Нов Суперкомпютър на ЕС в София???

Тоя суепркомпютър дали ще успее да спре индийските и пакистанските спамери в предприемач?
 
Тоя суепркомпютър дали ще успее да спре индийските и пакистанските спамери в предприемач?
Ще се вържем към него директно. :) Няма да успее. А и е за целите на държавата. :) Там се иска супер сили, за да се получи нещо.
 
Суперкомпютър виждам като най-голям смисъл, ако с него успеят да направя цялостно, централизирано електронно правителство. Да, ще вземат не малка част от него (още не съм запознат с това какво ще успее да обработва на база текущи, реални заявки), но това би създало по-позитивни нагласи. Естествено, не е само това, трябва да се хване сериозен екип от девелопъри и админи, за да сглобят цялото нещо. Като им гледам някои административни сайтове, направо си има нужда от едно цялостно обновяване на всичко и какъв по-хубав момент от този, вече имат и техниката, с която да го държат. За жалост това нещо, ще съкрати много позиции по държавните администрации. Като пиша "за жалост", имам предвид за тях. Ние като потребители и IT-та, каквито сме във форума, ще е върхов момент в развитието на държаната администрация и обслужване. И ако може да не е само Информационно обслужване в играта. :)
 
И ако може да не е само Информационно обслужване в играта. :)

E тия ако може да ги забранят със закон най-добре, да се свършат веднъж завинаги мъките им ... Няма такова чудо. Аз не знам 1 обществена поръчка да са направили като хората и да са спазили всички изисквания.
 
E тия ако може да ги забранят със закон най-добре, да се свършат веднъж завинаги мъките им ... Няма такова чудо. Аз не знам 1 обществена поръчка да са направили като хората и да са спазили всички изисквания.
Тия дни имах разговор с тях. Защото не съм се бил сетил, че ел. подпис на Stamp върви само с IE, на портал, който те поддържат. На другите браузъри били счупени сертификационните връзки, или нещо такова. И им казах, че ако няма да поддържат другите, явно не чак толкова използвани според тях, браузъри, поне да го напишат на страницата, преди да се опитваш да правиш каквито и да е логин изпълнения. :) И това е се води за сега адекватно ел. правителство, така де, парче от него. :)
 
В картофите е истината.
Не е по темята, ама тая година картофи под левче килограма не съм видял, а преди си беше нормална тази цена. Може би е станал доста печеливш този бизнес.
 

Горе