Нова война?

От: Нова война?

Магарето женско ли е?
 
От: Нова война?

Внимавай, като пътуваш до Израел, че те дебнат blood-thirsty extremists :).

Вече съм пътувала из Голанските възвишения, както знаеш - за по-опасно място не мога да се сетя :).
 
От: От: Нова война?

Вече съм пътувала из Голанските възвишения, както знаеш - за по-опасно място не мога да се сетя :).

Така говориш, защото не си ходила в Меден Рудник:)
 
От: Нова война?

Магарето женско ли е?

извратеняк...
от де да знам какво е то дървено...
нема му се вра измежду дисагите да гледам :)
 
От: От: Нова война?

Така говориш, защото не си ходила в Меден Рудник:)

Аз съм ходил няколко пъти преди време забих едни кифли от там. Голямо... таковане беше голямо чудо...
връзвания въртележки чудесии... не мога да го споменавам с лошо тоя квартал...
па и една много яка интернет зала имаше там преди 10 лета :)
 
От: Нова война?

МЕ... БАБИНИ ТРЪНКИНИ - НЕМА ТАКОВА НЕЩО,
наскоро ходих там, даже си донесох три камили и едно магаре.

Замислих се дали не съм го чувала от израелци. Така или иначе - нямам наблюдения, тъй като не съм ходила в Йордания.
 
От: От: Нова война?

Така говориш, защото не си ходила в Меден Рудник:)

Говорех за Израел и Голанските възвишения конкретно, които са на няма 200 км от Дамаск. Иначе има много опасни места по света.

В Меден Рудник съм ходила като малка и в детските ми спомени го свързвам с морето :).

Хубава вечер!
 
От: Нова война?

Няколко години се занимавам с иранистика. Искам да ви кажа няколко факта за Иран. Това не е обикновена средноизточна държава. Тя има огромна територия (на 17 място в света). Не знам дали може да си представите какво означава това, ще го оразмеря като 15 Българии. Представяте ли си 15 Българии наредени една до друга каква територия е? Ако искате и с друг пример: Иран е колкото 2 Турции. Огромна страна! Населението на Иран е също огромно (на 18 място в света). Не знам дали може да си представите толкова голямо население, ще го оразмеря като 10 Българии. Представяте ли си 10 Българии наредени една до друга какво население е? Ако искате и с друг пример това е колкото 2 Полши. Огромно население!
Етнически иранците НЕ са араби. Много от хората се бъркат, защото Персия вече се казва Иран, а Иран прилича на Ирак. Населението на Иран са перси 60%, останалите са също един персийски народ кюрдите, а има и други, с които персийските народи са сигурно над 70%. Останалите са тюркски, семитски и индоевропейски народи (арменци, туркмени и др.). Арабите са само 3%.
Най-голямата религия в Иран е исляма, но не онзи ислям на арабите Сунитския, а Шиитския. Шиитският ислям се изповядва и от кюрдите.
Някои си мислят, че иранците пишат на арабски. Да само че това не е арабски, а модифициран арабски!!!
Иран е с много развита култура за която може да поговорим друг път. А Иранската кухня е много вкусна и приятна.
Сега да си додем на думата и за войната. Ако някой нападне Иран може и да не победи, защото Иран е с традиционна военна мощ. Преди Персийската империя е владяла даже част от днешна България от Добруджа до Странджа. Голяма сила. А днес Иран е още по-голяма сила. Столицата на Иран е супер град с много традиционна и модерна архитектура. Имат небостъргачи, които може да засенчат няколко американски градове. А армията на Иран разполага с много собствено оръжие и вносно от САЩ, Китай, Северна Корея, Русия и др.
Иран потресе света с последните си две военни учения. Едното беше в Персийския залив, в което американците не посмяха да се намесят. След него иранските военни казаха, че ако пак видят американски самолетоносач в Персийския залив ще има бой. А сега правят военно учение до Афганистан, пред носа на американските и НАТОски военни сили. И никой нищо не може да им каже. Иран успя да свали и американски самолет преди няколко седмици.
Много обикновени американци се страхуват от мощта на Иран. Кадрите на превъзходното им оръжие плашат и специалистите дори. Това са специални ракети няколко поколения, които вече могат да достигат много хиляди километри, това са добри самолети, това е тайна подземна лаборатория за ядрени разработки, това е добра наземна техника от танкове, бронетранспортьори, зенитни оръжия, леки оръжия.
Иран се ползва и със силен международен авторитет. Подкрепян е от много страни в Латинска Америка. Президентът на Иран Ахмединеджат посети Венецуела, а Чавес каза, че Иран искат да му попречат да стане сила, но той ще стане. Той вече е!
В Иран има само 2 пустини и не ми харесва да наричате иранците, че са "пустинни червеи". Иран е с планини, гори, степи, солени алувиални блата и други. Разнообразна природа с интересна фауна и флора.
Ако искате да разберете повече за тази силна държава попитайте ме и ще ви отговоря. Не искам да ги подценявате, защото си представете, че може да стане и както преди да стигне Иран до България. Понякога историята се повтаря.
 
От: Нова война?

Не се пали. Дано обичаш България поне толкова, колкото обичаш Иран :)
 
От: Нова война?

