Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Айде, че да стане циркът пълен, да ни разкажеш сега как САЩ ще нападнат Сирия и Иран за да пазят демокрацията... Ти за взаимосвързани събития, причина-следствие, две страни на една монета, и прочие чувал ли си? Или сляпо вярваш на информация, извадена от контекста?
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

След като, според г-н Мирчев, идеята е толкова прекрасна би трябвало да очакваме целия цивилизован свят да се втурне да я реалзиира, защото до сега е реализирана само в България и разни други екзотични дестинации.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Малко колегата Мирчев му се губят нещата. Да милярд има факт, но от де дойде милярда - на дали ще е от факта с касовите апарати и аз съм за тях, до известна степен, но само когато има данъчен да стои и гледа. Целия малкия бизнес да ще си купи ама ще начуква нъцки. Та дайте и два вкараме в уравнението колко десетки хиляди фирми се регистираха принудително по ддс и ги фиксираха с апарати и става интерсно, да не вкарваме и други неща в уравнението като инфлация, легалните измами с ддс перачката на кинти и т.н. и т.н нещата стават интерсно.

Това е 1 милярд + но в номинално изражение. Затова има термин номинален и реален. Та номиналния е фактическия, които говорим сега но реалния приръст ще се калкулира инак. Отделно ефективността към икономиката ако се вкара ще е интерсно.

Сега е логично след като имаме +1 милярд към хазната ако правилно съм разбрал тези пари директно се хвърлят за погасяване на матуриращия дълг догодина или под няква форма се завъртят. Но като ги знаем кви са калпави най-добротот е чисто погасяване
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Мирчев, понеже си падаш по публикации в медиите, ето ти една медия, на която аз вярвам (май единствено на нея вярвам, откакто свърши студената война и Свободна Европа не е това, което беше)

http://www.dw.de/dw/article/0,,16023661,00.html
 
Re: От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

След като, според г-н Мирчев, идеята е толкова прекрасна би трябвало да очакваме целия цивилизован свят да се втурне да я реалзиира, защото до сега е реализирана само в България и разни други екзотични дестинации.
Тук сме модерни и се прави всичко уж с цел подобряване, а реално е за да се товари БГ бизнеса. :) Нищо не е нормално като процеси, има някакви сходства с чуждестранните, но като цяло е тотална сбърквация.

Може ли да сме единствената държава, в която покрай бездомните кучета се правят пари?
Може ли да свържеш чрез пост терминал сергия на пазар и НАП?
Може ли докато усилено тече търговията ти да пуснеш проверяващи, уж за нередности, а в повечето случаи - рекет?
Може ли спъваш бизнеса и да не му даваш шанс да изпулва, като го забиваш нон стоп с глупости?
Може ли да набуташ хората да направят отделни помещения за пушачи и месеци по-късно да гласуваш, че в цялото помещение няма да се пуши?

И някакви такива абсурди, които реално не биха могли да се получат. Но се случват, защото човешкия фактор е хлабаво мислене и неясни цели, както и много алчно отношение за света. В случай, че някой има съмнения, тук не се работи за бизнеса, а против него и това многократно е доказано.
 
Re: От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Малко колегата Мирчев му се губят нещата. Да милярд...

Не, не ми се губят нещата. Дадох линк към интересна информация, а всеки може да си я тълкува както прецени за добре, в България сме все пак... ;)
 
От: Re: От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Не, не ми се губят нещата. Дадох линк към интересна информация, а всеки може да си я тълкува както прецени за добре, в България сме все пак... ;)

Губят ти се щом не знаеш къде е причината а се фокусираш над следстивето. Сега ще разбереш малко за началото.

И аз като тео, ще дам лин кза медия която считам горе долу за добра.

http://www.capital.bg/politika_i_ik...art_sa_stignali_predkrizisni/?sp=1#storystart

Оборотите се увеличават с 3 млрд. лв. спрямо февруари
В началото на кризата регистрирани по ДДС бяха 160 хил. фирми, а сега броят им е около 210 хиляди.

