Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Залози аз пък ще ти дам друг поглед върху нещата

Купил си си домейнче развил си си някакъв бизнес и изведнъж някоя голяма фирма решава да регистрира търговска марка с името на твоят сайт без въобще да се поинтересуват за този бъдещ бранд има ли свободни домейни няма ли.
И след като го регистрират се сещат че им трябва и домейн и почват да те притесняват да им прехвърлиш домейна щото те са голема фирма а ти си дребен и щото като си помислиш че трябва да даваш пари за адвокати и ти става лошо и тн.

А сега ми кажи ти как ще реагираш
 
От: Re: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

С кво да се надъхаш, с киберскуотинг (сайберскуотинг) ?

Не е за всеки. За да си късаш нервите с троглодити, има и по-подходящи алтернативи като Предприемач.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Ама какъв пример това е най обикновен крадец на всеки тук му е ясно. И аз ще се радвам някой от форума да ощипе голяма фирма но тоя е наглец които се прави на жертва не вярвам че има и един дори да си е помислил че е купил домаините за нещо различно от измама:-o видял е логото на телевизора и веднага си е помислил за селски тарикатлък. Няма да го правя червени репи защото съм над тия неща макар че селския измамник не ме е пропуснал... и не ми ги защитавайте такива за novasport.bg и novaplay.bg те нямат нищо общо с chitanka.bg... pomagalo.bg...
Ако НОВА имат голям интерес ще го метнат на арбитраж и там ще му обяснят че с тези хитрости може да минава някъде другаде което си е най справедливо. novasport и novaplay :lol: сигурно и bing.bg е регистрирал и чака пари на аванта :D
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Аз пак не разбирам с какво е виновен човекът, при положение, че с нищо не нарушава закона. За морал и дума не може да става, защото той си е купил домейните напълно законно и по правилата. Това, че мениджърите на Нова не са се сетили, си е техен проблем - другият път да мислят повече.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Виновен е понеже не са на негово място :D Голема злобичка се ръси.... Ако те притежаваха тези домейни, друга песен щеха да скрибуцат... типични малки завистливи бг-та :twisted:
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Да така е copycaster! Мерси за подкрепата!

Виновен е понеже не са на негово място :D Голема злобичка се ръси.... Ако те притежаваха тези домейни, друга песен щеха да скрибуцат... типични малки завистливи бг-та :twisted:

Той залози е от ICN, така че, няма друга алтернатива освен да хейтва. Те ICN като чета темите в форума, много са се оцапали напоследък с тоя хостинг. А и за домейните ICN гледам са взели интересен typo домейн gooogle.bg . Тука вече леко има търговска марка в името на домейна, за разлика от novaplay.bg, http://novasport.bg, http://chitanka.bg и http://pomagalo.bg
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Да, мисля че след тази констатация (за gooogle домейна) няма смисъл да се обсъжда повече темата за марките/домейните/коректността/колегиалността/тактичността/"лошите" практики/и тн и едва ли не лоялността - защото ТАКИВА ТЕРМИНИ В ИСТИНСКИЯТ БИЗНЕС НЕ СЪЩЕСТВУВАТ

Най-големите пачки по стотачки в бизнеса се правят имено от лицензии, марки, патенти, дела и тн. Всички баш-най-големи терикатери по света, дет вие им викате "честни и трудолюбиви бизнесмени" изкарват кинтите си точно по подобни начини :)

И за сетен път само да вметна - има си официално БИЗНЕС С ДОМЕЙНИ - това е БИЗНЕС (за тези които не са го разбрали) и между другото хич не е лесен :wink:
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Заеби ги тия хейтъри, кажи отскуба ли ги тия от нова?
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Абе не знак какъв бизнес е това, но ако ми каже, че chitanka.bg, pomagalo.bg ще са нещо по-различно от това, което има на оригинналните сайтове, ще се съглася. В противен случай, ако им качи подобен проект и използва вече изградения бранд, си е педалска история отвсякъде. И за какво подяволите линкваш към тези домейни, на които няма нищо? Още една аматьорска проява от теб. Така, че хейтър може да се нарече някой, който сипва на нещо добре замислено. В някои аспекти, това не е такова. Казвам го, заради поста на @bioz. Утре като на него му вземат същия домейн, но с различно разширение и плеснат нещо подобно, ще го видя как ще цъфне. :)
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Какво сте ми се навъдили тука само защитници на големите корпорации, те си имат достатъчно такива. Колегата вече ви казва че е регнал новаплей преди те дори да се замислят да правят платформа с това име. Бил е прозорлив и сега ще спечели, това ли ви тревожи?

