Нов блогър търси съвети =)

Harutyun

New Member
Здравейте,

Преди 4 дена реших да публикувам някои от статиите, които съм писах за yahoo, в мой личен блог.

http://modernpoliticians.com . Имам средно 15 UV дневно и предполагам, че това е добре за нов блог, пък и още не съм го запълнил със статии.

Благодаря Ви предварително. :)
 
Последно редактирано:
От: Нов блогър търси съвети =)

Я да видим сега, къде казваш истината?

Тук - "Съжалявам, че си регистрирах домейн в GoDaddy." или сега, пишейки: "Ползвам безплатен домейн и хостинг, защото се страхувам, че ако купя .com и хостинг, няма да мога да се оправя с тях."
?
 
Воденето на блог си е цяла наука. Няма как някой да ти даде изчерпателна информация ей така. Кажи за какво точно искаш съвети и ще получиш някои насоки. Оптимизацията ли те интересува? Дизайна? Юзабилитито? Бъди малко по-конкретен, за да получиш адекватни мнения.
 
От: Нов блогър търси съвети =)

Я да видим сега, къде казваш истината?

Тук - "Съжалявам, че си регистрирах домейн в GoDaddy." или сега, пишейки: "Ползвам безплатен домейн и хостинг, защото се страхувам, че ако купя .com и хостинг, няма да мога да се оправя с тях."
?


Домейна, който купих от godaddy e games-suspense.com. Не съм го поддържал аз, така че си нямам и на представа как да го правя. Просто го купих с моята кредитна карта и ми коства много нерви и усилия да се оправя със сайта на тази компания. Сега вече се надявам да ти е ясно...

Воденето на блог си е цяла наука. Няма как някой да ти даде изчерпателна информация ей така. Кажи за какво точно искаш съвети и ще получиш някои насоки. Оптимизацията ли те интересува? Дизайна? Юзабилитито? Бъди малко по-конкретен, за да получиш адекватни мнения.

Интересува ме как по-опитните блогъри са направили стъпката от free blog към paid domain and hosting. Кога са преценили, че това е нужно, какви са плюсовете и минусите.
 
От: Re: Нов блогър търси съвети =)

Благодаря. Относно оптимизацията, дали домейна ще ми е .com или wordpress.com има ли значение?
Има ли значение дали живееш в собствено жилище или си под наем?

Типичната грешка на начинаещ блогер - адски много тагове. 2-3-4 макс. Те са за читателите - да потърсят друга статия със същия таг.
"Татенцето" е за стари кучета, с много сайтове. Нямам опит, но това са ми впечатленията от четеното в този форум.
Параграфите - <p></p>, ти правят цял празен ред. Не стигат те, ами и това - <p>&nbsp;</p>, ти прави огромна дупка в текста.

Лични имена и лични данни в Мрежата - :mad:.

<strong> на цели две последователни изречения ми идва много - каква е целта?
 
Последно редактирано:
От: От: Re: Нов блогър търси съвети =)

Има ли значение дали живееш в собствено жилище или си под наем?

Типичната грешка на начинаещ блогер - адски много тагове. 2-3-4 макс. Те са за читателите - да потърсят друга статия със същия таг.
"Татенцето" е за стари кучета, с много сайтове. Нямам опит, но това са ми впечатленията от четеното в този форум.
Параграфите - <p></p>, ти правят цял празен ред. Не стигат те, ами и това - <p>*</p>, ти прави огромна дупка в текста.

Лични имена и лични данни в Мрежата - :mad:.

<strong> на цели две последователни изречения ми идва много - каква е целта?

Благодаря за съвета.
Ще намаля таговете. Относно лични имена, не мисля, че е толкова трудно да се разберат, та чак да ги крия.
Целта на ,<strong> е да акцентирам на дадена част от текста.
 
