Новите министри на Орешарски

От: Новите министри на Орешарски

Има доста кадърни и грамотни, но има и такива, които не стават за министри и въобще за управници на България. Да се махат веднага. Калин Тихолов например... ето една стара моя статия за него тук
 
Re: От: Новите министри на Орешарски

Куул, искаш ли се хванем на бас. че икономически нещата няма се подобрят - избери си набор от макроикономически данни и кажи къде ги очакваш, до 1 година, упс до 4 :) Това, което ще се увеличи ще е кредитирането и от там паричната маса, което вече почна от тази година - банковият сектор почна да отпуска повече кредити.
С този си кабинет не видях къде са тези технократи дето нямат никакъв допир с политиката, много говориха ама виж кво почна става. Така и с дясното на Орешарски не се надявам:)
И да не съм гласувал за ББ, за никой не гласува. Нямаше толкова либералня дясна партия с вижданията си, надявам се новото дясно да мине дъното и да се консолидира и има нещо насреща - щото новите протести и предсрочни ибзори идват, макар че още нямаме правителство.

Блеки то Дянков държа макро рамката стабилна и дотук (при това я държа стабилна с лява политика ;) като изсмука 5 милярда повече под формата на осигуровки и акцизи спрямо предните и това не го казват те казваме го ние десните от ДСБ) Да ама кризата е страшна на мирко ниво аз там очаквам да се усети голямото подобрение...
като говоря каква мизерия е станало и колко е свито потреблението... и споменах братовчед ми фармацевт който каза че и при тях имало свиване и хората пестяли от лекарства за 5 лева ставало дума за лекарства за хипертония (кръвно) което е хронично заболяване и не трябва да пестиш от това защото няма да си достатъчно здрав за да работиш (да не забравяме че сме застаряваща нация и тези проблеми щем нещем ще сиги имаме и ще се увеличават... ми каква производителност да очавкаш от човек който освен че му е базово ниска не си е изпил лекарствата за да може да работи на нормалното ниво все едноче не е болен

Аз по скоро съм оптимист че на микро ниво нещата ще потръгнат като ги няма герб :) Освен че сме защитили демокрацията

Иначе като демократ съм склонен да приема че щом няма достатъчно дясно либерална партия за теб си свободен да не гласуваш... и по скоро бих защитил тезата че вероятно БСП ще водят по дясна политика от герб просто защото няма друг начин да ни измъкнат от този батак ако не го направят няма да си избутат мандата :)
 
Re: От: Re: От: Re: Новите министри на Орешарски

ТОГАВА от какво се оплакваш?

Притеснявам се от перспективата да ми взимат по-голям дял от парите за да могат едни мургави същества да се плодят на спокойствие.
 
От: Re: От: Re: От: Re: Новите министри на Орешарски

Притеснявам се от перспективата да ми взимат по-голям дял от парите за да могат едни мургави същества да се плодят на спокойствие.

Късно е вече...бсп са на власт и е мишкарски да напуснеш потъващия кораб.

Аз съм "против БСП" и не съм "за" никой...тази година реших да гласувам за Атака защото всички реваха, че не трябва да се гласува против... и беше грешка.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: Новите министри на Орешарски

Късно е вече...бсп са на власт и е мишкарски да напуснеш потъващия кораб.

Аз съм "против БСП" и не съм "за" никой...тази година реших да гласувам за Атака защото всички реваха, че не трябва да се гласува против... и беше грешка.

Не съм напунал кораба :) Просто си мисля резервни варианти, диверсификация на риска - такива неща.
 
От: Re: Новите министри на Орешарски

Това е ясно, че е по-добре.

Но с някои от изборите за министри не видях те да са квалифицирани, пък да не говорим за надквалифицирани в съответната област, за която са избрани.

Нещата твърдо започват да намирсват на тройната коалиция. Тогава пак имаше такива издънки и такива простотии се сътвориха, но просто не се обърна толкова внимание или хората наистина имат много къса памет.



