Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

mantaman

Well-Known Member
Смяната на всички касови апарати е обир съпоставим само с краха на Финансовите пирамиди от началото на демокрацията и Фалита на Банките
КАСОВИ АПАРАТИ
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

+1 Добра статия, радвам се че има някой който отразява тези новини.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Затварят търговски обекти без касови апарати, свързани с НАП
185 000 компании, регистрирани по ДДС имат малко повече от 3 месеца, за да свържат касовите си апарати с компютърните системи на Националната агенция за приходите. До момента около 15 000 фирми, сред които над 3000 бензиностанции са изпълнили законовото изискване. Всеки ДДС търговец, който извършва продажби след края на септември и фискалното му устройство няма дистанционна връзка със сървърите на НАП може да бъде глобен с до 10 000 лв. и едновременно с това обектът да бъде запечатан.
От сервизните фирми, които модифицират касовите апарати или заменят старите модели с нови предупреждават, чес наближаване на крайния срок времето за регистриране на устройствата все повече ще се увеличава поради струпване на заявките.Сега средното време за инсталиране на едно устройство е само час и половина. Ако всички търговци изчакат крайния срок през септември, заявките им няма да могат да бъдат обработени. По данни на НАП 231 големи корпорации имат общо 49 000 касови апарата. Останалите около 150 000 фискални устройства, на които предстои свързване принадлежат на близо 185 000 регистрирани по ДДС фирми и еднолични търговци. До края на август тази година около 4500 фирми от фармацевтичния бранш предстои да изградят дистанционна връзка с приходното ведомство на своите около 10 000 фискални системи, припомнят още от НАП. Всички разходи по закупуване на нови касови апарати или модифициране на вече съществуващи се зачитат за разход за данъчни цели на търговците, припомнят още от НАП.
Допълнителна информация за това кой модел касов апарат може да се преправи и в кои случаи се налага закупуването на ново устройство може да се намери в интернет сайта на приходната агенция www. nap.bg или на телефон 0700 18 700 на цената на градски разговор от цялата страна.
Според действащото в момента законодателство всички останали фирми, които нямат регистрация по ДДС трябва да изградят дистанционна връзка не по-късно от края на март 2012 г.
„Не искам да плаша никого, но ако един търговец реши да направи дистанционната връзка с НАП в края на септември, почти сигурно сервизните фирми няма да могат да се справят навреме и ще се стигне до запечатване на обекти. Това стана с около 400 бензиностанции в началото на годината ”, каза по повод свързването на касовите апарати с НАП изпълнителният директор на агенцията Красимир Стефанов.

Без коментар....
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Аз само не разбрах на мен ще ми трябва ли такъв касов апарат, при положение че не съм по ДДС и дори не го използвам този, който имам в момента. При мен всичко минава по банков път.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Не няма да ти трябва ако мислиш да не го използваш. А ако решиш да го използваш и не си регистриран срокът е до март следващата година.

На мен друго ми е много интересно - трябва да се сменят 1 000 000 (един милион) касови апарати - Касови апарати се правят от десетина фирми - това прави по 100 000 (сто хиляди ) средно на фирма ако приемем че е вярно че себестойността им е 100 лв означава че всяка от тези фирми до момента е инвестирала по 10 милиона лева - което ми изглежда доста съмнително и поражда три въпроса -
Първият - Да покажат от къде са взели кредити или ако си ги имат тези пари да покажат платилили са данъци за тях
Вторият ако не става въпрос за толкова пари заначи себестойността на касовите апарати е още по ниска.
И третият - Много ми е интересно какви финансови резулатити ще отчетат тези фирми и колко данък печалба ще платят за тази година
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Всички предприемачи с касови апарати догодина. :twisted:
 
Re: От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Всички предприемачи с касови апарати догодина. :twisted:
Да, ако някой ходи, да вземе и за мен един. :D

Далавераджийска дърва, ей. Ако си мислят, че така ще е по-подсигурено, че няма да се крият приходи, яко са в грешка. Идеята е ясна - да сме съдерат кожите на бизнеса. Колко прозрачни стават вече. :)
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

В политиката винаги е имало лобизъм обаче тук вече нещата преминават всички граници и бъдете сигурни че ако има нещо дето ще катурне количката са точно касовите апарати и колкото по бързо се осъзнаят да го отменят (отложат за по натам някога) толкова по безболезнено ще се отвъртат.
Иво Статията много ми хареса - ако твоят приятел иска да напише пак нещо по темата ще се радвам да напише нещо за горе цитираният новинарски сайт.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Ще му кажа. Той работи в тази сфера и за това не искаше да излиза от негово име.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Аз ако имам път през Шоп-ландия (София) ми се ще да мина да тресна един касов апарат на жълтите павета пред Парламента, протест да става. :wink:

Баси запаслия народ никой не протестира срещу купения закон! :shock:
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Аз предлагам да прекараме закон за виртуален касов апарат :D

Защо не , идеята е следната .... в обектите с ком и нет ползват виртуалния апарат, печати "зелени бележки" (изпраща някъф файл на клиента), както и всичко това става в НАП.

