Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Старя се да не пиша там, защото ми е по-приоритетно в някоя тема за онлайн маркетинг да пиша. Но си прав, няма как да се избегне. Все пак нарочно го отделихме и го сложихме до кофата. Защото малко или много в Офтопикът има и доста полезни теми. ;)

То ако ще чеква резили, няма да пропусне и Кофата. Там си класика. Те няма да знаят, ако не искат. Но повярвай ми, така и в техните локални политически форуми. Циркът е на макс. ;)
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Супер е идеята. Така ще е доста по-лесно да направим сделка за чужбина по-дребните като мен. Само едно ви моля. Да ограничите Идния, Пакистан, Китай, Бангладеш, Тайланд и входа през прокси, че ще фалират фрииленсърите заради тях.
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Блинки критиката въобще не е остра - :)

Пазарните цени се определят от търсенето и предлагането - Както каза ти въртиме собствени реклами което означава незаети рекламни площи.
Преведено на друг език това означава прекалено скъпи цени и липса на рекламодатели.

В този ред на мисли не виждам какво лошо виждате в Изиадс или Г адуордс адсенс - Факт е че това са работещи модели базирани на пазарен принцип - Защо говорите за тях като за някаква чума ?!?!?

Знам че всеки предпочита да качи пет банера на две три банки и два три мобилни оператора и с месеци да си бара макарите, вместо всеки ден да си играе да сваля и качва банери на дребни риби но дето се вика изкуството иска жертви.

Отделете едно каре от рекламните площи за учебни цели. Разработете някакъв модул подобен на Адуорд където потребителите сами да си качват рекламите и да си определят кога да се излъчват със състезателен характер по предложена цена за импресия или клик (както прецените) и оставете пазара сам да си намери равновесната точка. Ако го направите да важи за цялата мрежа АДХ още по добре.

Във времена на криза трябва да бъдеме креативни - лимонадата се прави от лимони :)
 
Не винаги означава точно това, манта. ;) Повярвай ми, на този пазар не е еквивалентно. ;)

Нямам нищо против тези системи, даже съм много за AdSense, но това определено може да се пусне на не Премиум позициите.

Отделете едно каре от рекламните площи за учебни цели. Разработете някакъв модул подобен на Адуорд където потребителите сами да си качват рекламите и да си определят кога да се излъчват със състезателен характер по предложена цена за импресия или клик (както прецените) и оставете пазара сам да си намери равновесната точка. Ако го направите да важи за цялата мрежа АДХ още по добре.

Да, харесва ми модела на DP, и скоро ще погледнем натам, но ние сме повече за това да върви всичко за потребителите, колкото да го източваме с комерсиална цел. ;) И това го имаме като идея, правейки всичко останало около сайта. ;) Това ще го проучим добре и мерси много пак за съветите. Мислено е, но не е останало време да достигне до краен вариант. ;)
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Разработете някакъв модул подобен на Адуорд където потребителите сами да си качват рекламите и да си определят кога да се излъчват със състезателен характер по предложена цена за импресия или клик (както прецените) и оставете пазара сам да си намери равновесната точка. Ако го направите да важи за цялата мрежа АДХ още по добре.

Ей това ми хареса! Интересна идея, която би била полезна и за форума и за потребителите тук.

По темата:
Мен лично ме дразни тая мешана скара в "Какво ново".
Не може ли да са отделно:
Като посочиш бутона в падащото меню да избереш" 1. Какво ново на БГ и 2. Какво ново на Ен
 
Re: От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

По темата:
Мен лично ме дразни тая мешана скара в "Какво ново".
Не може ли да са отделно:
Като посочиш бутона в падащото меню да избереш" 1. Какво ново на БГ и 2. Какво ново на Ен

До, това ще го мислим как да стане. Наистина е малко грубичко, но мисля, че може да се измисли нещо. И още ей такива подробни неща ще гледаме да изчистим. С цел да не се прави манджа с грозде, а да е всичко по мястото си и да е подредено правилно. ;)
 
От: Re: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Не мисля, че идеята е закъсняла :) не е невъзможно. Все пак съм на мнение, че като опиташ, шансът да се получи нараства с 50%, отколкото ако не опиташ :D
 
От: Re: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Не за друго, а защо пък не. :) :) :)

Ето това е предприемаческо изказване! :beer:

Когато един човек има идея и мисли, че е добра, трябва да опита при всички положения! Дето се вика "да предприеме действие". Иначе, ако само стои и умува - то само ще стои и ще умува... :cry:
 
Re: От: Re: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Ето това е предприемаческо изказване! :beer:

Когато един човек има идея и мисли, че е добра, трябва да опита при всички положения! Дето се вика "да предприеме действие". Иначе, ако само стои и умува - то само ще стои и ще умува... :cry:
Ще се съглася с теб на 100%. А и за какъв форум на предприемачи си говорим, ако нон стоп нещо ново не се пробва, прилага и действа? Все пак това е идеята на всеки един предприемач, да е крачка напред и винаги да гледа по-далеч от общата маса. Нещо, което правят всичко тук. И го вярвам де. Не само, че си го пиша в темата.

