Нови придобивки ли има форума

ахаха стига бе Блинки, кой ти ги говори тия неща :)

За мен лично направихте грешка, ама няма да ти харесат подробностите.. ;)
Кой? Звездите ми ги говорят. :)

Казвам ти как го виждам, не знам какво да ти обясня повече. Всички правят грешки, въпросът е дали се поучават от тях. ;)

Нямаш ли друга тема да зацапаш? :)
 
В този ред на мисли, някой знае ли кой е собственика на graphilla.com (сложете www. отпред)? Ще ми се да видим и там какъв е случая. :)
Не го знам кой е, ма не е кой знае колко трудно да стигнеш до него. Щи пиша на ЛС

В туриста съм от 2007, тук и в webmasterbg-то (сърч по ново му) от 2009. По незапомнени причини съм решил да съм по активен тук.
Браво за възраждането, макар, че според мен шепата останали активни се прехвърлиха тук.
Може да пробвате с тесно-специализиране на другите два - Уроци и СЕО.

Макар, че лично на мене ми е по удобно, ако имам некой тъп въпрос да си питам тук, херото, ще хейтне, некой друг ще лайкне, накрая може и да получа отговор. :D

Помисли и за bgdev ОРГ, там пък имаше некво разделение.. bgdev - free . asm32 . info
 
Нямаш ли друга тема да зацапаш? :)

ахахах винаги ще намеря тук нещо за "зацапване" ;)

Виде ли.. за кво ти казах, че не искам да пиша тук, защото знам как ще реагираш.. :) От сега започна леко да се изнервяш :D
Жив и здрав, пази се повече, здравето е най-важно :love:
 
Да, ама какъв ще е смисъла тогава? Не мисля, че си прав, но го има като сценарии. По-принцип трябва да се гледа малко по-оптимистично. Аз пък не знам какво толкова хората се изливат във фейса, където в момента масово гледа темите са за някакви бойлери, полуоски, Коле, политика, някой скриншот на това как е паднал някой сайт от държавата администрация и ако въобще се появи нещо полезно, то вече е потънало надолу. А коментарите са в повечето случаи супер подигравки към задалия въпрос. А не дай си Боже някой HR да попита нещо. :)

И ето за това има нужда от все повече такива места, като всяко ще си има неговата по-малка отличителна черта, както и реално ще се ориентират всяка в определена специфицира. Сигурен съм, че нещата ще се развият, защото нуждата хората да намират помощ винаги ще я има. Местата, които могат да се предложат вече ги има, а нашата цел е просто да върнат старата си слава и да се раздвижат.
Харесва ми оптимизма ти, но бъркаш понятията - групата девбг не е на тема програмиране въобще а просто събира голяма част от дев обществото.
 
Всъщност нямам представа каква точно е била целта на searchengines - в спомените и представите ми той служеше основно като "безопасно" и строго модерирано убежище за едновремешната se-оптимизаторска измет, понеже бяха безмилостно охейтени тук (вкл. и от моя милост).

"Марто" нищо не ми говори.
Тия вече си направиха групи във фейсбук и там един друг си се мазнят а всеки "нахейтил" ги бива веднага блокиран.
 
Не го знам кой е, ма не е кой знае колко трудно да стигнеш до него. Щи пиша на ЛС

В туриста съм от 2007, тук и в webmasterbg-то (сърч по ново му) от 2009. По незапомнени причини съм решил да съм по активен тук.
Браво за възраждането, макар, че според мен шепата останали активни се прехвърлиха тук.
Може да пробвате с тесно-специализиране на другите два - Уроци и СЕО.

Макар, че лично на мене ми е по удобно, ако имам некой тъп въпрос да си питам тук, херото, ще хейтне, некой друг ще лайкне, накрая може и да получа отговор. :D

Помисли и за bgdev ОРГ, там пък имаше некво разделение.. bgdev - free . asm32 . info
Да, не ми позволява дори регистрация там. :) Да, може би имаш право за SEO насоката, и по-конкретно около търсачките и свързано всякакво популаризиране там. Както ти си си подбрал този форум, така някои може по някакви други причини да си избере някой от другите, така де SE. И другите форуми са интересни места, ще видим и там как е, но за сега това е ОК, все пак достатъчно е като малка webmaster общност. И както тук така и там ще имаш момента на очакване на повтарящия се сценарии, който след кого и с какво ще се включи в някоя отворена от теб тема. :)
ахахах винаги ще намеря тук нещо за "зацапване" ;)

Виде ли.. за кво ти казах, че не искам да пиша тук, защото знам как ще реагираш.. :) От сега започна леко да се изнервяш :D
Жив и здрав, пази се повече, здравето е най-важно :love:
Не, просто водим безсмислени разговори. Не се дразня, напротив. Ще се радвам, ако пишеш конкретно по темата. :) Иначе ми е приятно да пишеш. Грам няма емоции. ;)
 