Кво излиза че сме излезли над предкризисни нива и кризата вече в в историята, а Дянков е най-добрия фин. мин. пък то ко 20% безработица и стагнираща индустрия и задлъжнял силно бизнес. Та и този милярд си го брой като факт но го брой също така и колко е реално - щото така вадиш всичко от контекста и го изолираш и се изкривава.

Аз се радвам за този 1 милярд дано се върне в икономиката по-най добрия начин, за мен е плащане на дълга щото до сега кадърен политик няма, който да е взел правилно решение
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Минали са само няколко месеца от въвеждането на новите касови апарати, според мен е много рано да се правят генерални изводи. И аз като колегите съм на мнение, че се вади информацията от контекста и не се отчитат всички фактори.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Единственото нещо, което виждам е глоба за монопол
КЗК наложи имуществени санкции от 503 280 лева на "Датекс" ООД, 155 844 лева на "Дейзи Технолоджи" ЕООД, 82 512 лева на "Тремол" ООД и 257 928 лева на "Елтрейд" ООД за нарушения по чл. 15, ал. 1 от ЗЗК, съобщиха от комисията.

http://profit.bg/news/4-firmi-za-kasovi-aparati-otnesoha-globi-za-monopol//nid-90245.html

И сега по-нитересният момент и малко математика. Да вземем Датекс 500к глоба, цена на най-евтиния касов апарат 300лв, значи при 1 700 продажби са си избили глобата всичко останало вече е лапаница.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Мирчев айде като на малоумни ти вземи та ни интерпретирай тази новина - обясни ни това реално добре ли е за БГ икономиката - ще доведе ли до съживяване на дребният бизнес за който оня ден ревеше оня с меката китка ама май не му беше много тъжно. Това ще понижи или ще увеличи безработицата - Айде обясни ни че явно ние сме прости явно не схващаме уникалността на това събитие дори и да е вярно.

Аз още миналата година казах какво ще се случи масов фалит на фирми и як скок на безработицата и цените - (от началото на годината 30 000 фирми са закрити и на улицата са останали 50 000 човека) Останалите ги очаква скорошно регистриране по ДДС в следствие на което цените ще скочат с поне 10%

В момента Мирчев се извършва геноцид над дребният бизнес и лешояди като теб и твоят работодател просто дооглозгват кокалите - да ви е сладко
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Дядо Коледа е само един безработен, нает за няколко дни в годината, и облечен в ефтини червено-бели дрешки, плюс една изкуствена брада, дето му пречи да попържа на воля.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

кризата е един вид пречистване.

Съгласен съм, че от кризата може да има и полза.

В условията на пазарна икономика кризите са неизбежни. В условията на смесена икономика държавата може само да съдейства за задълбочаване на кризите като създава и допълнителни фактори за обедняване на хората.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Напоследък сериозно се замислям за минималистичен дизайн на бизнес процеса...

И не само ти. Много предприемачи не желаят да наемат на работа други хора.

И не само в нашата държава. Навсякъде по света законодателството е с лошо качество.

This is why I don't give you a job - Andor Jakab
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Като направиш такава данъчна реформа, нормално ти се пълни бюджета
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Доста е съмнително доколко са ефективни подобни автоматизирани системи за статистически анализ с цел намиране на потенциални нарушители. Доста е вероятно софтуерът, който вади списъка да изведе в този списък и търговци, за включването на които в този списък, програмистите са получили някой лев от заинтересовани лица :)

Подаването на донос в НАП или други кръвопийци (независимо дали за реално нарушение*) е начин евтино** да се пребориш с конкуренцията.

* Поради изключителната сложност на законите на практика всеки е нарушител и срещу когото и да било да напишеш донос ще има някакво основание.
** Трябва само да платиш на някой мизерник да подаде доноса с неговите лични данни за да не заподозре конкурента кой е виновен за доноса.

 

Горе