Ново SEO състезание 2013

От: Ново SEO състезание

Блогер променя
Код:
<meta name="NOTER2013" content="YES">
в
Код:
<meta content='YES' name='NOTER2013'/>
И системата не го засича.
 
От: Ново SEO състезание

Мета кодът според мен разваля цялото състезание, понеже отпада всичко, при което нямаш достъп до сорса.

Успех на участниците!
 
От: Ново SEO състезание

Notebook.bg е сайт за продажба на лаптопи и други мобилни устройства.

За Ноутбук.бг от Сайта им От създаването на Notebook.bg през далечната 2001г., екипът на сайта постоянно работи за подобряване на обслужването, улесняването на клиентите ни и гарантиране на тяхното спокойствие. Затова създадохме нашата „Програма 7”. В нея Ви представяме 7 от многото ни силни страни, които улесняват избора Ви в морето от сайтове. 7 дни за ремонт В случай, че закупен от нас продукт дефектира, ние поемаме ангажимент да отстраним повредата в срок от 7 работни дни. Ако този срок се окаже недостатъчен, то ние ще Ви осигурим оборотна техника до завършването на ремонта. 7 дни гаранция за най-ниска цена За Вашето спокойствие при покупка, ние Ви гарантираме, че цената на избрания от Вас продукт ще остане непроменена в следващите 7 дни. Ако все пак тя се понижи, то ние ще Ви възстановим разликата. 7 дни срок за връщане През първите 7 дни от закупуването на продукт, Вие можете да ни го върнете, ако не покрива очакванията Ви. Заплатената сума ще Ви бъде напълно възстановена. 7 дни 24 часова телефонна поддръжка До седмия ден от закупуването на техника от нас, Вие получавате безплатна телефонна поддръжка 24 часа в денонощието. Вижте как можете да се свържете с нас тук. 7 часа за доставка Поръчаната от Вас стока се доставя на територията на гр. София до 7 часа в работно време. 7 начина на плащане За да Ви улесним максимално при пазаруване, ние Ви предлагаме 7 различни метода за разплащане: 7 лв застраховка Всеки закупен от нас преносим компютър може да бъде застрахован срещу кражба и други щети срещу сумата от 7 лв.

Други Условия За да Ви улесним максимално при пазаруване, предлагат 7 различни метода за разплащане: - PayPal - ePay - В брой в офиса на фирмата - С банков превод по фирмената ни сметка - С карта на ПОС терминал - С наложен платеж при доставката - Изплащане на лизинг

Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg? от Иво Русев:

Няколко причини защо си заслужава да купим Acer от горепосочения сайт.

източник - http://webcache.googleusercontent.c...rceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

:D хаха

Това е кешираното от Google копие на http://bg.wikipedia.org/wiki/Notebook.bg. Това е моментна снимка на страницата, така както е била показана на 3 юни 2013 09:37:39 GMT.
 
От: Ново SEO състезание

И кой го изколади човека? Гледам, че страницата е предложена за изтриване.
 
От: От: Ново SEO състезание

И кой го изколади човека? Гледам, че страницата е предложена за изтриване.

хаха, незнам
но човека прави опити постоянно
до преди малко имаше друга статия - сега и нея я няма
 
От: От: Ново SEO състезание

Блогер променя
Код:
<meta name="NOTER2013" content="YES">
в
Код:
<meta content='YES' name='NOTER2013'/>
И системата не го засича.

Мда явно просто blogger си има определен модел за meta таговете и този го променя както му е удобно. Първо не го приема без затварящ таг или /, после като сейвнеш го преобразува. Обаче като погледнеш през мозила метата са си както трябва.
 
От: Ново SEO състезание

При мен Мозилата показва на реда първо content, после name.
 
От: Ново SEO състезание

Всъщност има ли място, където официално да задаваме купищата си от въпроси, за да не правим Вискяр-а разноглед ?

На мен примерно, системата за регистрация не ми приема мейла и URL-to.
 
От: Ново SEO състезание

При мен всичко е Ок с мета кодчето. Трябва да се постави под meta description, не чак накрая на хедър кода.
 
От: Ново SEO състезание

Нали се сещате, че един домейн може да участва само 1 път.
т.е Ако някой преди вас е регнал блог от блогер или друга платформа, вие няма да можете да регистрирате след това друг блог от същата платформа
 
От: Ново SEO състезание

Това не би трябвало да е вярно. Според отговорите и правилата, всеки участник би трябвало да може да регистрира URL-та с един и същ руут домейн, но с различен под-домейн. Тук се регистрира само URL-то, а не целия сайт.