А на мен само ми трябва да се логна (или да си отворя програмка), пиша сумата и ХОП, или принтирам или го пращам зеленко ... а ако някой не иска .. кво толко , нали нападжии ще го видят ... има нема за 100 000 инвестиция .. ни мобилна мрежа , ни 5 лв ...
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Аз предлагам да прекараме закон за виртуален касов апарат :D

Защо не , идеята е следната .... в обектите с ком и нет ползват виртуалния апарат, печати "зелени бележки" (изпраща някъф файл на клиента), както и всичко това става в НАП.

А на мен само ми трябва да се логна (или да си отворя програмка), пиша сумата и ХОП, или принтирам или го пращам зеленко ... а ако някой не иска .. кво толко , нали нападжии ще го видят ... има нема за 100 000 инвестиция .. ни мобилна мрежа , ни 5 лв ...


Айде няма нужда!
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Еее чудо големо.. :) Просто искат да доутепат малките бръмчалки...е нормално - щом пречат 8)

че видим после па големите бръмчелки къв ше им го набутат... мамицата им ниедна позьорски предателчета...изедници
 
Аз съм сигурен, че тази теракатия, която измислят ще им се върне тъпкано. Никой българин няма да се остави да го базикат така. Ще го напутата с един касов апарат, а после той ще ги набута с повече от това и не защото е терикат (но и това е така), а защото трябва да се покаже кой е по-умния и кой е по-отракания. Не знам след като познават манталитета на обикновения български бизнемен (билт той дребен или голям), защо го правят? От цялата работа пак те ще са назад. Но тук интереса е предимно на фирмата, която им продава апаратите, а държавата да си отнася последиците. Не съм от най-умните, но като гледам другите как расъждават и го правят, направо така ми реве, с цяло гърло. И даже на моменти се чудя дали това не е от тъпотия и необразованост, а просто се стремят след тях (или след това) да не остава нищо читаво. Чак се чудя? Което и да е от двете, яко кофти е.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Блинки Европейците не могат да преглътнат две неща за България от началото на демокрацията - Това че почти всички имаха собствен дом и че почти всички направиха малки фирми и си изкарват хляба сами.
Защо тези неща ги дразнят - Защото когато човек има собствен дом и бизнес той има поне малко сигурност че дори и да не върви бизнеса поне има къде да спи и от глад няма да умре. Такива хора не стават за роби на тях им трябват хора без собствени жилища и бизнес които знаят че ако не си платят наема изхвърчат на улицата заедно с целите си семейства. Такива хора работят от сутрин до здрач и нямат време даже и да си помислят че са роби.
Всяко от последните няколко правителства даде своят дан за промяната на собствеността - Като се почне от краха на пирамидите и фалита на банките - се източиха първо наличните пари - след това с тежките кредитни условия и вдигането на лихвите се събраха и голяма част от жилищата - сега явно последната цел е да се смаже и дребният бизнес и това правителство до момента добре се справя.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Да не забравяме и положените огромни усилия да се съсипе образованието, за да няма кой да надигне глава. Преди беше "Преклонена главица...", днес е "Празна главица...".
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Да не забравяме и положените огромни усилия да се съсипе образованието, за да няма кой да надигне глава. Преди беше "Преклонена главица...", днес е "Празна главица...".

Какво образование? Тук всичко е практика и самообучение.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Е не говориме за тънкости в бизнеса, които за да научим ни е необходима солидна практика. Става въпрос, че никой не го е еня дали някой изобщо ще знае А и Б, история, математика..такива неща забрави :) Това е противоположно на "съвременният" социално-трудов модел :D

mantaman, изключително точно изразено!
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Да мантаман +1, всичко е по плана Ран Ът. Радвам се че нас като народ никой не може ни измери и категоризира (както се опитаха заробители Ран и Ът и техния щаб и още редица други) има нещо в нас, което напук на всичко, ни дава сили и тласък да продължим въпреки всичко и всички и пак да сме фактор.
 

Горе