Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

И махни това плащане, кой луд ще плати за да си даде статията ???????? Вземи им комисионна от продажбата, недей да ги гониш още от самото начало...

Ниско е нивото тук. Не да се заяждам го казвам, напълно сериозно. Естествено, че при нормален пазар ще си платят, това е бизнес за милиарди - поне на англоезичния (нямам предвид пакистанците), рускоезичния и азиатския пазар. Никой на тези пазари няма дори да се замисли, че може да мине метър и да не си плати - просто няма време да се прави на хитрец.

Щом се рекламираш някъде - плащаш. Без никакво значение, че си платил за уникален текст и пълниш чужд ресурс. Като не искаш да го пълниш - създай си свои илядо ресурси и се саморекламирай в собствена мрежа.

Иначе си влизаш в българската рамка. Дори най-известните българоезични ресурси нямат повече от 1000 входящи линка и разчитат предимно на спамене по форуми и класации. Това не само е смешно. Това не е печелившо. Това е трагично. Времето, което се губи, за да се пълнят каталозите със спам, би било ценно и за двете страни (WM и O).

Поръчай си статия на нормален автор, плати си за нея, сложи вътре линк към твой сайт и я публикувай на качествен чужд ресурс. Това се нарича SEO. Останалото са глупости и взаимно губене на време.
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Идеята ми харесва, по функционалността и дизайна има още да се работи, но определено има потенциал.

Защо не оставиш авторите да определят цената на всяка публикувана статия, а ти да прибираш определен % при успешна транзакция.
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Идеята е много добра! Успех! И аз пиша статии и мисля че е добре автора да определя цената, а ти да взимаш определен процент комисионна при направена продажба
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Целта ми е всички статии да имат определена цена, за да може никой автор да не е един вид ощетен, тоест така ще се продават темите на различените писатели, защото в противен случай един от тях да кажем може да слага по-ниска цена. Така ще се продават основно неговите статии, а аз държа всички хора, които решат да работят с мен да са доволни. Иначе идеята е добра, но може би точно тази част трябва да се доизпипа. :)

P.S. Относно процента, аз също обмислям това. Според вас, какъв процент е честно да се вземам за една продадена статия? :)
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Какво точно означава "месечен абонамент"?

50-тината думи които са на видимата част от сайта като презентации на дадена статия, ЧАСТ ли са от нея, или не /надявам се - не../

Малко хора ще купят статия с донейшън бутон IMO, аз лично не бих, ако не попадах там през форума.

Статии на английски предвиждат ли се?

Успех с начинанието!
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Не, думите не са част от статиите. Иначе е добавен такъв бутон, защото доколкото се запознах справилата на PayPal трябва да си регистриран като юридическо лице при тях, за да се използва бутона им за продажба (не съм сигурна за това, така че все още разучавам нещата). Това също ще се оправи, но просто трябва малко време, за да се уредят нещата. Иначе статии на английски не се превеждат.

Също така до няколко дни ще бъде добавено отделно меню, където ще се опише наистина добре всичко за сайта - условия, начин на работа и така нататък. Месечен абонамент това е сума, която се плаща за публикуването на неограничен брой статии от други автори в сайта.
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Аха.. малко е объркващо опциите за купувача да са смесени с тези за публикуващ. По- добре ги раздели.

Бутонът не е проблем, още повече че реално все пак се извършва плащане, а не дарение при извършване на транзакцията.
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Здравей, идеята е чудесна. Аз продавам текстове в един сайт, където комисионната е 10 %. Таксата по банковия превод също е за моя сметка. Бих се включила в борсата при подобни или по-добри условия. Успех!!!
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Супер идея! С интерес ще следя развитието и. С удоволствие бих се включил в борсата!
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Здравей, идеята е чудесна. Аз продавам текстове в един сайт, където комисионната е 10 %. Таксата по банковия превод също е за моя сметка. Бих се включила в борсата при подобни или по-добри условия. Успех!!!

Супер идея! С интерес ще следя развитието и. С удоволствие бих се включил в борсата!

Благодаря ви. :) Проблемът със смесените опции при покупка на статии и абонамент е оправен. ;)
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Борсата вече е преместена на свой домейн TextMarket . Можете да разгледате новите статии ТУК. :)
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Браво! сменям адреса в букмарк.
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Браво! сменям адреса в букмарк.

Благодаря. Дано новото име ни донесе много късмет, както и на авторите, които решат да се включат в борсата. :)
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Ако приемаш критика, идеята с абонамент не е ок за сайт без утвърдено име и без гарантирани клиенти и посетители. По-добре е да бачкаш на 20% комисионна поне първата година. След това сабя ще покаже.
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Ако приемаш критика, идеята с абонамент не е ок за сайт без утвърдено име и без гарантирани клиенти и посетители. По-добре е да бачкаш на 20% комисионна поне първата година. След това сабя ще покаже.

Разбира се, че приемам критика. Всеки, който реши е добре дошъл да сподели мнението си или просто да даде съвет. В момента доста обмислям тази идея, тъй като това май ще е най-добър вариант или например абонамента в начало да не е месечен, а постоянен.
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Абонамент трябва да има според мен, като сайта прави на 300 - 500 продажби на месец. По-добре зарежи десетте долара, а събери екип да даде живот на проекта. Гледай да не умре преди да се роди ;) идеята е супер, новаторска е, внимавай как играеш картите си. Това може да стане един добър бизнес.
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Абонамент трябва да има според мен, като сайта прави на 300 - 500 продажби на месец. По-добре зарежи десетте долара, а събери екип да даде живот на проекта. Гледай да не умре преди да се роди ;) идеята е супер, новаторска е, внимавай как играеш картите си. Това може да стане един добър бизнес.

Благодаря отново за съвета. :) Правилата са промени, а именно няма да има първоначална такса, а ще се заплаща само процент от продадената статия. Ако имате желание, можете да се запознаете с правилата и да се включите в борсата с ваши уникални и интересни статии. Не забравяйте да добавите и цената на темата ви в долари!
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Борсата вече е активна. Бяха направени някои малки корекции и се надявам в този вид да е удобна за всички. :) Ако искате да станете автор в сайта и да продавате вашите статии, моля да се свържете с мен на посочените контакти.

Skype - nikol89_
Еmail - [email protected]

 
Последно редактирано:
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Колеги, ще спра сайта за няколко дни, тъй като се правят някои промени.
 
От: Нова борса за статии - купи евтин и качествен контент за твоя сайт

Късмет! И аз ще се включа!
 

Горе