Харесва ми оптимизма ти, но бъркаш понятията - групата девбг не е на тема програмиране въобще а просто събира голяма част от дев обществото.
Тия вече си направиха групи във фейсбук и там един друг си се мазнят а всеки "нахейтил" ги бива веднага блокиран.
Да, явно аз не разбирам за какво е тази група. Мислех, си че девове са уж там. Предполагам това е идеята, но с темите там малко и аз се обърках. :)

Кои? Дай да видим коя е тази група. Не ми е попадала. Само искам да отбележа, че тази за онлайн магазините е доста добре организирана и админа там прави врътката с хаштагове да събере съдържанието, за да се търси по-добре и да е подредено, но и пак е трудничко. ;)
 
За уеб туриста незнам, но бих се радвал ако може searchengine да се развие наистина като СЕО форум, но ако има същите теми като тука например политика биткоин т.н. няма да има никакъв смисъл, тук например са много малко хората които разбират , занимават се със СЕО или имат някакви идеи.. Ако се насочва форума тясно в тази насока тогава ще е супер

Абсолютно безсмислено.
Всички SEOптимизатори се преориентираха към някое от следните поприща:
  • програмисти
  • копирайтъри
  • е-търгаши
  • МЛМ-аджии
Можеш да прецениш колко файда има да се специализираш в тая все по-тясна и суха ниша.
 
Щом единствената разлика на сърченджинс е била в стила на управление и нивото на модерация, а понастоящем въпросната разлика е заличена... за какво да се чекна и там?

Ако там сериозната модерация е довела до привличане и на по-сериозни бизнесмени, демек потенциални клиенти с прилични бюджети, може и да има смисъл да тръгна да им се мазня наред... :) ама не го виждам да е такъв случаят.
 
Ще се радвам, ако пишеш конкретно по темата.

Добре :) да видим колко си бърз тогава с небезисвестната клавишна комбинация :D

Първо искам да ви поздравя с начина по който го взехте туриста.
Вярно е, че в бизнеса са разрешени всякакви хватки, но понякога има и граници, които не е добре много да бягат от добрите практики.
Не за друго, ами защото един път като те хванат, че си "иргач" после играта ти става доста по тегава.. нищо че нямаш сестра.
Предполагам поне ще почерпите допълнително някои пиянки.. :)
Но добре, да прескочим тази част на сантименталността, по скоро е излишна :D

Какво ще го правиш туриста?
За да върнеш трафик, имаш САМО две опции. Или да се пренасочи спамилка там, или да се възобнови контентаджийството.
С първия вариант, трее ти е ясно, гарантирано, че 1во - неминуемо разводняваш контента и предназначението на сайта, в т.ч. цялата създадена полезност (тук Скай остава прав, че по-добрия вариант беше архивиране) и превръщаш мястото в слабо копие на Предприемач. 2ро - краде ти трафа от тук, защото ще има хора, които ще започнат да спамят само там (според това колко са наакани тук), освен това, дори да има и турбо тролове, чисто физически няма как да са по-ефективни на две места едновременно, най-малко защото неминуемо ще допускат дублажи ;)
Във втория вариант просто нямаш шанс, освен ако не минеш на специални медикаменти и си пуснеш 20 акаунта - сами да си говорят на сложни теми..но и тва ще е за кратък момент, до като не започнат дублажите със старите теми и уроци.
Нов уникален контент реално няма кой да ти предложи! Времената вече са други. Хората, които го правеха едно време, вече или ги няма или не се интересуват. Повечето, които търсеха изява, се понаместиха на сигурни места, след като видяха, че дева няма нищо общо с бизнеса и прецениха от кое ще могат да живеят по-добре.
Пак по второто, за да обхванеш и малката част, която периодично ще се появява - интересуващи се от дев и гимнастики, ще трябва неминуемо да държиш светната бръмчалка онлайн. Но както споменах - такива вече фрии няма, няма и да има.. и остава споменатото вече тук (а и част от третия вариант) - някой от екипа да се занимава с това.
Третото, нещо като последен вариант, ще има същият ефект като първите, дори с по-лоши последици.
Ако си раздвоиш вниманието или се пренасочи част от същото да огрява и там, то тогава знай със сигурност, че предприемача не само си остава същата спамилка, ами за да поддържаш трафа, ще прибереш и абсолютно всички изгонени от други места спамери и откаченяци. Тогава и господ Гошо няма да може да ти помогне :D:D

Сърченжина е ясен отсекъде. Там е тотал щета. Всичко се дублира. Единственият вариант (както спомена девила) да стане 100% таргетиран за СЕО. Но това реално е абсолютно невъзможно, защото нишата също много отдавна не е безплатна и няма луд човек, който да сподели каквото и да е на тази тема във форума..

