!

"Подписах се. Може да е малка, но все пак е крачка към едно по-нормално общество.
 
Последно редактирано:
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Да, тя и коката лекува. Да я легализираме а
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Медицинската марихуана и всякакви лекарства с марихуана са ОК. Но те се взимат от болни, това не могат да разберат напушеняците.

Всякакви приказки за тревата като стъпка към по-тежки наркотици са на хора,които не знаят какво говорят.

"Пушех 2-3 години поред в доста големи количества - през ден.
:lol: Пушенето през ден ли е в големи количества? Лично аз познавам хора, които пушеха по 5-6 пъти на ден.

Тревата нанася брутални поражения върху нервната ти система. Наясно ли си?
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Твърдо ЗА легализиране на марихуаната за медицински цели!

Правете разлика между тревомани, които се чудят с какво да си отвинтят главите и хора, страдащи от тежки заболявания, на които Канабис Сатива наистина помага.
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Правете разлика между тревомани, които се чудят с какво да си отвинтят главите и хора, страдащи от тежки заболявания, на които Канабис Сатива наистина помага.
Смешното е, че тревоманите не правят. Те си мислят, че като се легализира мархиуаната за медински цели (всъщност използването на THC в медицински препарати), това ги засяга по някакъв начин :lol:
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Смешното и трагичното е, че не само те.
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Смешното е, че тревоманите не правят. Те си мислят, че като се легализира мархиуаната за медински цели (всъщност използването на THC в медицински препарати), това ги засяга по някакъв начин :lol:

Това, че едно дете или човек с ментално заболяване може да изпие шише веро, означава ли, че препаратите за миене на съдове трябва да се забранят?

Това, че марихуаната е забранена за продажба, означава ли, че тя не се продава, въобще?

Това, че един онко болен страда, заради гадната болест и страничните ефекти от ''лечението'' ѝ, означава ли, че този човек трябва да бъде третиран и като престъпник, когато търси средство за облекчаване на своето състояние?

Въпроси... въпроси...
Министерството на здравеопазването на САЩ тази седмица излезе с доклад, който потвърждава полезните свойства на канабиса при рак. Изследвания са доказали, че при мишки туморите се смаляват, под въздействие на канабоидите. Странно защо техните свойства още не са изпитани върху хора, в такъв случай?
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

С конопено олио, извлечено от канабис сатива, намерих покой върху един неприятен кожен проблем. Имах екзема на пръстите на ръката ми, която се проявяваше периодично и при работа с топла вода. Ужасен сърбеж до кръв. Напукване, лющене на кожата и утихване. Така до нови мехури и сърбежи. Намирах покой със сода за хляб (временно), докато с пастите ефект нямаше. Един ден отидох до аптеката (в Словакия) и попитах аптекарката за лек, който да не е паста или антибиотик (показах ѝ ръката и рецептите от лекар, медикаментите не съм пила - никога не пия). Свали ми от рафта шишенце с листо от канабис на етикета и ми го препоръча като доста надеждно олио - помагало при кожни проблеми. Няма да описвам какво облекчение получих първите дни, само ще потвърдя, че до днес нямам помен от гадните мехури.

Аз също съм "ЗА" легализиране на марихуаната за медицински цели.
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

"Пушех 2-3 години поред в доста големи количества - през ден. В същото време си имах нормална работа, без никакви проблеми на работното място, не съм имал никакви произшествия с шофиране или каквото и да е. Един ден просто ми омръзна и спрях отведнъж. Сега нямам никакво желание да пафкам, макар че имам приятели, които редовно го правят, а и дилърчето е в съседния вход и ще дотича веднага, ако му звънна.
Всякакви приказки за тревата като стъпка към по-тежки наркотици са на хора,които не знаят какво говорят.

В училище имахме един такъв образ. За него всичко си беше ОК, но на околните им правеше впечатление, че бая затъпя. Да не говорим, че започна да прилича и на living skeleton. Не толкова фрапиращо като на снимките, но да добиете представа просто.
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

С конопено олио, извлечено от канабис сатива, намерих покой върху един неприятен кожен проблем. Имах екзема на пръстите на ръката ми, която се проявяваше периодично и при работа с топла вода. Ужасен сърбеж до кръв. Напукване, лющене на кожата и утихване. Така до нови мехури и сърбежи. Намирах покой със сода за хляб (временно), докато с пастите ефект нямаше. Един ден отидох до аптеката (в Словакия) и попитах аптекарката за лек, който да не е паста или антибиотик (показах ѝ ръката и рецептите от лекар, медикаментите не съм пила - никога не пия). Свали ми от рафта шишенце с листо от канабис на етикета и ми го препоръча като доста надеждно олио - помагало при кожни проблеми. Няма да описвам какво облекчение получих първите дни, само ще потвърдя, че до днес нямам помен от гадните мехури.