С общи усилия, вярвам че ще се получи добре. Естествено, без вашата помощ сме до никъде и силно се надявам да продължи и в бъдеще, дори и в тази насока. Да се движат успоредно нещата. :)
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Толкова ми беше интересно какво ще е това ново нещо около форума и като , че ли съм малко разочарован малко. Очаквах друго,ама и това е добра идея успех.
 
Re: От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Толкова ми беше интересно какво ще е това ново нещо около форума и като , че ли съм малко разочарован малко. Очаквах друго,ама и това е добра идея успех.

Мерси много за пожеланията. Съжалявам, че си малко разочарован, но държа да ти кажа, че това в момента няма как да те очарова толкова, колкото дори и на мен ми се иска. В момента е идея, която не само прохожда, но ще и трябва малко повече време - първо, за да бъде осъзната каква възможност може да е и второ - да бъде развита до момента, в който ще генерира ползи. А този момент вярвам, че ще дойде рано или късно. Имам и други съпотващи идеи около тази ЕН версия, но с времето си. И се надявам да мога да стигна скоро до тях. :) Отделно го имаше и момента, че държахме под напрежение за нещо голямо и това също е било част от това да си разочарован. Но мисля, че за форума е голямо. Поне за момента, като се развие - ще е може би най-голямото. :)
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Аз ли си въобразявам или започнаха да се въдят разни спамърски теми на английски, които постоянно се чистят? :О

Май форума ин инглиш почна да се задейства.
 
Аз ли си въобразявам или започнаха да се въдят разни спамърски теми на английски, които постоянно се чистят? :О

Май форума ин инглиш почна да се задейства.
Да, има доста силно раздвижване и за жалост това е само част от него. Като цяло всяко едно такова ролване крие и своите негативи, а именно спамарите, които успяват да прескочат защитата на форума. Тези дни ще го измислим и в това отношение, тъй като има и такива, които лесно се отказват, ако не успят от първия път да си направят регистрация. За тях ни е важно да го държим както защитен форума, така и максимално опростен като регистрация. :)

Грам не си въобразяваш. Даже напротив. Предполагам всичко са го забелязали. Но може да сте сигурни, че спам дълго няма да се задържи тук. Вече започнах да имам и лични съобщения от такива потребители. Вярвам, че сме на правилната посока. Но това не е факт без вас. Благодаря. :)
 
Да появиха се спамъри и решават каквито и и капчи да сложим :) май ползват някоя услуга от тази 1000 капчи за 1 долар...

иначе проврката в stop forum spam е блокирала 36 регистрации откакто я има вчера ноща ще му добавя и акисмет за да не се налага да се чистят даже нови теми
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Не мога да си обясня какъв е смисъла от подобен спам, след като е неефективен? :mad:

И на мен ми се случва да трия по 200 - само, че спам коментара. Голяма е досада.
 
Но е безплатен, то и имейл спама е безполезен но понеже е безплатен се практикува

за да не чистиш ако не ти се инсталира акисме може да ползваш http://wordpress.org/plugins/avh-first-defense-against-spam/ с двата блок листа активиеани и друг плугин по избор

при мен от април досега е блокнало 40 000 + на мулти сайта (ползвам версията за мулти сай от wpmudev)
 
Беше доказано, че всеки губи по около 10-15 мин. на ден за преглеждане на поща и чистене на спам. Нали без да отговаря. Отсяването на спама взимал около 70%. Говоря за мейли, но с пълна сила се отнася за всичко друго. Не само форуми, но и блогове, друг тип социални сайтове.

Но скоро ще спрат. Има ефект от такива спамове, но не и тук. За някакви зарязани форуми и блогове - гледай какво става. :)
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Не винаги безплатното и лесното е най-добрия вариант, но май още има хора, които не са го осъзнали.
 

Горе