Новото Пингвинче - 2.1

От: Новото Пингвинче - 2.1

Мен ме удариха с 6 позиции също ;) Yahoo дир ме добавиха - дано това оправи нещата...
 
Да, голям ъпдейт. Видях, че в две ниши готини сайтове са минали на задни позиции. За единия нищо не се е правело, а другия нормални линкове. Нещо този ъпдейт грам не е адекватен, като повечето явно. :)

Човек да се чуди какво да прави вече, хахаха. Да, и EMD ъпдейт е имало. В една ниша липсват точно тези сайтове, бяха 2 на първа страница. Явно това е някакво извращение, на което не можем да хванем спатиите. ;)
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Като разгледах какви линкове имам.. един път са ми правили линк билдинг в директории които уш не са спамърски а всичко друго ми е натурално.
Натуралните ми са 95% от всички останали. Или е грешка или не разбирам какво е станало.
Негодувам за 6 позиции надолу защото не правя мизерии а трудно се качват след това обратно и кофти става :(
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Наказани са ми два второстепенни сайта които бях дал за оптимизация на момче от форума за да проверя дали работи неговата схема - За пореден път се убеждавам че на вълкът вратът му е дебел защото сам си прави СЕО-то
 
От: Re: Новото Пингвинче - 2.1

Да, и EMD ъпдейт е имало. В една ниша липсват точно тези сайтове, бяха 2 на първа страница. Явно това е някакво извращение, на което не можем да хванем спатиите. ;)

Оооо да, имало е и още как.
Преди време успях да извадя един такъв сайт от калта сега ще видим с тези как ще стоят нещата. Абе мисля, че ще се справя, ама само излишни гимнастики ни карат да правим. :D
Сега установих че и още един пак кириски е изял дървото ама по странен начин. Беше в топ3 сега е на 10 място, което някак си не ми се връзва. Тоя сайт така съм го оспамил от към линкове, че беше първия в който се съмнявах от изгаряне, да, ама не. :D
 
едно особено мнение обикновенно пингвина удря като отивате много назад тези който сте паднали съвсем малко (няколко позиции само) си мисля че може да е ударило сайт/ове от който /които имате линков и затова да сте леко надолу тази линкове нямат такава тежест като преди ъпдейта... дори да са се появили по натурален начин...
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Рано е още да се броят труповете - Със сигурност ще има още няколко вторични труса
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Мен от второ място в една високо конкурентна ниша ме прати на 13 ... Същия сайт е ударен здраво и по други кл. думи.
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

И не само. И третични ще има - мен, ако питаш...
 
От: Re: Новото Пингвинче - 2.1

Към момента наблюдавам само положителни резултати или никакви! От снощи имам покачване с 5-10 позиции на много важни думи :-o

:clap: :beer: :|
 
Аз мисля, че ъпдейта не е минал, защото виждам мъртви да ходят. :) В една ниша изчезна един доста уайт сайт, който е за БГ пазара и вярвам, че ще се появи, тези дни отново, защото тотално и изритан. Случи ли се това, или много е сгафено или просто трудно му намира място на горните позиции. ;) И след време, ще го прекласира, естествено ако до тогава не е направил някоя глупост. ;)
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

В такива ситуации гугъл като направи гаф с много добри сайтове.. поправя ли се след това с бърз ъпдейт?
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

В такива ситуации гугъл като направи гаф с много добри сайтове.. поправя ли се след това с бърз ъпдейт?

Хич не разчитай на това.
На предишния ъпдейт отнесе мой сайт бял като сняг. Ама го отнесе като стой та гледай, това ме ядоса и взех че направих два нови сайта на същата тематика... ей така за тренировки. Тренирах яко по тях /разбирай спам яко :D/
И какво се получи:

Не само че тия два сайта не са наказани, ами гледам че единия е отишъл ей ся от преди малко на 3-та позиция. Другия е на 9-та. :D

А белия "сайт" гледам че е частично реабилитиран, появил се е на 3-та страница по средата някъде, тоест 24-25 позиция.

И какъв е извода ся... ?!?! :beer:
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

До 2016 ще сме на пингвин 6.1 Тогава като търсите нещо в google няма да показва никакъв резултат, защото във всеки сайт ще се намери по 1 лош линк.
По темата при мен е върнало сайта ми малко на първа страница по 1-2 ключови думи, но разлика в посещенията няма.
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Здравейте колеги.

Както споменах преди време в едно интервю - нещата много се промениха последната една година. Трябва малко по-разнообразно мислене и нещата се получават. Не следвайте стадото - отделете се от него. Има някой много силни нови техники които работят страхотно и то абсолютно чисто, без нарушаване на никакви правила. Ето пример за сайт от силноконурентна ниша след новия ъпдейт:

1.jpg
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Точно ъпдейт за "спам" линкове е. BG или EN ти е сайта?

EN с уникални статии. Тъкмо почна да се ранква и да кара трафик и сега яде балтията... Ще го почакам 5 дена да видим какво ще стане и ще му бодна една социална инжекция, да видим как ще му се отрази :)
 
Re: От: Новото Пингвинче - 2.1

EN с уникални статии. Тъкмо почна да се ранква и да кара трафик и сега яде балтията... Ще го почакам 5 дена да видим какво ще стане и ще му бодна една социална инжекция, да видим как ще му се отрази :)
Да, винаги е така след ъпдейт. Изчаква се до 5 дни като не спираш работа по него и после правиш стратегия за вадене или бутане нагоре, в случай, че не го е отнесъл много. ;) Поне това мисля, че правилната стратегия. Аз така бих направил. ;)
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

ЕМД - 60 надолу. Супер. А какви шитни са ме изпреварили, не е истина ;).
 
Re: От: Новото Пингвинче - 2.1

ЕМД - 60 надолу. Супер. А какви шитни са ме изпреварили, не е истина ;).

Това винаги е така, защото "подобряват" сърча. :D Да ти умре коня от залушка. ;) А най-вече искам да забележите, колко нови продукти на G са се покачили преди боклуците. ;) Иначе има една теория на, която има логика (на мой познат оптимизатор). ТОй твърди, че тези ъпдейти са насочени срещу хубавите и добре направени сайтове, защото щом си имал пари за тях, реално ще набутваш за спонсорираните, иначе е загуба на ресурс. А скапаните сайтове, спамарии си седели, защото то така или иначе да налее пари в Google corp., но пък и трябва нещо да се покаже все пак. Не може само Youtube, Amazon, Wikipedia, Images. Така де, не може във всичките резултати. :)
 

Горе