Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Sky

Well-Known Member
Имам банкова сметка на друго име и искам да регна и пейпал акаунт на същото име.
Лицето е реално и не е измислено.
Та проблем ли ще е ако влизам от един и същ компютър 2 различни профила, да не изям дървото?
 
ММ, последно мисля, че можеше, но да знаеш, че ще са свързани. Ако сгафиш с единия, ще го тонесе и другия. И може да имаш един бизнес също и това. :)

If you have more than one PayPal account, one account can affect the other. For example, if you have 2 PayPal accounts and we detect suspicious activity in one account, use of your other account may be temporarily limited, too. Or, when a parent's account is limited, any Student Account associated with that account becomes limited, too.

https://www.paypal.com/us/webapps/helpcenter/helphub/article/?articleID=FAQ2356&m=SRE
 
От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

То даже като направя новия стария го заебавам.
В смисъл повече няма да се ползва.
Според моята логика не би трябвало да е проблем.
 
От: Re: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Не, няма тогава никакъв. Можеше май и да се детерминира от някъде. ;) Само не знам дали ще ти позволи да ползваш една и съща карта за различни акаунти. ;) Но мисля, че не можеше. ;)
Верно ще затрия стария. Всички карти и сметки ще са нови.
 
От: Re: От: Re: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Мисля, че няма да имаш проблем. ;) И гледай виза бате, че другата е греда. ;)
Имам и виза и мастъркард от ... Алианц :D
Някой да ги ползва?
 
От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Писано е много от Шерифа по тази тема. Потърси във форума.

След като титуляра е друго лице и това лице няма друг акаунт от същия тип - няма проблем. За всеки случай трий бисквитите (вкл. и флаш бисквитите) или направо прави нов потребителски акаунт на операционната система (така всички бисквити ще са разделени) и го ползваш само за този PayPal акаунт. Ако може да смениш IP адрес - добре. Ако не може - не е голям проблем. Има цели квартали в някои градове на един IP адрес (доставчикът на Интернет не дава публичен IP адрес на клиентите).
 
От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Регнах новия акаунт, утре ще потърся как да затрия стария
 
От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Ако стария акаунт е на друго име няма нужда да го закриваш. Пази си го - ще го ползваш, ако ти се наложи в бъдеще.

Няма забрана две лица да се логват в акаунта си от един и същи компютър, но това може да задейства системата им за защита от измами и кражби.

Като го регна поне изтри ли всички бисквитки предварително (флаш бисквитки и другите два вида браузърни бисквитки)?
 
От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

80-90% е риска да ти баннат и двата акаунта през следващите месеци, по-добре си направи втория акаунт бизнес ако можеш.
 
От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

След като акаунта е на името на друго лице не нарушава правилото едно лице да няма повече от един акаунт (от същия тип).

Те няма как да дойдат да проверят дали наистина Драган Драганов (а не Иван Иванов) стои на компютъра.
 
От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Вече изтрих стария, никакви бисквитки не съм трил, ако ме баннат здраве да е - родата е голяма :D
Но не виждам защо пък ще ме баннат.
 
От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Хепи, един олигофрен да му отвори диспут и ще му резнат и двата акаунта. През годините съм чел стотици истории за прословутите 2 акаунта на 2ма членове от семейството, и как ги блокират и двата- братя, сестри, деца, бащи, майки.. В Гошо е достатъчно да се потърси, ще излязат хиляди резултати. Аз лично не бих рискувал на негово място.
 
Re: От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Вече изтрих стария, никакви бисквитки не съм трил, ако ме баннат здраве да е - родата е голяма :D
Но не виждам защо пък ще ме баннат.

Реално няма причина. Но все пак това, че сме от БГ, че има някакви си техни субективни фактори и куп други такива, но пак е в кръга на вероятностите. ;)
 
От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Там е работата, че не правя или приемам рискови плащания през ПП.
Знам, че им е светнала вече червената лампичка, но няма кой да ми отваря диспут и тн.
Мерси за включването.
Хепи, един олигофрен да му отвори диспут и ще му резнат и двата акаунта. През годините съм чел стотици истории за прословутите 2 акаунта на 2ма членове от семейството, и как ги блокират и двата- братя, сестри, деца, бащи, майки.. В Гошо е достатъчно да се потърси, ще излязат хиляди резултати. Аз лично не бих рискувал на негово място.
 
От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Можеш да си сигурен, че ако ти лимитират единия акаунт това ще се случи и с другия. Вече е записано, че от един и същи браузър са се логвали две лица (не просто един компютър, а от същия потребителски акаунт на компютъра).

PayPal не са вчерашни и знаят, че подобно отваряне на втори акаунт се ползва често за измами.

Иначе ако няма да ти отварят диспути няма от какво да се притесняваш. Ако обаче някой, който ти е плащал (или ти си плащал) има проблем с акаунта...
 
От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Няма да имаш никакви проблеми. Имаме 8 акаунта, има дни в които съм преглеждал всичките един след друг. Вече 3-4 години нямаме проблеми. Само 1 акаунт има малък лимит - задържат 15% от парите за 90 дни
 
Re: От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Няма да имаш никакви проблеми. Имаме 8 акаунта, има дни в които съм преглеждал всичките един след друг. Вече 3-4 години нямаме проблеми. Само 1 акаунт има малък лимит - задържат 15% от парите за 90 дни

Я сподели каква е тайната да ги съхраняваш така. В смисъл, няма начин да не си имал някое друго проблемно плащане през този период и брой акаунти. Чудно ми е как отреагираш, защото с толкова леко подхлъзване си е сериозно. ;)
 
От: Re: От: Нова регистрация в PayPal с други данни - проблем ли ще е?

Я сподели каква е тайната да ги съхраняваш така. В смисъл, няма начин да не си имал някое друго проблемно плащане през този период и брой акаунти. Чудно ми е как отреагираш, защото с толкова леко подхлъзване си е сериозно. ;)

Ние сме 2ма, по 1 личен + 1 бизнес акаунт = 4
Също ползваме данните на 2ма близки роднини, като за адресна верификация ползваме опция на местна банка - депозит на името на друго лице. Бяхме направили по 1 депозит на двамата роднини по 500 паунда (това беше минимума) всеки за по 12 месеца. След няколко дни получихме банк стеймънт и ги пратихме на пейпал + снимки на лични карти.

Понеже много рядко имаме рефънд рикуести, досега не сме имали проблеми с акаунтите, с изключение на 1, защото клиент направи 50+ отделни поръчки и след месец пусна диспют за всяка поръчка... (може би атака на конкурент...) и сега ми удържат 15% за 90 дни.

Имаме 8, защото предпочитаме за всеки сайт / маркетплейс (ибей и др.) да имаме отделни акаунти. Иначе акаунтите са свързани към 4 карти, по 2 акаунта на карта. Но ползваме главно 2 банкови сметки и често прехвърляме парите от всичките акаунти към тези 2.
 

Горе