Новите технологи пред вратата Ви

alabam4eto

Active Member
Колеги останах изумен от това което ще представлява нови Iphone 5.... чак се плаша ето едно видео

[video=youtube;lzsBwnv_dAg]http://www.youtube.com/watch?v=lzsBwnv_dAg[/video]
 
От: Новите технологи пред вратата Ви

Е то това не е истина, има да си почакаме за такива технологии все още.
 
От: Новите технологи пред вратата Ви

Колеги останах изумен от това което ще представлява нови Iphone 5.... чак се плаша ето едно видео

Че не е истинско видеото, не е истинско, но Apple ако вземат малко идеи от него, няма да е зле :)
 
От: Новите технологи пред вратата Ви

Видеото не е истинско, но според мен бъдещето е точно такова. Ще изчезнат дисплеите и ще се наложат холограмите. С един малък телефон например, ще можем да гледаме филм на голям екран - може би и 3D :)

Само тая клавиатура хич не ми харесва - аз съм свикнал да пиша на десетопръстната система без да гледам, а само чрез усещане на копчетата. Като ми сложат клавиатура без копчета ще трябва да се взирам в тях и да гледам, което доста ще ме забави най-вероятно и ще ми е по-неудобно.
 
От: Новите технологи пред вратата Ви

Аз пък си мисля, че се по-близо отколкото предполагаме до технологии. Вече знам, че има клавиатура, която се прожектира и може да оперира така, но пространствена холограма, която да манипулираш - ей тук вече ще е зор. Но като цяло май ще е на същия принцип както е при сегашните тъчове - допир с топлина. Това е голямата долема. Абе всичко е възможно, само леко да се напънат.

Ето за какво говоря:
laser-keyword.jpg
Вече си е на свободна продажба: pdahut.com/celluon-laserkey-cl850-bluetooth-laser-keyboard.html
 
От: Новите технологи пред вратата Ви

Аз такава клавиатура съм виждал в Мултирама, даже я бяха пуснали и съм я тествал, но както казах въобще не ми е удобна - трябва да я гледаш докато пишеш.

Иначе за холограмите бях гледал някакъв японски клип - бяха създали холограма, която се усеща при допир. Излъчва някакви импулси и можеш да пипнеш предмета и да го усетиш, това нещо ако се приложи вече ще придобие друг смисъл.
 
От: Новите технологи пред вратата Ви

Звучи малко нереално, но пък много готино. :)
 
От: Новите технологи пред вратата Ви

Видеото е истинско, но е концепция, тоест - идея. Това е идеята на автора за това как трябва да изглежда някакъв телефон от бъдещето. Според мен такива телефони ще са реалност до максимум 10 години. Най-вероятно ще излязат доста по-скоро.
 

Горе