Аз също съм "ЗА" легализиране на марихуаната за медицински цели.

В тубата има свидетелства за пълно излекуване на меланом с конопено олио, така че е съвсем нормално да е ефективно и в твоя случай, Петя.

Най-тъпото е, че свойствата на това растение не са изследвани внимателно, а са побързали да го забранят, с което са го превърнали в най-прост наркотик и са му вдигнали изкуствено цената. Канабисът е много повече от опиат и спокойно може да се използва без седативния му ефект да се усеща. Макар, че на мен лично една цигара ми действа точно, като 50гр концентрат, за един терминално болен човек, този ефект е много по-добър от медикаментозното въздействие с хилядите му странични ефекти.
 
От: От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

В тялото ни има твърде много рецептори за различните видове канабиноиди, за да е случайно това растение.
В кърмата има канабиноиди!
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Твърдо съм за легализирането. Държавата изостава в тази насока. Трабва да вземаме пример от Холандия, Сащ и други напреднали държави. Тука законите не са променяни от 100 години и не смятам, че са много валидни.
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Мнооо деликатна тематика. Да, има доказани лечебни свойства, но да не забравяме, че има стотици сортове с различни проценти THC, които НЕ ВСИЧКИ влияят положително. Има случаи на припадъци, паник атаки, обилно повръщане и други такива веселби след само една две дръпки примерно. Мит е примерно, че сваля кръвното и е полезна при хипертония. Сваля ама само горната граница, и ако долната е висока става събиране на границите и шоу. И въпреки това аз съм за легализацията! Само по такъв начин може да се тръгне към някакъв контрол.
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

За легализацията - нищо, че не съм пушач!

Освен, че има доказани случаи за ползата съм за и за още 1 нещо - човек може да прави каквото си пожелае с тялото, така че не разбирам защо ако те спипат, че пушиш мара те вкарват в панделата, а ако убиеш дете с колата си и ти дават условна ...

Изцяло съм за против victimless crime
 
От: От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

В тубата има свидетелства за пълно излекуване на меланом с конопено олио, така че е съвсем нормално да е ефективно и в твоя случай, Петя.

Най-тъпото е, че свойствата на това растение не са изследвани внимателно, а са побързали да го забранят, с което са го превърнали в най-прост наркотик и са му вдигнали изкуствено цената. Канабисът е много повече от опиат и спокойно може да се използва без седативния му ефект да се усеща. Макар, че на мен лично една цигара ми действа точно, като 50гр концентрат, за един терминално болен човек, този ефект е много по-добър от медикаментозното въздействие с хилядите му странични ефекти.

Естествено, че канабисът лекува. От доста време знам, но се убедих в лечебните му свойства, когато го изпитах върху себе си. Маслото, което купих от аптеката е произведено в Чехия (и там се отглежда сативата). Цената му е нормална. Дори и сега го приемам профилактично по 2 супени лъжици, през 3-4 дни.

Нормално е да ти действа положително, ако имаш по-височко кръвно. Канабисът е билка, по-мощна от фармацевтичните медикаменти и дар от Природата. Престъпление е да обявяват за престъпник онко болен и същевременно да го 'мъчат' с излишен тон лекарства.
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Между другото май и хероина лекува хубаво ще е и него с медицински цели
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Мнооо деликатна тематика. Да, има доказани лечебни свойства, но да не забравяме, че има стотици сортове с различни проценти THC, които НЕ ВСИЧКИ влияят положително. Има случаи на припадъци, паник атаки, обилно повръщане и други такива веселби след само една две дръпки примерно. Мит е примерно, че сваля кръвното и е полезна при хипертония. Сваля ама само горната граница, и ако долната е висока става събиране на границите и шоу. И въпреки това аз съм за легализацията! Само по такъв начин може да се тръгне към някакъв контрол.

Горски, точно за това искаме медицинска марихуана, за да може да се избира точно видът на сорта за конкретния случай, неговата доза и начин на приложение.
Така марихуаната ще може да се приема и по други начини, защото не всеки тежко болен има желанието и физическата способност да я пуши.
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Между друогот май и хероина лекува хубаво ще е и него с медицински цели

Не е проблем това, че си незапознат с темата и с проблема - не ти е идвало до главата, не си се поинтересувал.
Проблем е, че се включваш много неадекватно и се излагаш, но всеки е свободен да е прост и да го демонстрира.
 
От: От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Не е проблем това, че си незапознат с темата и с проблема - не ти е идвало до главата, не си се поинтересувал.
Проблем е, че се включваш много неадекватно и се излагаш, но всеки е свободен да е прост и да го демонстрира.

Отивай в USA там ще намериш хора запознати с темата :-o
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Канабисът е лекарство - да. За това трябва да се взима само от болни. Не виждам какъв е проблема и защо е забранено.

Хероинът също е разработен като лекарство, май беше за да лекува морфинова зависимост :-o
 

Горе