Другите галимации, които са ви се въртяли в главата, до като сте взимали решение за тези покупки, ще имат много краткосрочен ефект. Ще шарнете некое друго инфо изпомеждуфорумите си, ще шарнете некоя рекламка, НО с времето като усетите, че трафа дори намалява (още повече нов такъв) и отделно - отнема от вниманието ви от тва тук, за което се борите вече 15г.. ще ви бишне тотал нервната система. Кулиса ще му писне на дедовия да вади от хостинга..ти вече ще си зает с часове при психиатър.. :love: и накрая най-много да се запцувате..

Имахте някакъв минимален шанс, ако го бяхте направили на каше.. Без да има нищо общо с предприемач, без разни админи Блинки и тн сантименталности и пози ;)
Хората обичат новото, обичат различното..Отделно има една ОГРОМНА торба хора, която сте изгонили от тук, Е, сега няма начин да се възползвате от нея. В тва положение, тие нито ще се върнат тук, нито ще започнат там :)
Освен това, никой не харесва монополите един вид, дори и опитите за такъв. Те някои избегаха от фейса дори, само поради тази причина, както остава за едино малко общество..но навъпреки - толкова силно разделено, подари Очевадни причини ;)

Само пак като мнение, щом ви е толкова прозрачна работата (идеиде и мотивите) трябваше да направите някакъв одит, дори публичен, някакво запитване.. Нали УЖ споделеният опит бил с най-голяма полезност?

За мен лично - пари на ветъра (едните дано са къси все пак) и време - направо по дяволите

Трябваше да си натиснете тук. Отдавна спецовете се сФетнаха, че "един проект, ама читав" Ама вие "страх лозе пази", яко ви е шубе от кардинални промени.. Щом чак ви плашат, че ще загубуте траф, банирайки спамилките..ахахах сметай :D
 
А за веб-туриста имам идея:

Да стане "детската ясличка" на предприемаческото комюнити.
Засечеш ли някой че е под 18 (или просто изоставащ), директно местене там докато се поочоловещи.
 
Абсолютно безсмислено.
Всички SEOптимизатори се преориентираха към някое от следните поприща:
  • програмисти
  • копирайтъри
  • е-търгаши
  • МЛМ-аджии
Можеш да прецениш колко файда има да се специализираш в тая все по-тясна и суха ниша.
Да, и много програмисти все още програмират благодарение на Stackoverflow. Да не кажа, че няма програмисти, които да не пишат с допитване там. :)
 
Тука също си търсят вариант за ново начало :D
Хахаха, за тук нямаме такъв екип. :) Там се иска много писане и следен. Особено като знам към кой е този форум. :) Но ако се продава, да пуснат предложение. :D Май за повечето такива местенца собствениците им губят интерес да се занимават. Не, че са малко време, но все пак са генератор на съдържание и може по един или друг начин да извлечеш ползи. Не знам, дори и като ходи както се вика. :)
 
Имай го и това като вариант, ако нещата с възраждането зациклят. :D


wt.png

Даваш права и свобода на действие на "стари муцуни" от форумите, ама да се вихрят тука в "раздели". И редиректваш към разделите.
 
Особено като знам към кой е този форум. :) Но ако се продава, да пуснат предложение. :D

Ако се пънат и за 1млн не можеш да го вземеш ;)

Аз не мога да разбера за какво изобщо до държат този убит, динозавърски и 100% компроментиран форум...?!!!
Някой ако има идея, ще е особено полезен :)
 
Имай го и това като вариант, ако нещата с възраждането зациклят. :D


Виж файлът 22732

Даваш права и свобода на действие на "стари муцуни" от форумите, ама да се вихрят тука в "раздели". И редиректваш към разделите.
Да, ще го имам това в предвид. Но съм далече от мисълта, че ще запалят за няколко дни. Като кола с изтощен акумулатор мъчиш, мъчиш пък после или запалва или сменяш акумулатора, в случая стратегията, но мисля, че ще проработи, непоправим оптимист съм. :)
 
Ако се пънат и за 1млн не можеш да го вземеш ;)

Аз не мога да разбера за какво изобщо до държат този убит, динозавърски и 100% компроментиран форум...?!!!
Някой ако има идея, ще е особено полезен :)
И аз не знам. Имало е голям смисъл преди години, но сега едва ли. Честно казано там не знам какви ползи имат в момента, но да се вземе, реално трябва и data.bg да го продадат с форума. Който според мен си е за редизайн. Абе има си работа там сериозна. Такива проекти може би не трябва да така да свършват, а да се продават на върха преди да паднат от него рязко. :)
 
То не е и проект.. и аз не знам какво е, честно :)
magic-henning.gif
 

Горе