по добре някой надквалифициран отколкото някой подквалифициран да е вицепремиер или премиер
 
От: Новите министри на Орешарски

Я оставете сега Орешарски. това утре как мислите ще се развие - ДПС и БСП са за. Герб против и Атака против или пак ново нерегистриране или въздръжане или някой ще се отцепи - утре важен ден за Българския Цирк :)

Не трябват ли 121 гласа "за", та да се узакони предложеното правителство? Това не е обикновено гласуване с обикновен кворум.
 
От: Re: От: Новите министри на Орешарски

Блеки то Дянков държа макро рамката стабилна и дотук (при това я държа стабилна с лява политика ;) като изсмука 5 милярда повече под формата на осигуровки и акцизи спрямо предните и това не го казват те казваме го ние десните от ДСБ) Да ама кризата е страшна на мирко ниво аз там очаквам да се усети голямото подобрение...
като говоря каква мизерия е станало и колко е свито потреблението... и споменах братовчед ми фармацевт който каза че и при тях имало свиване и хората пестяли от лекарства за 5 лева ставало дума за лекарства за хипертония (кръвно) което е хронично заболяване и не трябва да пестиш от това защото няма да си достатъчно здрав за да работиш (да не забравяме че сме застаряваща нация и тези проблеми щем нещем ще сиги имаме и ще се увеличават... ми каква производителност да очавкаш от човек който освен че му е базово ниска не си е изпил лекарствата за да може да работи на нормалното ниво все едноче не е болен

Аз по скоро съм оптимист че на микро ниво нещата ще потръгнат като ги няма герб :) Освен че сме защитили демокрацията

Иначе като демократ съм склонен да приема че щом няма достатъчно дясно либерална партия за теб си свободен да не гласуваш... и по скоро бих защитил тезата че вероятно БСП ще водят по дясна политика от герб просто защото няма друг начин да ни измъкнат от този батак ако не го направят няма да си избутат мандата :)

Дянков държеше фискална политика и огранчи колкото може харченето, това трябва се случи - но трябваше и реформира, както каза ти дадоха на ляво.
Принципно се спекулира с харченето, за политиците на всяка цена трябва се харчи и затова се стимулира, още и още - Кейнсианският модел - проблема, е че от харчене няма стабилен растеж, той става само чрез спестен капитал, който се трансофрима в инвестиции. И затова ти писах имаме огромен капитал в банките, който е БГ не е външен, не е нужно държавата да харчи тя трябва да реже и да не бара с свои държавни банки лихвите и предлагнането на кинти. Сори за отклонението.

Мисълта ми е тази, че макро индикаторите са - заетостта, безработица, устойчив растеж. ценова стабилност. подобряване на текуща сметка и ръст на ПЧИ и добро търговско салдо, кое си избираш :) Няма пиша за борда няма го бутаме силно се надявам.

Иначе микро ок за него, като се подобрят условията и хората ще са добре, но не е задължително да се харчи, както и бизнеса - трябва ни инвестиране в производство, ефективност и да имаме продукти да се борят със запада - демек конкурентоспособността.

Но ти виждаш огромен оптимизъм, за жалост аз не го виждам - знам каква е историята и знам, тези които я забравят, че са обречени да я повторят, както и знам че текущо имаме огромни проблеми в структура на икономиката и с думи не се оправя това и знам че са много наболи тези проблеми и знам, че само с резачка минават, но за жалост политика се води от неговите интереси и резачка трудно. За тежките проблеми не се говори, аз не мисля че ще направят нещо добро, а обратното - нека бъркам и да не кажа след време казах ли ви! Горе ти писах за макро индикаторите, сега не искам ти казвам ЕС къв батак са, не искам ти каавам, че докато име промяна и стабилен тренд минават години и то и нашите съседи трябва са ок или поне основните контрагенти - а те не са ок. И като вкараме проблемите в енергетиката, който трябват се решат сега от раз, нещо не става то да беше само енергетиката ;/ -Моите уважения за Орешарски, но от него нищо не зависи - вижда се как е подреден състава уж технократи а почти всички свързни с политиката, едно говореха друго правят, а ако всичко зависеше от Орешарски, щяхме си имаме ББ 2:) но затова ще си имаме тройна коалиция 2 :) Като Орешарски ще го позлват за жертвен агнец и бушон и да кажат не ние сме виновени то правителството беше от експери.