Мен не ме мисли, ако след време живот и здраве изкарвам милиони - като нова телевизия и някой притежава домейн който ще пасне пефектно на услугите ми с удоволствие ще дам 50 бона за да го имам. Найде със здраве и не се косете че някои ще измъкне няколко хиляди от частната телевизия и вашия ред ще дойде.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Големи корпорации, като читанката ли?. Айде, почна се със смешното. :)

Така ли е с Новаплей - за тези ми е през шишарката. Ако може да им вземе и 100К (евро, лева, долари - все тази), аз ще съм много щастлив даже. Но и wikipedia.bg ли има същата история? :) Като даваш примери, карай наред. Няма как да измъкне, ако бранда е защитен и има патент в класа, в който е бранда. Няма да се косим, не ни е в стила. ;)
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Няма как да измъкне, ако бранда е защитен и има патент в класа, в който е бранда.

Ако някой е регистрирал домейна преди да го има бранда и си го използва по правилата никой не може да му го вземе, ако ще Google да е с претенциите. Че даже и след съществуването на tm ще видят доста зор.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Както и по нагоре казаха това е бизнес и при това законен - И в този бизнес няма само шарени поли има и гърбави курове - От 100 закупени домейна я изкараш пари от 10 я не изкараш - Отделно си има арбитраж който казва дали ще може да владеш този домейн или няма да може - кога може може кога не може не може

Важното е накрая като удари чертата да е на печалба - А относно това че е регистрирал читанка и подобни според мен тези домейни ще му донесат загуба но за този занаят училище няма всеки се учи от грешките си.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Големи корпорации, като читанката ли?. Айде, почна се със смешното. :)

Така ли е с Новаплей - за тези ми е през шишарката. Ако може да им вземе и 100К (евро, лева, долари - все тази), аз ще съм много щастлив даже. Но и wikipedia.bg ли има същата история? :) Като даваш примери, карай наред. Няма как да измъкне, ако бранда е защитен и има патент в класа, в който е бранда. Няма да се косим, не ни е в стила. ;)

Ква читанка бе приятел? От толкова офтопик забравяте каква е темата. Аз говоря за домейна новаплей към който има интерес от нова и това е причината тая тема да бъде дигната. Това, че някой говори за читанки википедии туитъри изобщо не са обект на разискване от мен.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Ако някой е регистрирал домейна преди да го има бранда и си го използва по правилата никой не може да му го вземе, ако ще Google да е с претенциите. Че даже и след съществуването на tm ще видят доста зор.
Тук две мнения няма. ;)

Ква читанка бе приятел? От толкова офтопик забравяте каква е темата. Аз говоря за домейна новаплей към който има интерес от нова и това е причината тая тема да бъде дигната. Това, че някой говори за читанки википедии туитъри изобщо не са обект на разискване от мен.

В подписа му, мой човек. :) Мислех, че говорим общо. Новаплей е просто един от случаите, освен в подписа му, имаше още wikipedia (ако случайно си го пропуснал) и predpriemach.bg. Не са обекти, сългасен, но само давам пример. Ако ще говорим конкретно само за Новаплей, на мнение съм, че трябва да си цакат. ;) За другото - не съм много ЗА. ;)
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Ами и за читанки и помагала е същата работа. Значи ли, че кат са помагала и не са яките корпорации, трябва да има специално отношение към тях?? А и не са марки, общоприети думи не могат да бъдат марки. Па и бранд...какво значи бранд - Това, че имат разработен сайт, значи ли че никой няма право да използва останалите лтд-та и да ги регистрира, независимо дали ще киснат или ще има сайт на тях, дори и подобен, че ако трябва и същият?? Ако имаше подобни правила - нямаше да има възможност за регистрация на други (останалите) области :) Кво аз регистрирам баница.ком праа сайт с трафик и от тук на там имам БРАНД и никой да не ми регва останалите лтд-а - глупости! Ако съм терикатер ще си ги регна всичките (щом съм брандираният :) ) Кат съм спестил пък найсе стинки, ще си траем и тва е.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Ако някой е регистрирал домейна преди да го има бранда и си го използва по правилата никой не може да му го вземе, ако ще Google да е с претенциите. Че даже и след съществуването на tm ще видят доста зор.

Не е точно така.
Има случаи на UDRP (.com/.net) - отнети домейни, въпреки че са регистрирани преди създаването на търговската марка която ги арбитрира, но регистрантът се опитал да им ги продаде, държи реклами на тях - и това се смята за използване "не по правилата".
Както от ICN казаха, в .bg също има изключения.

В случая едва ли ggg007 се свързва със собственици на марки и предлага да им ги продаде. Ако те идват при него, всичко е по правилата.

Винаги има и едно НО в случая - подготвя се URS (uniform rapid suspension) процедура, която ще влезе в сила за .com и всички нови TLDта, а другите регистри са свободни да я приемат или не. При нея ако има случаи на явно нарушаване на търговска марка (конкурентни реклами, опит за продажба, или подвеждане на посетителите) - спорният домейн се деактивира докато панелът се произнесе, и това в рамките на 4 часа от жалбата...
 

Горе