Нали се сещате, че един домейн може да участва само 1 път.
т.е Ако някой преди вас е регнал блог от блогер или друга платформа, вие няма да можете да регистрирате след това друг блог от същата платформа
 
От: Ново SEO състезание

Няма лошо, ще разделите малко аксесоари за лаптоп.

Не е точно така, не е само до аксесоарите, пука ми за тях. Става въпрос за репутацията, и портфолиото. Като си напиша в портфолиото: Взел първо място в SEO Състезание, кой ти гледа после, че с нечестни методи се е получило!

Смятам, че това е недомислица и предпоставка за участие с нечестни методи.
 
От: Ново SEO състезание

Нали се сещате, че един домейн може да участва само 1 път.
т.е Ако някой преди вас е регнал блог от блогер или друга платформа, вие няма да можете да регистрирате след това друг блог от същата платформа

Не става въпрос за домейна или под домейна, кодът, който са задали не е съвместим с blogger платформата като цяло.
 
От: От: Ново SEO състезание

Не става въпрос за домейна или под домейна, кодът, който са задали не е съвместим с blogger платформата като цяло.

Успях да се регна с блогърски домейн. Слагаш кода като html коментар и blogger не го бута, но за записването се валидира успешно.
 
От: Ново SEO състезание

Що такава ниска активност? Само 5-6 човека регистрирани. :( Дано да се запишат повечко. То като гледам свежо вече се класира. :D :D
 
От: От: От: Ново SEO състезание

Успях да се регна с блогърски домейн. Слагаш кода като html коментар и blogger не го бута, но за записването се валидира успешно.

пфф верно как не се сетих по-рано :)
 
От: Ново SEO състезание

Озадачих се малко от "ключовата дума" и възникна един въпрос относно регламента. Извинявам се предварително за дългото предисловие, но е нужно, за да се прецени по-правилно.

Признавам си, че нямам финансов интерес, но от чисто състезателно естество бях решил да участвам в надпреварата през тази година.

1. Бих участвал за непозната дума или словосъчетание, както бяха предишните състезания.
2. Бих участвал за позната дума, като "notebook" примерно.
3. Фейсбук-лайковете ги отмятам като опция.

В случая рекламният слоган ме ограничава. Смятам, че може да бъде атакуем, а мои фирми да бъдат свързани с участието ми като физическо лице в състезанието и да бъда обвинен за нелоялни търговски практики. Съмненията са си лично мои и субективни, не съм се консултирал все още подробно с юристи, вещи в това отношение, и затова не бих искал останалите участници да се влияят негативно от думите ми - пиша за лично мои, възможно съвсем погрешни основания.

При това положение възможността ми безрисково да участвам в състезанието е да създам ресурс, който да го оценява или хроникира. С други думи, няма да рискувам да напиша защо хората ТРЯБВА да купуват точно този модел ноутбук и именно от този дистрибутор, но мога да оценявам състезание с подобно име, за което не ме грози тормоз от държавни или ЕС ведомства.

Та въпросът ми е кой преценява кое се включва в т. " 11.1. Участници, уронващи престижа на организаторите и спонсорите, могат да бъдат изключени от състезанието. " ? Идеята ми е за съвсем обективно отразяване, но не всичко до декември ще бъде в цветя и рози, разбира се. Та има ли смисъл да пиша половин година за нещо, ако през ноември някой прецени, че губя право на участие поради "уронване престижа на организаторите и спонсорите"?
 
От: Ново SEO състезание

Цяло изречение си е и е много по-трудно. Току-що написах първата статия и ща-неща 5% съвпадение. Що? Щото това си е цяло изречение. Малко кофти. :/ Но пък в крайна сметка, никой не ни кара насила. Който иска участва, който не - не. :)
 
От: Ново SEO състезание

Цяло изречение си е и е много по-трудно. Току-що написах първата статия и ща-неща 5% съвпадение. Що? Щото това си е цяло изречение. Малко кофти. :/ Но пък в крайна сметка, никой не ни кара насила. Който иска участва, който не - не. :)

Не става въпрос за трудно, то затова е и състезание. Макар че, това си е чисто НЧ и всъщност ще излезе доста по-лесно и евтино отколкото notebook, примерно. Става въпрос за обективност в регламента - кое я гарантира.
 
От: От: Ново SEO състезание

Става въпрос за обективност в регламента - кое я гарантира.

Ами същите тези хора, които позволиха да се участва с нечестни методи в състезанието - визирам фейсбуклайковете, както и дадения некоректен код, който затруднява участниците да регистрират поддомейни в Блогер.
 

Горе