Радвам се така приемаш, че приемаш за гласуването ми - но аз съм либертарианец, представи си колко обичам някой да ми казва насилствно какво да се прави и ако не го направя пак насилствено друг ми го направи :).
Шанса на БГ се пусне кредитирането, пари се налеят в производство, по-малка държава, повече либерални пазари и нови пазари за износ и то да изнасяме продукти с висока доб. стойност .
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: От: Re: Новите министри на Орешарски

Притеснявам се от перспективата да ми взимат по-голям дял от парите за да могат едни мургави същества да се плодят на спокойствие.

аз понеже си троля срещу герб да си дотроля :)

те парите от увеличените осигурителни прагове (спомни си колко осигуровки се плащаха преди на минимума) че и на максимума , и увеличения акциз върху горивата и увеличения акциз върху цигарите къде мислиш че отидоха през мандата на ГЕРБ :) това че не са вдигнали прекия данък който въведоха предните преди техния мандат не означава че като вдигнаха косвените не са постигнали същия ефект :)
 
От: Новите министри на Орешарски

Не трябват ли 121 гласа "за", та да се узакони предложеното правителство? Това не е обикновено гласуване с обикновен кворум.

Атака, ако направи това, което направи миналата седмица като не се регстираха и свалиха гащи на БСП и ДПС, то може пак да стане същото. Ако ГЕРБ и Атака са не 100% то няма да има прав. на Орешарски и май никакво друго, а нови избори
 
Re: От: Re: От: Re: Новите министри на Орешарски

аз понеже си троля срещу герб да си дотроля :)

те парите от увеличените осигурителни прагове (спомни си колко осигуровки се плащаха преди на минимума) че и на максимума , и увеличения акциз върху горивата и увеличения акциз върху цигарите къде мислиш че отидоха през мандата на ГЕРБ :) това че не са вдигнали прекия данък който въведоха предните преди техния мандат не означава че като вдигнаха косвените не са постигнали същия ефект :)

Объркал си се, на мен ГЕРБ не са ми големи любимци, имаше много неща които трябваше да направят, но не ги направиха - може би поради страх, слабохарактерност и т.н. Но в сравнение със Станишев и Доган, определено ГЕРБ повече ми допадат.

За акцизите си прав, но там нямахме голям избор - в договора с ЕС е казано от коя година какви трябва да са минималните акцизи на горивата. Ние сме на минималните позволени, доколкото знам. А за акциза на цигарите - мисля че трябва още да се увеличава, а даже ако може и цигарите да се забранят изцяло. Забелязал ли си колко много хора реват, че са бедни и нямат пари за хляб, но за цигари винаги намират? Всъщност акциза на цигарите си е много добър, ако имаха воля и по-голяма събираемост да постигнат - цена нямаше да имат.

А за мургавите братя - поне малко се опитаха да ги вкарат в правия път - чрез натиск със социалните помощи. Не ходят децата на училище - спират помощите. Дано човека на ДПС да не охлаби дисциплината, ама... не знам, да се надявам ли?
 
От: Новите министри на Орешарски

@rds100, сега @coolice ще ти каже, че благодарение на ДПС и БСП отново имаме "демокрация" и сме свободни!
Щом е така - ЧЕСТИТО на всички! и утре да вземете да почерпите, ЕЙ!
 
От: Новите министри на Орешарски

Какви са тия министри турци, либийци и разни други индивиди... Каква каша забъркаха пак тия пенсионери!!! Навремето Любен Дилов беше казал една много вярна реплика - "Ние възрастните дължим извинение на младите, а не обратното защото заради нас дъжавата е в това положение".