Забравих да кажа, че Иран е много развит също така и икономически. МВФ му дава 26 място в света. Представяте ли си каква икономическа мощ е това? Това го оразмерявам като 9 Българии ! Представяте ли си го? Или по друг начин може да се оразмери Иранската икономика е колкото 2 Португалии или почти 2 Израела. А и продължават да се развиват. Може скоро много европейци да си търсят там хлебеца. Историята се повтаря.
 
От: Нова война?

България е свързана с Иран по 2 много интересни начина. За единия вече казах че едно време когато Персия е била агресивна е стигнала чак до България и е владяла всичко от Силистра, Варна до Бургас, Айтос. Толкова съм го запомнил от картите. Второто е също много интересно. С прабългарите идват ирански кланове. Четох, че един български историк пише че някои от прабългарските кланове са персийки. Значи и по кръв има роднинство с Иран. Учете ирански, може пък да ви потрябва. :)
 
От: Нова война?

Не се пали. Дано обичаш България поне толкова, колкото обичаш Иран :)


Шо да я обичаме дай един пример?

Аз мога да ти дам веднага един пресен от днес.

Получавам един контейнер стока и на митницата решили да правят проверка
разтоварили и го натоварили пак...
разбира се е за моя сметка тази операция и аз си плащам...
и днес не знам защо но реших да провея един кашон с едни позлатени простотии вътре.
по 20 от вид да кажем монети все едно...
отворен кашона, всички малки кашончета вътре отворени , и липсва по едно от всеки вид?
е да ти пикая на държавата, щом държавата краде от мен с нейните служители...

ОФТОПИК Е ТОВА МА ВСЕ ЕСЕ ПРИСЕЩАМ ЗА ТАКИВА СЛУЧКИ НЯКОЙ КАТО ПИТА НЕ ОБИЧАШ ЛИ бЪЛГАРИЯ...

и от вчера имам ама айде...
и изобщо всеки ден без да търся, намирам причина защо да не харесвам бЪлгария...
Не ги търся причините - те сами ми се показват.

И между другото, ако бях иранец щях да се гордея че съм такъв ! защото си заслужава - истинска държава която си отстоява своето!
А не като нашата да се пъчи със стари лаври и измислена история... и някакво си вкиснало мляко
 
От: Нова война?

България е свързана с Иран по 2 много интересни начина. За единия вече казах че едно време когато Персия е била агресивна е стигнала чак до България и е владяла всичко от Силистра, Варна до Бургас, Айтос. Толкова съм го запомнил от картите. Второто е също много интересно. С прабългарите идват ирански кланове. Четох, че един български историк пише че някои от прабългарските кланове са персийки. Значи и по кръв има роднинство с Иран. Учете ирански, може пък да ви потрябва. :)

Те ще ни приемат лесно, нали сме рода :) за какво да се напъваме... ние обичаме някой на ни командва...
Даже ми е тъжно за турците че си тръгнаха :)
 
От: Нова война?

Ще те помоля да не ни обясняваш като на олигофрени! Тука хората достатъчно добре разбират числата, така че говори в цифри. Някой като почне да ми обяснява със сравнения много ме изнервя.
 
От: Нова война?

Ще те помоля да не ни обясняваш като на олигофрени! Тука хората достатъчно добре разбират числата, така че говори в цифри. Някой като почне да ми обяснява със сравнения много ме изнервя.


на сравнения е по добре... до ри и по дискавъри като обясняват нещо и дават сравнения, точно като за олигофрени... щото както се знае 90% от населението е такова... дебилно.

Статията е много убава... то си направо статия интересна и написана идеално за четене. евала!
Не че харесвам иранци, нито иранска кухня съм опитвал... ни иранска кифла :)
 
От: Нова война?

България е шарена. Всеки един от нас е България. Много шарени прашинки някои по-добрички, други по-лошички. Затова аз казвам, че обичам някои неща в България а други не обичам. То не е лесно да отговориш. Аз съм пътувал много и във всяка държава съм виждал недоволни хора от държавата си. Всеки си мисли че в чужбинското е по-добре. По някой път наистина е. :)
 
От: Нова война?

По лесно смилаемо е, ама мен не ме кефи така да ми говорят. :)
 
От: Нова война?

Ще те помоля да не ни обясняваш като на олигофрени! Тука хората достатъчно добре разбират числата, така че говори в цифри. Някой като почне да ми обяснява със сравнения много ме изнервя.

Знаеш ли какво представлява числото десет? То е, като десет единици, събрани заедно. Сега разбра ли ме или пак да ти повторя? :mrgreen:
 
От: Нова война?

Амоуне, излишно е да ти обяснявам каквото и да е. Ти себе си не обичаш, камоли нещо друго.
 
От: Нова война?

Аз това съм си го мислил какво е щяло да стане, ако българите са останали в Турция. Четох в един друг форум, че малко е останало и това да се случи, ако българите са останали в Турция поне до времето на Младотурците. Казват, че са щели да спретнат един кьотек както на арменците и това е. И сега е щяла Турция да е по-голяма и по-силна, а българите да живеят при по-добри икономически условия. В момента Турция е с добра икономика. По една чужда телевизия я нарекоха "Турското икономическо чудо", защото само тя и Китай имали много голям + ръст за тази година. Значи представете си, ако Турция се простираше от Иран до Сърбия (ако включваше България) каква сила щеше да е това в днешно време.
 

Горе