От: Нов блогър търси съвети =)

че ако купя .com и хостинг, няма да мога да се оправя с тях.
Четене му е майката.
А бащата е човъркане.
Ако имаш нагласата никога да не бъркаш, далече няма да стигнеш.
За един бит, двама небити дават. ;)

cPanel, който го има към всеки читав хостинг, само на първи поглед е плашещ и труден. Страхотно удобство е!
Малко, или пък повече, знания в HTML и CSS ще са ти нужни.
 
От: Нов блогър търси съвети =)

Четене му е майката.
А бащата е човъркане.
Ако имаш нагласата никога да не бъркаш, далече няма да стигнеш.
За един бит, двама небити дават. ;)

cPanel, който го има към всеки читав хостинг, само на първи поглед е плашещ и труден. Страхотно удобство е!
Малко, или пък повече, знания в HTML и CSS ще са ти нужни.

Предполагам си прав. Със сигурност ще престъпя към това. Относно bold-a, наистина ли е толкова дразнещо? Аз мисля, че е хубаво да акцентирам над основните неща. Благодаря все пак за мненията! Ако се сетиш за още нещо, моля пиши! :)

Какво мислите за съдържанието? Знам, че не е много, но смятам, че ако трябва да правя промени на бъдещите ми статии, то точно сега е момента.
 
От: Нов блогър търси съвети =)

Едно нелошо начало

Информацията е малко стара, но пък... :)

Благодаря ти. Изчетох го с интерес.

Относно информацията, аз целя да представя политическия свят по начина, по който аз го виждам. Тъй като блога ми е на 4 дена, смятам, че е нормално да има теми за неща случили се преди 3 месеца, тъй като тогава е нямало как да го споделя.
 
От: Нов блогър търси съвети =)

Блогът е много приличен. И аз да дам един съвет. Цялата работа в Интернет и трафика е като риболова. Само че, в Интернет вместо на рибите гледаме да се харесаме на търсачките. По-голямата част от посетителите на всеки сайт идват от търсачките, те диктуват и трафика към сайтовете. Ако направим аналогията с риболова, рибите не гледат каква е въдицата, а каква е стръвта. Така и неуморните роботчета на google не гледат дизайна, а съдържанието. Формулата е: много съдържание, което постоянно се обновява. Другото е алабала, защото ако започне човек да търси външни линкове през форуми и други тарикатлъци се обръща не в блогър или автор, ами в машина за стърготина. От както има Wordpress, съдържанието е издигнато в култ. Няма значение каква тема си избрал или как ти стои джаджата в сайтбара. Никой няма да се върне в него ако ще да е със златни букви, ако търсачка не "метне" потребител към сайта. И най-големия SEO професионалист не може да направи нищо за един празен сайт.
 
От: От: Нов блогър търси съвети =)

Блогът е много приличен. И аз да дам един съвет. Цялата работа в Интернет и трафика е като риболова. Само че, в Интернет вместо на рибите гледаме да се харесаме на търсачките. По-голямата част от посетителите на всеки сайт идват от търсачките, те диктуват и трафика към сайтовете. Ако направим аналогията с риболова, рибите не гледат каква е въдицата, а каква е стръвта. Така и неуморните роботчета на google не гледат дизайна, а съдържанието. Формулата е: много съдържание, което постоянно се обновява. Другото е алабала, защото ако започне човек да търси външни линкове през форуми и други тарикатлъци се обръща не в блогър или автор, ами в машина за стърготина. От както има Wordpress, съдържанието е издигнато в култ. Няма значение каква тема си избрал или как ти стои джаджата в сайтбара. Никой няма да се върне в него ако ще да е със златни букви, ако търсачка не "метне" потребител към сайта. И най-големия SEO професионалист не може да направи нищо за един празен сайт.

Благодаря ти за съвета!
 
От: Нов блогър търси съвети =)

За modern politicians ли оптимизираш? Не мисля, че ще имаш полза от нея, защото няма много търсения, а при толкова малка конкуренция не знам как не си на първо място.
 

Горе