За мен тоя орешака е страшен глупак, серГЕЙ-я го ползва като бушон, утре като ги изгонят с камъни комунистите от парламента само орешака ще яде калая...
 
От: Новите министри на Орешарски

@rds100, сега @coolice ще ти каже, че благодарение на ДПС и БСП отново имаме "демокрация" и сме свободни!
Щом е така - ЧЕСТИТО на всички! и утре да вземете да почерпите, ЕЙ!

За Кулис не е важно кой печели изборите. Той е оптимист, защото знае, че форумът ще продължи да се пълни с безработни. :)
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Новите министри на Орешарски

Аз също не съм гласувал за ГЕРБ, но и нямам големи положителни очаквания за правителството на Орешарски в случай, че го одобрят. В най-лошия случай няма да стане кой знае колко по-зле. Все пак, по-лоша политика от тази на другата червена партия (доскоро управлявалата) трудно може да се води.
Не вярвам, че с тези избори спечели демокрацията. Имаше съмнения за незаконно манипулиран/подменен вот и аз съм склонен да вярвам на това. Нищо по случая не е установено все още. Имаше и напълно законна подмяна на вота на около 25% от гласувалите (това, че е законно не го прави демократично). С това няма как да считаме, че имаме реална демокрация.
 
От: Новите министри на Орешарски

blackout8,
Виждам във твойте мнения много истини и компетентност,и ми е интересно твоето мнение, какво правителство според теб е най-добрия вариант да управлява страната в момента,коя партия или коалиция?
 
От: Новите министри на Орешарски

@rds100, сега @coolice ще ти каже, че благодарение на ДПС и БСП отново имаме "демокрация" и сме свободни!

coolice се кефи и е доволен, че БСП и ДПС не предложиха Министър по Държавната Сигурност. Липсата на ДС е прогрес за тези партии.
Макар че икономическия феодализъм, който наложиха, обезсмисля наличието на такова учреждение. Неудобните един по един хващат по белия свят и напускат България.
След двайсетина години цигани и турци ще гласуват с 99,7% депутати на БСП и ДПС.
 
От: Новите министри на Орешарски

Интересни неща...

1. Пламен Орешарски е политически номад /работил е за БСП, СДС /зам.председател/, отново БСП/
2. Той носи пряка отговорност за скандала „Батко и Братко“
3. Орешарски като финансов министър „проспа“ далаверите на подчинения му шеф на Пътния фонд Веселин Георгиев за 164 млн.лв.
4. Пламен Орешарски има вина, че Еврокомисията блокира европейските средства от Пътния фонд – 115.4 млн. евро по ИСПА и около 50 млн. евро по ФАР
5. Орешарски е засекретил скандален доклад на международния одитор KPMG за усвояване на парите по програма ФАР у нас
6. „Социалистът“ Орешарски е доказан лобист на бизнесмена Васил Божков-Черепа
7. Георги Кадиев /зам.министър на финансите/ казва по този повод: „Министърът на финансите Пламен Орешарски работи за един сектор- за хазарта, а там основен играч е “Еврофутбол”, което означава, че министърът работи за Васил Божков“. Изказването на Кадиев е по повод искането на Орешарски за намаляване данъка на хазарта.
8. През 2003 г., Орешарски бе кандидат на СДС за кмет на София, но Надежда Михайлова го отстрани от надпреварата, заради среща със същия Васил Божков-Черепа.
9. Орешарски участва в най-срамната сцена на български министри: “ За разтурването на седянката с учителите“ с колегата си Даниел Вълчев
10. Пламен Орешарски ще продължи да работи за олигарси, от които явно е зависим
briz15.com
Ние ще прибавим още един факт -
Пламен Орешарски през 2007 г. като Финансов министър не разреши да се преведат средства на посланиците ни в европейските държави, САЩ, Канада и Израел за да се тиражират в печатните ежедневници в тези страни снимките на отвлечения Съвестин през 1997 г. !

http://www.burgasnovinite.bg/10-fakta-za-Oresharski-koito-ne-tryabva-da-zabravyame.html
 

Горе