Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Много добра идея много лесно става добавянето дано да се запази по дълго време неоспамена

Тествах един продукт че ми е интересно какво ще се получи - тия дни ще споделя резултата.

ПП
За тези дето тепърва ще се регистрират картинките отдолу в полето за регистрация са капча - Да не гледате като индианци като мене защо не ми минава регистрацията
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

ПП
За тези дето тепърва ще се регистрират картинките отдолу в полето за регистрация са капча - Да не гледате като индианци като мене защо не ми минава регистрацията

Не си само ти гледал така, но пък е яко. Не бях виждал до сега по този начин :)
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

mantaman е прав за оспамването. Ето дори аз се подхлъзнах и всеки ден добавям 1-2-3. Обаче помисли за някакво времево ограничение 2 оферти на 24 часа или 5 седмично нешо от този род
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Нещото е sweetcaptcha.com/
Перфектно е срещу ботове. Единствен недостатьк е, че за сега няма български.
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

mantaman е прав за оспамването. Ето дори аз се подхлъзнах и всеки ден добавям 1-2-3. Обаче помисли за някакво времево ограничение 2 оферти на 24 часа или 5 седмично нешо от този род

Мисля по въпроса, вместо ограничение в бройката, по-скоро за реорганизация на първа страница. Още умувам и гледам различни решения.
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

ПП
За тези дето тепърва ще се регистрират картинките отдолу в полето за регистрация са капча - Да не гледате като индианци като мене защо не ми минава регистрацията

Погрижих се за индианците :D
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Според мен е рано за ограничения на офертите, все пак сайта обобщава много магазини и с 200-300 оферти, на първо време, ще изглежда празен. Трябват му едно 1000 оферти за да са пълни всички категории и да има като влезе клиент от какво да избира.
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Според мен е рано за ограничения на офертите, все пак сайта обобщава много магазини и с 200-300 оферти, на първо време, ще изглежда празен. Трябват му едно 1000 оферти за да са пълни всички категории и да има като влезе клиент от какво да избира.

Съгласен съм. В момента освен оферти, трябва популяризиране и никакво ограничаване.

Какво ново?
От днес заработи още едно автоматично популяризиране на офертите в още един сайт.
Подава се рич снипет за цена и рич снипет за валидност на офертата, ако са зададени.

Ще се радвам на наблюденията ви относно размествания в СЕРП-а :beer:
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Според мен е рано за ограничения на офертите, все пак сайта обобщава много магазини и с 200-300 оферти, на първо време, ще изглежда празен. Трябват му едно 1000 оферти за да са пълни всички категории и да има като влезе клиент от какво да избира.

OK, но когато някой пусне 10-15 пферти една след друга ще се виждат само неговите на основната страница.


Тео можеш да го направиш подобно на елада. Там на първа страница са само тези за който е гласувано най-много
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Ще имате ли интерес към модул за опънкарт/престашоп, през който да задавате продукти/оферти, които да се постват автоматично?
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Разбирасе че ще има интерес !


Ще имате ли интерес към модул за опънкарт/престашоп, през който да задавате продукти/оферти, които да се постват автоматично?
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Разбирасе че ще има интерес !


Давай :) направиш ли го влизам с бандата ми от приятели ( клиенти ) хаха
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Ще имате ли интерес към модул за опънкарт/престашоп, през който да задавате продукти/оферти, които да се постват автоматично?

Дам, чудесна идея
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Ето и резултата от моят експеримент - Три дена след като направих тест с един продукт - Продукта е на първа страница и освен че е на първа страница показва звездичките от рейтинга като го прави да се набива на очи.

За мен резултата е невероятен ще препоръчам на хората чиито продукт пуснах за проба да си качат голяма част от продуктите в социалката - по този начин първо хващат качествен линк - второ хващат още едно място на първа в серпа - тоест един конкурентен сайт по малко

Евалата на ТЕО има реп+ от мен за добрата работа
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Благодаря, mantaman :beer:

Резултатите са повече от чудесни. Отнема около 2-3 дни да намести офертите в СЕРПа. По екзакт мач на тайтъла на офертата над 90% са в топ 10, останалите до 3та страница. Но, ако тайтъла не е семантичен, няма добър ефект. Освен по тайтъл, много добре захапват и таговете. Гледах справка, по екзакт мач на една от офертите, вади 48 резултата от тагове в топ 100 :shock:

От 110 оферти, индексирани са 560 страници, ефективно в СЕРПа са 323 страници.

Извод, който може да се направи - Заглавието на офертата да е еднакъв или максимално близо до желаната ключова дума.
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

И следващата порция се появи на първа страница - интересното е че резултатите в серпа от 50лв имат много висок ЦТР - явно понеже има шаренко (звездичките) на трета четвърта позиция ловят трафик сигурно като първият или вторият.
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

"Шаренкото" те откроява, за това е хубаво да имаш рич снипетс...
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

То е хубаво да имаш рич обаче още по хубаво е и да ти го признава Г.

Имам на два сайта на зенкарт сложени снипети (копирани са един от друг всичко им е еднакво) на единият зацепват и продуктите се появяват в серпа със звездичките и цените на другият не откъсват.
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Да отупам прахоляка на темата :)

Търся обратна връзка - имате ли вече впечатления как е трафика от сайта. Продажби?
Имате ли нови препоръки и желания (имам една във връзка с редакцията на изображенията на продуктите). Нещо друго да е изкочило?
 
От: Нова социална мрежа за оферти от онлайн магазините

Ето малко фийдбек от мен:

11page001.jpg
 

Горе