Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

Увеличават с 2% здравната вноска от 1 април

От 1-ви април здравноосигурителната вноска се увеличава от 8 на 10 процента, реши правителството, като одобри промяна в Закона за бюджета на Националната здравноосигурителна каса.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=494304
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

Хаха, това отдолу в статията е култово:

 
Първия им въпрос ще е подобен на този на HyperionD :
Аз бих им задал въпроса: Какво целят с тези си действия?

Тръгнали сме на някъде, но ми е интеренсо те накъде ще водят, за да си знаем ние. Защото уж нещата отиват на добре, но не е бая така, както се вижда от хорското мнение и положението, в което затъваме всеки ден.

Значи все пак ще има увеличения....хахаха...каква изненада. Вдигат на нас, защото лекарите небодували. Това не е проблем от вчера, аматьори. Всеки живял тук поне 5 години знае кое е топ преоритет, а здравеопазването бе отдавна. Ама и тия го измислиха.

Еми какво да се прави, да ни е честито. И оня нежния икономист...у бе. :)
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

Еми какво да се прави, да ни е честито. И оня нежния икономист...у бе. :)
Той ли , той е световно известен специалист по кризи :)
Един от 100-те най-цитирани икономисти в света.

http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0219&n=3&g=
 
Последно редактирано:
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

нищо, че и аз съм икономист и се интересувам от инфто, което излиза на коментар на туй нежничко момченце не
съм попадъл
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

тва не трябваше да го правят
 
тва не трябваше да го правят

Така било правилно, защото имало голямо напрежение в здравеопазването, защото нямало пари и други приказки от едно време. И за да има, познайте кой ще плаща...да ние...вземи тези 2% по време на криза.

http://www.btv.bg/news/zdraveopazvane/story/1140885816-Zdravnite_vnoski_skachat_ot_1_april.html

Но както споменаха и по новините (поне тук бяха леко прави) - вдихането на осигуровките по никакъв начин не гарантира повече пари, даже ако положението е кофти (както е тук и то често) ефекта е обратен - повече хора се лишават от това. Не искам да звуча грубо, но да погледнем реално на нещата.

Плащаме с 2% повече за нещо, което не се е вдигнало като качество, нито като количесто (пример - вместо 1 пломба на година да е станало 2), да не кажа, че се внушило, защото знаем всички къде са читавите лекари и колко има да наваксваме с техниката.

Според министърчето с 10% ставка пак сме най-добре от всички други държави....това добре го е изцепил. Аз не знам някъде в света където се плаща за нищо, но щом казва требва да му се доверим... :) Аз няма нищо против да сме като другите страни....ама сме леко далече, г-не. :)
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

НЕ се знае още дали ще има увеличение сега .. нашия любим министър днес предложил друго - осигурителните вноски на държавните служители да не са вече за сметка на държавния бюджет ..

Е ако не сега , догодина , но ще бъдат увеличен процента на здравните вноски и това който е гласувал за ГЕРБ би трябваро да го знае , защото е заложено в програмата им .
 
Последно редактирано:
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

Гербаджиите не са единни по отношение на вдигането на здравните вноски и ако не са руските подлоги на Болен от атака промените в закона няма да минат в парламента.

Менда Стоянова: Подлежи на дискусия дали изобщо да се увеличава бюджетът на здравната каса

PS

Аз съм склонен да приема макар и не с удоволствие всички простотии на герб и по конкретно на Дянков ако импичмънта доведе до свалянето на мръсната интернационална комунистическа ченгеджийска гад Гоце Ага, макар че се съмнявам
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

Добре да кажем, че здравната система има нужда от пари и следва увеличаване на вноските с 2%. Ама има ли смисъл да се наливат пари в една нереформирана система(бездънна яма)? И колкото да се наливат пак няма да им стигат. :wink:
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

не си мислете,че само ако дигнат данъците,хората ще минат в черната икономика,още от сега се почна,в моeтo населенo място се краде денонощно,заключили сме дома си като чели живеем в Африка.На там отиваме...
А на ББ му е време да си ходи,да подава оставката и да става хаус,сега това ни трябва ХАУС !
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

Здравната вноска остава непроменена тази година - на 8%, каза вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков на пресконференция в Министерски съвет.
http://www.investor.bg/?cat=5&id=95213
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

Здравната вноска остава непроменена тази година - на 8%, каза вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков на пресконференция в Министерски съвет.
http://www.investor.bg/?cat=5&id=95213

Хах, то това хубаво, ама сега пък държавните служители почват да мрънкат:
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/03/14/872959_policaite_plashtame_osigurovki_no_iskame_i_poveche/

:D :D

Мазало е голямо, ама аз не съжалявам, че гласувах за тях, щото поне изглежда като да се опитват, докато серГей само прах в очите хвърляше.
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

Ами то от самото начало 99 г. като влезе ЗДС се появи разделението там по отношение на осигуровките .
Сега ако ги изравнят ще намалеят стимулите да се работи в държавната администрация .
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

Сега ако ги изравнят ще намалеят стимулите да се работи в държавната администрация .

Те и без това са прекалено много чиновниците. :)

Една умна работа да направи Дянков този път! Що да мрънкат държавните служители, да не са миропомазани, че няма да плащат само нас ще гърбят с осигуровки? Онези от НАП, НОИ и т.н. всичките да ги наг*зят да плащат да видя хубаво ли е да те гърчат леля им... Не е ли така?:)

Ако сега се сети онези от КЗК да ги по-съкрати малко, че те и без това такава полезна работа за 3к вършат, така са я защитили конкуренцията, че направо липсва такава. :lol:
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

Идеално се получава така, сега като ме спрат за превищена скорост ще знам, че са в нужда. :) -12% не е малко, особедно когато говорим з амалко пари. :)

Ама как си го предложиха и сега се обърна срещу тях. Винаги трябва да си на принципа всичко се връща. И тези са на този.

@gangster, следващото ниво след това, което приеха е да почнат да намалят кадрите в държавната администрация, че много взимат нещо за нищо. Влезте в една държавна администрация и вижте за какво говоря.

Това е защото на сбирка на икономистите бе казано, че за да не попаднем в силна криза, като Гърця трябва да не се закача бизнеса и хората, които биха си предпазили доходите по всякакъв начин, което означава, че рекета с данъци и осигуровки ще има обратен ефект. А да се пести, и оптимизират държавните елементи + да се стимулира бизнеса, за да може да се плащат повече данъци.

Умно.... :) Айде ... време да ПАДАТ държавни кадри и по специално от някакви безлични комисийки и учреждения за рекет на народа. :)
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

Не бързайте с катаджиите ... :)
За да стане последното факт трябва да бъдат променени няколко закона от парламента и един куп наредбички....
 
От: Нова честитка от BTV (Бойко ТВ) за самоосигуряващите се

Те и без това са прекалено много чиновниците. :)

Една умна работа да направи Дянков този път! Що да мрънкат държавните служители, да не са миропомазани, че няма да плащат само нас ще гърбят с осигуровки? Онези от НАП, НОИ и т.н. всичките да ги наг*зят да плащат да видя хубаво ли е да те гърчат леля им... Не е ли така?:)

Ако сега се сети онези от КЗК да ги по-съкрати малко, че те и без това такава полезна работа за 3к вършат, така са я защитили конкуренцията, че направо липсва такава. :lol:

xaxaxaxa :)
 

Горе